Sign in to follow this  
TheWay

Q&A z Nikitą Buyanov podczas stream'u Kleanupguy'a 8/29

Recommended Posts

Drodzy Uciekinierzy!

Kleaunupguy ostatnio na swoim kanale twitch.tv/klean_uppguy gościł Nikitę Buyanov, który odpowiedział na wiele pytań oraz opowiedział kilka ciekawych rzeczy na temat przyszłości gry. Jest to trochę długie, ale warte przeczytania! Zapraszam!

Q: Serwery Europejskie nie zostały naprawione, cały czas występują lagi.

A: Główne poprawki wiązane z serwerami są planowane wraz z następną aktualizacją gry.

Q: Nikita, czy dojdzie wsparcie dla monitorów 21:9? Aktualnie mamy tylko 4:3 ora 16:9

A: Tak

Q: Jakieś bronie-niespodzianki w następnej aktualizacji?

A: Vityaz 9mm PM... i aktualnie tworzymy GLOCK'A WASZYCH MARZEŃ!

Q: Jakieś plany wypuszczenia client'a na linux'a?

A: Być może po premierze gry.

Q: Czy są planowane serwery w Południowej Ameryce?

A: Mamy obecnie serwery w Miami i po części zaspokajają one potrzeby gracz z Ameryki Południowej... Planujemy dodać serwery w Brazylii... Południowoamerykańskie serwery są w drodze.

Q: Czy będziemy mogli zmieniać wygląd twarzy postaci? Czy będzie do tego jakiś edytor?

A: Dodamy kilka nowych wyglądów twarzy. Co do edytora, na ten moment nie mogę go obiecać.

Q: Czy będzie możliwość dostosowania wyglądu ubrań?

A: Będą różne "górne" i "dolne" części ubrań. Będzie można je zmieniać za pośrednictwem specjalnej funkcji handlarzy... Nie będzie ich wiele na początku, lecz będą one posiadały dużo szczegółów i będą bardzo gustowne.

Q: Czy będzie możliwość rzucania granatów na ślepo (tak jak strzelanie z broni na ślepo zza osłony)?

A: Dobry pomysł, dodamy to.

Q: Czy będzie możliwość zobaczenia kogo zabiliśmy?

A: Dodamy to do panelu jaki dostajemy po ukończeniu rajdu.

Q: Czy do gry dojdzie VOIP? (dla niewiedzących, jest to protokół, który umożliwia rozmowę z innymi graczami w grze, którzy znajdują się niedaleko twojej pozycji)

A: VOIP zostanie dodany tak samo jak gesty oraz komendy... Przybliżony czas dodania to 1 miesiąc, taką mam nadzieję... Nie mogę powiedzieć nic konkretniej, ponieważ cały czas nad tym pracujemy.

Q: Czy dodacie więcej opcji modyfikacji MP5?

A: Nowe mody dla MP5- pewnie.

Q: Czy drużynowe spawn'y w rajdach dojdą?

A: Pracujemy nad nimi.

Q: Czy w następnej aktualizacji zostanie dodany Kriss Vector?

A: Niestety, ale nie sądzę.

Q: Czy zostanie dodany system karania za atakowanie członków swojej frakcji? W tym Scav?

A: Zostanie dodany system karmy

Q: Czy do gry dojdzie AKM? 

A: AKM jest już gotowy! Musimy tylko dodać go do gry. Będzie miał wiele modyfikacji.

Q: Czy dodacie Serbskie AK (takie jak M70AB czy M21)?

A: Nie dodamy wszystkich odmian AK74, ale dodamy nowe mdyfikacje.

Q: Czy zostaną dodane różne lufy do AK?

A: Zmienne lufy do sowieckich AK - coś takiego nie istnieje. Konstrukcja jest jednolita, jednak, AK-12 i nowe RPK będą miały zmienne lufy!

Q: Wersja gry zaprezentowana na Gamescom chodziła całkiem dobrze, czemu nie jest jeszcze wypuszczona?

A: Błędy. Musimy je wszystkie naprawić zanim wypuścimy aktualizację.

Q: Czy dojdzie system identyfikacji członków swojej drużyny? Jeśli tak, to kiedy?

A: Opaski do identyfikacji swoich zostaną dodane. (Nie podano kiedy).

Q: Czy są jakieś wiadomości na temat dodania więcej Europejskiej broni jak G3, L85, F2000, itd.?

A: G3 dojdzie na pewno. (Nie podano więcej szczegółów).

Q: Czy system spawn'ów zostanie przemodelowany?

A: Tak - cały system zostanie przez nas przemodelowany, zwłaszcza scav (dodamy specjalne punkty wyjścia dla nich później).

Q: Czy możecie ograniczyć dostęp graczy z bardzo dużym ping'iem do serwerów? 

A: Raczej tak.

Q: Czy są serwery w Niemczech?

A: Tak.

Q: Bardzo chciałbym zobaczyć śledzenie przy użyciu śladów krwi na trawie lub śladów stóp - czy jest to za dużo do zrobienia?

A: Ślady krwi - pomyślimy o tym.

Q: Czyli ostatecznie będę mógł grać z 8GB RAM na większych mapach?

Q: PUBG zużywa tyle samo RAM, ale mogę tam grać bez crash'ów. Tarkov mi się wysypuje, dlaczego?

A: Tarkov nie jest tak prosty - wciąż pracujemy na optymalizacją zużycia RAM'u

Q: Są jakieś plany ułatwienia dostępu do pancerza typu fort?

A: Będziesz mógł go zdobyć na przykład poprzez wykonywanie zadań u handlarzy.

Q: Kiedy zostanie naprawiony błąd związany z efektem blur?

A: Staramy się naprawić ten błąd.

Q: Czyli pancerz fort zostanie w grze? Myślałem, że zostanie on usunięty albo przerobiony.

A: W następnej aktualizacji pancerze oraz mechaniki z nimi związane zostaną przerobione.

Q: Czy są plany na dodanie więcej miejsca na pancerz? Czy dostaniemy na przykład pancerz na nogi?

A: Jeszcze nie dodamy możliwości personalizacji pancerzy, tylko mechaniki związane z penetracją i tego typu rzeczy.

Q: Pytanie związane z serwerami na Zachodnim Wybrzeżu (USA).

A: Mamy serwery w LA, lecz są jeszcze wyłączone... Włączymy je wkrótce!

Q: Pytanie związane z kryjówką.

A: Kryjówka dojdzie później, myślę, że pod koniec roku.

Q: Czy możesz nam zdradzić trochę więcej na temat trybu Areny?

A: Arena zaspokoi potrzeby graczy, którzy chcą wejść, powalczyć i szybko wyjść... Więcej ujawnimy później.

Q: Pytanie zawiązane z glitch'owaniem pistoletów.

A: Zostanie to naprawione w następnej aktualizacji.

Q: Co z nie renderowaniem się trawy na pewnym dystansie?

A: Jest to związane z Unity. Musi to zostać przemodelowane.

Q: Pytanie związane z hakerami i banami.

A: Fale banów występują co tydzień.

Q: Pytania związane z glitch'em dźwięku (ogień ciągły słyszalny po śmierci).

A: Cały czas staramy się dotworzyć ten błąd.

Q: Czy zostaną dodane różne magazynki do Saiga 12? Jak chociażby dziesiątki czy bębnowe trzydziestki?

A: Pewnie. Dziesiątki są w drodze.

Q: Kiedy headset (słuchawki) będzie działać?

A: Headset działa w następnej aktualizacji, jest świetny.

Q: Czy będzie możliwość utraty przytomności?

A: Dodamy to na pewno.

Q: Czy będą tłumiki do strzelb?

A: Tłumik do strzelby - SALVO12 (to była odpowiedź - nie jestem pewien czy to potwierdzenie, że ten tłumik zostanie dodany).

Q: Jestem ciekaw ile problemów sprawiło wam przepisanie kodu na nową wersję silnika Unity?

A: Bardzo dużo, uwierz mi.

Q: Czy w grze będzie kiedyś śnieg?

A: Tak, w przyszłym DLC.

Q: Pytanie czy Nikita weźmie udział w nadchodzących podcast'ach.

A: Myślę, że to dobry pomysł. Może nie w tym tygodniu, ale następnym.

Q: Czy pochmurne dni są wynikiem specjalnych testów?

A: Pochmurne dni są planem pogody.

Q: Czy używacie API do pogody aby odwzorować tą z prawdziwego świata w St. Petersburgu?

A: Testujemy system pogody różnymi sposobami (na przykład odwzorowując aktualną pogodę z St. Petersburga)

Q: Czy w przyszłości zostanie dodany system wchodznia po drabinach?

Q: Czy HK416/417 zostanie dodane do gry?

Q: Czy poprawicie system rozglądania się?

A: Tak, dodamy szerszy kąt, muszę poprosić o to naszego animatora Kibę.

Q: Czy możesz potwierdzić liczbę broni, które zostaną dodane wraz z aktualizacją?

A: Na pewno Vityza 9mm PM i myślę, że AKM (najbardziej szczegółowe odwzorowanie AKM w historii gier komputerowych!).

Q: Nie dodacie jeszcze dwulufowych strzelb?

A: Jeszcze nie.

Q: Czy są plany wsparcia SLI?

A: Nie jest to część tworzenia gry, jest to związane z silnikiem, a Unity aktualnie nie wspiera SLI.

Q: Czy w najbliższym czasie zostaną dodane rewolwery?

A: Planowany jest Chiappa Rhino, lecz nie sądzę, że zbyt szybko zostanie dodany.

Q: Czy będzie 1911?

A: Pewnie.

Q: Czy w grze pojawi się ACR?

A: Tak, nie wiem który model konkretnie, czy Bushmaster czy Magpul.

Q: Czy do gry zostanie dodany Glock?

A: Tak i będzie miał wiele części do modyfikowania.

Q: Czy zwiększyliście obrażenia amunicji 9x19?

A: Troszeczkę.

Q: Bardzo przywiązujecie uwagę do szczegółów - ile czasu zajmuje stworzenie nowej broni i dodanie jej do gry?

A: Od tygodnia do dwóch miesięcy.

Q: Czy do gry zostaną dodane bronie wsparcia, jak M249?

A: Tak, zostaną dodane lekkie karabiny maszynowe.

Q: Czy jest szansa na pojawienie się pancerza na nogi w przyszłości?

A: Tak, planujemy dodanie płyt na nogi.

Q: Czy w grze pojawią się celowniki termowizyjne, jak na przykład PAS-13, FLIR, itd.?

A: Tak (będą jednak super drogie).

Q: Czy dodane zostaną stroje ghillie?

A: Najprawdopodobniej tak.

Q: Czy dodana zostanie amunicja poddźwiękowa?

Oświadczenia:

• Wiele rzeczy zostanie poprawionych. Naszym zadaniem jest zgłaszanie napotkanych błędów.
  • Będą szefowie gangów scav w ponadczasowych skórzanych kurtkach, z wytatuowanymi dłońmi, etc.... 
  • Druga część Shoreline jest MEGAAA DUŻA. Około 1-1.5 miesiąca do jej wypuszczenia.
  • W kryjówce będzie bimbrownia.
  • Następna aktualizacja naprawi obrażenia od upadania i będzie można sobie połamać nogi od upadków z dużej wysokości.
  • Thanks 1
  • Upvote 5

Bardzo dużo świetnych informacji :) Nie mogę doczekać się spawnów drużynowych i ogólnie przeprojektowania tego systemu. Ciekawi mnie też co mają zamiar zmienić odnośnie armorów... wg mnie stan obecny, w którym praktycznie nie ma defenderów jest bardzo dobry - mam więc nadzieję, że jeśli defender ma wrócić do łask to będzie on mocno ograniczał ruchy postaci. 

Wszystko fajnie , przydało by się bardziej doszlifować grę pod AMD.  żeby nie było że się czepiam , szczegółów o.O 

3 hours ago, TheWay said:

• Będą szefowie gangów scav w ponadczasowych skórzanych kurtkach, z wytatuowanymi dłońmi, etc.... 

jeśli będzie mozliwosć wcelenia się (w trybie scav) w Wora w Zakonie z możliwością dowodzenia gopnikami to wyczuwam jebutną rzeź.

2 hours ago, TheWay said:

Mnie najbardziej interesuje AKM :3

miej świadomość, że nie będziesz tak celny jak podczas prucia z AK-74 ;) 

3 hours ago, TheWay said:

Q: Czy w grze będzie kiedyś śnieg?

A: Tak, w przyszłym DLC.

Mogliby pójść na całość i pory roku wprowadzić :)

Same dobre wieści, jedynie co mogli by  jeszcze większość liczbę grających na dużych mapach , w skrzynkach powinni zmienić itemy na bardziej wartościowe. Poczekamy zobaczymy...

Mnie nie rajcuje ani AKM, ani Vityaz.

No chyba że znów zmienią obrażenia zadawane przez amunicję 7.62x39. Bo na chwilę obecną zadaje identyczne obrażenia jak 5.45x39, a ma mniejszą prędkość wylotową i większy opad pocisku. Do tego odrzut broni będzie zapewne 50%-100% większy więc tak jak w realu, sianie serią a AK to tylko na wiwat.

Vityaz czyli AK na amunicję 9x19mm. W realu działa na zasadzie swobodnego odrzutu zamka, więc kopie mocniej niż MP5 (odrzut półswobodny - 2 rolki hamujące) lub MPX (system gazowy). Różnica w dorzucie będzie pewnie taka jak AK74 vs M4.

Żeby był użyteczny musi więc kosztować mniej niż AKS74U. A zapewne będzie kosztować więcej. Czyli broń dla hipsterów.

A czy coś wiadomo na temat zmiany otwierania drzwi? bo to co jest w tej chwili to jakaś paranoja. Nikt w rzeczywistości o zdrowych zmysłach nie otworzy drzwi bezpośrednio frontem. Otwieranie ich chowając się przy ścianie, czy w ogóle otwieranie ich z każdej pozycji byłoby bardziej na miejscu.

On 1.09.2017 at 2:49 PM, Tomaszkk said:

A czy coś wiadomo na temat zmiany otwierania drzwi? bo to co jest w tej chwili to jakaś paranoja. Nikt w rzeczywistości o zdrowych zmysłach nie otworzy drzwi bezpośrednio frontem. Otwieranie ich chowając się przy ścianie, czy w ogóle otwieranie ich z każdej pozycji byłoby bardziej na miejscu.

BSG w ogóle nie podejmuje tego tematu. Trzeba nauczyć się z tym żyć. Albo wchodzisz z kopa albo czekasz żeby przeciwnik się podłożył i sam spróbował otworzyć, wtedy go zabijasz.