Kmieciu

Member
 • Content count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Positive

1 Follower

About Kmieciu

 • Rank
  PMC operator
 1. Nie jest. Trzeba się dobrać do plików gry i wyczytać co głupi rusek wpisał do pliku TestItemTemplates.txt Kolejny przykład przypału: gdy dodali SKS to wymyślili sobie, że amunicja 7.62x39 PS zadaje 85 obrażeń i przez to SKS zabijał jednym strzałem. Po ostatnim dużym patchu ta amunicja zadaje 50 obrażeń, czyli dokładnie tyle samo co 5.45x39 PS. Ta niewielka zmiana sprawiła, że SKS stał się obiektywnie gorszą "snajperką" od AK74N.
 2. To masz pecha, bo np. najdroższa amunicja wśród 5.45x39mm czyli US ( 40 rubli za nabój ) jest najgorsza (poddźwiękowa 303 metry na sekundę LOL) i tylko 40 Damage, czyli tyle samo co najtańsza 5.45x39 HP za 7 rubli (za to ma 883 metrów na sekundę). Albo najlepszy przykład: 5.56x45 мм M193 Ball - 60 rubli , 45 Damage 5.56x45 мм M193 FMJ - 30 rubli , 65 Damage
 3. Desync i lagi. Strzelba zadaje 20x8 obrażeń. Głowa ma 35 HP a tors 80 HP. Jeśli nie ma lagów, to nieopancerzony cel z 20 metrów niemal zawsze pada na strzał. Problem w tym, że ostatnio lagi są cały czas.... ----------------------- Głupie forum nie pozwala mi edytować postów więc piszę drugiego: W temacie symulacji: noga ma 65 HP. Gdy zostanie zniszczona każde kolejne obrażenia to 30% na zgon. Dlatego można zginąć lądując ze skoku lub przechodząc przez drut kolczasty. Powem także, że w grze nie ma balansu broni. Strzelba MP-153 jest absolutnie najlepsza na bliski dystans. Strzela tak szybko jak naciśniemy na spust i ma magazynek na 4-8 naboi. Do tego jeden w komorze. Nie wymaga kamizelki, łuski możemy przenosić w kieszeni. Można ją zdobyć na co trzecim Scavie. Strzelając w nogi można nią zabić absolutnie każdego, nawet jeśli ma na sobie sprzęt za setki tysięcy rubli. Do tego spawny na wszystkich mapach są blisko siebie. Dlatego "nagi rush ze strzelbą" jest moim zdaniem najbardziej skuteczną taktyką gry solo. Sprawdza się nawet na mapie woods, pod warunkiem że wrzuci nas na początku meczu, gdy wszyscy są jeszcze na spawnach.
 4. Powiem tak: brałem udział w evencie 16 scavów vs 4 developerów na customs. 20 graczy na mapie i niemal nie dało się grać. FPSy spadły mi z 60 do 20. Chciałbym wierzyć że to wina serwerów ale mam wrażenie że kod sieciowy jest do D. Dopiero gdy większość wywaliło albo zginęła to można było zacząć grać. Dla mnie ten cały free roam to mżonki i pobożne życzenia devów.
 5. Raczej nie. Biegaliśmy i strzelaliśmy się z nudów, lagów nie było ale wyjść się nie dało. W końcu rzuciłem granat i zakończyłem rozgrywkę :-)
 6. Smoku już teraz masz pełną dowolność w grze jeżeli chodzi o dźwięki. Jak chcesz zwrócić na siebie uwagę, wystarczy podskoczyć.
 7. Nadal się ekwipunek buguje w grze. A wczoraj 2 razy moja ekipa nie mogła wyjść z faktorki.
 8. F1 tactical nuclear granade :-) Anyłej, wczoraj poszedłem sam na Customs, bo wszyscy na ts3.tarkovgame.pl farmili faktorkę. Szwędałem się chyba 40 minut, zabiłem 3 graczy i 12 botów. Konkluzje mam następujące: AI botów jest nieuczciwe. Strzelają z kilometra przez krzaki i drzewa. Za to Fort i Kiver są przegięte. Przyjąłem na klatę dziesiątki postrzałów, a pancerz mi zszedł tylko do połowy. Ani razu nie musiałem się leczyć. Jeżeli ustawimy się tak, że nasze nogi są kryte, to nasza postać jest nie do zabicia. Były sytuacje, gdy bot zupełnie mnie zaskoczył i zdążył oddać 6 strzałów ze strzelby. Które odbijały się od mojej kamizelki niczym kulki ASG :-) Ponadto, AK74N+tłumik+kolimator+magazynek 60 naboi = profit. Nawet kompletny dyletant jest groźny gdy ma taki sprzęt.
 9. Do 3 razy sztuka...
 10. Nie masz gdzie wypakować bo trzymasz śmieci w Stashu: woda, AI2, splint i pistolety... LOL. Zmierzasz długo kampić przy ekstrakcji? Portret Tarkovskiej ofiary :-) Ja pozbyłem się tego wszystkiego: używam IFAK bo mały i leczy rany, plus tabsy lub morfina na złamania. Gdybym miał gamma container to bym tylko brał Grizzly. Zostawiłem jedną TT z tłumikiem z sentymentu, jeden P226 i Gracha do testów amunicji (9x19mm nadal ssie). Pozbyłem się wszystkich AK74SU (bo kosztuje prawie tyle co AK74N a gorsze pod każdym względem). Na chwilę obecną trzymam kilka strzelb (preferuję MP155 z magiem na 8 łusek, chwytem pistoletowym i kolimatorem), Kedr/Klin (najlepszy rozpylacz na faktorkę), AK74N parę sztuk na bliski i daleki dystans oraz cokolwiek dobrego akurat wyfarmię na graczach czyli M4/Val. Kupiłem nawet HK MP5 dla jaj, bo nie ma co z kasą robić.
 11. Zgadza się M-ka jest lepsza. Wystarczy porównać parametry: http://escapefromtarkov.gamepedia.com/Colt_M4A1_5.56x45_Assault_Rifle http://escapefromtarkov.gamepedia.com/AK-74N_5.45x39mm_assault_rifle M-ka ma mniejszy odrzut i większą szybkostrzelność. Ponadto amunicja 5.56 FMJ zadaje wiecej obrażeń niż 5.45 PS. http://escapefromtarkov.gamepedia.com/5.45x39_mm_PS http://escapefromtarkov.gamepedia.com/5.56x45_mm_M193_FMJ Co nie zmienia faktu, że M4 nie jest warta 4x ceny AK74N. Niemniej jednak jest wyznacznikiem statusu w grze: jeżeli ją używasz, inni wiedzą że cię na to stać. Albo że jesteś frajerem do skrojenia :-) PS: AK74N OWNAGE!
 12. To wiadomo, na średni i długi jest AK74N ;-) Nie testowałem po patchu, ale przed patchem zarówno AK74N, jak i SKS zabijały po drugim strzale w hełm. Z tym że AK potrafi tak "nasycić" cel ołowiem, że któryś nabój trafi. SKSa nie lubię za beznadziejny magazynek, przy którego przeładowaniu traci się jeden nabój. Musimy się kiedyś zgadać na rundkę po Woods gdzie porównamy skuteczność obydwu platform :-)
 13. Graliśmy w 4 osoby na Faktorce, wszscy w full gearze. Jeden z siedział w safe-roomie i padł od bota z Makarovem biegnącego po długiej. Ale mieliśmy z niego polewkę na TS-ie. Żeby było ciekawej, jakiś wrogi gracz zabrał jego sprzęt i zabił nam drugiego z drużyny gdy ten chciał go zebrać. Po prostu komedia pomyłek. Musieliśmy wejść do safe-rooma na kopie, jednocześnie przez oba drzwi i zrobić mu z nóg sieczkę :-)
 14. Mam nadzieję że poprawią błąd z migającą bronią w inventory. To musi być spowodowane połączeniem klient-serwer, bo gdy wyszedłem z rajdu i zrobiłem reconnect, bug się naprawił (ale straciłem całe ammo w broni).
 15. W realu 60-tki są 4-rzędowe, więc bardziej podatne na zacięcia niż 2-rzędowe 45tki. Dopóki nie przywrócą* zacinania się broni, 60tki są lepsze pod każdym względem. * Zacięcia już są w grze, nie wiel dlaczego zdecydowali się je wyłączyć