Dimitri468

Emissar
 • Content count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Positive

About Dimitri468

 • Rank
  Newbie
 • Birthday 12/02/1994

Recent Profile Visitors

1,896 profile views
 1. Merhaba Hayatta Kalanlar! Battlestate ile WARTECH şirketi arasındaki ortaklığın başlangıcını Escape From Tarkov'da görünecek olan ekipmanı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Rus merkezli WARTECH, yüksek kalitede özel amaçlı teçhizat üretmektedir. Birçok özel kuvvetler ve ajanslar, kaliteli malzemeler ve çeşitli çevresel koşullarda uzlaşmaz dayanıklılık testleri ile sıkı araştırma ve geliştirme işbirliği yapmaktadır. WARTECH'in ekipmanlarının modern ve askeri özel ekipman için tüm gereksinimleri karşıladığından emin olmanız için yeterli sebepleri sağlar.
 2. Herkese Merhabalar! Yeni mekanın ekran görüntüleri ve konsept tasarımına ait görüntüler geldi. Kıyı hattında geçecek olan bu bölgede terk edilmiş köy , modern özel konutlar , istasyon çeşitleri ve bir çok ilginç yerler barındıracak. Bu bölgenin ana merkezi içinde hidrolik santral' de bulunduran ''Azura Coast'' sağlık merkezidir. Harita' dan ana çıkış yeri ise Ana Rus Silahlı Kuvvetleri'' kontral noktası.
 3. Herkese Merhabalar! Tarkov'da bulunan scav çetelerinden bahsetmeye devam edelim Zhilnov Yaroslav Grigoryevich Takma adı: Yarik, Yaga Rostov bölgesinde doğmuştur, 17 yaşında bir dükkanı soyduğu için ilk cezasın aldı. 2 yıl sonra cezaevinde hücre arkadaşını öldürdüğü için ek bir ceza daha aldı 1998 yılında serbest bırakıldı, bir çete kurdu ve Rostov yer altı dünyasında iyi bir konum ele geçirmeye çalıştı ancak bölge savaşları uzun sürdü ve diğer organize suç örgütleri arasında ilişkiler kurulduğu için artık fazladan insanlara ihtiyaç duyulmadı. Görüşmelerin birinde Zhilnov herkese ateş açtı birçok kişiyi öldürdü kendisi de ölmekten son anda kurtuldu Rostovdan kaçan Zhilnov, Archangelsk'e taşında ve orada bir süre kaldı. Bu süre zarfında evlendi ve bir çocuğu oldu. Aynı zamanda elektronik eşya deposuna bir saldırı düzenledi fakat başarısız olup yakalandı. Eşi kocasının geçmişini öğrendikten sonra boşanma davası açtı. Serbest bırakıldıktan sonra Zhilnov cezaevinde ki eski hücre arkadaşlarından birinin daveti ile Tarkov'a taşındı ve orada şantiye işçisi olarak çalışmaya başladı. Tarkov polis departmanında 7 kişinin öldüğü ve bir kaç silahında çalındığı saldırının kamera kayıtlarında Zhilnov tespit edildi. Araştırmacılara göre saldırı sonrasında Zhilnov'un çetesi bölünmüş durumda. Çete üyelerinin bireysel olarak Norvinsk bölgesinde suç örgütünden bağımsız şekilde işledikleri suçların kanıtları mevcut. Fakat şu anda Zhilnov'un yeri bilinmemekte. Daha sonrasında, operasyonel faaliyetler boyunca, gözaltına alınmış saldırı faillerinden biri çetenin toplanma yerlerini ve zamanlarını polise söyledi. Fakat bunların hiç biri doğru çıkmadı. Krizin başlaması ile birlikte soruşturma askıya alındı, elimizde ki bilgiler doğrultusunda OMON polis teşkilatı üssüne baskın düzenleyen bir kaç scav çetesini organize ve koordine eden Zhilnov aynı zamanda USEC keşif aracına saldırıp, BEAR üyesi 3 kişiyide vurmuşlardır. Çetenin doğasında saldırganlık bulunmakta, zalimlik ve küstahlık onları yansıtmaktadır Personeller için yüksel tehdit oluşturmaktadırlar
 4. Herkese Merhabalar! 8 Mayıs'tan 10 Mayıs'a kadar % 20 indirim! 8 Mayıs'tan başlayarak 10 Mayıs'a kadar olacak indirimi haber vermekten mutluluk duyarız. Escape From Tarkov Pre-Order satışlarında %20 indirim alacaksınız! Oyunu satın almayı planladıysanız ancak karşılayamadıysanız - şimdi bunu yapmanın en iyi zamanı! İndirim, 8 Mayıs günü 00:01 tarihinden itibaren başlayıp 10 Mayıs tarihinde 23:55 Moskova saatinde sona eriyor.
 5. Awesome news! İt is really really awesome. For Turkish Translation :
 6. Merhaba Hayatta Kalanlar! Escape From Tarkov'un yakında temsilcilere ve şerpalara özel paketler vereceğini bildirmek isteriz, bu paketler bazı nedenler ile ekipmanlarını kaybeden yeni oyunculara yardım etmek içindir. Temsilciler ve şerpalar düzenli olarak Battlesgate Games'den paketler alacaklar (ihtiyaca göre daha fazlada verilecek) ve dağıtabilecekler. Örneğin, acemi oyuncular toplayıp onlara Raid yapmak için gerekli ekipmanları verebilir, Temsilciler hak eden oyunculara ödül veya yardım amaçlıda dağıtabilirler. Böylece oyunda ki temsilci ve görevli kişiler, Escape From Tarkov oyuncuları ile etkileşim kurmak için güçlü ve etkin bir araç haline geliyorlar, Bu paketlerin içeriği sabit değil sürekli değişmektedir. Aşağıda ki resimde ilk kutuların içeriklerine bakabilirsiniz, Her zaman ki gibi fikirlerinizi, sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz, fikirlerin oyunda olması için Escape From Tarkov topluluğundan geçmesi ve onaylanması gerekir!
 7. Herkese Merhabalar! Kısa süre içinde Alfa oyun içi etkinliklerimizi, hem organize oyuncu gruplarını hem de rasgele ekipler ile başlatacağımızı size duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İncelemeniz için olay akışı şeklinde birkaç senaryoyu sizlere sunuyoruz. GELİŞTİRİCİ AVI Harita'nın herhangi bir yerinde konuşlanan ve sırt çantalarında değerli ganimet, ellerinde zorlu silahlar olan bir grup geliştirici bulunacak. Oyuncuların kontrol ettiği Scav dalgaları boyunca bölgeden kaçmak için sınırlı bir süre vardır. Katılmak isteyen oyuncular, oyuna giriş için sıraya alınacak, geliştiricileri ve birbirlerini değerli bir ganimeti ele geçirmek için avlayacaklar. KORUMA En fazla üç geliştirici, oyuncularla birlikte bölgeye girer. Geliştiriciler, değerli eşyalarla dolu sırt çantalarıyla, ağır zırh ile donatılmış durumdalar ve sadece Makarov'la silahlanmışlardır. Bölgeden ayrılmaya başlanılır ve oyuncular çıkışa kadar geliştiricilere eşlik etmelidirler. Aynı zamanda Scav oyuncuları konvoya saldırır ve sırt çantalarını yağmalamak için kapmaya çalışırlar. Konvoy başarıyla hedefe ulaşırsa, geliştiriciler eşlik eden oyunculara ödül olarak sırt çantalarını bıakırlar. ARAMA Birkaç oyuncu ve bir geliştirici haritaya girer. Geliştirici değerli eşyalar bulunan bir sırt çantasını gizli bir yere saklar ve orayı terk eder, oyuncuların görevi sırt çantasını bulmak ve içinde ne varsa almak. Bunlar, bu üç senaryonun ön koşullarıdır. Lütfen bu senaryoları yorumlamayı ve senaryolara ilişkin fikirlerinizin hepsini dikkatlice ve uygulanma olasılığını düşünerek vermekten çekinmeyin.
 8. Merhaba Hayatta Kalanlar! Etkinlik #2 sonuçlarını sizlerle paylaşmaktan ötürü mutluyuz. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere çok teşekkür ederiz. Şuan sizlere elimizde olan Alfa anahtarlarını dağıtıyoruz. Oyunumuz ilerledikçe bizler de etkinliklerimizi ilerletip sizlere oyunun sürümünü vermeye çalışacağız. KAZANAN Yiğit DENİZCİ kullanıcımızı tebrik eder keyfini çıkarmasını dileriz! Etkinlik #3 için takipte kalın !! FOR ENGLISH Hello Dear Escapers! We are happy to share the results of Event # 2 with you. We thank you very much for the interest that you have shown. As our game progresses, we will improve our activities and try to give you the game version. WINNER Yiğit DENİZCİ congratulates our user and invites you to enjoy your experience! Stay tuned for Event # 3 !!
 9. How would you organize an event if you had organized an event today?
 10. Herkese Merhabalar! Öncelikle birinci etkinliğimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Alfa anahtar dağıtım etkinliklerimizi 2 veya 3 günde bir vermeye çalışacağız. Bundan dolayı çok sık takipte bulunmanız gerekmektedir. Alfa Anahtar Etkinliği #2 Birinci de olduğu gibi ikincisinde de uluslararası bir etkinlik düşündük ve ilkinde olduğu gibi tekrar sizin yaratıcılığınıza güvenmek istiyoruz. Bu sefer sizden bu gün bir etkinlik yapsaydınız nasıl bir etkinlik yaparak Alfa anahtarını verirdiniz. Sizden istediğimiz sadece bu. Yaratıcılığınızı kullanmanızı istiyoruz. Oyuncularımızın arasında sorun olmaması için lütfen etkinliklerinizi bana buradan veya FaceBook sayfamızdan "ÖZEL MESAJ" yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Konu veya başlık altında paylaşılan etkinlikler asla ve asla kabul edilmeyecektir. Her oyuncunun bir tane etkinlik paylaşması mümkündür. Herkese Bol Şans!! Etkinlik Başlangıç Tarihi : 09.04.2017 Etkinlik Bitiş Tarihi : 11.04.2017 Saat 20:00'da Kazananı İlan Etme : 12.04.2017 Saat 20:00'da FOR ENGLİSH Alpha Key Event # 2 As in the first one, the second one is an international event and we want to rely on your creativity again as it is at the beginning. This time from you "If you did an event today, what kind of activity did you give the Alpha key?". It's just what we want from you. We want you to use your creativity. To avoid any problems between our players, please contact me with your events here or via the "PRİVATE MESSAGE" on our FaceBook page. Events shared under the topic or title will never and never be accepted. It is possible for each player to share one event. Good Luck Everybody!! Event Start Date: 09.04.2017 Event End Date: 11.04.2017 at 20:00 Winner Announcement: 12.04.2017 at 20:00
 11. Etkinliklerimizi takip etmeyi unutmayın!
 12. Herkese Merhabalar! Öncelikle etkinliğe göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bahsetmiş olduğumuz 10 adet Alfa anahtarından ilkini bugün sizlerden birine vereceğiz. Etkinlik sonuçlarımız belli oldu ve kazananı sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz! Jüri Ekibi -Batuhan CEBİROĞLU -Önder YILMAZ -Ceren Parlakoğlu -Sami AKKUŞ KAZANAN UĞUR SEMİZ'E TEBRİKLERİMİZİ İLETİYORUZ! FOR ENGLİSH Hello Everyone! First of all, thanks to the interest that you have shown to the event, we thank all of you. We will give one of the 10 Alpha Keys we mentioned to one of you today. We've got our event results and we're happy to present the winner to you! Juri Team -Batuhan CEBİROĞLU -Önder YILMAZ -Ceren Parlakoğlu -Sami AKKUŞ WİNNER İS UĞUR SEMİZ!
 13. Herkese Merhabalar! 07.04.2017 Tarihli etkinlik sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz! Etkinlik ilanı yarın saat akşam 20:00'da olacaktır. FOR ENGLİSH The event dated 07.04.2017 has ended. Thank you for your attention! The event will be held at 20:00 (TSİ) tomorrow.
 14. Please give us your name and surname.
 15. Merhaba Hayatta Kalanlar! Scav güncellemesi notlarını sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Evet yeni ve çok ses getirecek bir güncelleme ile karşınızdayız. Escape From Tarkov alfa deneme sunucularında uygulanan 0.1.0.1392 yamasını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yama ile birlikte WIPE(Sunucu Temizliği) gelmiştir. EKLENENLER • Şu anda yalnızca ağrı sonucunda ortaya çıkan ve ağrı hafifletildikten sonra düşmeye başlayan titreme etkisi • Kanama için eklenen yeni görsel efekt • Ağrı için eklenen yeni görsel efekt • Kanamayı eklem üzerinde durdurduktan sonra bile “YARALANMA” etkisi devam eder, vücudun bu bölgesine tekrar darbe almak yada süratle koşma tekrar kanamaya neden olabilir • Silah ağırlığına bağlı olarak hedefe nişan alırken yorulma eklendi • Yorgunluk etkisine bağlı el titremesi eklendi SİLAHLAR • SKS – şu anda yeniden doldurma için sadece kutu şarjörler kullanılmaktadır. • MPX • DVL-10 Saboteur SCAV OYUN MODU; • Scav olarak oynamayı seçebilme. Her 30 dakikada bir seçilebilir. • Scav olarak doğduğunuzda yapay zeka ile birlikte Scav’ların mevcut dalgasında görünürsünüz • Oyuncu Scav botlarına saldırana kadar botlar tarafsızdır • Oyuncu Scav ekipmanları spawn olmadan önce rastgele hazırlanır • Başarılı bir çıkış yaptıktan sonra Scav olarak yağmalanan her şeyi ana karaktere taşımak mümkündür YETENEKLER Dayanıklılık Bonuslar • Dayanıklılık artışı • Zıplarken daha az güç harcama • Daha fazla nefes tutma süresi • Azalan nefes alma zamanı Güç Bonuslar • Ağırlık taşıma kapasitesinin artması • Koşma hızının artması • Zıplama yükseliğinin artması • Bomba atma güçünün artması • Yakın dövüş silahlarının arttırılmış etkisi Canlılık Bonuslar • Kanama şansını azaltır • Bölge yıkımında ölme şansını azaltır Sağlık Bonuslar: • Kırılma şansını azaltır • Enerji tüketimini azaltır • Sıvı tüketimini azaltır Stres Direnci Bonuslar: • Ağrı etkisi alma şansı azalır • Normal ve hedef alma modunda aljezik salınım yada elin titreme şansı azalır Metabolizma Bonuslar: • Yeme ve içmenin pozitif etkileri artar • Enerji ve sıvı tüketimi azalır • Fiziksel becerilkerin geri dönüş oranını düşürür YAPAY ZEKA GELİŞTİRMELERİ • Susturucular botların duymasını şuan etkilemekte. • Botların çatışma dışındaki konuşmama hatası düzeltildi. • Botlar artık belirli bir ses kaynağına göre hareket etmemekte, etrafındaki belirli bir yarıçapa göre hareket etmekte. • Koruma noktalarını aramak için geliştirilmiş ön hazırlık algoritması • Oyuncu işaretlenme algoritması değiştirildi, şimdi bottan oyuncunun açısına, mesafeye ve oyuncunun pozisyonuna bağlı • Farklı pozisyonlar için görünürlük faktörü eklendi (ayakta, çömelmiş, uzanmış) • Nişan alma algoritması yeniden yazıldı, mesafe tayini eklendi. Örn: her yeni atışta bot bir öncekinden daha isabetli atış yapar • Botlar artık ateş edemiyorsa geniş korumaları kullanıyorlar (yana doğru hareket ediyor yada korumaya bağlı olarak çömeliyor) • Geliştirilmiş koruma seçme mekanizması örneğin : -Bot silahına uygun mesafeyi korur ve uygun korumayı seçer -Bot korumadan korumaya hareket eder • Geliştirilmiş algılama, geçerli saklanma yeri keşfedildi • Yapay zeka becerileri artık konuma ve zorluk ayarlarına göre değişir • Korumanın arkasında ve bazı durumlarda korumanın dışında nişan alma modunu kullanma • Botlar artık koşmayı mantıklı bir biçimde kullanıyor • Botlar artık şarjörleri doldurabiliyor DÜZELTMELER • Cephane paketlerindeki cephanenin açılmasını önleyen hata düzeltildi • Karakter için ağrı etkisi gözden geçirildi ve düzeltildi • Olası ağrı nedenleri eklendi • Karaktere isabetli bir atış zamanla azalan kısa süreli ağrıya neden oluyor • Parçalanan uzuvların azalan ağrısı kalıcı etkilere neden oluyor • Dehidrasyon ve bacak kırığının kalıcı ağrısı buna neden olan şey ortadan kaybolduktan sonra yok olur. • İlaç kullanımının aneztezik etkisi yeniden tasarlandı. • The Customs haritasındaki kalite ayarı artık doku kalitesi ayarlarından değiştirelemiyor. • Çıkış noktasındaki zamanlayıcı oyuncu yer değiştirdiğinde artık sıfırlanmıyor • Sağlık gösterge ekranı düzeltildi, bir uzvun parçalandığı durumlarda (uzvun 0 vuruş noktası) ancak 39/45 görüntülenir. • CTRL + Tıklamaya bastığınızda konteyner yada sırt çantası size geçmez envaterden kaybolur. • Hızlı erişim kısmına götürülen öğelerle ilgili hatalar düzeltildi DEĞİŞİKLİKLER • Kanamaların ve kırıkların etkisi artık parçalamış uzuvdan kaldırılabilir • Kanama hızı değişti, sağlık artık 6 saniyede bir yerine 3 saniyede bir azalıyor • Sohbet menüsü engeli artık tüm menü ekranlarında kullanılabilir • Nişan alma yorgunluğu eklendi. Karakter yorgunluk artış oranı silahın kütlesine bağlı • Kanama şansı yeniden tasarlandı, bir uzvun sağlığına bağlı olarak yüksek hasar alan uzuvlarda kanama şansı daha yüksek • Dayanıklılık tüketimi enerjiye bağlıdır