vinis88

Member
 • Content count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About vinis88

 • Rank
  PMC operator
 1. Wiesz, trzeba brać poprawkę na to, że to jest małe studio - z tego co pamiętam 80 osób jest w zespole - a robią grę, która swoim rozmachem przebija WSZYSTKIE fps kategorii AAA (mówię tutaj o zastosowanych mechanikach a nie wynikach sprzedaży, bo wiadomo - gra hardkorowa nie trafi do wszystkich graczy). Rozumiem, że komunikacyjnie mają dylemat: pisać co robią i potem użerać się z graczami, którzy się wkurwiają, że robią to powoli czy nie pisać nic i pozwalać się denerwować ludziom, którzy nie wiedzą co się dzieje. Lekki impas. Wydaje mi się jednak, że bardziej profesjonalnie byłoby prowadzić stosowną komunikację. No ale wybrali taki model... Wiemy, że zmieniają wersję Unity co może być upierdliwe przy implementacji i stąd opóźnienia związane z wprowadzaniem kolejnych buildów. Tylko to jest jedna z teorii - gdybanie, które nie zniknie dopóki nie dostaniemy oficjalnego komunikatu o stanie rzeczy.
 2. Tylko, że taki post pojawił się już z miesiąc temu... co prawda zaczynał się od słów "z tego co wiem...", ale nie zmienia to faktu, że już był. Trzeba cieszyć się z każdego kolejnego patcha i nie mogę się go doczekać, ale nie zmienia to faktu, że dalej nie wiemy kiedy. Nie frustrowałoby mnie to tak bardzo, gdyby nie fakt, że zacytowany post pojawia się na długo po tym jak społeczność nerwowo zadaje pytanie "co dalej" i nie otrzymuje żadnej konkretnej odpowiedzi. Nawet jeśli nie mamy żadnej nowej broni, mapy, mechaniki w kolejnym patchu, to jednak chętnie zobaczyłbym jakąś odpowiedź na zgłaszane problemy - przede wszystkim rozwiązanie problemu strzelania po nogach. Byłby to ogromny gamechanger a przy okazji do bety mielibyśmy czas na raportowanie czy wprowadzone rozwiązanie się sprawdza.
 3. @KarolusP - jasne, rozumiem. W takim razie czekamy na info czy BSG jest zainteresowane. Zastanawiałem się jak mógłbym pomóc i jedyne co mi przychodzi do głowy z takich spraw bezkosztowych: możnaby wciągnąć kilka osób ze środowiska ASG, nie jeden BEAR czy USEC by się zapewne znalazł gdyby odpowiednio dobrać ekwipunek to można zrobić fajną rekonstrukcję takiego growego PMC i zawsze wygląda to widowiskowo na targach. Mam kolegę (który zresztą gra w EFT ze mną), którego ryj zdobił materiały reklamowe Combat Alertu i jakiejś akcji WMASG... mógłbym z nim pogadać, żeby trzepnąć fotki do jakichś materiałów promo. Na targi raczej nie pojedzie bo pracujemy w takim miejscu, w którym ciężko o urlop.
 4. Idea świetna... ale czy BSG da na to jakąś kasę? Chodzi mi o to, że jeśli nikt z sympatyków EFT nie ma własnej firmy, która wypożycza nagłośnienie to ciężko będzie kogokolwiek o to prosić bez jakiejkolwiek gotówki. Nie mówiąc już o przygotowaniu samej ekspozycji.
 5. Z tego co się orientuję to makaron z bębenkowym magazynkiem strzela krótkimi seriami. Mógł to być też kedr.
 6. @TheWay, @NuclearMessiah - znacie może odpowiedź na to pytanie? Zagwozdka lvl milion Na koncie prasowym nie ma możliwości zakupu żadnej paczki, a na koncie z giwełeja jest jakby "wykupiona" Left Behind.
 7. @TheWay - jasne, że nie dla każdego, ale nie o to mi chodzi. Ja mówię o znajomych, którzy albo mają klucz do alfy i grają, ale nie śledzą tak na bieżąco informacji jak ja, albo o znajomych, którym tę grę pokazywałem u siebie - chodzi więc o ludzi, którzy wiedzą co to za gra. Wątpliwość bierze się z tego, że nie mamy informacji odnośnie przyszłości tej gry. Już to kiedyś pisałem - naprawdę devów nie ubyłoby, gdyby przynajmniej regularnie dzielili się informacjami na temat tego nad czym pracują, bo informacje, które podałeś są z zapowiedzi patcha 1392, więc gdzieś z polowy marca. Ale ok, odpowiedź uzyskałem - ja jeszcze cierpliwości mam dużo, bo wiem, że warto czekać
 8. @Kmieciu - no i nagle się okazało, że nasz sposób rozumowania jest jednak identyczny @NuclearMessiah, @TheWay - Panowie, chciałem zrobić temat na forum ogólnym, ale w sumie pomyślałem, że mógłby się skończyć gównoburzą, więc najpierw do Was. Czy wiecie coś na temat patcha? Jeśli nawet nie patcha, to chociaż może macie jakąś wiedzę nad czym BSG teraz pracuje? Już tłumaczę skąd moje wątpliwości: jest obniżka, więc doskonały czas dla ludzi, żebu kupić/apgrejdować swoje egzemplarze. Ktoś zadał mi ostatnio pytanie (swoją drogą takie jak kiedyś zadałem Nuclearowi :P): czy warto wydawać dzisiaj kasę na tę grę. No i o ile dwa - trzy tygodnie temu odpowiedziałbym bez zastanowienia, że warto jak cholera, to dzisiaj nachodzą mnie wątpliwości. Gra jest świetna, nie ma dwóch zdań - ma ogromny potencjał. Ale... Ostatni patch (duży): 5. kwietnia Zapowiedź patcha: 24. marca Mamy 8. maja i do tej pory nie dostaliśmy zapowiedzi kolejnego patcha. Loot table zepsute od miesiąca (tzn. może nie zepsute, ale zmienione tak, że wszystkich to irytuje), ludzie biegają po mapach i nie strzelają inaczej niż w nogi... no jest od cholery bolączek, o rozwiązaniu których nie wiemy nic. No i mam dysonans poznawczy. Ja mam zamiar apgrejdować się do EOD, ale już polecenie gry znajomym nie przychodzi mi tak łatwo.
 9. po zresetowaniu konta w menu profilu będziesz miał startowy ekwipunek i postać na 1lvl
 10. @NuclearMessiah Cieszyć się, że do bety może być daleko, bo ma się darmowy klucz, który obowiązuje tylko w alfie? No nie nadażąm. Nawet gdybym sam miał taki klucz to jednak wolałbym, żeby gra się szybko rozwijała.
 11. Za takim rozumowaniem nie nadążam
 12. @logimen - ekonomia jest częścią tej gry i podlega alfa testom. Przy jednym z wipe'ów podobno dali każdemu 1k rubli na start. Szczerze powiedziawszy dla mnie kasa nie jest największym problemem, chociaż faktycznie - powinno być o nią łatwiej (lepsze ceny sprzedaży broni). Nie mam takich rezerw jak @SzerszeN9283, ale też nie narzekam na brak kasy - da się grać. No i na pewno nie zgodzę się odnośnie kolejnej mapy a'la Factory - jest jedna CQB w tym momencie i to w zupełności wystarczy.
 13. Yup... Every time when I'm looking for a stream and see: Factory, then I have a headache.
 14. Wow! Gratulacje! No i własnie Polskie community tak podoba się BSG, że mamy już więcej emisariuszy niż USA?
 15. @TheWay nie wiem, nie grałem wiem tyle co z jutubów i od tego kumpla właśnie. Nie chodzi mi o porównywanie gier, ale o podejście do pokazywania progresu.