PugMonk

Emissar
 • Content count

  196
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

113 Very Good

About PugMonk

Recent Profile Visitors

1,482 profile views
 1. Pokud má někdo stále zájem, zahrát si uzavřenou alfu EFT. Tak prosím ať vloží tento klíč do svého herního profilu. (místo červeného "?" je nutné vyplnit jeden konkrétní alfanumerický symbol) EDIT: KONEC. Vítěz je Dominik Herzán.
 2. Lokace pobřeži Drazí přátelé! Jsme rádi, že Vám můžeme ukázat screenshoty a umělecké práce nové mapy, která se objeví v Escape from Tarkov - Shoreline (pobřeží, pobřežní cesta). Shoreline je druhou nejbližší lokací u vojenského kontrolního stanoviště v přístavišti - evakuačním místo (cíl příběhu EFT). Charakteristická je výrazně větší rozlohou než jakékoli jiné lokace v Tarkově a také rozmanitou krajinou a stavbami. V tomto teritoriu naleznete částečně opuštěnou vesnici, moderní soukromé obydlí, zemědělské pole, dlouhé mořské pobřeží s typickými stavbami, čerpací stanici, meteorologickou stanici, radiový vysílač a další zajímavá místa. Hlavním bodem vašeho zájmu bude určitě velké lázeňské středisko "Azure Coast", které se skládá z několika budov s vlastní vodní elektrárnou. Hlavní exit z mapy bude umístěn poblíž kontrolního stanoviště ruských ozbrojených sil u vjezdu do přístavu. obrázky zde:
 3. Ahoj všichni. Chtěli bychom vědět Váš názor na první evropský event (developer hunt-lov na vývojáře), který se konal 18. května. Nějaké reakce jsme již zaznamenali. Ale chceme jich získat co nejvíce poznatku, aby příští event byl už bez problémů. Nezapomeňte, že je příští týden v plánu event pro americké časové pásmo. Takže je nezbytné, shromáždit teď co nejvíce názorů, abychom je mohli vyzkoušet už příští týden. Buďte prosím upřímní, ale také respektujte pravidla fóra a piště jen do tohoto topiku. Doufáme, že jste se s námi, nebo na streamu skvěle bavili. Děkujeme!
 4. Scavs: Grizzleho ozbrojenci Alias: Grizzle. Skutečné jméno, neznámé. Pokusy o odhalení skutečné identity této osoby, nebyly doposud úspěšné. Dokonce jsme si i dlouhou dobu mysleli, že se jedná o dvě rozdílné skupiny Scavů, které vedou bossové se stejnými přezdívkami. Na začátku jsme jen věděli, že skupina, která v květnu zaútočila na sklad potravin v Customs (celnice) a později distribuovala potraviny mezi civilní obyvatelstvo, jsou známi jako Grizzle. Současně si tak říkala také skupina, která zmasakrovala místní u vodojemu na předměstí v červnu. Taková rozporuplnost jednání byla na chvíli zavádějící, ale po výsleších jednoho z členů skupiny, se potvrdilo, že v obou případech šlo o tutéž skupinu a oba útoky naplánoval Grizzle. Z tohoto lze vyvodit, že se, v případě Grizzleho, zřejmě jedná o psychicky labilní osobnost, nebo dokonce i o duševně nemocného člověka, který zažívá záchvaty maniakální krutosti - toto potvrzují důkazy o způsobech mučení a spáchaných popravách. Příklad 1.: Po útoku na escortní tým USEC, byla mrtvá těla operátorů zavěšena na stožáry elektrického vedení. Příklad 2.: Po útoku na posádku vozu operátorů BEARu, byly jejich hlavy vystaveny na střeše auta a zapáleny. Stejně jako Stoporenkova sebranka, je i Grizzleho skupina velice různorodá a většina jejich členů, jsou civilisté, které přilákala příležitost beztrestně páchat trestnou činnost. Členové gangu, kteří se neosvědčí, nebo nejsou dostatečně apatičtí k násilí, jsou nahrazeni jinými, kteří "drží hubu a krok", nebo ještě neznají bossovy nálady. Jelikož se během existence skupiny, díky Grizzleho osobnosti, vytvořilo v gangu přesně, charakterově, diferenciované jádro jedinců, kteří sdílejí bossovy metody a psychickou labilitu, stala se činnost Grizzleho lidí obzvláště nepředvídatelnou. Jejich působení v oblasti značně ohrožuje bezpečnost civilistů i vojenského personálu.
 5. Rádi bychom Vás informovali, že první evropský Developer hunt (lov na vývojáře), je naplánován na čtvrtek 18. května 2017 od 19:00 do 21:00 hod. Tým složený z vývojářů a emisarů s batohy narvanými vzácnými předměty, se pokusí utéct před SCAVS (hráči) z lokace Customs. Každý se může zúčastnit. Vytvoříme několik vln hráčů (scavů) a každý, kdo si bude chtít zahrát dostane instrukce, jak se ve správný čas připojit. Herní místnosti budou připraveny předem. Takže zájemci dostanou přesný seznam místností, do který se mají připojit. Hra se spustí, jakmile budou všichni hráči (scavy) v místnostech připraveni na vysazení do lokace (deploy) Chcete-li se zúčastnit, napište nám do topiku na fóru a přidejte svoje jméno pro Discord. zde: Pokud se chcete lovu účastnit jako tým, vyberte mezi sebou zástupce, který vás přihlásí tzn., že uvede do topiku na foru počet účastníků a jejich uživatelská jména pro Discord. Každá vlna se bude skládat z cca 16 hráčů (scavů), rozdělených do tří skupin, nebo z 9 sólistů. Vlny hráčů (scavů) budeme do lokace posílat po 20 minutách. Celkem se jedná o 6 vln v průběhu 2 hodin, což znamená, že celkový počet zúčastněných hráčů (scavů) bude cca 54. Všem hodně štěstí. Ať přežije ten nejlepší !
 6. Scavs: Pashutinova ozbrojená skupina Pashutin Boris Semyonovich Alias: Fiend Narozen v Petrohradě. Po propuštění z armády, byl zaměstnán jako sekuriťák v obchodě s potravinami, kde prošel soukromý výcvikem pro bezpečáky a připojil se k personálu společnosti PETRObank. Po otevření pobočky PETRObank v Tarkově, byl přeložen a stal se zástupcem ředitele bankovní ochranné služby. Podrobnosti o vzniku a založení jeho skupiny jsme získali během výslechu, jednoho z aktérů následující popsané události. Jednalo se o bývalého zaměstnance SBS (soukromá bezpečnostní služba) Gvardia, jménem Kedrov Igor Ivanovič. Po výslechu, který jsem osobně vedl, byl Kedrov, dle svých zásluh "odměněn". Při výslechu Kedrov uvedl, že po zhoršení bezpečnostní situace ve Tarkově, dorazil do budovy PETRObank náčelník bankovní ochranné služby a nařídil jemu a ještě dalším pět strážců, aby se v budově zabarikádovali a chránili uložené schránky až do příjezdu CIT (Cash in transit - služba pro převoz peněz). Dále Kedrov vypověděl, že se dva dny nikdo neukázal, akorát čas od času bylo z venku slyšet střelbu. Komunikace, včetně radiové, nefungovala. Zaměstnanci SBS, byli celou dobu velice nervózní a začali mluvit o tom, že seberou peníze a utečou. Proti tomu byl pouze šéf bankovní ochranné služby. Třetí den došlo ke vzpouře. Šéf vytáhl svou osobní zbraň, aby situaci uklidnil, ale Pashutin ho zezadu zastřelil. To vyvolala mezi zbývajícími strážci paniku, ale nakonec nikdo neprotestoval. Strážní naplnili bankovkami několik pytlů a opustili budovu. Cestou se zastavili u sousedního klenotnictví, kde také dva ozbrojení strážní čekali na příjezd CIT. Pashutin jim nabídl dohodu. Strážní z klenotnictví souhlasili a i s cennostmi se připojili ke skupině. Když dorazili do bytu jednoho ze strážných, oslavovali a u lahve s vodkou se domluvili na dlouhodobé spolupráci. Pashutinova skupina je ozbrojená a dobře vycvičená. Pashutin osobně provádí pečlivý výběr nových členů, při kterém dává přednost zejména bývalým zaměstnancům SBS, jako byl on sám, nebo členům ozbrojených bezpečnostních sborů. Nicméně, i když se Pashutinova skupiny nevyznačují výraznou krutostí, představuje vážné nebezpečí, což dokládají záznamy o přepadení silně ozbrojeného týmu USEC, které skončilo smrtí sedmi operátorů. A také vyšetřovací protokol o zničení ruského vojenského stanoviště v lokaci customs (celnice).
 7. Jak hrát EFT jako profík -První přihlášení- Nejdřív ze všeho, vítejte u hry Escape from Tarkov (EFT)! Tento průvodce vám poskytne informace, abyste pochopili všechny funkce hry, ale nezaručí vám, že přežijete. V EFT, zemřete mnohokrát. Důležité je, se nevzdat a z každé chyby se poučit. Až získáte víc zkušeností a dobré spoluhráče, zvýší se i vaše šance na přežití. Jen připomínám, že informace v tomto průvodci se můžou změnit s příchodem nový patchů nebo s dalším vývojovým stupněm hry. Pojďme začít! Pamatujte, že v EFT jsou všichni hráči na stejné lodi. Hra je hardcore realistická MMO střílečka s prvky RPG simulace. Ale to není všechno. Pro úplnost, musíme ještě zmínit, že hra obsahuje i scénářem řízený příběh. V EFT jsou dvě hlavní frakce soukromých vojenských společností, BEAR a USEC, proti kterým zde ještě operuje třetí frakce místních gangů nazývaných Scavs. Když poprvé spustíte hru, zvolíte si jméno a vyberete jednu z PMC frakcí. Aktuálně jsou rozdíly mezi PMC frakcemi minimální. V podstatě je teď rozdíl akorát ve vzhledu postavy a jazyku, kterým vaše postava mluví. Angličtinou hovoří ‘’USEC’’ a ruštinou ‘’BEAR’’. Hra je primárně zaměřena pouze na tyto dvě frakce, ale dál v menu můžete použít i volbu SCAV a zahrát si za člena gangu. Při hraní za SCAVa dostanete náhodně vybrané výstroj i výzbroj, kterou, když přežijete, si můžete uložit do svého STASHky. Je to příjemná změna, když nemusíte riskovat vlastní vybavení a ještě můžete potrápit ostatní hráče. Až si vyberete frakci, dostanete se do hlavní nabídky. Odtud se můžete vydat na RAID (online nájezd do lokace), upravit si výzbroj a výstroj, nebo jít k obchodníků a utratit nějaké peníze, které máte na začátku. Pro účely této příručky použijeme takzvaný „průzkum bojem“. Neboli výuku za pochodu při RAIDu v lokaci Customs. Protože nejlepší způsob, učení je dril. Ale nejdřív potřebujete zbraň! Klikněte v menu na 'Character'. Tím se vám otevře váše STASH (skrýš). Vaše STASHka je místo, kde si můžete uložit všechno své vybavení, které si přinesete z RAIDu nebo, které si koupíte u obchodníků. Na levé straně (červená) je vaše výzbroj a výstroj, kterou máte na sobě a kterou nesete do RAIDu. Zbraně, balistická ochrana a doplňky. Uprostřed obrazovky (zelená) můžete vidět další část výstroje a její obsah (taktickou vestu, batoh a zabezpečený kontejner. Toto vybavení také nesete s sebou do RAIDu. Napravo (modrá) je vaše STASH (skrýš, sklad). Všechno vaše vybavení, které máte bezpečně uložené mimo dosah nepřátel, kteří by vaše věci určitě rádi zpeněžili. Obsah skladu záleží na druhu frakci, kterou jste si vybrali a na typu edice kterou jste si koupili. V závislosti na rozlišení, které máte nastavené na monitoru, můžete kolečkem myši ve STASce rolovat do všech stran. S rozlišením 2560×1440 uvidíte celou šířku vaší STASky bez problémů. Pojďme se na chvíli podívat na obsah vaší STASHky. Zde si můžeme ukázat rozdíl, mezi základním vybavením BEAR a USEC. Součástí standardního ALFA vybavení je obvykle: - Pistole (Makarov, Sig P226 (USEC), nebo MR-443 (BEAR)). - Zásobníky a náboje. - Peníze (hlavní měnou ve hře jsou rubly, ale narazíte i na dolary a eura). - Jídlo, pití a zdravotnický materiál. Podívejte se, kde máte náboje 9x19 mm a zásobníky do P226 nebo MR-443 (v závislosti na vaší frakci). Máte? Tak teď ty náboje přetáhněte postupně na zásobníky. Také můžete podržet CTRL a rozdělit hromádku nábojů na více políček. Až si nabijete alespoň tři zásobníky, přetáhněte jeden zásobník na zbraň, abyste jí nabily. Teď je zbraň připravena. Přetáhněte si jí na postavu do pouzdra (holster) a zbylé dva zásobníky si dejte do batohu (backpack). Nyní vpravo nahoře stiskněte 'Back' a vraťte se do hlavní nabídky. Klikněte na 'Escape From Tarkov'. To vás přivede od menu, k výběru charakteru. Hrát za Scavs v tuto chvíli již jde, ale vy zvolte PMC a stiskněte 'Next'. Dále následuje nabídka výběru RAIDu. Tady vidíte všechny dostupné RAIDy (lokace). Aktuálně jsou přístupné lokace pouze tři. Vyberte 'Customs' a dejte 'Next'. V další nabídce uvidíte vaší postavu připravenou do RAIDu. Stiskněte znovu 'Next' a dostanete se do poslední nabídky. Pokračujte v dolní části obrazovky. Ujistěte se, že máte zapnutý offline mód 'Enable Offline mode' a PVE mód 'Enable PVE' (zaškrtněte). Teď klikněte na 'Next' ještě jednou a dostanete se do svého prvního RAIDu. Nyní se nemusíte bát, že ztratíte svojí výstroj nebo výzbroj. V průběhu offline modu se jakékoli změny na vašem herním účtu neukládají. (Takže i použité střelivo se vám posléze obnoví, ať dopadnete jakkoli.) Když se konečně objevíte v lokaci, rozhlédněte se kolem a nasajte atmosféru. Prohlídněte si okolí a upravte si nastavení, tak aby vám vyhovovalo. AI se bát nemusíte. Na ty v této části mapy nenarazíte. Prozkoumejte okolí, ale pokud narazíte na železniční vagóny a most, jste moc daleko. Takže se vraťte, pokud chcete dál postupovat podle našeho průvodce. Zde se podívejte na základní i pokročilé ovládání, abyste věděli kam šáhnout: Nejdříve si natrénujte základní pohyby, vyklánění, krčení, atd. Až se budete cítit dostatečné zkušený, přejděte ke kontrole zbraně a pokročilému ovládání zbraně. -První RAID- Najděte cestu k místu na snímku. Jedná se o vstup do areálu k velkému červenému skladu. Hned za branou, je modrá obytná buňka. Uvnitř najdete pár věcí, které můžete prohledat. Vlevo do dveří je na zemi sportovní taška. Napravo od ní je skříňka se zásuvkami (kartotéka). Pokud k těmto dvěma předmětům přijdete blíž, objeví se nabídka 'Open' (otevřít) nebo 'Search' (prohledat). U kartotéky můžete prohledat každou zásuvku zvlášť. Našli jste předmět, který je šedý s otazníky? Takto jsou označeny předměty, které jsou pro vás neznámé. Neznámý předmět musíte nejdříve 'examined' prozkoumat, předtím než jej použijete. Každým prvním prozkoumáním neznámého předmětu získáte „Expy“ (zkušenosti). Pokud najdete další předmět stejného typu, bude pro vás již zobrazený běžným způsobem. Jedinou výjimkou je, pokud prozkoumáte krabičku s náboji, tak náboje, které si do ní sami vložíte, budete muset znovu prozkoumat. Na druhé straně od kartotéky, visí na zdi bundy. Prohledejte je. Stejně tak můžete, kdekoli jinde prohledat dřevěné trezory, vojenské bedny i zavazadlové prostory vozidel. Níže je snímek všech typů předmětů, které jdou prohledat. Bez ohledu na to jakou lokaci navštívíte, budou tyto předměty vypadat stejně, takže je lehce rozeznáte. K úspěchu v Escape from Tarkov je cesta dlouhá. Přesuňte se od modré buňky směrem k červenému skladu. Uvnitř, po levé straně od vchodu v nejvzdálenějším rohu leží dřevěná vojenská bedna. V dřevěný vojenský bednách objevíte převážné vojenský materiál. Cenné předměty můžete najít i všude kolem, ale vojenský materiál hlavně v těchto dřevěných bednách. V kartotékách, sportovních taškách a bundách, naleznete rozmanité množství předmětů, jako jsou klíče, jídlo, nápoje, šperky, atd. Díky klíčům se dostanete do zamčených místností, kde objevíte cennější předměty. V trezorech a platebních pokladnách zase objevíte peníze a cennosti jako jsou např. zlaté řetízky. Vyjděte ze skladiště stejnou cestou, jako jste přišli, otočte se do leva a utíkejte ke zdi kolem modrého kontejneru s nápisem 'Paradigm'. Když se během sprintu ke zdi podíváte do levého dolního rohu obrazovky, uvidíte ukazatel rychlosti, výdrže a vašeho postoje. Levý svislý ukazatel zobrazuje váš postoj. Podržením 'C' a posouváním kolečka myši můžete postupně měnit výšku. Dolní horizontální indikátor zobrazuje vaši rychlost. Tu upravujete jednoduše rolováním kolečka myši. Hlasitost vašich kroků závisí na rychlosti chůze. Další možností jak okamžitě přepnou rychlost chůze z maxima na minimum je stisknutí 'CAPSLOCK'. Zelená linka zobrazuje vaší vytrvalost. Tento indikátor se zobrazuje pouze při změně, jinak zůstane skrytý. Když minete modrý kontejner, uvidíte další modrou buňku, jako byla ta, kterou jste prohledávali před chvílí. Ve zdi vedle buňky jsou dveře. Běžte k nim a otevřete je. Některé dveře vám lehce otevřít nepůjdou. Od toho máte u sebe klíče, nebo volbu pro vykopnutí dveří. Každé dveře vykopnout také nejdou, ale za zkoušku nic nedáte. Až projdete dveřmi, které jste otevřeli, držte se vpravo podél zdi a jděte až k železničním vagonům v dálce za zátarasem. Od tohoto místa si už dávejte pozor na AI. Neobjevují se vždy na stejném místě a často zaútočí hned, jak vás spatří. Až přejdete po rampě, mezi vagóny, uvidíte před sebou most. Přejděte přes řeku. Pokud zemřete, nevadí, bylo to součástí plánu. Když přejdete most, pokračujete dál po silnici. Dostanete se na křižovatku s rozbitým autem a malou budovou. V budově se můžete podívat po nějakém jídlu, nebo pití. Možná tam budou i peníze. Zde jsme narazili na svého prvního AI, když jsme připravovali tohoto průvodce. S trochou štěstí tady narazíte i vy na toho svého. A možná, že ho zabijte dřív než on vás. Ať už to dopadne jakkoli, pokračujte v čtení průvodce, protože ve zbytku této kapitoly popíšeme cestu do extrakční oblasti (exit) v této lokaci. Ale klidně si to teď můžete vyzkoušet od začátku sami. Nezapomeňte, že v režimu offline neztratíte nic, takže můžete tuto lokaci trénovat tolikrát, kolikrát jen budete chtít. Hlavně se kryjte za předměty a používejte vyklánění do stran (Q nebo E), aby si vás nepřítel všiml až na poslední chvíli. Pokud jste byli během vaší první přestřelky úspěšní, pokračujte k tělu a prohledejte ho. Stačí k němu dojít, stiskni ‘F‘. Pokud má na sobě vestu, můžete jí prohledat stisknutím ‚searching‘. Nebo si přehoďte vše k sobě do inventáře a prohledáte to později, záleží na vás. Pokud najdete něco nevhodně otočené, stiskněte ‚R‘ a otočte si předmět horizontálně nebo vertikálně. Taky si teď můžete zkontrolovat, kolik vám zbylo nábojů. Pokud máte poloprázdný zásobník, přebít můžete stisknutím ‚R‘. Nic? Pamatujete si, jak jste si před RAIDem měli dát zásobníky do batohu? Tak to je důvod, proč teď nemůžete přebít. Abyste mohli přebíjet, musíte mít zásobníky dostupné, neboli po ruce. Takže si je přesuňte do kapes (pockets) nebo do taktické vesty. Pokud je máte v batohu nebo v kontejneru, nikdy použitím ‚R‘ nepřebijete. Na předchozím snímku jste viděli mrtvé AI (SCAVS). Scavs můžou mít různou výstroj i výzbroj (brokovnice, pistole, vesty, atd.). Konkrétně tento Scav měl batoh a shodou okolností i náboje do mojí P226. Co si z těl nepřátel vezmete, záleží zcela na vás. Zvláště v online režimu, kde se SCAVS objevují ve vlnách a v lokaci je s vámi i několik dalších hráčů, je škoda nechat něco jen tak válet. Pokud budete pokračovat dál po silnici, dojdete ke křižovatce. Zde se rozhodněte, zda půjdete po nezpevněné cestě, do leva, k ubytovacímu zařízení, nebo můžete pokračovat po asfaltce k exitu. Na obou místech se budete muset prostřílet přes SCAVS. Pro účely tohoto průvodce budeme dále postupovat přímo k jednomu z exitů z lokace. Když budete pokračovat po silnici, dojdete nakonec k železničnímu viaduktu. Pokud vyrazíte doprava, dostanete se do výhodné, vyvýšené pozice před benzínovou čerpací stanicí a současně tím projdete další část lokace k exitu. Buďte opatrní, po pravé straně, se objevují Scavové a mohou po vás stříle skrze plot. Dále pokračujte k benzínce. Tato benzínka je místem kudy velice často prochází hlídky Scavs. Dávejte pozor a raději ji obejděte. Jakmile projdete kolem benzínky a dostanete se na silnici za ní, držte se po pravé straně u zdi, dokud nedojdete k místu kde je zeď povalená a dá se dostat do areálu za ní. Za zdí jdete hned doprava. Pozor na Scavs kolem vrátnice. Držte se poblíž brány, mrkněte se do skladišť, nebo jděte podél stěny po pravici. Až se dostanete se na prostranství, s různými trubkami, betonovými deskami a dalšími stavebními materiálem. Projděte kolem a jděte hlouběji do areálu, dokud nenajdete cestu, která vede k převrácenému železničnímu vagónu. Vyjděte po rampě na převrácený vagón a pokračujte na viadukt, ze kterého uvidíte na další čerpací stanici. Odtud seskočte dolů a jděte do budovy u benzínky. V zadní části budovy jsou dveře. Projděte dveřmi, otevřete mříž a hledejte dveře, které vypadají jako by vedli do atomového bunkru. Postavte se k nim co nejblíž a do 10 vteřin proběhne extrakce z lokace. Gratulujeme! Pokud jste se dostali až sem, tak jste právě přežili svůj první RAID. Pokud ne, nevadí, o nic jste nepřišli a příště si dáte víc pozor. Tak a teď už víte, o co jde a co se od vás čeká. Je na čase stát se legendou Escape from Tarkov. -Rady pro pokročilé- Pokud chcete zažít pravou atmosféru EFT, musíte jít do online RAIDu. Online RAIDy jsou od offline hry rozdílné. Na mapě s vámi nejsou jen AI, ale i několik hráčů, kteří přišli také jako vy pro kořist. Ve EFT není zaveden systém karmy (zatím), to dělá ze hry v současné době v podstatě KOS shooter (Kill on signt - střílíte na vše, co se pohne) s prvky survivalu. Vezměte s sebou kamaráda, nebo jděte sólo a vyzkoušejte si opravdu tuhý boj. Existuje několik způsobů, jak provést úspěšný RAID. Řekneme si pár základní rad. 1- Balistická ochrana. V EFT je implementovaná fungující balistika střel. Takže pečlivě vybírejte typ střeliva, jelikož průrazné náboje (AP-Armor piercing) způsobují, těžce obrněným cílům, největší poškození. Prozkoumejte jednotlivé druhy střeliva a ujasněte si, jaké střelivo je pro váš následující RAID nejvhodnější. S těžkou balistickou vestou a helmou se vaše šance na přežití v raidu zvýší o 70%. 1b- Nebo si vezměte jen nůž/sekeru a uvidíme, co dokážete. Možná se vám povede získat zbraň z mrtvého SCAVa a se štěstím pak sejmete hráče a seberete mu jeho výstroj. Nebylo by to poprvé, ačkoli obtížnost hry se tímto stylem zvedne asi tak 10x. 2- Ergonomie je důležitá. Ergonomie zbraně souvisí pohodlným držení zbraně i střelbu. Pozitivně ovlivňuje zpětný ráz, přesnost střelby při chůzi a i na rychlost jakou dokážete zpětný ráz kompenzovat. Když upravujete zbraň, myslete na to, že ne vždy je šedesátiranej zásobník výhodou, např. v kombinaci s konstrukcí DMR (puška). Nezapomínejte si přečíst popis každé součástky zbraně a sledujete graf ergonomie. 3- Sestavte tým. Co víc dodat? Posbírejte 2 nebo 3 kamarády a uvidíte, že je vše mnohem jednodušší a zábavnější. EFT je vytvořeno hlavně pro kooperující týmy. 4- Naučte se mapu. Dokonce, i kdybyste měli chodit offline, nebo si vytisknout mapu z fóra. Přesná a srozumitelně podaná informace o vaší poloze, nebo poloze nepřítele, vám může zachránit život. 5- Granáty! Dokážou udělat pořádnou paseku. Opravdu. Nic vám v EFT nezlepší víc náladu, než dobře hozený granát do místnosti s nepřítelem. 6- Vnímejte zvuky z okolí! Dost často vás upozorní na pohyb nepřítele jeho rychlé kroky. Pokud budete chodit pomalu, máte větší šanci nepřítele překvapit. 7- Ztráty výstroje a výzbroje se nebojte. Když přijde UPDATE, bude i WIPE, takže vám herní účty stejně resetujeme do počátečního stavu. V této fázi vývoje hry, to bude velice časté. Takže si vše vyzkoušejte, ať zjistíte, co vám nejlépe sedne. A hrajte s tím, co máte, dokud to máte. 8- Využívejte přirozené kryt a miřte přes mířidla. Toto není Call of duty. Střelbou při běhu můžete někoho překvapit, ale nic netrefíte. Pořádně zamiřte, stiskněte SHIFT, abyste zadrželi dech a vystřelte. 9 – Myslete na vzdálenost. Můžete si držet odstup a střílet z dálky, nebo nechat cíl přiblížit, ale než vystřílíte, musíte si být jistý, že cíl zasáhnete. Proč střílet na 100 m s pevnými mířidly? Proč chodit s optikou se čtyřnásobným zvětšením v budově? Buďte chytří a uspějete. 10- Se Salewou na věčný časy (Salwa je velká lékárnička). Opravdu. Mějte ji vždy u sebe. Nejenom, že s ní ošetříte jakékoli zranění, ale také zabírá jen dva sloty inventáři. Noste jí v kontejneru a s ošetřením zranění nebudete mít nikdy problém. -Jak sehnat peníze- Je tu několik způsobů jak vydělat peníze. Vběhnete do mapy, co nejrychleji posbíráte maximu, co uneste a utečete do exitu. Můžete jít úplně na lehko a dávat věci do kontejneru, odkud už vám je nikdo nesebere, i když vás zabijí. Nebo si vezměte největší batoh a nacpete vše do něj. Ale byla by ho škoda. Rozdíl mezi online a offline RAIDem je v tom, že v offline se nic (ani expy, ani předměty) do vašeho profilu neuloží, ale tím pádem ani nic neztratíte. Na druhou stranu, během online RAIDu můžete vydělat 50-60 tis. rublů za předměty rozhozený po mapě, plus 150-200 tis. za výzbroj a výstroj padlých hráčů. Záleží na vaší znalosti cen u obchodníků, jelikož ne každý vám nabídne nejvyšší výkupní cenu. Ale v online hře můžete také o všechno přijít. Štěstěna je zde opravu vrtkavá. -Upravování zbraní- Nebudu zabíhat do podrobností, protože je spousta věcí, na které přijdete sami. Ale to nejdůležitější je přečíst si popis u jednotlivých předmětů, co nepochopíte vyhledat si na googlu a pak ve hře vyzkoušet. Pokud máte nějaké zkušenosti se zbraněmi, určitě to pro vás bude snadnější a rychleji pochopíte náš systém. -Pár slovo na závěr- Prozatím to je všechno, co vám mohu nabídnout. Uvědomte si prosím, že zkoumání a objevování věcí je zábavnou součást samotné hry. Takže jsem záměrně nechodil do podrobností o tom, kde co najdete, abych vás nepřipravil o požitek ze hry. Jsou zde také další dvě mapy - Factory (továrna - menší a interierová mapa) a Woods (lesy - rozsáhlá zalesněná oblast). Vyzkoušejte je během RAIDu a bavte se. Každá mapa má několik exitů a k některým budete potřebovat klíč. Nejlepší je opravdu na poprvé prozkoumat mapu offline bez AI a až pak jít do online RAIDu. Doufám, že si užijete Escape from Tarkov stejně jako já. Hodně štěstí! Budete ho potřebovat. (platné k 11. 5. 2017) „O překlad EFT do češtiny stále bojujeme.“ tým EFT czsk
 8. Z dostupných informací, které zatím máme, vyplývá, že civilní obyvatelstvo bylo evakuováno. Operátoři USEC v tuto chvíli chrání majetek TarraGroup (TG) a BEAR hledá důkazy, kterými by ruská prokuratura mohla dokázat, že činnost TG už od počátku zaměřena proti ruskému obyvatelstvu a ruskému státnímu zájmu.
 9. Ano. Nedávno se řešilo, jak říkáš ty, že boti vidí rentgenově skrze vegetaci nehledě na denní dobu. Takže se jim snížil rozhled a u hráčů se natavilo, aby byli pro boty méně vidět podle toho jestli leží, klečí nebo stojí. Další kroky k optimalizaci budou následovat. Vše co vývojáři o hře oficiálně řeknou, překládám a dávám sem nebo na fb.
 10. Všechno se budou snažit dostat co nejblíže realitě. Teď v alfa verzi se to všechno teprve testuje.
 11. Ve full verzi hry bude i kompas.
 12. KRÁTKODOBÁ SLEVA NA EFT Jako už i loni, v tomto období kolem data velkého vítězství spojenců nad fašistickým německém, bychom Vám rádi informovali, že od 8. května do 10. května máte možnost koupit všechny edice Escape from Tarkov se slevou 20% ! - platí i pro upgrade edice na vyšší a množstevní slevu u nákupu více kopií hry najednou ! Pokud jste plánovali hru koupit, ale nemohli jste si to dovolit - teď je nejlepší čas to udělat! Sleva platí od 8. května do 00:01 a končí 10. května v 23:55 hodin moskevského času. (tzn v ČR A SK od 7.5. 2017, 23:01 hod. do 9.5. 2017, 22:55 hod.)
 13. Přinášíme další informace o gangách Scavů, působících území Tarkova a Norvinského regionu. Zhilnov Yaroslav Grigoryevich Alias: Yarik, Yaga Narozen v regionu Rostov. V 17 letech poprvé souzen za vyloupení obchodu. O dva roky později zavraždil spoluvězně, za což byl rovněž odsouzen. Po propuštění v roce 1998, se v čele organizované skupiny pokusil znovu získat místo v Rostovském podsvětí, ale války o území zde už dávno skončily. Vztahy mezi Bosy syndikátů organizovaného zločinu byly dobré a pro další lidi už tady nebylo místo. Během jedné ze schůze se Zhilnovovi lidé dostali do přestřelky a většina z nich byla zabita. Samotný Zhilnovov unikl smrti jen o vlásek. Po útěku z Rostova se přestěhoval a ukryl v Archangelsku. Během zdejšího pobytu se ženil a měl dítě. Neúspěšně se pokusil o vyloupení místního skladu s elektronikou, kde byl na místě zadržen. Když se jeho manželka se dozvěděla o trestní minulosti svého manžela a požádala o rozvod. Po propuštění se Zhilnov, na pozvání jednoho bývalého spoluvězně, přestěhoval do Tarkova, kde si našel práci jako stavební dělník. Zde byl identifikován na záznamu z městského kamerového systému při brutálním útoku na policejní stanici v okrsku č. 7 v Tarkově, při kterém byli zabiti čtyři policejní důstojníci a rovněž bylo ukradeno několik služebních střelných zbraní. Podle vyšetřovatelů se Zhilnova skupina po útoku roztříštila na několik menších. Existují důkazy, že jednotliví členové gangu nezávisle na Zhilnovovi spáchali řadu trestných činů na území regionu Norvinsk. Kde se Zhilnov v tuto chvíli zdržuje není známo. Později při operativně pátrací činnosti byl zadržen jeden z jeho společníků, který prozradil místo a čas setkání celého gangu, nicméně, jak se později ukázalo, informace byly zavádějící. Po vzniku krize v Tarkově bylo vyšetřování pozastaveno, ale lze předpokládat, že organizátorem a koordinátorem útoku několika skupin Scavů na centrálu pořádkové jednoty OMONu, byl právě Zhilnov. Navíc podle mých informací skupina Zhilnovových lidí střílela na tříčlennou hlídku BEARu a na průzkumné vozidlo USEC v oblasti přístavu. Jádro skupiny se skládá z recidivistů, což charakterizují způsoby jejich útoků, které jsou jsou prováděny s ledovým klidem a neobvyklou krutostí. Přestavují vysokou společenskou nebezpečnost.
 14. Will be here also events for other communities or only for Russian and English? I mean events only for Polish or CZSK community?