mockingbird

Member
 • Content count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Positive

About mockingbird

 • Rank
  PMC operator
 1. Please Give Woods More Than a Single Extract

  Would be fun for the second bunker to act as an additional exit. However, as said above, woods is perhaps the most generous map when it comes to extraction.
 2. Nie da sie grac w EFT

  Skoro nie wiesz, to ci podpowiem - nie tak znowu dawno temu była inwazja cheaterów. BSG musiało praktycznie od zera opracować swój własny system ochrony, ponieważ wbudowane rozwiązania w system gry były mało skuteczne. To była jedna z kwestii do rozwiązania, po drodze też udało się wypuścić nową mapę, questy, nowe funkcjonalności takie jak strzelanie na ślepo i składane kolby. Ostro też walczą z optymalizacją użycia RAMu. Po drodze jeszcze jakieś targi były, więc się trzeba było zareklamować, a i jeszcze doszło parę serwerów nowych min. w Oceanii. Generalnie, trochę do roboty chłopaki mieli. Ale przesz to wszystko takie proste, starczy dopisać do kodu gry if grasie...i(true) then napraw. Tak w ogóle, to każda firma ma problem z oszacowaniem, jakie będzie obciążenie serwerów. Nawet Blizzard się przeliczył z okazji premiery Diablo 3. Oczywiście, można postawić wincyj i wincyj serwerów, ale to są zawsze koszty i zwyczajnie nie opłaca się tego robić, jeśli połowa z nich ma być niewykorzystana poza weekendem, albo gdy już opadnie pierwszy hajp po wydaniu nowej aktualizacji itp.
 3. Make ammo boxes great – ideas

  I knew it's actually a good idea. Good enough to have been in the game at one point it seems. I wonder why it got axed. Loading mags one bullet at a time is something I could get behind. I just tested it in-game to make sure I wasn't having a brain fart moment and it currently works like this - ammo boxes work like candy wrapping, you can take bullets out but can't put them back again. Dragging them onto a compatible magazine does nothing. I think it's a waste of good assets.
 4. Make ammo boxes great – ideas

  I agree with the original suggestions. Boxes should be the "natural" way to store ammo, rather than piles of lead jingling in your pocket. Perhaps fence could be good for buying and selling single bullets, "serious" traders should operate with ammo boxes. At the very least, full boxes of ammo should sell for noticeably more than disorganized piles of bullets. Perhaps boxed ammo should have another convenience feature, dragging it over the magazine would automatically transfer one round into it, allowing to conveniently do custom loadouts, like putting sequences of AP - HP - tracer into your AK mags.
 5. POTRZEBNA WASZA POMOC!

  "Oryginalność" nazwy, o którą zapytano w ankiecie to pojęcie nieco mylące. Tak naprawdę pytanie jest szersze i brzmi, czy zastosować transliterację angielską, czy polską oryginalnych nazw rosyjskich. I z tego punktu wychodząc - czy zatem Вал lepiej oddaje w alfabecie łacińskim Val, czy Wał? Oto pytanie. Moim zdaniem transliteracja angielska kaleczy strasznie rosyjski. Polska też nie do końca wszystko oddaje, ale na pewno będzie bliższa oryginału. Natomiast rozumiem, że osobom poruszającym się biegle po angielskich stronach, może tak być po prostu wygodniej. Łatwo tu jednak wpaść w pułapkę uznaniowego kierowania się, co wygląda bardziej "kewl". Pytanie pomocnicze do autorów, może nieco przewrotne, ale przypuszczam, że ułatwi Wam podjęcie właściwej decyzji. Jak to będzie wyglądało w przypadku nazwisk i nazw własnych, które niechybnie się w tekście pojawią. Będziemy mieli Yevgeniya Iwanowitscha, czy Jewgienija Iwanowicza - która wersja jest lepsza i dlaczego. Odpowiedź na to pytanie jest powiązana z tematem ankiety. Jeśli będziemy mieli AS Val, to skazujemy się tym samym na Yewgeniya i Aloshe Dupyeyevovitscha, dla zachowania, za przeproszeniem, konsystencji.
 6. Jakie słuchawki do EFT

  Jak jedziesz na wbudowanej karcie muzycznej, to tak, słuchawki ze stonki dadzą też radę. Po przesiadce z taniego szitu, każdy poprawnie działający sprzęt do odsłuchu będzie robił różnicę. Sam nie jestem zwolennikiem gaymingowych wynalazków, bo prawie zawsze się na nich przepłaca. Długo miałem AKG K514, dźwiękowo nie miałem im nic do zarzucenia zarzutu, niestety pałąk i gumka trzymająca były haniebnej jakości i po trzech latach zabawy czas na wymianę. Będę celował w coś w stylu Superlux HD330 alboSnab OverTone HS-42M, jak tylko namierzę jakiś sklep w okolicy, gdzie mi dadzą pomacać. Pewną wadą może być brak wbudowanego głośnika, ale przypinany do mankietu za 15 złociszy wystarcza mi tu w zupełności.
 7. Serwer Discord dla osób tłumaczących grę

  Widzę odkrywamy wszystkie zalety crowd-translation Militarny, militaria oczywiście pochodzi z łaciny, ale "firma militarna" nijak nie przyjęło się i powiedziałbym, że należałoby to raczej traktować jako kalkę z języka angielskiego. Znaczenie tych słów w pewnym zakresie będzie się pokrywać (w końcu militaria to rzeczy związane z wojskiem), więc mamy konflikt zbrojny i konflikt militarny, operacje wojskowe i militarne. O dziwo sklepy mamy militarne, ale już nie wojskowe, bo to by była inna konotacja. Ja jestem za tym, żeby nie małpować za angolami, którzy wszędzie mają "military", tylko korzystać z naszego bogatego języka. Tak czy siak, tu akurat mamy funkcjonujący już zwrot: "prywatna firma wojskowa", więc po co wywarzać otwarte drzwi? https://pl.wikipedia.org/wiki/Prywatna_firma_wojskowa Był z tym problem, gdy zjawisko dopiero co się pojawiło stosunkowo niedawno temu i starano się uniknąć negatywnie nacechowanego zwrotu "najemnicy", zaciężni, itp. Próbowano np. podciągnąć to pod firmy ochroniarskie, ale stanęło na tym, że to jednak nie jest to samo co emeryt-inwalida zabezpieczający biedronkę i liczy się to, że wyposażenie i umiejętności kadry są zdecydowanie "wojskowe".
 8. Off-top

  Przypływ szczerości? Ile można to samo wałkować.
 9. Gas analyzer

  I've found two on the dead scav on Customs (behind welcome to tarkov truck, on the way to the construction yard).
 10. Pewnie tak, niestety nie przemyślałem sprawy i zacząłem od maksowania metabolizmu, więc teraz szukam jakiś alternatyw. No i zawsze jakaś odmiana. Stress resistance miało u mnie do tej pory dość niski priorytet, więc nie czułem potrzeby szybkiego wbijania, mogło sobie rosnąć naturalnie. U mnie, jak pisałem, niestety nie aktualizuje się od razu, tylko jak wbije się nowy poziom. I to chyba nie jest wina desync, bo raz zeżarłem 8 puszek i czekałem na efekt dobre 10 minut, naliczyło je dopiero po wyjściu z mapy. To że "punkty żywności" mają wpływ na szybkość rozwoju ma sens, ale o dziwo nie wykazały tego moje testy. Osiem puszek x 50 punktów dało więcej punktów rozwoju niż cztery puszki plus dwie iskry (teoretycznie 80 punktów więcej). Być może algorytm jest bardziej skomplikowany. Puszki u mnie wygrywają ze względów ekonomicznych, a także przez wygodę. Mam tylko Alpha container, więc wygodniej się je rozmieszcza i można wziąć sobie taki zestawik niejako przy okazji. Co do bólu nie jestem pewien, któryś jutuber mówił, że umiejętność na pewno przyrasta pod ostrzałem. Tak dobrze mi się niestety nie wiedzie, żebym miał worek fortów na dokładne testy. Trudno mi teraz to sprawdzić w dobrych warunkach, ale w czasach gdy jeszcze był bug który łamał graczowi nogi po zespawnowaniu można było złapać parę punktów różnych umiejętności ciągle krwawiąc. Na chwilę obecną łażenie po drucie kolczastym nie daje efektów według moich doświadczeń. Co do siły, raz miałem monstrualnego laga, inni gracze stali zamrożeni w miejscu, pojemniki otwierały mi się po minucie. Stwierdziłem, że sprawdzę czy w takich warunkach da się coś potrenować. Okazało się, że bicie pmców po buzi siekierą powoduje przyrost siły, niestety gra chyba ma zabezpieczenie przed takim exploitem, bo potem (mimo wbicia kilku poziomów) nie naliczyło mi tego wzrostu po wyjściu z rajdu. Tu chyba najlepszą metodą jest faktycznie bieg z obciążeniem. Ze skillów niezaimplementowanych jeszcze przyrasta mi Prone Movement i Memory, ale one chyba nic nie robią.
 11. Najbardziej mi przeszkadza, że progres levelowania skilla (RIP polisz) aktualizuje się z opóźnieniem, więc dopiero po zakończeniu rajdu można stwierdzić, czy i ile się ruszyło. Czy ktoś może bardziej dokładnie testował opłacalność różnego żarcia przy trenowania metabolizmu? Bo widzę wszyscy stawiają na racje wojskowe, a ja osobiście nie widzę różnicy pomiędzy nimi, a zwykłą konserwą od Rapistki. Konserwa według mnie jest nawet lepsza, bo można wziąć sobie 6-8 sztuk przy okazji gołego biegania z pistoletem albo siekierką. Póki co wyszło mi takie coś - z 8 konserw dostałem 55 skill pointów, z kombinacji 4x konserwa i 2x racje dostałem 51, czyli wychodzi porównywalnie (nie wiem czy nie ma tam jakiś ukrytych modyfikatorów), ale konserwy wydają się być bardziej ekonomiczne. Wczoraj miałem pomysła żeby trenować Stress Resistance poprzez łażenie po drucie kolczastym. Niestety plan mi wziął w łeb, bo akurat koło północy jak się do tego zabrałem wyskoczył błąd, z którym devsi pałują się do teraz. Teoretycznie ta metoda mogłaby być lepsza, bo można ją praktykować nawet z wymaksowanym metabolizmem, nie trzeba brać odwadniaczy, no i mamy też większą kontrolę nad obrażeniami. W praktyce jednak sposób nie działa, nie jestem na 100% pewny bo backend error przerwał mi eksperymenty, ale zużyłem 3 apteczki i pasek skilla ani drgnął.
 12. friendly killing

  Looks like it's never too late for the "stranger danger" talk. Welcome to Tarkov.
 13. how to get the traders standing up?

  You need to complete quests for them. Look for the "tasks" tab.
 14. Hotfix 0.3.1.486

  U mnie fpsy minimalnie lepiej, ale wciąż niegrywalne. Sprawdzam co jakiś czas customsy na offline, na początku jest płynnie, potem jak tylko pojawi się jakiś scav to mam pół klatki na sekundę.
 15. Why is this game unplayable?

  Same here, it was very playable before the big quests update, now I am getting horribad fps. It already happened before, so I'll just wait patiently for another hotfix.