Bartci

Jakie słuchawki do EFT

Recommended Posts

Witam,

ponieważ nie znalazłem takiego tematu chciałbym się zapytać jakie słuchawki polecacie do Tarkova. Nie muszę chyba wspomnieć, że dobre pozycjonowanie w tej grze jest kluczową kwestią. Obecnie posiadam Superluxy HMC631 i o ile w odbiorze dźwięku są genialne to w kwestii wygody są kiepskie co doskwiera przy dłuższej grze. Ciekaw jestem na jakich słuchawkach gracie i jakie polecacie alternatywy dla moich.

Słuch w EfT daje gigantyczną przewagę, polecam HyperX Cloud Alpha i słuchawki mniej więcej z tej półki cenowej powinny być w miarę odpowiednie, no chyba, że planujesz większy wydatek ;)

• Like 1

Ja mam słuchawki stosunkowo tanie, ale spisują się genialnie i jakość dźwięku z mikrofonu także jest bardzo dobra.

.Tracer Hydra virtual 7.1 USB

Niech Was nie zmyli firma mam i polecam, gdyż słyszę często więcej niż pozostali z mojej drużyny mimo iż gre na potrzeby streama i komunikacji mam na 25 - 30% master volume.

5 hours ago, TheWay said:

Słuch w EfT daje gigantyczną przewagę, polecam HyperX Cloud Alpha i słuchawki mniej więcej z tej półki cenowej powinny być w miarę odpowiednie, no chyba, że planujesz większy wydatek ;)

No właśnie ponoć cloudy jako takie, pomimo swojej popularności, lepiej sprawują się przy słuchaniu muzyki niż graniu. Nie wiem jak jest z cloud alpha i ich podwójną komorą. Zastanawiam się nad AKG k240 studio + mikrofon.zalmana.

moje słuchawki da się nosić ale nie są SUPER wygodne (genesis H44) za to gdy założe czapkę/kaptur a potem słuchawki to komfort wzrasta :). Poza tym wtedy tak nie wygłuszają co przy rozmowie ze znajomymi mi osobiście pomaga. Taki mały life hack ode mnie.

Ja osobiście używam Razer Kraken Croma. Testowałem też z grą Steelseries Siberia Elite anniversary. Pomimo wygody jaką zapewnia steelseries Krakeny dają moim zdaniem lepsze doznania. 

a grał ktokolwiek może używając słuchawek z biedry Hykker gaming? bo jade dzisiaj kupić :D bo moje obecne to totalny złom, mają kilkanaście lat, kabel luźny i sie na głowie słabo trzymają. także nawet takie za 40zł będą lepsze od tych, ale ciekawi mnie czy ktoś miał z nimi do czynienia

Używam HyperX Cloud i mogę polecić. Dają to co potrzeba, jak naprawią dev's problemy z dzwiękiem to będzie idealnie :)

Superlux HD330 (pół-otwarte)   polecam dla każdego , kto ma dobrą kartę  dżwięk.   

- minus jest taki że nie posiadają mikrofonu 

wy i te wasze słuchafony za 200 zł XDDD

te za 40 z biedry dają radę, że nawet sie nie spodziewałem :D 

a tego to nie znałem :)

wiesz, dla mnie jest duza różnica po przesiadce nawet na takie badziewianki, gdzie wczesniej miałem kilkunastoletnie plastikowe szity, które teraz mozna kupić pewnie za mniej niż 10zł.

res_1780cecfa7e79a2eaf99b8a6a17f0880_ful

Jak jedziesz na wbudowanej karcie muzycznej, to tak, słuchawki ze stonki dadzą też radę. Po przesiadce z taniego szitu, każdy poprawnie działający sprzęt do odsłuchu będzie robił różnicę.

Sam nie jestem zwolennikiem gaymingowych wynalazków, bo prawie zawsze się na nich przepłaca. Długo miałem AKG K514, dźwiękowo nie miałem im nic do zarzucenia zarzutu, niestety pałąk i gumka trzymająca były haniebnej jakości i po trzech latach zabawy czas na wymianę. Będę celował w coś w stylu Superlux HD330 alboSnab OverTone HS-42M, jak tylko namierzę jakiś sklep w okolicy, gdzie mi dadzą pomacać. Pewną wadą może być brak wbudowanego głośnika, ale przypinany do mankietu za 15 złociszy wystarcza mi tu w zupełności. 

Patriot Viper V330 - półotwarte, kompatybilne z Xbox One, co było dla mnie priorytetem bo konsolę też mam, a do tego niedrogie (119 zł). Używam od miesiąca i za tę cenę polecam!

Specjalne słuchawki do EfT? :) Nie no , bez przesady. Po prostu trzeba kupić dobre słuchawki i posłużą Ci nie tylko do jednej, ale do wszystkich gier, filmów i muzyki. Po pierwsze to polecam zastanowić się nad przynajmniej przyzwoitą kartą dźwiękową. Dopiero później myśleć o słuchawkach. W tym miejscu polecam udać się na forum dedykowane audiofilom i innym fanatykom audio.

Co do słuchawek. Miałem ich w swojej karierze trochę. Używałem Logitecha, Creativa, Tracera i Genesis. Od 4-5 lat przesiadłem się na firmę Superlux. Zrezygnowałem z kupowania pesudo GEJMINGOWEGO sprzętu. Dużo lepiej jest kupić same słuchawki w granicach 100-200zł, do tego dobra karta dźwiękowa i mikrofon za 25zł, niż kupować słuchawki za 500zł i nie czuć różnicy.

Od siebie mogę polecić:

Superlux HD669 - używam ich obecnie. Jedyny minus to dosyć uciskające poduszki na górze. Dźwięk rewelacyjny, mam je już 1,5 roku.

Superlux HD681 Evo - moje poprzednie Superluxy, w zasadzie nadal byłyby sprawne, gdyby nie to, że przez przypadek wyrwałem sobie z nich kabel zaplątując o krzesło. Czekam, może kumplowi uda się je naprawić :P Również bardzo dobre jakościowo, solidne (kabel to moja wina).

Ja właśnie zakupiłem AKG k240 studio + mikrofon.zalmana. Świetne słuchawki półotwarte z szeroką sceną i bardzo dobrym pozycjonowaniem. Zamówiłem też cloudy alpha które po odsłuchu odesłałem - nie grały źle ale jednak w moim odczuciu AKG grają lepiej. W przyszłości myślę nad zakupem karty  Audiotrak Prodigy Cube Black Edition aby wycisnąć z nich jeszcze więcej.