Sign in to follow this  
Kubuliusz

Potęga botów!

Recommended Posts

Ja nie uważam aby boty były jakoś bardzo przesadzone...

Jeżeli zostanie poprawiona stabilność serwerów to zmieni się też rejestrowanie strzałów przez co będzie łatwiej coś zabić.

wczoraj bodajże jaka akcję miałem xD

grałem botem a że poruszałem sie na kucaka to koło mnie przeleciał inny scav-gracz, który mnie pomylił z faktycznym botem i nawet nie zabił. cały czas sie na mnie oglądał i było nerwowo, ale jednak typeczek nie skumał. fakt faktem myslałem czy go nie sprzątnąć wykorzystując ta przewagę, ale niem iałem jednak czystej pozycji by samemu nie paść i sie wstrzelić w jego głowę :D 

Powinni coś szybko zrobić z tą przemocą wśród SCAV'ów, bo teraz to jest prawdziwa rzeź. Gdyby za zabicie innego SCAV'a wydłużyli czas ponownego wejścia z godziny na dwie albo najlepiej trzy to może poprawiło by to trochę sytuację. 

Najgorzej to na bliski z botami. Na daleki to snajperzy boty mają cela gorszego niż baba z wesela (ale jak już trafią to człowieka wypier... z butów xD) a normalne boty to nawet nie strzelają.

Największy ból istnienia jest gdy czekasz na bota za drzwiami, widzisz jak otwiera, już jest mała szpara, ale jeszcze go nie widać... i... i... i kończysz rajd przedwcześnie :V

boty podobno desynców nie mają... a jednak boli jak taki oberwie ze strzelby czy kilka kulek 9mm i ucieka od ciebie i nie wiesz czy gonic czy olać bo MOŻE sie wykrwawi...

Gdyby nie uciekały, tylko stały jak te kołki tak jak to było kiedyś, to by było nudno :P 

Edited by TheWay

2 minutes ago, TheWay said:

Gdyby nie uciekały, tylko stały jak te kołki tak jak to było kiedyś, to by było nudno :P 

akurat miałem na mysli to, że obrywa całkiem mocno i jeszcze ma siły uciec zamiast paść. troche to niefajne.

swoją droga strzelby są strasznie na dystans słabe. z kilkunastu metrów jak strzelam w kogoś to nawet 2 naboje nie starczają :/ jednego bota nawet czterema nie położyłem mimo ze celowałem w niego i musiałem dokonczyć z pistoletu 

@Smok_91

Mają taką samą wytrzymałość jak Ty ;)

A co do strzelb, zależy od amunicji, slug'i z zasady służą na strzelanie na większe dystanse niż zwykły śrut.

no i tu dochodzimy do pytania zasadniczego - czy podstawowa amunicja do strzelb to śrut (ktory sie uzywa do polowań na zwierzyne latającą) czy loftka (kilka-kilkanaście dużych kulek, które są cholernie skuteczne na dystansach). bo jesli to pierwsze, to moim zdaniem twórcy oszaleli

W opisie amunicji jest "buckshot", więc jest to amunicja na grubą zwierzynę: sarnę, jelenia itp. Do polowania na człowieka w zupełności się nadaje ;]

1 hour ago, K4MP3R said:

W opisie amunicji jest "buckshot", więc jest to amunicja na grubą zwierzynę: sarnę, jelenia itp. Do polowania na człowieka w zupełności się nadaje ;]

do rogacizny używa się amunicji kulowej (czyli sie strzela z karabinu). na kabana tylko sie używa strzelb ale to pocisk scalony tylko i wyłącznie by powalic od razu. bo jak go tylko zranisz to możesz źle skonczyć.

W EFT buckshot ma 8 śrucin  po 20 obrażeń każda a slug 75 obrażeń. Do tego slugi mają taki sam parametr odpowiedzialny za utratę prędkości czyli ich obrażenia spadają równie szybko jak śrutu. Ponadto slugi mają taki sam rozrzut jak śruciny.

Wniosek? Na chwilę obecną śrut jest lepszy na każdym dystansie.

• Upvote 1

Witam,

jestem początkującym graczem, gram dopiero od kilku dni, co nieco już poczytałem ale nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat, więc proszę o link do jakiegoś poradnika, bądź może komuś się zechce wytłumaczyć:

Ogólnie jak wygląda system respawnu botów i SCAV graczy? Jest gdzieś to rozpisane? A szczególnie:

Ilu może być Scav graczy w jednej grze? Dołączają wszyscy na raz i potem się już nie pojawią czy np. po 10 minutach gry może się pojawić 1, potem np. po kolejnych 10 minutach kolejnych 2?

Czy jeśli jaki teren jest wyczyszczony z botów, leżą ich ciała, za jakiś czas mogą się pojawić kolejne boty, potem kolejne itp - co teoretycznie pozwalałoby czekać na to i je farmić?

I dziwna sytuacja, myślicie, że to był bot czy gracz: kampię jako scav na tartaku w woods. Ze mną 2 inne boty - obserwowałem ich kilka minut i na 99% oceniałem że to boty. Pojawił się gracz, zabiliśmy go, odczekałem chwilę zlootowałem go na spokojnie, cały czas w okolicy tamte 2 się kręciły. Po kilku minutach jeden ze scavów podszedł do ciała zabitego gracza, krzyknął, strzelił w jego ciało i dalej poszedł. Obserwowałem go jeszcze dobre 10 minut i zachowywał się jak bot, ale czy to mógł być gracz? (mnie nie zabił, nawet jak lootowałem zwłoki)

Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć tyle: fale SCAV'ów pojawiają się co 10 minut, pierwsza pojawia się przy starcie rajdu, osobiście nie spotkałem się więcej niż z czterema falami. Gracze-SCAV'y pojawiają po ~8 minutach (standard to 10 minut) i pojawiają się w jednej fali, jest ich zazwyczaj połowę mniej niż graczy na danej mapie (przykładowo na fabryce może być 6 graczy, więc SCAV-graczy będzie 3). Boty gdy zobaczą ciało gracza to podchodzą do niego, sprawdzają czy żyje i profilaktycznie go dobijają przy okazji obrzucając go wulgaryzmami, taki "smaczek" gry ;]

Edited by K4MP3R
  • Upvote 1

boty zostały nauczone wchodzić do budynków? bo miałem taką sytuację- szperam sobie na pietrze w niższym akademiku i pzrez okno jakiś bot mnie dojrzał i zaczał walić z pompy. olałem go, bo wiedziałem że w środku jestem bezpieczny i dalej myszkowałem po półkach. jakież mnie zdiziwnie z małym przerażeniem ogarnęło, jak p owyjsciu na korytarz zauważyłem że ktoś na nim jest (ale zaraz zlazł na klatce schodowej). to na pewno był bot? fakt faktem gracz by pewnie szukał po pokojach ale nie daje mi to spokoju, czy jednak ogarniają maszynki łażenie po domkach czy nie.

i przy okazji- co terapistka spzredaje od 4 poziomu że wymaga az 35lvl? :o 

@Smok_91

Na domsach boty wchodzą nawet na piętra i patrolują. Do kilku hangarów na Customs też potrafią wejść gdy np. coś tam usłyszą albo po prostu pójdą na patrol.

Co do lekarki jeszcze nie wiem, bo brakuje mi dwóch poziomów, dam znać jak ją odblokuję. ;)

• Upvote 1

59 minutes ago, Smok_91 said:

boty zostały nauczone wchodzić do budynków? bo miałem taką sytuację- szperam sobie na pietrze w niższym akademiku i pzrez okno jakiś bot mnie dojrzał i zaczał walić z pompy. olałem go, bo wiedziałem że w środku jestem bezpieczny i dalej myszkowałem po półkach. jakież mnie zdiziwnie z małym przerażeniem ogarnęło, jak p owyjsciu na korytarz zauważyłem że ktoś na nim jest (ale zaraz zlazł na klatce schodowej). to na pewno był bot? fakt faktem gracz by pewnie szukał po pokojach ale nie daje mi to spokoju, czy jednak ogarniają maszynki łażenie po domkach czy nie.

i przy okazji- co terapistka spzredaje od 4 poziomu że wymaga az 35lvl? :o 

Grizzly i kamizele.

595cf47a3ae4e_2.png.7365a7acc53ea3cc9807a393859547fc.thumb.png.e48137b2ee8748d4894d3436e210d6b8.png

• Upvote 2

własnie zauważyłem :C równie dobrze mogliby ja w ogóle wywalić bo painkillery i pomarańczowe apteczki można znajdowac na faktorce a IFAK, który jest świetny, i ONZowca można dostać za zdrowy piniondz

Nie żeby te 600k pieniądza to był jakiś wyczyn. Ja jej opycham wszystkie komputerowe duperele, bo płaci za nie trochę więcej niż reszta towarzystwa.

Co nie zmienia tego, że asortyment ma ogółem mało ciekawy i do tego jeszcze w większości tylko płatność w naturze. Nie wiem, coś by się stało, gdyby te kamizelki miała np. już od drugiego levelu? Fajnie jakby można by było u niej dostać cywilne łachy.

Tak w ogóle Peacekeeper już od jakiegoś czasu nie wygląda jak Rychu Peja, smutno mi z tego powodu.

Paradoksalnie nalepszą rzeczą, którą sprzedaje to Scav Vest za 3400 rubli.

Dzięki kamizelce mozemy przeładowywać broń długą i nie musimy wydawać 16 tysięcy na blackrock\avs.

Mała ilość miejsca w kamizelce to nie problem, bo i tak najlepsza taktyka to 1 magazynek na zapas+amunicja luzem.

• Upvote 1