Sign in to follow this  
Kubuliusz

Potęga botów!

Recommended Posts

Gram na botach i próbuje farmić ekwipunek, ale się nie da, bo boty są lepsze od 70% graczy w tej grze.

Zawsze w grach w której grałem, było odwrotnie...haha.

Edited by Kubuliusz

nie rozumiem twojego sformułowania... gram na botach.. jesli chodzi ci o offline to i tak tracisz wszystko co wyniesiesz..

• Upvote 1

Kolega podpowiadał mi, żebym grał na botach offline, bo można zdobyć sprzęt... to prawda czy kłamstwo? :V

Na OFFLINE to możesz sobie  poćwiczyć "skill'a" - nic nie tracisz = nic nie zyskujesz.

2 minutes ago, Kubuliusz said:

Kolega podpowiadał mi, żebym grał na botach offline, bo można zdobyć sprzęt... to prawda czy kłamstwo? :V

Kolega zrobił Cię w konia ;) Tryb offline jest wprowadzony tylko tymczasowo na okres testów gry - postępy z tego trybu się nie zapisują, czyli: nie dostajesz doświadczenia, nie dostajesz lootu, ale też nie tracisz nic co wniosłeś na mapę offline

Kolego, od takich pytań jest off-top. Jak każdy będzie spamowac pytaniami o grę czy błędy to nasze forum będzie zawalone jak japonia po tsunsmi...

Apeluje o rozwage i pomyslunek ;)

• Upvote 1

4 hours ago, Smok_91 said:

Kolego, od takich pytań jest off-top. Jak każdy będzie spamowac pytaniami o grę czy błędy to nasze forum będzie zawalone jak japonia po tsunsmi...

Apeluje o rozwage i pomyslunek ;)

W takim razie przepraszam bardzo, nowy jestem, nie widziałem tego wątku. Już zobaczyłem, w takich sprawach będę tam pisać ;)

nie sądziłem, że pytanie o element gry jakim są boty, na forum tejże gry, może być potraktowane jako off topic (poza tematem) :D

Boty są w trakcie poprawek, jedne już zostały wdrożone, a nad kolejnymi trwają prace.

Żeby było śmieszniej boty online są o wiele lepsze niż offline. Jest taki mechanizm że bot staje się celniejszy z każdym strzałem który odda. Wystarczy źe wyjdziesz na bota który strzelał dużo do innych graczy i masz gwarantowanego headshota.

Boty trzeba elimnować albo z daleka, poza zasięgiem detekcji, albo drużynowo: jeden robi hałas, boty się na nim fiksują, drugi eliminuje je po cichu wytłumioną bronią. Jeżeli jesteś sam a bot się na tobie zafiksuje to trzeba mocno flankować bo celność i szybkość reakcji bota uniemożliwia frontalny atak.

@Kmieciu  ...  tak jak  przeczuwalem ;D  ze w Becie   duza  fala hejtu spadnie na boty :)  Twoje rozwiazanie jest proste  i kazdy  chyba je stosuje ;)  moim zdaniem w grze takiej jak bf czy cod  boty moga byc durne   i latwe ale co do eft  to nie jest to  kolejna gra  o temacie   jeden typ vs cala armia i pol kosmosu...  gdzie  sam  zabijasz cala factorke lootujesz  skrzynki, torby  i wynosisz wszystko  wliczajac  silosy i kontenery ... moim zdaniem boty  powinny byc  znerfione ale nie  do tego stopnia jak byly po wejsciu sks  i  mapy the woods ;) nie biegaly nie rzucaly granatow  nie chowaly sie za oslonami., a teraz  to wszystko daje tylko jeszcze lepszy obraz  jak ta gra ma wygladac ;) jaki ma charakter ... wybaczcie za taka lekturke al  to  takie moje skromne zdanie ;)

• Upvote 1

Jest Ciężko...Czasami nawet bardzo - Snajper w Customs ma nie dość ze cela to i tak wie gdzie jesteś..1 strzał i cię nie ma :D

On 5.08.2017 at 0:05 AM, vinis88 said:

Tryb offline jest wprowadzony tylko tymczasowo na okres testów gry - postępy z tego trybu się nie zapisują, czyli: nie dostajesz doświadczenia, nie dostajesz lootu, ale też nie tracisz nic co wniosłeś na mapę offline

Oj przepraszam bardzo ale doświadczenie dostajesz ;) 

19 minutes ago, Grymson89 said:

Oj przepraszam bardzo ale doświadczenie dostajesz ;) 

Aż z wrażenia przeleciałem się po Shoreline na offline bo myslałem, że jakiś bug im sie wkradł... ale nie. Nie dostajesz expa na offline. Zresztą byłoby to totalnie bez sensu: exp bez ryzyka. 

6 minutes ago, vinis88 said:

Aż z wrażenia przeleciałem się po Shoreline na offline bo myslałem, że jakiś bug im sie wkradł... ale nie. Nie dostajesz expa na offline. Zresztą byłoby to totalnie bez sensu: exp bez ryzyka. 

nie wiem, ja tam za walce z botami dostaję. w sensie po walce pasek m isie napełnia.

swoją drogą boty są kurde mocne. może i mam mało doswiadczenia w tej grze, ale biorąc pod uwagę że zawsze grałem przeciw ludziom a nie botom, to wydają mi się troche za bardzo wszechwiedzące :P (szczególnie że z bliska leca takie hedszoty że prosze siadać) chyba tylko w pierwszym Unreal Tournament na poziomie trudności Godlike boty były tak mocarne :P 

18 minutes ago, Smok_91 said:

Unreal Tournament na poziomie trudności Godlike boty były tak mocarne :P 

Nie da się ukryć że AI w Tarkovie jest po prostu kiepskie. Braki w inteligencji rekompensują wallhackiem i aimbotem... Boty w UT były sprytniejsze, a było to w roku pańskim 1999 czyli 18 lat temu. Potrafiły przemieszczać się po mapie i nie blokowały się na przeszkodach.

• Upvote 1

48 minutes ago, Smok_91 said:

nie wiem, ja tam za walce z botami dostaję. w sensie po walce pasek m isie napełnia.

swoją drogą boty są kurde mocne. może i mam mało doswiadczenia w tej grze, ale biorąc pod uwagę że zawsze grałem przeciw ludziom a nie botom, to wydają mi się troche za bardzo wszechwiedzące :P (szczególnie że z bliska leca takie hedszoty że prosze siadać) chyba tylko w pierwszym Unreal Tournament na poziomie trudności Godlike boty były tak mocarne :P 

Owszem, pasek sie zapełnia i wyświetlają się statystyki ale postęp się nie zapisuje

• Upvote 1

13 hours ago, Kmieciu said:

Nie da się ukryć że AI w Tarkovie jest po prostu kiepskie. Braki w inteligencji rekompensują wallhackiem i aimbotem... Boty w UT były sprytniejsze, a było to w roku pańskim 1999 czyli 18 lat temu. Potrafiły przemieszczać się po mapie i nie blokowały się na przeszkodach.

i tu jest pies pogrzebany. nie pamietam w co ja kiedyś grałem offline, ale boty akurat były dobrze zoptymalizowane- nie były wszechwidzące (tylko jak sie było w ich zasięgu wzroku to można było oberwać) a celność zależała od broni- z automatu nie była tak duża jak np z karabinu powtarzalnego a i granatem potrafiły czasem rzucić. a tutaj bocik wyleci zza węgła, myk obrót 90st i bania z makarona.

troche tzreba nad tym popracować

Nie zapominajmy, że rolą AI jest symulowanie zachowań człowieka, tak abyśy nie wiedzieli czy walczymy z graczem, czy z komputerem.

AI w Tarkovie jest głupie jak but, za to obrzydliwie celne i szybkie. Wczoraj na mapie Customs 4 boty zrespiły się na parkingu autobusów (przy rozwidleniu dróg). Nie wydając żadnego dźwieku wszedłem do autobusu i zaliczyłem 1 kulkę prosto w klatę, mimo że boty nie miały do mnie linii wzroku.  Na szczęście przeżyłem.

Wyszedłem z autobusu i położyłem się. Co widzę? Za autobusem stoją 4 boty i gadają do siebie. Zabiłem je strzałami w pięty, strzelając pod autobusem. Nie przyszło im na myśl, żeby mnie zrushować. Nawet musiałem przeładować pistolet w międzyczasie (a nie miałem dodatkowego magazynku) więc trwało to dobre pół minuty. Po prostu chodziły sobie lewo-prawo i obrywały po nogach. Żaden nie zareagował na śmierć kompanów.

sytuacja sprzed chwili- cichusieńko jak myszka wszedłem w catwalk na fabryce i jak sie tylko pojawiłem przy dziurze (po lewo) to bot campiacy przy extraction (swoją drogą co on tam robi? przecież jak sie wybiegnie zza kontenera to umarłes w butach) od razu mnie zbystrzył i zaczał pruć z fuzji jak do kaczki. zle zrobiłem że nie spróbowałem zjeść nizej i go z balkonu może spróbować, ale cóż, myslałem że blaszana sciana da mi jakąs osłonę

boty mają jakieś inne hitboxy niż gracze? bo zawsze jak do nich wale z pistoletu czy pompy to 1 strzał nie wystarcza, a moja postać na jeden wystrzał już leży (chyba że dostanie z makarona w łapę, to jeszcze jak cie mogę)

Z mechaniką respienia się botów szybko powinni coś zrobić. Idziesz sobie tunelem na fabryce, wyglądasz zza zakrętu, cały 50 metrowy tunel czysty, obracasz się a za sekundę bot wali ci w plecy. Nawet Usain Bolt nie jest tak szybki. Grając SCAV'em widać to najlepiej, boty respią się dosłownie wszędzie, bezszelestnie, bez żadnego zastanowienia walą do graczy od razu po zrespieniu. Poza tym fale botów powinny być respione losowo, teraz są co 10 minut i gracze nauczyli się to wykorzystywać, taka trochę patologia. 

Edited by K4MP3R