Sign in to follow this  
TheWay

Patch 0.2.101.424 - planowana lista zmian

Recommended Posts

Patch 0.2.101.424 - planowana lista zmian

Drodzy Uciekinierzy!

Z przyjemnością prezentujemy dla was zmiany jakie planujemy wprowadzić w nadchodzącej aktualizacji 0.2.101.424 do Beta testów Escape From Tarkov! Planujemy dodać ją w ciągu najbliższych kilku dni. Lista ta zawiera planowane zmiany i może być zmieniona po wypuszczeniu aktualizacji.

Jest to aktualizacja pośrednia i wkrótce pojawi się kolejna, która poprawi i doda wszystkie elementy, które widzieliście na Gamescom 2017.

Nie ma wipe.

Dodano:

• Zadania, pierwsza partia zadań fabularnych dostępna poprzez zakładkę Zadania u handlarzy.
  • Gesty i system komend głosowych (część)
  • Teraz postać ugniata trawę
  • Powiadomienie o aktualnym trybie ognia podczas jego zmiany lub podczas sprawdzania go
  • PP Vityaz
  • System fizyki odłamków granatu
  • Nowy system przeliczania obrażeń jakie postać przyjmuje na pancerz

Poprawa SI:

• Dodano płynne obroty botów
  • Poprawiono system poszukiwania osłony
  • Naprawiono część błędów z zawieszaniem botów na klatkach schodowych
  • Naprawiono błąd, który powodował nadmierne zmiany punktów patrolowych
  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał botom dotarcie do punktów patrolowych
  • Dodano podrzucenie broni w przypadku otrzymania obrażeń przez bota
  • Dodano nowe punkty R&R (odpoczynku i regeneracji) oraz alternatywne ścieżki patrolowe dla botów
  • Dodano strzelanie w nogi w sytuacji gdy bot widzi tylko nogi
  • Prędkość wykrycia przeciwnika teraz zależy od stopnia czujności
  • Snajperzy teraz zapewniają ogień osłonowy dla botów, które znajdują się w jego okolicy
  • Szansa usłyszenia teraz zależy od dystansu
  • Nowe strefy botów na Shoreline

Optymalizacja:

• Kolejność ładowania danych
  • Optymalizacja shader'ów

Naprawiono:

• Poprawny system obrażeń od upadku
  • Long-distance pushback bug
  • Część błędów związanych z desync'iem
  • Część błędów związanych z dołączaniem do serwera
  • Część błędów związanych z zakończeniem rajdu
  • Błąd, który pozwalał na zwiększanie umiejętności Siła poprzez wielokrotne naciskanie lewego przycisku myszy podczas rzucania granatem
  • Około 20 exploit'ów związanych z używaniem broni i przedmiotów, które nie znajdują się w ekwipunku
  • Naprawiono powielanie przedmiotów przez bezpieczny kontener
  • Poprawiono odgłosy poruszania się przez krzaki
  • Błędne dane po zakończeniu rajdu
  • Blur, który pojawiał się podczas modowania broni przy użyciu rozdzielczości nienatywnej
  • Fixed melted weapons hit effects
  • Naprawiono system pokazujący ilość wymaganych pieniędzy u handlarzy oraz w poziomach lojalności
  • Naprawiono system filtrowania przedmiotów, które nie znajdują się w skrzyniach, torbach, etc.
  • Naprawiono błąd, który powstawał podczas jednoczesnego otwierania drzwi przez dwie osoby
  • Naprawiono błąd, który powodował zawieszenie się broni podczas otwierania i zamykania drzwi czy podczas włączania i wyłączania noktowizji
  • Efekty wizualne oświetlenia w pomieszczeniach
  • Wiele mniejszych poprawek
  • Wiele poprawek, które dotyczą kolizji i wcześniej powodowały utknięcie postaci

Zmiany:

• Aby odblokować poziomy lojalności teraz wymagane jest wykonywanie Zadań
  • Liczba punktów doświadczenia za leczenie
  • Poprawione obrażenia od amunicji
  • Teraz grupy pojawiają się na mapie blisko siebie
  • Poziomy lojalności odblokowują teraz nowe zakładki
  • Przepływ gotówki u handlarzy
  • Naprawa oraz zakup ubezpieczenia zostały dodane do poziomów lojalności
  • Postać z bronią reaguje teraz na inną postać jak na obiekt (unosi ją przy bliskim kontakcie)
Edited by TheWay
  • Hot 1
  • Upvote 4

Kurcze. Jest chyba wszystko o czym marzyłem, może za wyjątkiem strzelania przez siatki !

Trzeba będzie dobrać się się danych amunicji i zaktualizować wiki :-)

19 minutes ago, Kmieciu said:

Kurcze. Jest chyba wszystko o czym marzyłem, może za wyjątkiem strzelania przez siatki !

Trzeba będzie dobrać się się danych amunicji i zaktualizować wiki :-)

Z tą amunicją to koniecznie :) mam nadzieję, że zmiany pójdą w dobrą stronę :)

Najbardziej mnie osobiście ciekawi zmiana respów teamów i jakie to przyniesie skutki w połączeniu z questami. Mam nadzieję, że zadania pozwolą przełamać rutynę, która mocna wkradała się już w moją grę. 

@Euhemer

AKM jest już na wykończeniu, mp-43 i chiappa są w drodze. Na razie twórcy nie skupiają się aż tak na broniach, jak na przykład na optymalizacji. Na pewno w swoim czasie dostaniemy to co obiecali :) 

25 minutes ago, Euhemer said:

1 broń? A planują dodać w sumie 200? xD?

200 to chyba w różnych wersjach... mnie w głowie świta, że ma ich być 80. 

Oby wymyślili ciekawsze zadania niż "zanieś coś gdzieś i wyjdź". Ale zmiany zapowiadają się spoko, zwłaszcza spawny.

Same dobre wieści ..."winter is coming" więc będzie można miło spędzić czas w grze wypełniając zadania :)

Jeśli nie dadzą w końcu bandan na ramię dla squadów o które walczę od Marca dla rozróżnienia swój-wróg przegną cienką czerwoną linię

Edited by Ptachu222

4 hours ago, Ptachu222 said:

Jeśli nie dadzą w końcu bandan na ramię dla squadów o które walczę od Marca dla rozróżnienia swój-wróg przegną cienką czerwoną linię

Pewnie pojawią się dopiero wraz z wprowadzeniem karmy... albo bezpośrednio przed tym. 

16 hours ago, vinis88 said:

Mam nadzieję, że zadania pozwolą przełamać rutynę, która mocna wkradała się już w moją grę. 

Dokładnie.

Gram w parze z kumplem i customs to dla nas jak partia w wilka i owce.

Z tym że wilków jest 2 :-)

15 hours ago, TheWay said:

@Euhemer

AKM jest już na wykończeniu, mp-43 i chiappa są w drodze. Na razie twórcy nie skupiają się aż tak na broniach, jak na przykład na optymalizacji. Na pewno w swoim czasie dostaniemy to co obiecali :) 

Nikita chwalił się ostatnio Glockiem (zupełnie niepotrzebny IMHO, kolejny pistolet 9x19mm), pokazywali także rendery Mosin Nagant.

Ja osobiście czekam na AK-105, który często widzimy podczas wczytywania mapy.

To idealny kompromis między pełnowymiarowym AK74 a AKS-74U.

Dla przypomnienia jak wyglądają wspomniane AK..

Dobrze nam znany AKS  74uaks_74u_by_patb91-d6g0pmp(1).thumb.png.41f108c7ac538eea23b4866f990677eb.png

Następnie AK47 , AK74, AK12

a28ea25a53094e653aeb74f7d55250f2--ak--guns-and-ammo(4).jpg.54de351bb84d1f37da798e9d0a430bcc.jpg

oraz wspomniany przez Kmieciu AK 105

105L(1).thumb.jpg.69b240bfc7f99f9153746d036093186d.jpg

• Like 1

Takie AK-12 bym przytulił <3

1200px-5,45mm_AK-12_6P70_assault_rifle_a

Co by nie mówić możliwości na broń w EfT jest masa, zobaczymy, które trafią do gry :)

• Like 1

Mnie zastanawia jedno. Jak bo patchu będą funkcjonować handlarze. Poziom ma lecieć od wykonanych misji więc... wyzeruje nasze obecne poziomy czy zostaną ? Nie ma wipe więc może trzeba by zabezpieczyć się wyżej levelowanym sprzętem ?

@Hekk

Ciekawe pytanie, odpowiedź pewnie uzyskamy dopiero po patch'u, ale strzelałbym, że będziemy mieli takie poziomy jakie mamy w tym momencie, czyli najlepiej teraz jak najszybciej je nabić. :)

@Hekk. @TheWay - przy parametrach lvl handlarza jest też ten opisany jako "relacja". Dotychczas wymogiem było 0.00. Jeśli popodnoszą np: Piłsudski, lvl 2, relacja 2,5 to jeśli teraz mamy królewskie poziomy z relacjami 0.00 to wychodzi na to, że będziemy mieć lvl1. Bardzo możliwe, że trzeba się zaopatrzyć w tyle stuffu ile się da przed "nie wipem".

7 minutes ago, vinis88 said:

trzeba się zaopatrzyć w tyle stuffu ile się da przed "nie wipem".

U mnie zawsze ekwipunek pęka w szwach :-)

Wszyscy handlarze dawno na 4 poziomie, a jedyne co kupuję to painkillery, granaty i apteczki AI2.

Od czasu do czasu kupię sobie MP5/MPX, przypomnę sobie jak są beznadziejne i wracam do Kedra.

Obecnie jest tyle sprzętu w obiegu, że wchodzi się na mapę z Kedrem a wychodzi z 2x M4...

@vinis88

Hmm, możesz mieć rację, myślałem bardziej, że ten parametr ma wpływać na zniżki u kupców, lecz bardzo możliwe, że masz rację.

@Kmieciu a na jakich mapach tak lootujesz? Ja eMke to wyciągnę raz na 15 rajdów... i żeby nie było ja z tych piętnastu wychodzę. Po prostu spotykam albo pistolejro, albo hatchetów albo jeśli już się jakiś full trafi to z wyszpejowanym AK co najwyżej. 

@TheWay - to są tylko moje przypuszczenia i to wykalkulowane tylko na chłopski rozum. Bo ten parametr relacji pojawia się w kontekście zniżek, ale na 100% pojawia się przy wymaganiach do lvl. Nawet tak pomyślałem, że może dlatego nie ma wipe'u - żeby najpierw przyzwyczaić ludzi do tego parametru a dopiero potem kazać im koksić od zera. 

1 hour ago, vinis88 said:

@Kmieciu a na jakich mapach tak lootujesz? Ja eMke to wyciągnę raz na 15 rajdów... i żeby nie było ja z tych piętnastu wychodzę. Po prostu spotykam albo pistolejro, albo hatchetów albo jeśli już się jakiś full trafi to z wyszpejowanym AK co najwyżej. 

@TheWay - to są tylko moje przypuszczenia i to wykalkulowane tylko na chłopski rozum. Bo ten parametr relacji pojawia się w kontekście zniżek, ale na 100% pojawia się przy wymaganiach do lvl. Nawet tak pomyślałem, że może dlatego nie ma wipe'u - żeby najpierw przyzwyczaić ludzi do tego parametru a dopiero potem kazać im koksić od zera. 

Ci co mają grę w wersji standardowej będą musieli się nieźle na biegać aby levelować u handlarzy ;)

Witam, przed wczoraj zakupiłem grę, ale nie jestem wstanie połączyć się z żadną rozgrywką online, po załadowaniu mapy pojawia się komunikat awaiting serwer response a nastepnie dostaje informacje ze moja postać zakonczyła rajd. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i może wie jak go rozwiązać? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

56 minutes ago, UKrasnal said:

Witam, przed wczoraj zakupiłem grę, ale nie jestem wstanie połączyć się z żadną rozgrywką online, po załadowaniu mapy pojawia się komunikat awaiting serwer response a nastepnie dostaje informacje ze moja postać zakonczyła rajd. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i może wie jak go rozwiązać? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

a próbowałeś wejsć przez  plik .exe a nie launcher? bo launcher niestety robi problemy ostatnio :/ 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this