KarolusP

Escape from Tarkov na targach GamesCom 2017

Recommended Posts

Szanowni Państwo!

Battlestate Games po raz kolejny będzie brało udział w największych europejskich targach rozrywki cyfrowej- w tegorocznych targach Gamescom, które odbędą się w Kolonii w Niemczech. W tym roku BSG, umożliwi prasie przetestowanie rozgrywki długo wyczekiwanej zamkniętej bety EFT wraz z nową mechaniką gry- systemem zadań.

System ten w głównej mierze bazuje na zadaniach zlecanych graczowi przez handlarzy. Poprzez wykonywanie tych zadań gracz będzie mógł poprawić swoją reputację u danego handlarza, odblokować kolejne zadania, otrzymać doświadczenie oraz odpowiednie wynagrodzenie. Wykonując krok po kroku, jedno zadanie po drugim gracz zagłębi się w świat EFT, stopniowo zbierając informacje o tym, co się dzieje w tytułowym mieście. Gracz pozna pobudki, którymi kierują się handlarze, oceni je i wybierze, które są najbliższe jego postaci. Wykonanie niektórych zadań będzie wiązało się z nałożeniem na gracza pewnych kar  i/lub ograniczeń, część z nich może dramatycznie wpłynąć na układy z innymi handlarzami. Zadania mogą mieć różnoraki charakter, mogą one polagać np. na: znalezieniu określonego przedmiotu bądź miejsca, handlu, kontakcie z innymi handlarzami, zlikwidowaniu wyznaczonego celu, instalacji podsłuchów bądź urządzeń zakłócających itd. 

Co więcej osoby, które nie będą miały możliwość pojawienia się na targach nie zostaną pozostawione same sobie, dla nich zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na Twitch'u (środa, 23 sierpnia o godz. 15:30  - 15:45 CEST), podczas której zostanie zaprezentowana rozgrywka demonstrująca system zadań, zostaną udzielone odpowiedzi na zadane pytania oraz odbędzie się rozdanie kluczy do zamkniętych beta testów.

x_gamescom_Logo_A_RGB.jpg

• Upvote 3

Bardzo krótkie podsumowanie nowości pokazanych na Gamescomie:

1. Questy (m.in. oznaczenie transportu za pomocą nadajnika, nagroda 15k expa i chyba ~200 000 rubli (aczkolwiek mam wrażenie że widziałem 2M))
  2. Hideout w menu głównym pod "Trading". Nie pokazali więcej
  3. Nowy przedmiot "chemlight". Nie pokazali więcej
  4. Blind fire - strzelanie nad zasłoną na ślepo
  5. Gesty - pokaż komuś palca ;) 
  6. Nerf F1. Rzucony pod scava nie zabija ani jego, ani gracza 5m dalej xD 
  7. Składanie kolby w AKS-74U

coś jeszcze było co ominąłem? 

Edited by Forien
  • Upvote 1

7. Składanie kolby (zaprezentowane tylko na AKS)

Natomiast "nerf F1" mnie rozwalił totalnie :P Pizgnął go i ja sobie myśle "co on robi... zaraz będzie miał nogi połamane", ale nie - nikt nie ucierpiał, nawet SCAV, który stał na tym granacie nie zauważył jego wybuchu :D

Screeny questów:

Spoiler

ZBz6pCg.png

h0zdrTg.png

NoTabut.png

Strzelanie zza zasłony: 

Spoiler

6DgSiRX.png

3 minutes ago, vinis88 said:

7. Składanie kolby (zaprezentowane tylko na AKS)

Kurde, nie zauważyłem :D

Spoiler

T6oA0GT.png

Edited by Forien
  • Upvote 1

No nie, tyle czekałem i zaspałem. Zamiast EFT obejrzałem jakaś grę nad którą Turasy walczą o czat >:-(

Screenshot_2017-08-23-16-15-00.png

32 minutes ago, constantinePL said:

Zauważyłem jeszcze, że mapa czy tryb ARENA była odblokowana, czyżby nas uraczyła ? ;) 

Na 90% nie... w zeszłym roku na jakichś targach, gdzie IGN robił prawie godzinny stream z prezentacji EFT też była odblokowana ;) 

18 hours ago, vinis88 said:

Na 90% nie... w zeszłym roku na jakichś targach, gdzie IGN robił prawie godzinny stream z prezentacji EFT też była odblokowana ;) 

Prawdopodobnie zwyczajnie odblokowali etykietę w menu, żeby narobić hype.

Pokazywanie palca było już w zapowiedzi scav patch, a składanie kolby w AKS i strzelanie zza osłony było w filmie promocyjnym z 2016 roku.

Niby mieli rozbudować Shoreline, ale najwidoczniej mapa nie była jeszcze gotowa. Strasznie wolno im to idzie.

De facto jedyne co pokazali nowego na Gamescom to menu z questami. Ale równie dobrze mogła to być wizualizacja, a nie działający system. Ekran w interfejsie można sklecić w parę dni, na razie nie mamy potwierdzenie że questy zostały zaimplelentowane.

2 minutes ago, Kmieciu said:

Prawdopodobnie zwyczajnie odblokowali etykietę w menu, żeby narobić hype.

Po prostu mają to odblokowane z jakiegoś powodu w swoim roboczym buildzie... może coś tam testują a może to zwykłe niedbalstwo... 

Pokazywanie palca było już w zapowiedzi scav patch, a składanie kolby w AKS i strzelanie zza osłony było w filmie promocyjnym z 2016 roku.

Gdzieś czytałem, że musieli to przepisywać po zmianie silnika... dlatego rzecz, która była już praktycznie gotowa ciągle nie trafiła do gry

Niby mieli rozbudować Shoreline, ale najwidoczniej mapa nie była jeszcze gotowa. Strasznie wolno im to idzie.

Idzie im w normalnym tempie :P przecież nie wiemy dokładnie nad czym pracują... Nie pojawia się obiecany roadmap, komunikacja kuleje w sposób absolutny. Myślałem, że czegoś się nauczyli po wrzeniu ludzi przed betą, ale niestety nic się tutaj nie zmieniło. Odnoszę się tylko do kwesti PR, bo jeśli chodzi o pracę nad samą grą to nie mam większych problemów. Miał być shoreline - jest, miały być ubezpieczenia - są... kolejne rzeczy się pojawiają i zapewne będą się pojawiać. W swoim tempie... 

De facto jedyne co pokazali nowego na Gamescom to menu z questami. Ale równie dobrze mogła to być wizualizacja, a nie działający system. Ekran w interfejsie można sklecić w parę dni, na razie nie mamy potwierdzenie że questy zostały zaimplelentowane.

O implementacji questów pisali już dawno i skoro pokazali to na gamescomie to znaczy, że możemy się spodziewać patcha z tym ficzerem (soon TM)

Trzeba zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy: pokaz na gamescomie nie był dla nas. Gdyby chcieli nam coś pokazać to zrobiliby to tutaj... nie wydawaliby kasy, żeby pojechać do Kolonii. Na targach pojawili się, żeby pokazać się prasie i ludziom, którzy o grze jeszcze nie słyszeli. Inną kwestią jest to, że ich PR kuleje niesamowicie... oni byli tam totalnie zestresowani i nie mieli żadnego planu jak pokazać EFT na w trakcie tej transmisji. Ot - host zadaje pytania, my odpowiadamy, a jeden w tym czasie pobiega po Shoreline. 

No właśnie, myślałem że pokażą co się stanie jak zrobią questa, pokażą jak to działa itd. a tu jak zwykle.

Jeszcze te pytania:

-A bedzie to w waszej grze?

-Potem bedzie, wszysko bedzie bez martwienia, damy rade.

-A jaki macie plan?

-Bedzie wszystko w tym roku, open beta bedzie, 2018 relase bedzie. Na razie fixujemy, i bedziemy dodawać content, bedzie wszystko spoko loko kierowniku.

FB_IMG_1483230226712.jpg

Edited by Kraj4n
  • Upvote 3

Trzeba przyznać, że tutaj wyglądało to lepiej... no i dostaliśmy kilka konkretnych informacji, np. o tym, że kolejny patch powinien pojawić się w przeciągu 3-4 tygodni. 

10 hours ago, vinis88 said:

Trzeba przyznać, że tutaj wyglądało to lepiej... no i dostaliśmy kilka konkretnych informacji, np. o tym, że kolejny patch powinien pojawić się w przeciągu 3-4 tygodni. 

Pokazali działający granatnik do AK74N, składanie kolby (ale nie dopatrzyłem się, żeby broń ze złożoną kolbą zajmowała mniej miejsca w ekwipunku).

Był też PP-19-01 Vityaz-SN  kaliber 9x19mm, czyli ruskie MP5 :-) Miejmy nadzieję, że będzie łatwo dostępny i tańszy od AKS74U. W przeciwnym razie będzie to kolejna broń bez sensu, jak MP5 i MPX (obydwa droższe od M4 LOL)

System gestów wydaje się kompletny, może zamiast skakania i kiwania się będzie można rozpoznać kolegę z ekipy pokazując środkowy palec :-)

Będzie też system komunikacji, w którym będziemy mogli wybrać, co powie nasza postać.

System prowadzenia ostrzału zza osłony wydaje się trochę niedorobiony - miałem wrażenie że większość kul trafiało w osłonę za którą chowała się postać.

Filmik przypomniał mi także, że od początku alfy na P226 można było zamontować szynę i kolimator. Dlaczego nie mamy tego w grze, wie chyba tylko gruby Nikita :-)

PS. No i ciekawostka: lokacja "hideout" jest już gotowa. Do zrobienia pozostało jednak najtrudniejsza sprawa, czyli mechanika - jak to ma działać?

Edited by Kmieciu

Składanie kolby to akurat do CQB będzie bardzo przydatne. Wkurza mnie gdy na fabryce PMC podnosi mi AKSU do góry jak przechodzę przez drzwi, jeśli po drugiej stronie ktoś czeka to śmierć na miejscu :/

To strzelanie zza osłony fajnie wygląda, wydaje mi się że trafiał w burtę dlatego że był w standardowej postawie, gdyby ręcznie podniósł się parę centymetrów wyżej to kulę przelatywały by bez problemu ;]

1 hour ago, K4MP3R said:

Składanie kolby to akurat do CQB będzie bardzo przydatne. Wkurza mnie gdy na fabryce PMC podnosi mi AKSU do góry jak przechodzę przez drzwi, jeśli po drugiej stronie ktoś czeka to śmierć na miejscu :/

Z tego co sprawdzałem, to nawet jak wymontujesz kolbę z AKSU to i tak podnosi broń do góry, gdyż postać trzyma broń w ten sam sposób.

Tutaj możecie zobaczyć zapis z wczorajszego live za pośrednictwem serwisu YouTube.