Jump to content

Koyek

Member
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutral

1 Follower

About Koyek

 • Rank
  PMC operator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Ceny spadają trochę w zależności od Twojego poziomu lojalności (I, II, III, Korona). Ale szału nie ma, ogólnie nie jest to jakaś duża różnica, powiedziałbym nawet, że jest niezauważalna. Najtańszym zakupem w większości przypadków jest zazwyczaj barter, tutaj możesz szukać oszczędności (np. zakup PACA za 5 Lower Part Mask u Ragmana - normalnie płacisz około 27k, a tutaj właściwie nie ponosisz żadnych kosztów).
 2. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Pielgrzymy na botach/innych graczach obecnie nic mi nie wiadomo o żadnych spawnach na mapach. Bardzo szybko można je znaleźć na Factory. Wybijaj Scavy aż do ostatniej fali, co max 3 rajdy powinieneś znaleźć minimum jeden plecak. Poziom postaci sam w sobie nie, poziom umiejętności Attention tak. Każdy poziom daje Ci 2% szybsze przeszukiwanie i 2% większą szansę na znalezienie lepszego łupu. Odnosi się to do przeszukiwanych "pojemników" zawierających loot i prawdopodobnie do plecaków/kieszeni AI Scavów.
 3. Koyek

  Zbanowany - 101 powodów by nie oszukiwać

  Znając życie TO JEST lista wszystkich zbanowanych osób od ostatniej wrzuconej listy... Świetna robota jak na 3-4 tygodnie.
 4. Koyek

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Szczerze to chyba niezbyt. Patrząc z perspektywy obecnej rozgrywki, tego jak zachowują się ludzie i jak działa mechanika to widzę niestety praktycznie same luki, wady czy jakby to ładnie nazwać niedoskonałości. 1. Ciężko byłoby znaleźć miejsca na takie "imprezy" na obecnych mapach. Większość terenu jest świetnie widoczna z rożnych pozycji. Często wystarczyłby jeden gracz z dobrą optyką i drużyna broniąca mogłaby się pożegnać i z nagrodą i z istnieniem. Konsekwencje? Nikt nie chce ryzykować sprzętu do obrony. Oczywiście jeżeli nie istniałby limit odległości od bronionego obiektu można się rozstawić dalej. Co przy większej drużynie tworzyłoby śmiertelną pułapkę na resztę graczy. Konsekwencje? Nikt nie chce ryzykować sprzętu do ataku. Oczywiście można w tej sytuacji zawęzić obszar obrony. Powoduje to, że drużyna broniąca jest znowu wystawiona na ostrzał z daleka albo działanie granatów. Konsekwencje? Nikt nie chce ryzykować sprzętu do obrony. 2. Nagrody dla obrońców - przy obecnej ekonomii taka forma nagród spowodowałaby, że najzwyczajniej bym się roześmiał, machnął ręką i poszedł rabować resort. Wchodzę do pierwszego pokoju i zarobiłem większą lub porównywalną ilość gotówki. Punkty doświadczenia? Powyżej 40 poziomu nie mają znaczenia. Keybary/doscy/klucze? Chyba najciekawsza opcja, ale jednocześnie ile można ich mieć? Nie zapominając o tym, że dla gwarancji otrzymania ich trzeba by wielokrotnie wykonać misję. 3. Nagrody dla atakujących - pomijam aspekt ewentualnych nagród, których źródłem nie są inni gracze. Główną nagrodą jest sprzęt poległych obrońców. Kwestia jaki to będzie sprzęt. Odnosząc się do obecnego modelu rozgrywki znacznej części graczy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamieniłoby się to szybko w konkurs długości hatcheta. Mając w perspektywie zdobycie 5 hatchetów, ewentualnie Makarona lub 133, rzeczywiście warto będzie biec jak wariat przez całą mapę, żeby ostatecznie dostać HS od Scava, który wyszedł zza rogu 4. Podstawy obozowania, czyli jak rozbić namiot i rozpalić ognisko... Znaczy się kamperzy. Na mapie typu Customs bezczelnie łatwo byłoby posiedzieć i złapać takich obrońców na jednym ze zwężeń mapy kiedy spokojnie zmierzają do wyjścia. W sumie nawet łatwiej niż ich atakować na miejscu. Na mapie typu Shoreline. Ryzyko znacznie mniejsze, ale w sumie tam nawet nie warto gonić w miejsce obrony, jeżeli realny czas przybycia to 7-8 minut.
 5. Koyek

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  I to mnie najbardziej martwi - pytanie czy BSG będzie w jakikolwiek sposób w stanie utrzymać nasze zainteresowanie kiedy nie będzie resetów. Każdy wipe jest z grubsza taki sam, to prawda, latasz, nabijasz co musisz, jeśli masz Standard zgrzytasz zębami nabijając poziomy potrzebne do zakupu skrzynek, kumulujesz kasę i zaczynasz biegać ze sprzętem, który aktualnie najszybciej zabija przeciwnika. Pomimo, że jest to monotonne, cały czas masz jakiś cel - zdobyć 24 poziom, znaleźć keybara, itd. Ale oczywiście masz rację, dopóki model gry nie zmieni się w znaczący sposób 3 miesiące i jest po zabawie. Jeżeli ktoś gra więcej to powiedziałbym, że nawet bardziej 1-2 miesiące. Nie wiem czy jest sens porównywać Tarkova do gier typu CS czy BF. Dla mnie już sama nazwa tych produkcji oznacza shootera, w którym najzwyczajniej nie ma innego celu niż zabić i wygrać grę. Z mojej perspektywy nie jest to w stanie przyciągnąć mojej osoby do regularnego, długotrwałego grania. Ja zdecydowałem się sięgnąć po EFT dla zupełnie innych doznań W tym sezonie mogę na palcach jednej dłoni policzyć ile razy byłem z hatchetem na rajdzie (w innym celu niż szybkie przekazanie komuś małych przedmiotów). Mam wykonane każde zadanie, a docsów i keybarów zdobyłem tyle, że miałem wystarczająco dla siebie, a nawet do rozdania innym Jeżeli nie sprawia Ci przyjemności zasuwanie z samą siekierą to jak widać nie ma takiej konieczności Tylko, że pieniądze są bardzo łatwe do zdobycia. Od pierwszego dnia będziemy mieli do czynienia z dużymi grupami graczy biegającymi jedynie w pełnym, porządnym wyposażeniu. Przy jednoczesnej większości graczy, których nie będzie stać nawet na podstawowy pancerz. Wtedy dopiero zaczęłoby się narzekanie na niesprawiedliwość Teraz oczywiście będzie podobnie, tylko na mniejszą skalę, bo osoba grająca dobrze i długo będzie w stanie bez większych trudności osiągnąć maksymalnych poziom u sprzedawców w ciągu 2-3 dni, bo usuwa się czasochłonny aspekt szukania przedmiotów do zadań, szukania graczy do zabicie itd. Vinis, wyobraź sobie teraz, że masz siedzieć 15 minut przy cysternie na mapie. Co realistycznie na tym etapie sprowadzałoby się do siedzenia przez 15 minut w krzaku
 6. Koyek

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Problem w tym, że te nudne podnoszenie poziomu i realizacja zadań to obecnie jedyne cele w tej grze. Mimo, że nie są moją ulubioną częścią gry to po wykonaniu ich dalsze granie traci sporo sensu. Kiedyś można było jeszcze podnosić umiejętności. Teraz wbicie ważnych umiejętności zajmuje taką ilość czasu, że można o tym zapomnieć. Można jeszcze zbierać kasę. Ale po co? Będzie jakaś nagroda dla najbogatszego gracza? Order Nikity? Albo dresik abibasa dla postaci? Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że nie należę do grupy graczy, które poświęciły niewiele czasu na Tarkova w tym sezonie i mam świadomość, że wipe może być frustrujący dla tych, którzy dopiero co osiągają sensowny poziom czy ilość kasy. Jednocześnie widzę ile w lobby jest osób z wyższym poziomem (przyjmijmy poziom powyżej 40), dla których prawdopodobnie przyjemność z gry wygasła lub skończyła się. Widzę też jak bardzo spada ogólna ilość graczy. Przy obecnej sytuacji reset jest koniecznością w Tarkovie, bo wcześniej czy później znaczna część graczy będzie na etapie gdzie ma tyle zasobów, że może wychodzić na każdy rajd jako FG, a strata sprzętu nie jest nawet odczuwalna. A jest to etap gdzie gra traci wszystkie swoje reklamowane walory. Owszem fajnie sobie postrzelać, ale bez wyraźnego celu odechciewa się grać. Tyle, że każdy reset powinien wnosić sporo nowości do gry, a z tych zapowiedzianych na patch 0.9 prawdziwą nowością może być jedynie znacząca zmiana ekonomii. Niestety, nie mamy żadnego faktycznego obrazu jak będzie to wyglądać, więc pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie okaże się to jedynie kolejną porażką ze strony BSG.
 7. Koyek

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Ale przecież każdy i tak używa tych samych nie tylko broni, ale i jej elementów w momencie kiedy ma je odblokowane. U graczy FG widać z 4-5 broni. I to licząc obie wersje AK74. Więc te testowanie wszystkiego sprowadza się na obecnym etapie do tego czy stać Cię na M1A czy musisz latać z M4 lub AK74. Wzorce broni też są podobne, każdy chce mieć jak najmniejszy odrzut i używa tych samych części ;) Jedyną różnorodność w wykorzystaniu broni stanowi właśnie to, że nie każdy ma dostęp do najbardziej pożądanych części.
 8. Koyek

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Przy obecnym systemie nazewnictwa dojście wersji Beta do 1.0 nie oznacza automatycznego przejścia do pełnej wersji. Nadal może to być Beta tylko w wersji 1.0, 1.1, itd. Po wydaniu zastąpią wersję Beta X.X wybranym przez siebie sformułowaniem typu Full Version 1.0. Sami dobrze mamy świadomość, że obecny Tarkov raczej nie powinien nazywać się wersją Beta
 9. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Na tym etapie prac raczej mało prawdopodobne, żeby pojawiły się jakiekolwiek bany za Reshade niezależnie od złożoności zmian jakie wprowadza dla gracza. Po pierwsze nie ma żadnego przypadku banowania choćby za używanie Zooma, który zdecydowanie nie zalicza się do delikatnych zmian w kolorach. Po drugie BSG raczej nie posiada w tym momencie warunków pozwalających im, przy minimalnym wydatku sił, na kontrolowanie jak zaawansowane zmiany wprowadził gracz.
 10. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  W zależności od obiektu tak lub nie Nie ma lepszej odpowiedzi. Anton robił testy na swoim kanale. Przez drewniane drzwi dla przykładu przechodzą. Przez metalowe beczki nie.
 11. Koyek

  Tarkovski bazar

  Mam do oddania 3xGunpowder za darmo dla osoby potrzebującej do zakończenia zadania. Dajcie znać na forum, ewentualnie wieczorem na oficjalnym polskim TSie EFT.
 12. Koyek

  Ochrona konta

  W ramach asekuracji zabezpieczcie sobie potwierdzenia zakupu, bo one mogą być jedyną podstawą do odzyskiwania kont. Pewnie nic więcej z tego nie wyjdzie, ale lepiej dmuchać na zimne.
 13. Koyek

  Ochrona konta

  Szczególnie, że taka akcja nie jest jakimś przypadkiem. Konta z EoD dostają 10-20 razy więcej wiadomości.
 14. Koyek

  Ochrona konta

  Ja też dostałem, więc raczej nie są to pojedyncze przypadki.
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2