Sign in to follow this  
NuclearMessiah

Środki Anty - Cheaterskie w Escape From Tarkov

Recommended Posts

Sytuacja z wczoraj:

Jesteśmy na Customs w czteroosobowym teamie, po spawnie przebiegamy przez rzekę i zajmujemy z góry zaplanowane pozycje (jesteśmy "rozciągnięci" wzdłuż rzeki). Po chwili wyczekiwania, w ciągu 40 sek padają 4 strzały i padają 4 ciała na ziemię - raid is over. 

Kurtyna.

Gruby Nikita (szefu BSG) napisał, że banują w falach raz na tydzień.

Anti-cheat wyłapuje podejrzanych, ale muszą ręcznie przejrzeć zgromadzony materiał i podjąć decyzję o banie.

6 minutes ago, K4MP3R said:

Gdzie to napisał?

7 hours ago, Kleanuppguy said:

A: There are ban waves every week.

• Upvote 1

Po spotkaniu kilku latających ćwoków zrobiłem sobie parę dni przerwy od EFT. Liczyłem na to że fala banów coś zmieni na lepsze i postanowiłem dzisiaj zagrać parę rajdów. Pierwsze trzy były spoko, nic podejrzanego, myślę sobie wszystko jest okej, no i w trzecim rajdzie znowu spotkałem "alladyna". Zdziwiło mnie że tylko costoms'y się zładowały, pierwsze 10 sekund rajdu i już słyszę ostrą wymianę ognia z pistoletu. Długo się nie nadziwiłem, próbowałem odbiec wgłąb mapy, przebiegłem na drugą stronę rzeki (zrespiłem się przy wagonach) ale latający kolega już był przede mną (albo raczej powinienem powiedzieć nade mną) :/ Taki system banowania raz w tygodniu (w co wątpię że to prawda) można o kant D rozbić bo czitujące ścierwa czują się bezkarne. Jeśli faktycznie była w tym tygodniu jakaś fala banów to była NIE SKUTECZNA.

Wstawiłem kilka dni temu link ,,kundla,, którym bez żadnych skrupułów cheat,uje lecz admin usunął ( soory jeżeli naruszyłem reguły lecz chciałem pokazać jak program cheat,ujacy działa i jak można zginąć z nikąd) jezeli ktoś jest zainteresowany to nazwa na yt ,, AimJunkies Escape From Tarkov Cheat Perfect Accuracy | Instant Hit Update,,  może ludzie odpowiedzialni za banowanie nie uczciwych graczy ( choć bym użył drastycznej nazwy bo raczej takich ludzi raczej nie można nazwać graczami) zrobią porządek .

@MaxTechF1

Zapewne został on usunięty z powodu podania nick'u gracza.

Chodzi tutaj o uniknięcie wszelkiego typu linczu.

1 hour ago, TheWay said:

@MaxTechF1

Zapewne został on usunięty z powodu podania nick'u gracza.

Chodzi tutaj o uniknięcie wszelkiego typu linczu.

Nie ma sprawy.. wiadomo ze gra jest jeszcze w fazie Alfa i wyniki(K/D xp) jakie teraz gracze posiadają będą resetowane nie raz .

W tym momencie z powodu banów część stron hakerskich przestała sprzedawać kody do EfT. 

Co do poprawności politycznej, ja w tym momencie mogę napisać jakikolwiek nick i podpisać, że to jest cheater i mnie zabił. I jest to nieważne czy to zrobił czy nie swojej opinii nie odbuduje.

Po pierwsze to nie wy jesteście tu od karania, dajcie robić swoje twórcom.
Po drugie nigdy nie macie pewności czy nie był to lag, deync, glitch czy cokolwiek innego, że ktoś was cudem zabił.

Edited by TheWay

8 hours ago, Ornitolog said:

Nie ma żadnego mitycznego anty-cheata, mam nadzieję że pomogłem.

W takim razie na jakiej podstawie banują graczy?

Niestety żadne nawoływania nie pokonają cheaterów :( oni są zawsze w każdej grze, mam nadzieje, że w pełnej grze ich bedzie mniej

Przypuszczam, że w zamkniętej alfie mało kto cheatował, dlatego dopiero teraz deweloperzy ścierają się z tym zjawiskiem na serio. Gdy wyjdzie open beta, prawdopodobnie czekać nas będzie apogeum tego dziadostwa. Polecam uzbroić się w cierpliwość i pozwolić deweloperom robić swoją robotę, tak jak to sobie zaplanowali. Unity nie ma wbudowanych środków anty-cheaterskich, są tylko jakieś zewnętrzne gotowce, które pewnie blokują tylko najbardziej oczywiste exploity.

Najprawdopodobniej BSG opracowuje własne rozwiązanie od zera, nie da się tego zrobić bez porządnej analizy ataków, a to niestety musi potrwać. 

14 minutes ago, mockingbird said:

Przypuszczam, że w zamkniętej alfie.

W alfie były fale banów po 200-osób, jeżeli dobrze pamiętam.

2 hours ago, Kmieciu said:

W alfie były fale banów po 200-osób, jeżeli dobrze pamiętam.

Ile z tego za naruszenie NDA? W sumie nieważne, na pewno jest tego stosunkowo więcej, jak było.

44 minutes ago, sirec85 said:

Co jest ? Ruska propaganda nie pozwala ukazać filmiku  jak to bawią się cheaterzy?  

Jeżeli jeszcze na zdrowy rozsądek się nie domyśliłeś, że forum, to raczej złe miejsce na wklejaniu filmiku z cheaterami, to polecam przeczytać regulamin forum, chociaż skoro już z niego korzystasz, to raczej już to dawno zrobiłeś, prawda? :)

Forum to bardzo dobre miejsce, w końcu powstało po to by dzielić się informacjami :) jeżeli twórców boli fakt że banda pajacy psuje im grę to nie powinni tego ukrywać . Filimik wrzuciłem raczej jako ciekawostkę, większość graczy w tym i ja nie widziała zapewne jak to wygląda z drugiej strony :).

Faktem jest że unity5 nie posiada ochrony anty Cheaterskiej a jedynie co jest dedykowane to Anti-Cheat Toolkit dla unity.

Można by użyć osobnych aplikacji jak "punkbuster, CEVO, Faceit, Battleye" czy też inne dziwadła.

Zastanawia mnie tylko jedno, przecież devsi wiedzieli ze gra nie ma żadnej ochrony, nie przypuszczali ze cheaterswo dotknie i  ich projektu ? 

Dziwne jest to że devsi nie widzą jaki wpływ na rozgrywkę ma czitowanie w EFT. Dobór serwera i graczy jest losowy, nie ma wbudowanej  możliwości kontaktu między graczami, nie ma możliwości "vote'owania" cziterów, nie ma aktywnego antycheat'a. Szczególnie "przyjemne" jest to że podejrzewając że zaraz czeka mnie spotkanie z cziterem nie mogę absolutnie NIC zrobić, jeśli się rozłączę to tak jak bym zginął, w efekcie pozostaje mi zostać zaszlaktowanym przez jakiegoś d*bila.

Podsumowując: GRACZE NIE MAJĄ ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI OBRONY PRZED CZITERAMI :/

Wisienka na torcie: "support nie przyjmuje raportów o cziterach", to jest jak splunięcie uczciwym graczom prosto w twarz, ja (i podejrzewam że dziesiątki tysięcy innych graczy) czuję się lekceważony przez devs'ów.:(

Edited by K4MP3R

@K4MP3R

Jak było mówione co tydzień są fale banów, jak pisałem wcześniej jeśli wiesz jak te strony znaleźć to wejdź na nie (mówię o stronach, które sprzedają haxy) i zobaczysz, że wycofali się z EfT oraz odradzają używanie haxów z powodu banów.

Anticheat działa tylko całkowicie inaczej niż w dotychczas znane z innych gier. Tutaj każdy materiał jaki anticheat wyłapie jest przeglądany przez człowieka i gdy jest pewność, że ktoś użył haxów to jest banowany i nikt nie odpowiada na jego wiadomości.

Niedługo twórcy wystosują nową wiadomość na temat cheaer'ów, trochę cierpliwości i zaufania.

Czekam na jakieś konkretne info na temat banów i anty czita, póki co od tyg nie gram bo straciłem ochotę.Nie chce tutaj podważać twoich słów ale nikt się z niczego nie wycofał dalej to sprzedają.Mam nadzieje tylko że oczekując na lepsze jutro nie umrę przed kompem :D 

@sirec85

Byłem na niektórych stronach, forach i widziałem co piszą, z powodu studiów przebywam w tym środowisku.

Ten rynek jest tak duży, że zawsze ktoś będzie sprzedawał licząc na zysk nie przejmując się dobrem klientów.

Edited by TheWay

16 minutes ago, TheWay said:

Ten rynek jest tak duży, że zawsze ktoś będzie sprzedawał licząc na zysk nie przejmując się dobrem klientów.

Tak, a jeśli ktoś będzie sprzedawał to ktoś będzie kupował. Poza tym jest dużo darmowych haksów (starych wersji cheatpack'ów) które ich twórcy rozdają za darmo. Zawsze się znajdą chętni na takie darmowe czity bo świat jest pełen głupich ludzi, co z tego że taki matołek dostanie bana... za tydzień, skoro w tym czasie narobi dziadostwa. Tu jest sedno całego problemu, czas od wykrycia do ukarania jest za długi :/

Tak, system anticheat twórcy zaczęli tworzyć od 0, być może stanie się on w pewnym momencie automatyczny. Z jednej strony to dobrze, że nagle pojawiła się fala takich osób, ponieważ zespół, który się tym zajmuje dostał wyzwanie i poznał skalę problemu.

Cały czas nad tym pracują. Beta dopiero tak na prawdę się zaczęła, więc nowi ludzie próbują cheat'ów, bo nie znają konsekwencji (a są one tutaj dosyć dotkliwe), w Alfie na początku pojawiali się cheat'erzy, ale szybko tego zaprzestali, a dużą część zbanowano.

Plusem jest to co już dużo razy pisałem czyli, że gra jest stosunkowo droga i perma ban jest dla wielu osób bolesny.

Twórcy na pewno tego nie zostawią i będą cały czas pracować nad udoskonaleniem tego systemu.

Słyszałeś o takiej ekipie jak AimJunkies? Dzisiaj zaktualizowali swojego cheatpack'a, za 15$ miesięcznie można sobie kupić abonament na ciągle aktualizowane czity do EFT. Jeśli ktoś oferuje abonament to ewidentnie wie jak robić devs'ów w balona żeby jego klienci byli zadowoleni i co miesiąc płacili :/

Edited by K4MP3R