Jump to content

popcio2015

Member
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutral

About popcio2015

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. popcio2015

  Problemy z grą

  @KubekCzekolady ten "większy powód" to prawdopodobnie 8 GB ramy. Zobacz też na użycie procesora. @Wajcha serwer w Warszawie nie został jeszcze włączony.
 2. popcio2015

  Wstępna lista zmian dla hotfixa 0.10.8.**

  Zdajesz sobie sprawę, że w plikach gry nie ma katalogu o nazwie "Glitch", który wystarczy usunąć żeby naprawić wszystkie błędy? Naprawianie błędów to żmudny proces w którym najtrudniejsze jest odnalezienie przyczyny, których może być nawet kilka, kilkanaście. Zdarza się, że po usunięciu jednej pojawia się kilka kolejnych.
 3. popcio2015

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Teraz już nie trzeba. Stash powiększa się od razu, a gammę i resztę syfu dostajemy w wiadomości (tak jak prezent).
 4. Jak chcecie się kłócić to róbcie to na PW. Wątek informujący o aktualizacji do tego nie służy. @pacjent_1972 może zamiast wymyślać kolejne teorie spiskowe o złych zamiarach BSG to poszukaj błędów i je zgłoś, pomóż przy tłumaczeniu gry itd. Ta gra nie jest typowym Early Accesem ze Steama. Tutaj kupujemy pre-order, a twórcy w „podziękowaniu” dają nam dostęp do gry w trakcie produkcji. Nie możemy wymagać by wszystko działało i nie było błędów.
 5. popcio2015

  Wstępna lista zmian - aktualizacja 0.10

  Dodawanie nowej zawartości jest rzeczą inną niż naprawianie obecnej. Za każdym razem dodanie nowej zawartości powoduje dodanie nowych błędów i odtworzenie starych, czasami nawet naprawienie jednego błędu powoduje, że na jego miejsce powstaje kilkanaście nowych. Dlatego gry muszą być tworzone przez kilka działów jednocześnie, każdy zajmujący się czym innym, bo naprawianie gry odbywa się ciągle. Skupienie się tylko na całkowitej naprawie spowodowałoby zakończenie prac nad contentem.
 6. popcio2015

  Pytania i odpowiedzi z listy zmian w aktualizacji 0.10

  Jaki sens ma to pytanie? Spadki klatek przy celownikach z powiększeniem są spowodowane wybraniem metody dual-renderingu, a nie modelami i LOD.
 7. popcio2015

  Kilka nowych informacji

  Kompas przyda się dopiero po połączeniu wszystkich map.
 8. popcio2015

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Typowe problemy z netcodem. On i serwer widzą Twoją i jego pozycję w innym miejscu niż Ty.
 9. popcio2015

  Sprawdź czy ci pójdzie!

  Nie powinno być problemu, by grać na niskich ustawieniach. Znajomy na podobnym sprzęcie ma około 80 fps na każdej mapie poza shoreline.
 10. popcio2015

  Optymalizacja Customs i Shoreline - serio?

  @firuellson twórcy Rusta też przeszli na Unity. Nie, nie mam nowego komputera. Od 6 lat używam i5-2500k, którego nie wymieniłem przez wzrost cen ramu i kart graficznych. Poza tym jako osoba, która gra w EFT od roku mogę stwierdzić, że gra działa o wiele lepiej niż kiedyś.
 11. popcio2015

  Optymalizacja Customs i Shoreline - serio?

  @firuellson wiesz cokolwiek o procesie developingu gier? Polecam tę książkę , pierwsze rozdziały powinny chociaż częściowo wytłumaczyć dlaczego nie masz racji w swoim komentarzu powyżej. 1. Optymalizacja jest ostatnią fazą projektu. Nie ma sensu optymalizować gry niegotowej, ponieważ po następnych zmianach cała praca może pójść na marne. Większość graczy tego nie rozumie, więc twórcy by nie stracić nabywców tytułu zaczynają go optymalizować, przez co proces produkcyjny znacznie się wydłuża, wtedy powstaje tak zwana "wieczna alpha". 2. "Tona beznadziejnych bzdur". Na tym forum wielokrotnie było mówione, że w studiu każdy ma swoją oddzielną rolę. Jedni są grafikami, inni programistami (od czegoś tam, każdy z nich ma swoją specjalizację), jeszcze inni są animatorami itd. Każdy z tych działów zajmuje się czymś innym. Efekt trójwymiarowych kropel deszczu na monitorze, meshe, mapy i tekstury granatów dymnych, kałuże czy odbicia w wodzie to efekt pracy grafików. Fizyką zajmują się programiści. 3. "Powiemy ludziom, że pracujemy nad poprawą optymalizacji i nowymi modelami broni" - Trzeba ludziom powiedzieć cokolwiek byle tylko wiedzieli, że projekt nie umarł, a twórcy cały czas coś robią. 4. "[...] olejemy optymalizację i zaczniemy pracować nad animacją bandażowania i teksturą granatu odłamkowego bo mało realistycznie wygląda." - patrz punkt 2. 5. "[...] open beta i system kryjówki miały być już na początku roku 2018" są? Nie ma. Czyli oznacza to, że wystąpił problem (raczej problemy, np. szybkostrzelność zależna od fps'ów), który trzeba rozwiązać w pierwszej kolejności. Dopiero później programiści będą mieli czas na implementację tak dużych mechanik jak Hideout. Dużo łatwiej jest dodać nowe bronie, gdzie wszystko rozwiązane jest kilkoma uniwersalnymi skryptami, w których zmienia się tylko wartość zmiennych niż wstawić coś zupełnie nowego. Open-beta jest opóźniona z powodów wymienionych wcześniej oraz infrastruktury. Serwerów jest za mało. Przez co obecne nie wytrzymają ogromnej ilości graczy, która pojawi się w OBT. 6. Połączenie wszystkich map będzie problematyczne, bo Unity "nie lubi" łączenia terenów. Często zdarzają się w takich miejscach błędy takie jak wpadanie pod mapę. BSG musi znaleźć sposób, by pominąć ograniczenia silnika. Nie mówili kiedy połączą mapy, ale możemy się spodziewać, że albo zrezygnują z pomysłu albo zrobią to niedługo przed premierą lub nawet już po niej.
 12. popcio2015

  Bany za używanie nieuczciwego oprogramowania

  Zabranianie ReShade'a za możliwość zmiany gammy jest bez sensu. To samo możemy zrobić wykorzystując panel sterowania Nvidia, a banowanie graczy używających narzędzia mającego duży wpływ na renderowanie obrazu, który jest dostarczony przez twórcę kart graficznych używanych przez większość graczy jest najgłupszą rzeczą jaką może zrobić BSG.
 13. popcio2015

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Nie musisz robić ich teraz. Mimo to polecam otworzyć wszystkie zadania (poza tym od Skiera; przyjmij je dopiero gdy zbierzesz 3 kamizelki Module 3M, tzw. "Biała PACA"). Odliczanie przy sprzedawcach oznacza czas który pozostał do odświeżenia się handlarzy.
 14. Zadania, poziom gracza, poziom lojalności i wydane pieniądze.
 15. popcio2015

  Pytanie co do grafiki

  Lepiej to wszystko wyłączyć, te efekty tylko pogarszają widoczność. Drugi problem to brak ramu. Gra zużywa wszystko. Możesz użyć programu memorycleaner. Jest bezpieczny i sprawdzony, a bardzo pomaga.
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2