Sign in to follow this  
NuclearMessiah

Środki Anty - Cheaterskie w Escape From Tarkov

Recommended Posts

Środki Anty - Cheaterskie

Witajcie ! Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który nurtuje wielu z was, czyli m.in. jak działają systemy anty - cheaterskie w grze. Praca anticheatu jest stałą i nie odłączną cześcią projektu, nawet gdy nic się nie dzieje, anticheat działa na swoich pełnych obrotach.

Działania te są utrzymywane poprzez oddzielny zespół, który tylko i wyłącznie zajmuje się monitorowaniem różnego rodzaju cheatów dostępnych w internecie i tworzeniem systemów, które efektywnie zapobiegną korzystaniu z nich. Ich zadaniem jest sprawdzanie, na jakiej zasadzie dany cheat działa, jaki wpływ ma on na grę oraz w jaki sposób jest używany. Następnie po zakończonych badaniach, tworzone są algorytmy, które wykryją używanie cheata. Aby taka praca byłą efektywna, cheatujący gracze trafiają na początku na listę obserwowanych, a dopiero później banowani.

Nie tolerujemy żadnych zachowań związanych z cheatowaniem i prosimy was o sprawiedliwą i wolną od oszustw grę :)

PS. Każdy komentarz pod postem który będzie w jakiś sposób naruszał kulturę osobistą i będzie dotyczył "niesprawiedliwych" banów będzie natychmiastowo usuwany. Jest to bezdyskusyjne.

21150152_1730783090549337_4234013151505634691_n.jpg.4c76d946fb78a9c0c644177c071b76e3.jpg

Edited by NuclearMessiah
  • Upvote 2

Nie chce być złym prorokiem, ale na to chyba nie ma rady :/cieszyłby się, gdyby w EFT było ich jak najmniej, a system działał sprawnie. Sam, prawdopodobnie trafiłem na 2 cheaterów, więc nie ma tragedii. 

Niestety każda gra się z tym boryka, to też chyba zmora Unity, na szczęście EfT jest stosunkowo drogą grą i tego typu graczy powinno być znacznie mniej niż w grach chociażby typu CS GO.

Na pewno fala banów trochę orzeźwi umysły niektórych graczy ;)

Ja widziałem w ostatnim tygodniu , gościa latającego w powietrzu na customs , gościa przebiegającego przez tekstury np: ciężarówka , betonowa sciana    dodam  że grałem  w 3-4 osoby i gość wychodził  z tekstury zabił kilku i się schował w ścianie.

A wczorajszą akcję miałem z kolegą   Gość był  nieśmiertelny!   desync  nie było !   dostał kilka pełnych magazynków z m4 ! 

https://www.youtube.com/watch?v=55oBXVvHx_s&feature=youtu.be

Oczywiście zabił nas obu z makarova  , cały full gear z m4  poszedł w .p...

Gość :  snarf158   

Edited by kassiek

Wcześniej pisał tu ktoś po angielsku że go właśnie ten .. zabił, tylko nie jestem pewny czy to nie twój kolega.

Od paru dni na YT jest wysyp filmików z haxami. Oby szybko coś z tym zrobili, bo zginąć z ręki haxiarza w EFT to nie to samo co zginąć w CS:GO :/ 

Wczoraj sam miałem starcie z gościem który z Sajgi walił jak ze snajperki, przez całą halę na fabryce: stoję na belce 20m nad ziemią, PACA na klacie, kałach w rękach, zobaczyłem gościa jak biegnie do exita, stanął przy drzwiach, zdążyłem raz strzelić, on się obraca i od razu headshot :/

Edited by K4MP3R

Proszę nie podawajcie nick'ów osób, które podejrzewacie o oszustwa, bsg nie zbiera reportów, jeśli cheat'ował to dostanie bana.

Nie róbmy linczu, bo 100% pewności czy ktoś cheat'ował będziemy mieli dopiero po fali banów.

hitbox issues  , jeśli tak to mój podejrzany jest niewinny , to wina  gry   takie wyczytałem informacje  z różnych tematów forum. No nic trzeba będzie z tym żyć.

Peace.

Edited by kassiek

Przed chwilą na Woods zabiłem latającego typa - nie wierząc w to co widzę poszperałem w temacie i znalazłem taki filmik

smutno mi się trochę zrobiło i przy okazji odechciało grać 

Wspaniale to będzie jak devsi uruchomią aktywnego antycheat'a. Co z tego że gość (może) dostanie bana w fali, jak do tego czasu zamorduje i ograbi setkę uczciwych graczy. Zamykanie tematów o cziterach i nakłanianie graczy żeby o tym nie pisali to "chowanie głowy w piasek" i próba udawania że problem nie jest poważny, a jest :/

• Upvote 2

sorry ale wkur.... się. To jest tak żałosne, że brak na to słów. 

Liczę, że developerzy ogarną temat!

edit: ticket (z linkiem) oczywiście poszedł do supportu

Edited by minichedar

Co poradzić. Mało cheaterów bo droga gra... tylko, ze jest może z 5 serwerów więc szansa, ze spotkasz cheatera jest w ciul duża. Ah tak właśnie 5 gier na woods pod rząd zginąłem od latającego typa o tym samym nicku :)(

Edited by Hekk

@K4MP3R

Chodzi nam głównie o nie wklejanie nicków, nigdy nie wiesz czy ktoś nie został na przykład zbugowany przez grę i lata, a nie może nic z tym zrobić.

Sytuacja całkiem paradoksalna, ale na przykład w 7 days to day moja postać zaczęła latać bez mojej ingerencji.

Jeśli cheatował to anticheat go wyłapie, zaufajmy trochę devsom.

Wklejanie nicków zacznie tylko linczowanie.

• Upvote 1

vor 22 Stunden schrieb Tomaszkk:

Nie chce być złym prorokiem, ale na to chyba nie ma rady :/cieszyłby się, gdyby w EFT było ich jak najmniej, a system działał sprawnie. Sam, prawdopodobnie trafiłem na 2 cheaterów, więc nie ma tragedii. 

niestety chwastow nie wytepisz

Wybaczcie ale zespół EFT sam sobie w kolano strzelił dając kolejną szansę przy CBT osobą które miały bany za cheat'y ... 

• Upvote 1

@Grymson89

Nie był amnestii dla cheater'ów.

Bany, które zostały zdjęte dotyczyły naruszenia NDA, czyli publikacji materiałów z gry gdy jeszcze nie było to dozwolone.

• Upvote 1

15 hours ago, K4MP3R said:

Wspaniale to będzie jak devsi uruchomią aktywnego antycheat'a. Co z tego że gość (może) dostanie bana w fali, jak do tego czasu zamorduje i ograbi setkę uczciwych graczy. 

Na szczęście można zglitchować dowolną broń, tak żeby haker nie mógł jej zabrać :-)

13 hours ago, Grymson89 said:

Wybaczcie ale zespół EFT sam sobie w kolano strzelił dając kolejną szansę przy CBT osobą które miały bany za cheat'y ... 

Nie wiem gdzie to Ty wyczytałeś, ale na głównym poście pisało jak BYK, że są to bany za naruszenie NDA, zresztą @TheWay już to wytłumaczył.

7 minutes ago, Kmieciu said:

Na szczęście można zglitchować dowolną broń, tak żeby haker nie mógł jej zabrać :-)

Nie ma się czym chwalić ;)

18 minutes ago, Kmieciu said:

Wiem że można, nawet nie trzeba do kontenerka wkładać, tylko jaki sens ma gra w taki sposób? Devsi gdyby chcieli to mogli by ztrolować cziterów, zamiast dawać im od razu bana to mogli by ich wrzucać na wspólny serwer, gdzie mogli by się razem bawić xD

Edited by K4MP3R
  • Upvote 2

5 minutes ago, K4MP3R said:

Devsi gdyby chcieli to mogli by ztrolować cziterów, zamiast dawać im od razu bana to mogli by ich wrzucać na wspólny serwer, gdzie mogli by się razem bawić xD

Tak właśnie radzili sobie z cziterami w gta online. Trafiali na oddzielne serwery i musieli nosić czapki a napisem"dureń" :)

I w EFT to by się sprawdziło bo gracze dobierani są losowo i trafiają na losowy serwer. Cziterów powinni upychać na takich specjalnych serwerach nawet jeśli w danym momencie nie używają czitów (podejrzewam że czasami grają normalnie, ale nie jestem pewien, nie znam żadnego). Boty na takim serwerze powinny mieć staty jak z poprzedniego patch'a, loot powinien być słaby, powinno losowo nie rejestrować trafień. Na każdą skargę do supportu że "coś jest nie tak" powinni otrzymywać odpowiedź "nasi eksperci przyjrzą się sprawie, pozdrawiamy". Po tygodniu sami zrezygnowali by z gry i już by więcej nie wrócili xD

Podobny system jest w ARMA'ie nazywa się to chyba "fade" z tego co pamiętam? Gdy gra wykryje że jest piracka to automatycznie spada stopniowo celność broni, wrób robi się zabójczo celny i skuteczny. Większość ran jest poważna itp.

Edited by K4MP3R
  • Upvote 1

54 minutes ago, K4MP3R said:

I w EFT to by się sprawdziło bo gracze dobierani są losowo i trafiają na losowy serwer. Cziterów powinni upychać na takich specjalnych serwerach nawet jeśli w danym momencie nie używają czitów (podejrzewam że czasami grają normalnie, ale nie jestem pewien, nie znam żadnego). Boty na takim serwerze powinny mieć staty jak z poprzedniego patch'a, loot powinien być słaby, powinno losowo nie rejestrować trafień. Na każdą skargę do supportu że "coś jest nie tak" powinni otrzymywać odpowiedź "nasi eksperci przyjrzą się sprawie, pozdrawiamy". Po tygodniu sami zrezygnowali by z gry i już by więcej nie wrócili xD

Podobny system jest w ARMA'ie nazywa się to chyba "fade" z tego co pamiętam? Gdy gra wykryje że jest piracka to automatycznie spada stopniowo celność broni, wrób robi się zabójczo celny i skuteczny. Większość ran jest poważna itp.

napisz to na głównym a moc zielonych plusików będzie Ci dana

Witam nazywam się SilentBy gram w Escape od ośmiu miesięcy ale to co zaczyna się teraz dziać z tą grą przerasta mnie jako gracza 6 meczy z rzędu i tyle samo razy trafiam na cziterów mamy 28 .08 .2017 .    ilość oszustów w grze przeraża  po grze za taką kasę spodziewałem się więcej  gram w strzelanki i surwiwale od lat ale z czymś takim nie było mi się dane zmierzyć wydaje się że dział odpowiedzialny za banowanie ma urlop tragedia