Smok_91

Member
 • Content count

  902
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

127 Very Good

About Smok_91

 • Rank
  Tarkov Runner

Recent Profile Visitors

1,248 profile views
 1. Off-top

  co za ludzie tą grę kupują, a potem wypisują bzdury na forum przez go gra powoli schodzi do ich poziomu... skumajcie- typ robił 1 misję na praporcia (3 gopniki i 3 flinty). typ myślał, że w czasie rajdu ma znaleźć 3 stzrelby i to wystarczy do zadania/ nie pomyslał o tym, ze ma je zebrać i mu oddać...
 2. Q&A z deweloperami 01/10/2018

  podoba mi sie pomysł "zwyczajności" scavów- te gadki przy fajce, ogrzewanie tyłka nad ogniem czy czy sikanie pod drzewem. to w koncu gopniki, którzy byli cywilami, a nie wyspecjalizowane jednostki, które kładą każdego na strzała z dystansu (co niestety ma miejsce). ale do tego nie dojdzie bo musianoby zaprojektować mnóstwo mechanik zachowania, ruchu czy nawet ścieżek dźwiękowych. w każdym razie nawalenie mnóstwa graczy na mapę nie rozwiązuje problemu gry, bo jak waćpan wyżej zauważył, gra zamienia się w mordobitkę. poza tym powiem jeszcze raz- nie podoba mi sie ten nowy system wyjść, bo połowę razy nie ukańczam meczów przez zgony spowodowane szukaniem tego właściwego wyjścia lub dlatego że zegar schodzi do zera. co z tego, że mam mapę, skoro żadne z wyjść pytajnikowych nie działa? (nieważne czy jako PMC czy scav)
 3. Q&A z deweloperami 01/10/2018

  "za duzo lootu" no chyba kogoś porobiło. to że osoby grające dzień w dzień po kilkanaście godzin nie mają co ze szpejostwem robic, nie znaczy że muszą przez to cierpieć osoby, które grają mało przez obowiązki
 4. Off-top

  ciekawa sytuacja. jeden z najbardziej normalnych polskich jutuberów (jeśli nie jedyny normalny, oczywiście zaraz za królem Klocuchem) jakim jest Brodaty, postanowił sprawdzić czym jest Tarkov. i sytuacja była taka- grę kupił, jeszcze nie pobrał launchera i już dostał bana na konto. dosłownie w kilka minut. całą sytuację opisał na szajsbukowym profilu i nie ukrywam, nie podoba mi się to mocno. nie wiem jaki był powód by algorytm tak zadziałał, mimo że gra nawet fizycznie nie istniała na dysku (nie wierzę w to, że bany sa rozdawane ręcznie pzrez ludzi). jako zdroworozsądkowy człek mam ograniczone zaufanie do produkcji early acces jak i do twórców takowych gier, ale ta sytuacja mocno nadszarpneła wizerunek firmy w moich oczach. bo jesli coś takiego miało miejsce, to każdy może być nastepny. dlaczego? bo jak już napisałem- nie wierzę że twórcy gier by zatrudniali kogoś do odsiewu, a jak wiemy automaty są omylne.
 5. Nowy handlarz - Mechanik

  szkoda ze devsi się nie wysilili by chociaż jedno zdanie napisac co on będzie dokładnie oferował (dla mnie to on sie nadaje na kogoś kto broń naprawia a nie handluje)
 6. Off-top

  opisywałem już raz jedną bardzo dziwną sytuację która mnie spotkała. i na pewno nie był to desync bo sprawdzałem. grałem jako scav (w nocy, bo tylko na nocnych planszach gram) i zszedłem na customsach do bunkra przy rozgałęzieniu linii kolejowej. tam nie niepokojony przez nikogo zlootowałem ammo boxa i trupa scava, które tam sobie leżą i normalnie poszedłem do końca korytarza. w nim nie było totalnie nikogo ani nikt nie wszedł bo zamykam zawsze za soba drzwi i bym słyszał jak sie otwierają. tylko doszedłem do drzwi na końcu to po max 2 sekundach w totalnej ciszy bez jakiegokolwiek dźwięku padłem. i niby zostałem zabity przez gracza (żałuję że nie zrobiłem PS jego nazwy). i jestem pewien że mnie też nikt nie śledził, bo co jak co, ale słuch mam dobry a i bez nokto wszystko dobrze na planszy widzę (mam zadatki na strzelca wyborowego heh)
 7. Mała zapowiedź nowego handlarza

  w przyszłości ponoć mają dodać mechanizm reputacji i zabijanie ludzi ze swojej frakcji będzie niemile widziane
 8. Off-top

  co devsi namieszali z Fence'm? dziś albo wczoraj na szajsbuku obwieścili ze ten handlarz niby zachorzał i niedługo wyzdrowieje. zdjęli go z listy czy zbugował się? od tygodnia nie grałem i nie wiem o co chodzi :c
 9. Mała zapowiedź nowego handlarza

  @implozja taaaaa. a wyobrax sobie że idziesz na factorkę i gdzies blisko słyszysz znajome człapanie podeszwami laćków o piętę xDDDD bardziej przerażajace niż muzyka w Szczekach
 10. Mała zapowiedź nowego handlarza

  ja myślę że to pewnie będzie coś jak na naszych bazarach/giełdach gdzie w najlepszym przypadku masz po kilka wzorów hajdawerów i kurtek (czy nawet całych ancugów). no chyba że pojadą po bandzie i rosyjski pmc będzie mógł sie ubrać w zestaw uszanka/kaszkiet, wyświchtana marynarka, dres w paski (ortalion rox) i glanc lakierki czy inne buty od garniaka XDDD
 11. Mała zapowiedź nowego handlarza

  kozackie hajdawery. ciekawe czy będzie opcja dokupiena kaleson by wojakowi było cieplej w niesprzyjającą pogodę
 12. migotanie krawędzi tekstur itd

  no właśnie sytuacja jest mega dziwna, bo na filmikach czy fotkach z gry, grafika wygląda bajerancko, a tu sie okazuje, że nawet najwyższe ustawienia kuleją. żeby było smieszniej, ja mam wszystko na low (oprócz jakości tekstur) i żadnego migotania cz przerw w drutach/linach nie mam.
 13. migotanie krawędzi tekstur itd

  kuzyn, któremu podrzuciłem kluczyk na trial, dziś ze mną zagrał i stwierdził, że graficznie gra mu źle wygląda mimo ustawień wysokich czy ultra. nie tylko kolorystycznie ma wszystko jakieś wyblakłe, ale głównym problemem jest migotanie krawędzi tekstur. szczególnie to widać na cienkich elementach jak np druty kolczaste. co jest najbardziej ciekawe, on ma wypasnego kompa a na moim leciwym na grafice low, tego problemu nie ma. poniżej wideo o co mniej wiecej chodzi.
 14. Off-top

  dzięki za mapy nie wiem, czy tylko ja tak mam czy inni ale wyobraź sobie, że np pzred meczem na mapie na zielono miałem zaznaczoną strefę wyjścia na parkingu dla naczep. i co? latałem jak głupi po całej tej lokacji i nic się nie otworzyło. byłem nawet obok w tych dziwnych boksach, zero, null, nic.
 15. Off-top

  ale panowie. przed wejściem do gry jak pokazuje mi mapkę to robię jej zdjęcie telefonem by mieć podgląd gdzie iść. więc ja nie wiem co to za czary. na shoreline wszystko gra i buczy.