Forien

Member
 • Content count

  629
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Forien last won the day on October 9

Forien had the most liked content!

Community Reputation

464 Important

1 Follower

About Forien

 • Rank
  Tarkov Runner
 • Birthday 03/09/1991

Recent Profile Visitors

566 profile views
 1. Maps come Standard

  You clearly have no idea about the game you post. Except for Shoreline, there are purchasable maps for every current ingame location. For compass, it's no longer even worth response, because it has been raised thousands of times. And AFAIK it has been confirmed.
 2. What is more important in case you are shot at? Holding breath or ability to sprint to cover? I will leave you with this riddle
 3. Choose the mag I'm reloading

  @karch thanks for highlighting my thread as for selecting which mag to load, it's already in the game, as @Darkphantom explained. So far the only way to "color code" mags is to buy visually distinct mags (for example there are two colors of Palm mags for AK). I do hope they will alllow us to manually tape mags. Also, there is "double tap R" mechanic in game. R – slow reload. You put current mag in empty slot on your vest, you take out new one and load it R+R – fast reload. You drop current mag on the ground and load new one from the vest
 4. UI for mixing ammo types [Graphic Examples]

  I'm not an UX designer, I'm sure there are people in BSG that can make this a whole lot better than I presented. I only wanted to show general idea and I hope it's gonna be adopted one way or another Well, I couldn't find anything that would confirm devs opinions on it, but I do feel like this feature is essential.
 5. In-raid Insurance

  Bad idea
 6. Magazine loading templates

  I already suggested something like that
 7. Alcohol as a suggestion

  In EFT, you are playing more as ex-PMC. You have no contact with HQ, you are on your own
 8. Tank Exit Shoreline

  You need high strength skill on your character. With high strength you jump higher, so stuff like this become possible.
 9. POTRZEBNA WASZA POMOC!

  I tu się mylicie. M4 i AR-15 mają wiele wspólnego, ale nie są "wersjami" siebie. To są osobne konstrukcje. Zupełnie różne produkty. Najpierw był AR-10, na podstawie którego powstała AR-15, na podstawie AR-15 powstała M16 (i tu można powiedzieć, że M16 to wariant AR-15), chociaż niektóre źródła twierdzą, że M16 więcej wzięła od AR-10. Nie chce mi się tego dociekać, większość źródeł twierdzi, że M16 została opracowana na bazie schematów AR-15. Dopiero później, na podstawie platformy M16 powstała lżejsza i krótsza konstrukcja M4. Od tego czasu AR-15 została unowocześniona i na ten moment AR-15 i M4 są w większości kompatybilne, ale to nadal kompletnie dwa różne produkty, posiadające pewne różnice. W techniczne nie będę wnikać, ale główna różnica polega na tym, że M4 nie kupisz jako cywil. Nigdzie. Nigdy. Chyba, że z czarnego rynku. Jak jakiś cywil twierdzi, że ma legalnie kupioną M4, to tak naprawdę ma AR-15. I nie chodzi o nazewnictwo, oj nie. Po prostu konstrukcje M16/M4 od Colta są sprzedawane wyłącznie wojsku (nie wiem czy prywatnym firmom wojskowym też). To tyle jeśli chodzi o hiper-poprawność. Dla zwykłych ludzi, ba, nawet dla właścicieli M4/AR-15 te różnice w ogóle nie mają znaczenia. Broń w grze jest nazwana M4, więc uznajemy że to M4 (w końcu Peacekeeper to żołnierz Narodów Zjednoczonych, który handluje bronią na lewo). Większość modów jest nazwana "do AR-15 i pochodnych" albo "do M4 i kompatybilnych" albo "broni opartych na systemie AR". I tak to tłumaczymy, bo tak jest poprawnie. PS. Jeśli AR-15=M4, to również HK416=M4. Co zaś do MP-443, to nawet nie rozumiem do czego Ptachu pije. Nie umiem rozszyfrować tego bełkotu. Tak czy inaczej, z tym pistoletem to lecimy tak jak jest już w grze. A więc nie mamy powszechnie użytego oznaczenia wojskowego (Пистолет Ярыгина), tylko fabrycznego (MP-443 «Грач»). Po angielsku więc mamy MP-443 Grach, a po polsku MP-443 Gracz. Jako uśmiech w stronę Polaków znających tę broń jako „Gawron”, dodałem taką wzmiankę w opisie broni. Co prawda w samej nazwie broni i opisie w grze mamy "Yarygin MP-443 Grach", więc w tych miejscach w polskiej wersji daliśmy „Pistolet Jarygina MP-443 Gracz”. Dlaczego "Gracz" a nie "Gawron"? Dla spójności tłumaczenia, bo nie zmieniamy (czyt. nie tłumaczymy) "Wintoriez" na "Wkrętak", tylko konwertujemy cyrylicę na alfabet.
 10. co-op in offline mode

  http://forum.escapefromtarkov.com/search/?&q=co-op&sortby=relevance http://forum.escapefromtarkov.com/search/?&q=coop&sortby=relevance http://forum.escapefromtarkov.com/search/?&q=offline&sortby=relevance
 11. Gameplay suggestions: Melee and other things

  Because it's not an arcade shooter like csgo or something else where you can set 180 FOV so you can see enemy sneaking up to you. Want see around you? Use free look to look around. People just got mega spoiled by all these arcades nowadays...
 12. Gameplay suggestions: Melee and other things

  In game. People use ReShade for this, making nightvision useless. Night should be dark, no gamma BS... cool idea, not that there is much in cars anyway I'm for it Already suggested at least 2 times, so far no response ;( That was on some early alpha footage (don't remember if in-game or as animations preview in dev blogs), I was sure it's ingame, but after I bought it I got disappointed. But there is hope for that.
 13. Hakowanie bazy danych strony/forum!

  Jest weryfikacja dwuetapowa przez Google Authenticator, ustawisz tu: https://www.escapefromtarkov.com/security/config
 14. Hakowanie bazy danych strony/forum!

  I prawidłowo zareagowałeś. Moim zdaniem powinieneś poinformować BSG, ale nie tutaj na forum tylko bezpośrednio na mail supportu.
 15. Hakowanie bazy danych strony/forum!

  Twój mail może równie dobrze wisieć gdziekolwiek indziej w internecie. Gdyby ktoś miał dostęp do bazy (pomijam już dostęp z opcją zapisu, załóżmy że może tylko odczytać), to na miejscu takiej osoby przeprowadziłbym "cross-reference" zhashowanych haseł z dostępnymi tabelami hashy dla najpopularniejszych haseł i poszukał kto używa jako hasła daty, jakiegoś częstego słowa, albo kombinacji w stylu "qwerty12345" (a zdziwiłbyś się, w prawie każdej większej bazie użytkowników znajdzie się kilku takich). Wtedy takie konto można przejąć bez podnoszenia flagi o próbie logowania. Ba, najczęściej można wtedy maila przejąć, bo ktoś używa jednego hasła wszędzie. A fakt, że Tobie ktoś próbuje wejść na konto czy to bruteforcem, czy słownikowym oznacza raczej, że nie stoi za tym osoba posiadająca dostęp do bazy BSG. Nie umniejszam problemu, bo to wyraźnie wygląda na to, że ktoś chce Twoje konto, ale przejmowanie konta użytkownika jest dalekie od hackowania serwera.