Jump to content

Koyek

Member
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Positive

1 Follower

About Koyek

 • Rank
  PMC operator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koyek

  Problemy z grą

  Serwer Warszawa działa, ale praktycznie nie ma na nim żadnych graczy, dlatego uruchamianie gry zatrzymuje się na etapie "matching". Najprościej jest wybrać kategorię "Auto EUR", która teoretycznie dopasowuje Ci serwer z sensowną liczbą graczy i pingiem. Jeżeli chcesz wybrać konkretny serwer/serwery - Strasbourg, Amsterdam, FrankfurtAmMain. Unikaj Londynu, sytuacja niewiele lepsza niż na Warszawie.
 2. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Ubezpieczenia w tym sezonie były mocno zbugowane, w pewnym momencie mogły zostać obniżone na skutek poprawek. W opisie umiejętności nie ma nic o cenach ubezpieczenia jest tylko o obniżaniu cen przedmiotów u sprzedawców i podnoszeniu reputacji - oba aspekty nie są aktualnie wprowadzone do gry. Na koszt ubezpieczenia wpływa poziom lojalności u ubezpieczyciela - im wyższy tym tańsze ubezpieczenie. Tak samo jak na ceny przedmiotów. @EVIL1122 z tego co ostatnio sprawdziłem wynika, że przyrost puntów w charyzmie ma dokładnie dwa źródła - za każde 200 punktów doświadczenia dostajesz 1.0 do umiejętności i za każdą "kratkę" jaką zajmuje przedmiot 0.1.
 3. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Źródło? Nigdy o tym nie słyszałem. @szafir1978 w tym wypadku nie punkty zdrowia tylko witalności
 4. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Przeszukuj wszystko co możesz, przekładaj przedmioty z przeszukiwanych rzeczy do plecaka/kamizelki. Im więcej rzeczy "znajdziesz" w czasie rajdu tym więcej dostaniesz punktów do charyzmy. @szafir1978Właściwości charyzmy nie są zaimplementowane, ale samo jej nabicie jest wymagane do jednego z zadań. Cover movement najszybciej nabijasz poruszając się wolno, ale punkty naliczane są cały czas. Dobicie do 7 poziomu zdrowia to około 45 poziomów postaci w grze przy zwyczajnym trybie grania. Możesz zwiększyć ilość zdobywanych punktów dokładając dodatkowe kilogramy do postaci (noszenie ciężkiego sprzętu, ammo case, dosca wypełnionego mapami).
 5. Koyek

  Parę pytań odnośnie gry jako nowy gracz

  Dwukrotne kliknięcie na daną broń otwiera ekran "inspekcji" gdzie możesz zdjąć dowolną część z broni. Możesz też wejść w słynny z prezentacji ekran modyfikacji gdzie możesz usuwać/dodawać/zamieniać poszczególne części. Przenieś broń do stasha/plecaka/skrzyni, żeby móc zdjąć z niej każdy element (na slotach postaci nie możesz zdjąć części elementów tak samo jak podczas rajdu). Pod celowniki ogólnie potrzebujesz jakiegoś montażu - szyny, otworów do przykręcenia, etc. W zależności od poszczególnej szyny możesz założyć odpowiednie celowniki - przykładowo małe szyny nie pozwalają na montaż większych celowników albo szyny dotowane jedynie pod lasery/latarki taktyczne nie pozwalają na montaż celowników. Filmik na pewno mocno nieaktualny, ale szczerze mówiąc to nie wiem co Ci podesłać z zakresu poradników w polskiej wersji językowej: Ogólnie polecam Ci usiąść i obejrzeć jakieś materiały na youtube/streamy na twitchu, bo w Bugovie jest sporo podstaw i jeszcze więcej szczególików, których trzeba się nauczyć
 6. Koyek

  Parę pytań odnośnie gry jako nowy gracz

  Napisałem konkretnie AKS
 7. Koyek

  Parę pytań odnośnie gry jako nowy gracz

  Jeżeli chodzi o określenie czy jest to PMC czy SCAV to głównie po umundurowaniu. Obecnie zarówno BEAR i USEC mają po jednej wersji charakterystycznego stroju, łatwo zapamiętać wyróżniające się elementy, które rzadko kiedy będą w całości zakryte (popatrz trochę na zdjęcia podstawowej postaci, bez wyposażenia). W kontekście rozróżnienia SCAVa bota od SCAVa gracza musisz kierować się pewnymi wskazówkami oraz przede wszystkim patrzeć na zachowanie postaci. SCAVy boty są bardzo przewidywalne, zawsze krążą w określonych strefach i na każdej mapie są miejsca gdzie nigdy nie spotkasz bota. Odnośnie wskazówek - są to kwestie, których uczysz się na podstawie doświadczenia w grze, m. in.: - bot nigdy nie będzie uzbrojony w dwie bronie - jeżeli widzisz SCAVa, który biegnie z pistoletem, ale jednocześnie ma na plecach strzelbę, zawsze będzie to gracz. - są określone typy broni, których nie będzie miał bot - przykładowo AKS z 30strzałowym magazynkiem - bot zawsze będzie miał 10. Kiedyś lista była znacznie bardziej oczywista, obecnie SCAVy gracze mogą pojawić się na mapie z dużo szerszym arsenałem. - kąt trzymania broni - bot, który nie został zagrowany praktycznie zawsze będzie trzymał swoją broń skierowaną prosto przed siebie, równolegle do płaskiego podłoża. Gracze najczęściej kierują ją wyżej (celowanie w głowę) lub niżej (negatywny nawyk). - bot nigdy nie będzie niczego lootował - jeżeli widzisz postać otwierająca skrzynkę, przeszukująca zwłoki, sprawdzającą swój ekwipunek - zawsze będzie to gracz. - bot nie biega jeśli nie jest zagrowany - jeżeli widzisz SCAVa, który biegnie przez środek drogi i rozgląda się dookoła zawsze będzie to gracz. Odnośnie obecnego trybu SCAV pamiętaj, że 99% graczy SCAVów będzie do Ciebie strzelać jak tylko Cię zobaczy.
 8. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Z tego co pamiętam reputacja nalicza się wraz z Twoimi "obrotami". Liczy się tylko ogólna wartość pieniężna przedmiotów, nie ich sama ilość. Za sprzedane rzeczy o wartości 1 miliona dostajesz konkretną wartość reputacji (1 lub 0.1). Jeżeli Twoje przedmioty nie zostaną zakupione w wyznaczonym czasie reputacja spada. Nie mam pojęcia czy liczą się do tego przedmioty, które zakupisz na markecie. Sama reputacja aktualnie zwiększa jedynie ilość ofert jakie możesz mieć wystawione w tym samym czasie. Plus liczy się do jednego z rankingów, jeżeli komuś zależy. Do niedawna można było uzyskać maksymalnie 6 ofert (może nawet tylko 5, wyleciało mi z głowy).
 9. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Na warunki zwiększenia poziomu reputacji składają się 3 rzeczy - poziom PMC, poziom reputacji u sprzedawcy i ilość "przerobionej" gotówki (zarówno kupno i sprzedaż). Na czerwono świecą się niespełnione warunki - w tym wypadku nie masz wydanych 13k $. Odliczanie po lewej to ilość czasu pozostałego do odnowienia zapasów sprzedawcy - obecnie co 3 godziny ilość wszystkich przedmiotów zmienia się na wartość maksymalną. Ma to znaczenie, jako że popularne przedmioty posiadające ilościowe ograniczenie mogą być wykupione w ciągu tych 3 godzin przez co nie będziesz miał możliwości ich zakupienia.
 10. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Nie wiem jak jest teraz, ale na początku sezonu trzeba było mieć 40 poziom, żeby go zrobić. Teraz chyba wystarczy mieć 4 poziom lojalności u Peacekeepera. Już nie opłaca się go robić - lootowanie nie ma najmniejszego sensu, a reputacja sprzedawców też ma być czyszczona według tego co ostatnio podawali.
 11. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Jeden klucz jest z misji u Mechanika - dostajesz w nagrodę po wykonaniu jednego z późniejszych zadań (Gunsmith part 11) - KIBA 2. Drugi klucz można znaleźć lub wymienić u Terapeutki za mleko skondensowane(35) - KIBA 1.
 12. Koyek

  Wstępna lista zmian - aktualizacja 0.10.5

  Ostatnio obiecali też, że już nie zrobią takiego samego wydarzenia... i jednak jest.
 13. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  5.45x39 BS, M80, M955, M62, LPS Gzh, SNB, M61 od lewej do prawej w kolejności zwiększającej szansę na przebicie. Teoretycznie żaden z tych pocisków nie ma 100% szans na przebicie nowego Altyna (hełm), ale każdy z nich ma powyżej 86.5%. M61 ma 97% szans. Biorąc pod uwagę hełm o 100% trwałości - 45/45. Dla porównania przykładowo: SP6 - 2.9%, 7.62x39 BP - 37.7%, 5.45x39 BT - mniej niż 1%.
 14. Koyek

  Wstępna lista zmian - aktualizacja 0.10.5

  To sformułowanie ma zupełnie inny sens w angielskiej wersji komunikatu napisanej przez TheWay. Takie tłumaczenie sugeruje odnoszenie się do aspektu wytrzymałości (trwałości) samego pancerza, a z wersji angielskiej wynika, że faktycznie chodzi o staminę postaci. Nie wspominając o fakcie, że w tym tłumaczeniu właściwie nic nie jest równoznaczne z komunikatem angielskim. Nie wiem czy tłumaczyliście to bezpośrednio z rosyjskiego, ale wypadałoby wypracować wspólną wersję. Bez obrazy. Komunikat angielski mówi o: "Uderzenie pocisku będzie obniżać poziom staminy w oparciu o inny algorytm (ilość straconej staminy będzie zależeć od obrażeń pocisku, obecności kamizelki kuloodpornej i tak dalej)."
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2