Sign in to follow this  
sahqiel

wrażenia

Recommended Posts

57 minutes ago, Smok_91 said:

głupiego szkieletu pistoletu

Obecnie szkieletów broni chyba w ogóle nie ma w loot table.

Są tylko całe bronie w wyznaczonych miejscach.

55 minutes ago, Kmieciu said:

Obecnie szkieletów broni chyba w ogóle nie ma w loot table.

Są tylko całe bronie w wyznaczonych miejscach.

no ale widzisz, po factorce czesto biegam i nic takiego nie widziałem. raz tylko miałem okazje ujrzeć łoże do SKSa ale nie miałem miejsca by to zabrać

Podczas kilku dni urlopy miałem wreszcie okazję lepiej zapoznać się z Tarkovem. Przyjemnie nie było i ostatecznie stwierdzam, że głupio się wkopałem w kolejny Early Access. Dałem się omamić i uwierzyłem w realistyczny survival, a dostałem kiepską strzelankę, z której może kiedyśtam będzie grywalny tytuł.

Silnik dźwiękowy to jakiś fenomen. Coraz częściej spotykam się z sytuacją, gdzie słyszę strzały, a nie jestem w stanie ocenić odległości ani dokładnego kierunku. Po którejś takiej sytuacji, odpaliłem Armę, by sprawdzić, czy mi słuchawki nie siadają, ale tam nie było problemów, tylko Tarkow ma takie kaprysy.

Desync tak cudowny i losowy. Teleportujący się wrogowie, pociski nie wchodzące w cel. Dawno nie uświadczyłem takich atrakcji. Mogę zabrać sprzęt na raid, ale po spotkaniu przeciwnika rzut kostką decyduje, czy rozstrzygnięcie będzie losowe, czy faktycznie zależne od naszych akcji.

Przede wszystkim jednak irytuje mnie nastawienie na bezmyślną nawalankę, a nie lootowanie, czy skradanie. Factory to klaustrofobiczny DM z dodatkowymi botami, by zawsze bylo do czego strzelać. Pozostałe mapy mają takie spawny, że po minucie są pierwsze wymiany ognia, a ludzie wchodzą sobie na głowę, albo od razu biegną w kierunku najbliższego spawnu graczy. Sam loot jest tak żałosny, że opłaca się tylko polowanie na innych graczy lub boty, opchnięcie zdobyczy i kupno sobie czegoś normalnego. To też prowadzi do kolejnego problemu...

Exp. Kupcom możemy wcisnąć miliony rubli, ale bez odpowiedniego levelu nie pokażą nawet lepszego towaru. Chcąc, czy nie muszę uganiać się za głupimi xp'kami. Wpadłem na Shoreline, przeczekałem początkowy deatmatch. Potem poszedłem lootować. Przeszukałem skrzynki i masę różnych lokacji. Łaziłem ponad półtorej godziny. Nie znalazłem nic konkretnego, po wyjściu zgarnąłem 3,700 expa. Poszedłem na factory z samym pistoletem. 5s po respawnie wszedłem na drugiego gracza. Zabiliśmy się nawzajem - 2600 exp. Serio? Największy exp wyciągnałem, gdy po tym wróciłem na factorkę z kałachem i magazynkami, kosząc graczy z nożami i pistoletami.

Nie na to liczyłem decydując się na Tarkov. Jest sporo tytułów, które skupiają się na PvP i robią to dużo lepiej. Sam Tarkov nie oferuje obecnie niczego unikatowego, a do tego ma masę niedoróbek. Szumne nazwanie go betą, gdy nie mamy nawet połowy map to chyba żart. Do tego wciąż mam niesmak, gdy przy kupnie wypisana wielkimi cyframi cena, nie obejmowała podatku i prowizji pośrednika.

• Upvote 4

Niestety, ale muszę się zgodzić.

Mam tylko cichą nadzieję iż gra rozwinie się w dobrym kierunku i poprawione zostaną wszystkie błędy, ponieważ imo. np. padające serwery na tym etapie gry to delikatny brak szacunku dla graczy.

3 hours ago, Alsmir said:

Nie na to liczyłem decydując się na Tarkov. Jest sporo tytułów, które skupiają się na PvP i robią to dużo lepiej. Sam Tarkov nie oferuje obecnie niczego unikatowego, a do tego ma masę niedoróbek. Szumne nazwanie go betą, gdy nie mamy nawet połowy map to chyba żart. Do tego wciąż mam niesmak, gdy przy kupnie wypisana wielkimi cyframi cena, nie obejmowała podatku i prowizji pośrednika.

Nazwali go Betą tylko po to, żeby wpuścić masę kolejnych graczy. Technicznie jest to ciągle Alpha z tylko najbardziej core'owymi mechanikami. 
Jak na moje oprócz contentu (jedna otwarta mapa, więcej gearu i broni) muszą przepisać net code z client-side na server-side... content może sobie poczekać

12 minutes ago, szafir00 said:

padające serwery na tym etapie gry to delikatny brak szacunku dla graczy.

Nie znam gry w becie, której serwery by nie padały. Beta to najczęściej okres stress testów dla serwerów, optymalizacji sieci, net code itp. Inna sprawa, że jak pisałem wyżej, technicznie jesteśmy w Alphie, więc oprócz tego dochodzi cała masa błędów krytycznych, glitchy, bugów. 

To normalne. Gra przy dobrych wiatrach wyjdzie w pierwszej połowie 2018 (to moje prognozy, nie żadne konkretne info), możliwe że później jak coś się zrypie po drodze.
Wtedy dopiero, jak gra wyjdzie, narzekanie może mieć miejsce. Na razie? Albo testujecie grę, albo czekacie na premierę. Nie, nie ma opcji "gracie", bo każdy z dostępem do gry w tym momencie to tester.

• Upvote 2

cos się... coś się popsuło i nie było mnie słychac, to powtórze jeszcze raz.

detekcja trafień w tej grze to jakieś... nieporozumienie.

żebym uzbrojony w kedra, Pacę na klacie zszedł pod 2-3 trafień z pistoletu jakiegoś golasa? ja wywaliłem spokojnie z 6 pocisków ciagiem w typa (i weszły wszystkie bo kontroluje ogień, a dwa był blisko) i nic? i w tabeli po meczu że niby tylko 2 pociskami kogoś trafiłem? no chyba kogoś lub coś pojaniepawliło. 

albo walę w bota, z odległości, ale pestkuję powoli by wszystko w niego weszło. 10 albo 9 strzałów i gnida dalej zyje? i zaś po meczu że tylko 3 trafienia?

no po prostu szkoda gadać.

comment_WkWaD4QVnj2lJctVxJLOKxFTYDvkW3ao

gdyby jeszcze handlarze wymagali tylko obrotu hajsem, a nie poziomami postaci to bym jakoś przeżył. a weź tu tłucz faktorkę w kółko dla **** ekspa, żeby wbic 5 poziomów by odblokować kolejną porcję towaru. 90% meczy nie przezywam z róznych powodów i ile mozna tak grać? 

Po pierwsze obaj zarówno @19scotch64 i @Smok_91 ostro zaczynacie przeginać jeśli chodzi o wasze wypowiedzi tutaj i przywołuję was OBU do porządku.

Co do detekcji trafień, ekran końcowy nie jest dobrym miejscem do potwierdzania swoich trafień, ponieważ na ten moment nie działa on do końca dobrze, co widać chociażby podczas gry SCAVem.

Co do tej sytuacji z PACA, jeśli dostałeś strzał w łeb = leżysz, jeśli dostałeś w tą samą nogę te 3 strzały = leżysz.

Edited by TheWay
  • Upvote 1

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, wszelkie łamanie zasad panujących na tym forum będzie karane.

Zgadzam się z przedmówcami w kwestii bugów, desynców, rejestracji trafień i padających serwerów.

Od siebie dodam wspaniałe spawny 2-3 minuty po rozpoczęciu rozgrywki. Szykuje się człowiek na Woodsa, kompletuje broń i wyposażenie po czym pojawia się na mapie pod lufami grupy graczy kampiących spawny.

Ale największą potwarzą względem graczy jest glitch umozliwiający strzelanie z pistoletów ukrytych w safe containerze. BSG napisało, że naprawili, a wiadomo jak jest.

W ramach "cichego" protestu nabyłem drogą wymiany wytłumionego Kedra, biegam i denerwuje "uczciwych" graczy. Niewiele ich zostało, gdyż zazwyczaj moją ofiarą padają inni grający na glitchu...

Biegając "na pałę" z samym Kedrem po spawnach rozegrałem najbardziej owoce rajdy- często 30-40 tys XP. 0 ryzyka, maximum sukcesu.

Edited by Kmieciu

@Kmieciu Kedrem? Z tego co pamiętam oni pisali o naprawieniu glitcha z pistoletami wsadzonymi do kamizelek w kontenerze... więc może teraz po prostu jest jakaś nowa wersja tego glitcha? Nie mam pojęcia jak to działa bo nigdy się tym nie interesowałem... sam trafiłem tylko jednego typa na shoreline, który tego używał... ale z tego co widziałem na streamach to faktycznie się powoli plaga robi. Szkoda, że ludzie nie mają jaj i po gentlemańsku nie olewają tego typu błędu. Z drugiej strony to pewnie efekt lawiny. 

Ten glitch nie został jeszcze naprawiony.

Naprawiono glitche związane z przypisywaniem rzeczy uprzednio włożonych do kamizelek (medsy, etc.) oraz nokto. Cały czas czekamy na naprawienie błędu związanego z pistoletami, ale moim zdaniem każdy kto tego używa powinien za przeproszeniem odinstalować eft i pójść pograć w coś innego, bo jeżeli ktoś boi się utraty pistoletu to nie jest gra dla niego.

@TheWay - myślę, że ludzie posiłkują się tutaj tym, że skoro oni mają biegać ryzykując swój loot i nic za to nie dostać, to wolą glitchować - efekt kuli śnieżnej, wystarczy, że kilka procent graczy zaczęło gliczować, to i inni wkurzeni po kolei zaczynają robić to samo... Natomiast fakt, że jest to słabe, ale przemawia do mnie argument @Kmieciu - jeśli nie będzie płaczu na forum, to naprawa błędu będzie przekładana.

Dostanie PMa, którego potem się sprzedaje za 3-4k rublii to zerowy zysk tak na prawdę, a tym bardziej strata. Jest to wkurzające, dla mnie to zwykłe tchórzostwo.

Raportowanie i pisanie o tym twórcom jak najbardziej uznaję za słuszne i sam tak robię.

@Kmieciu Twoje rozumowanie jest po prostu żałosne. A wykorzystując glitche pokazujesz tylko jakim graczem jesteś. 

A po 2 to nie pokazuj jak tego używać, bo niestety, ale nie każdy myśli w taki sposób jak Ty. Jak dla mnie każda osoba wykorzystująca glitche, powinna być surowo karana, masz szczęście, że BSG myśli inaczej. 

• Upvote 1

3 minutes ago, Reconic said:

@Kmieciu Twoje rozumowanie jest po prostu żałosne. A wykorzystując glitche pokazujesz tylko jakim graczem jesteś. 

A po 2 to nie pokazuj jak tego używać, bo niestety, ale nie każdy myśli w taki sposób jak Ty. Jak dla mnie każda osoba wykorzystująca glitche, powinna być surowo karana, masz szczęście, że BSG myśli inaczej. 

eeee a odk iedy coś takiego jest karalne? haxy czy inne rzeczy które ingerują w architekturę gry- wiaodmo. ale wykorzystanie błędu? czyli wedle takiego rozumowania karani powinni być tez gracze, którzy np przeskakują przez płoty w niepzrewidzianych przez twórców miejscach? (nie, nie chodzi mi o exploit przy posterunku)

to mi przypomina sytuacje z naszym prawem - politycy chcą karac ludzi, którzy wykorzystują luki prawne, a nie pomysla o tym by prawo naprawić.

4 minutes ago, Smok_91 said:

eeee a odk iedy coś takiego jest karalne? haxy czy inne rzeczy które ingerują w architekturę gry- wiaodmo. ale wykorzystanie błędu? czyli wedle takiego rozumowania karani powinni być tez gracze, którzy np przeskakują przez płoty w niepzrewidzianych przez twórców miejscach? (nie, nie chodzi mi o exploit przy posterunku)

to mi przypomina sytuacje z naszym prawem - politycy chcą karac ludzi, którzy wykorzystują luki prawne, a nie pomysla o tym by prawo naprawić.

Znaleziony błąd powinno się zgłosić i starać się go unikać, a nie specjalnie go używać i rozpowszechniać na forum. I nie, to nie jest karalne niestety. A błąd będzie naprawiony i tak, zapewne w następnym patchu.

Karanie za tego typu rzeczy nie występuje tylko w Polsce.

Chociażby za przykład weźmy federację FIFA, po wyjściu ostatniej fify został zorganizowany turniej, z tym, że odkryto glitch, który sprawiał, że od razu po rozpoczęciu meczu biegło się na bramkę to obrońcy się nie ruszali, powiedziano, żeby tego nie używać, lecz jeden pro gracz (jeden z najbardziej doświadczonych i popularnych) to wykorzystał, nie było żadnej dyskusji, nikt nawet z nim nie gadał, wyrzucili go od razu.

Tak samo my prosimy was abyście tego nie używali, a tym bardziej nie propagowali, bo nowi gracze łatwo podłapują tego typu rzeczy.

3 hours ago, Smok_91 said:

Smok'u tyle razy płakałeś że "gra jest mało realistyczna, nie tego się spodziewałem, itp itd". Twoim zdaniem strzelanie bronią z pojemnika jest realistyczne???  Używanie noktowizora z pojemnika ma coś wspólnego z rzeczywistością??? ;] 

Co do kwestii legalności glitch'owania w EFT, fakt że coś nie jest zakazane nie oznacza że jest moralnie poprawne.

Moim zdaniem gracze wykorzystujący błędy to zwyczajne beztalencia nie umiejące nic osiągnąć na równych zasadach, więc szukają sposobu jak uzyskać nieuczciwą przewagę nad innymi. Szczerze żal mi takich ludzi ;)

• Upvote 1

Skoro już ustaliliśmy, że wykorzystywanie glitcha opiera się o kwestię moralności, to napiszę, że strasznie mi się podoba to, że dyskutując o grze wchodzimy na tematy filozoficzno społeczne :P 

@Smok_91 - przyznasz, że przeskakiwanie przez płoty nijak ma się do strzelania z kontenera jak to Kamper napisał. Chyba, że jest to miejsce, w którym przeciwnik NIE MA SZANS Cię zobaczyć (nie wiem czy dalej tak jest, ale dawniej na faktorce było takie miejsce - jeśli się w nie dostałeś to mogłeś strzelać do innych przez tekstury - to uważam za ..., bo jest to oszukiwanie). Jeśli natomiast wskoczysz sobie na jakiś daszek, mimo, że teoretycznie nie powinno Cie tam być (chociażby suwnica na customs) to nie widzę w tym problemu. Natomiast strzelanie z kontenerka to zupełnie inne zabawa - robiąc to gracz łamie podstawowe zasady rozgrywki. 

Z drugiej jednak strony ciągle pozostaje argument @Kmieciu (glitch nierozpowszechniony może nie zostać wykryty), który - przyznacie Panowie - ma sens. Zauważmy, że glitch został odkryty przez nieuczciwego gracza i rozpowszechniony WYŁĄCZNIE w środowisku jego znajomych (dajmy na to w liczbie dziesięciu). Jaka jest szansa, że uczciwi gracze odkryją go i zaraportują? Praktycznie żadna! Gdybym trafił na kolesia, który do mnie strzela, ale po śmierci nie trzyma broni to stwierdziłbym, że coś się popsuło i serwer źle usłyszał... może za drugim czy trzecim razem bym się nad tym zastanowił... ale czy trafiłbym na taki przypadek, gdyby z glitcha korzystało kilka - kilkanaście osób? 

Nigdy w żadnej grze nie używałem glitchy, bo psułbym sam sobie rozgrywkę, cieszę się, że wiele osób tutaj myśli podobnie. 

• Upvote 1

13 hours ago, K4MP3R said:

Smok'u tyle razy płakałeś że "gra jest mało realistyczna, nie tego się spodziewałem, itp itd". Twoim zdaniem strzelanie bronią z pojemnika jest realistyczne???  Używanie noktowizora z pojemnika ma coś wspólnego z rzeczywistością??? ;] 

a powiedz mi co ma z realizmem wspólnego błąd gry? bo nie rozumiem tego przyczepiania się.

z Twojej wypowiedzi wysnuwam wniosek, że zarzucasz mi popierani gliczy. sprawa jest prosta - jestem zwolennikiem chociażby praworządności i jeśli coś nie jest oficjalne zakazane, to nie ma podstaw by kogoś za coś karać. sprawa moralna to osobna kwestia i subiektywna.

56 minutes ago, Smok_91 said:

a powiedz mi co ma z realizmem wspólnego błąd gry? bo nie rozumiem tego przyczepiania się.

z Twojej wypowiedzi wysnuwam wniosek, że zarzucasz mi popierani gliczy. sprawa jest prosta - jestem zwolennikiem chociażby praworządności i jeśli coś nie jest oficjalne zakazane, to nie ma podstaw by kogoś za coś karać. sprawa moralna to osobna kwestia i subiektywna.

Co ma wspólnego z realizmem błąd gry? No nie wiem, może fakt że w rzeczywistości nie da się strzelać z pistoletu gdy jest zamknięty w jakimś pojemniku? ;]

Nie zarzucam ci popierania gliczy tylko zwracam uwagę na fakt że nie uważasz tego za coś złego, mimo iż ewidentnie pozbawia to grę realizmu (którego jesteś tak wielkim fanem ;]). Co do moralności to nie jest to kwestia subiektywna. Zasady moralne są podstawą społeczeństwa, w naszym przypadku społeczeństwa graczy. Jeśli WIĘKSZOŚĆ graczy uważa wykorzystywanie błędów gry za nie właściwe to jest to niemoralne, nie ma tu miejsca na żaden subiektywizm, nie ważne czy twórcy za to nie karzą, bo na pewno tego NIE POPIERAJĄ. 

Trudno stosować zasady moralności w grze, której reguły to: zabij, okradnij zwłoki i ucieknij :-)

15 hours ago, K4MP3R said:

Moim zdaniem gracze wykorzystujący błędy to zwyczajne beztalencia nie umiejące nic osiągnąć na równych zasadach, więc szukają sposobu jak uzyskać nieuczciwą przewagę nad innymi. Szczerze żal mi takich ludzi ;)

Nie żebym się chwalił, ale moim zdaniem nie ma związku między umiejętnościami w grze a używaniem glitchy.

Taka mała sytuacja z wczoraj. "Uczciwa" walka 4 na jednego. Bez glitchy :-)

https://goo.gl/TtQajW

15 hours ago, Grymson89 said:

Wlasnie Nas poskladales we 4 na Customie ... Ja bylem ten z eMka z tlumikiem... Jak mozesz to wyrzuc mnie ;) 

Edited by Kmieciu

Kmieciu trudno zrealizować tą część z "okradnij zwłoki", jeśli jakaś p*zda schowa broń w bezpiecznym pojemniku ;]

Nie ma związku między umiejętnościami a glitch'owaniem? Skoro czujesz się takim profighter'em to czemu nie wyjdziesz z tym kedrem w rękach tylko w gammie? ;]

Ty zrobisz kilka rundek z glitch'em, raz się uda raz nie, i tak na tym sporo zarobisz, kupisz armor, kałacha, tłumik, optykę i jazda. Ci goście co ich "porobiłeś" będą pewnie przez kilka godzin odrabiać straty żeby znowu się wyposażyć. Gdzie tu jest fairplay? gdzie ten skill? ;]

3 hours ago, K4MP3R said:

Co ma wspólnego z realizmem błąd gry? No nie wiem, może fakt że w rzeczywistości nie da się strzelać z pistoletu gdy jest zamknięty w jakimś pojemniku? ;]

czepiasz się do końca widzę. nie wiem czy zauważyłeś, ale postać nie strzela pojemnikiem ale trzyma broń w rękach. więc z realizmem dalej nie ma to nic wspólnego. to dalej wciaż błąd.

Nie zarzucam ci popierania gliczy tylko zwracam uwagę na fakt że nie uważasz tego za coś złego

a czy choć raz mnie zapytałeś o to? raz? ja się wypowiadam o gliczowaniu pod katem "prawnym" - czy coś co nie jest zakazane, jest wykroczeniem. to są 2 różne wątki.

Co do moralności to nie jest to kwestia subiektywna. Zasady moralne są podstawą społeczeństwa, w naszym przypadku społeczeństwa graczy. Jeśli WIĘKSZOŚĆ graczy uważa wykorzystywanie błędów gry za nie właściwe to jest to niemoralne, nie ma tu miejsca na żaden subiektywizm, nie ważne czy twórcy za to nie karzą, bo na pewno tego NIE POPIERAJĄ. 

ależ moralność jest subiektywna. po pierwsze jeśli coś jest w danej kulturze/subkulturze/kręgu/społeczności moralne, gdzieś indziej (nawet obok) moze już byc niemoralne. poza tym ja osobiście uważam, że są 2 stopnie moralności - poglądów i czynu. 

jeśli powiem, że wyrzucanie z helikoptera pzrestepców czy przeciwników politycznych jest dobre, a sam tego nie robie, to czy jestem moralnie zepsuty? albo twierdząc że demokracja jest zła i trzeba wprowadzić rzady silnej ręki - tez czyni mnie to niemoralnym?

konsekwentne dążenie do złego czynu, np bicie kobiet - mówienie o tym a potem robienie, to już można nazwać brakiem moralności.

z resztą, moralność jest jak dupa - każdy ma swoją. bo mnie osobiście smieszy jak np jakas stara babka obsmarowuje jakąś młodą lafiryndę za to że sie puszcza, a sama np się alkoholizuje, bije wnuków lub za młodu donosiła do SB.

co do graczy - ja bym był ostrożny z takimi tezami. niem ożna sie wypowiadać za ogół, bo jedno ludzie mówia a drugie robią to raz, a dwa, nie wiesz ile osób gliczuje a sie nie odzywa.

Smoku to że broń wyświetla się w rękach nie zmienia faktu że fizycznie jest w pojemniku. Jeśli walczysz z graczem który ma broń w rękach, a po zabiciu go ta broń "znika" z jego ekwipunku to nie ma to nic wspólnego z realizmem?

Nie muszę cię pytać czy popierasz glitch'owanie, z twoich wypowiedzi jasno wynika że nie widzisz w tym nic złego. Jeśli nie jest to popieranie to co? Bierne przyzwolenie? :)

23 minutes ago, Smok_91 said:

ależ moralność jest subiektywna. po pierwsze jeśli coś jest w danej kulturze/subkulturze/kręgu/społeczności moralne, gdzieś indziej (nawet obok) moze już byc niemoralne. poza tym ja osobiście uważam, że są 2 stopnie moralności - poglądów i czynu. 

Nie rozmawiamy o tym jakie zasady wyznają sprzedawcy pietruszki na bazarze tylko o graczach, a w środowisku graczy wykorzystywanie błędów gry jest traktowane jako nie zgodne z zasadami. 

30 minutes ago, Smok_91 said:

jeśli powiem, że wyrzucanie z helikoptera pzrestepców czy przeciwników politycznych jest dobre, a sam tego nie robie, to czy jestem moralnie zepsuty? albo twierdząc że demokracja jest zła i trzeba wprowadzić rzady silnej ręki - tez czyni mnie to niemoralnym?

Jeśli takimi wypowiedziami nakłoniłbyś kogoś do takich czynów to z pewnością byłbyś po części winny za ich skutki. To samo jest z wykorzystywaniem błędów w grach, jeśli piszesz na forum że nie widzisz w tym nic złego to dajesz innym sygnał że może jednak to co robią nie jest wcale takie złe. 

• Upvote 1