Jump to content

Koyek

Member
 • Content count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

1 Follower

About Koyek

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Czy u Was też znacząco obniżyły się wartości sprzedawanych przedmiotów u Skiera? Tłumik do M4 jeszcze niedawno sprzedawałem za prawie 60k, dzisiaj widzę, że dostanę za niego 29k, czyli taką samą ilość kasy jak za sprzedaż u Mechanika. Ze wszystkimi innymi modyfikacjami (głównie celowniki), które sprzedaję jest dokładnie tak samo: -50% do wcześniejszej wartości. EDIT: To samo u np: Terapeutki. Morfina jeszcze wczoraj była warta 6k, teraz sprzedawałem po 3.
 2. Koyek

  Nadchodzące nowe przedmioty

  Wiadomo coś odnośnie terminu? Chociaż jakiś przybliżony zakres oczekiwania? I czy mowa o patchu 0.9 czy czymś pośrednim?
 3. Koyek

  Hacker ;[

  Myślę, że w przypadku umieszczania nagrań a nie zwyczajnego krzyczenia "Zbyszek jest cheaterem, leci na aimbocie!!!!!111" nie ma specjalnego znaczenia fakt podania nicka. Społeczność graczy, może to przecież zweryfikować w czasie oglądania. Jest wiele nagrań gdzie w komentarzach ludzie wyjaśniają twórcy nagrania fakt, że popełnił błąd. Można powiedzieć, że już po dwóch sezonach w Tarkovie jesteśmy swoistymi ekspertami od desyncu i netcodu i nieźle idzie nam rozpoznawanie takich sytuacji
 4. Koyek

  Hacker ;[

  Tak z ciekawości, dlaczego zawsze piszecie część "unikaj podawania nicków"? Sama lista jest dobrym przykładem, ale raczej w kontekście nieefektywności systemu anticheat Przy obecnej liczbie "dopalaczy" na serwerach jej długość jest po prostu śmieszna. Nie mówiąc o tym, że nie ma tam żadnego ze 100% nicków jakie wynotowałem sobie w ciągu ostatnich 2 tygodni naszego grania.
 5. Koyek

  Aktualizacja pośrednia 0.8.5.1359

  Wczoraj na podcaście Nikita powiedział, że wybór spawnów został usunięty z powodu problemów z obciążeniem serwerów podchodzącym od dużej liczby graczy wybierającej tylko jedną stronę mapy. Oglądałem bardzo wyrywkowo, więc nie wiem czy pojawiło się coś więcej w tym temacie.
 6. Koyek

  Aktualizacja 0.8.3.1274

  Dobra zmiana w stosunku do wydajności Może ktoś zauważył jak bardzo spadły ceny? Szczególnie odnośnie SMG?
 7. Koyek

  Zderzenie z rzeczywistością.

  Każdy z nas kiedyś zaczynał, nie ma co wyjeżdżać z takimi tekstami. Ktoś może mieć odmienne zdanie i ma prawo je wyrazić, lepiej napisać parę rzeczowych argumentów popartych przykładami niż rzucać "ostatecznym argumentem". Nawet jak trzeba przytoczyć te argumenty dwa razy Pacjent, musisz podejść na spokojnie do wszystkiego i grać, grać i jeszcze raz grać Za wipe czy dwa to Ty będziesz w tym gronie wyjadaczy niezależnie od ilości wydanej kasy na grę. EoD tak naprawdę nie daje szczególnej przewagi, jego podstawową zaletą jest WYGODA. Wygoda, bo masz miejsce na trzymanie kilkukrotnie większej ilości sprzętu. Jedyną przewagą jest możliwość zachowania większej ilości zdobycznej broni i pancerzy. Ale prawda jest taka, że jak ich nie zachowujesz to dostajesz za to kasę, a z kasą możesz zrobić co tylko zechcesz Oczywiście, na początku jest ciut łatwiej zrobić zadania wymagające zbierania konkretnych rzeczy - bo masz miejsce, żeby je schować w Gammie i miejsce, żeby je przechować w schowku. Jest bonus w postaci podniesionych relacji z handlarzami (0.2). Ale główną rzeczą, której brakowało mi do podniesienia poziomów u handlarzy nie były relacje tylko poziom doświadczenia. A Doświadczenie zdobywasz takie samo niezależnie od używanej wersji gry Możesz mieć wrażenie, że prawie za każdym razem zabija Cię gracz EoD. Nie doszukiwałbym się tu ich przewagi przez wersję gry, po prostu jeżeli wydajesz 500 złotych na grę to raczej starasz się w nią grać Grasz więcej, masz większe doświadczenie i większą wiedzę o grze.
 8. Koyek

  Co z tą "Siłą"?

  Możesz przestać skakać, obecnie nie dostaje się żadnych punktów siły za podskakiwanie. Bardzo możliwe, że to samo dotyczy wyważania drzwi. Według tego co słyszałem obecnie nabicie maksymalnego poziomu siły wymaga 300 godzin rajdów. Słyszałem też wersję, że jednak 390. Dla uproszczenia przyjmując 300 godzin jako wartość docelową, dzieląc to przez 50 poziomów umiejętności wychodzi, że nabicie jednego poziomu to "tylko" 6 godzin rajdów. Jako, że pierwsze poziomy wymagają mniejszej ilości punktów powiedzmy, że poziom dostaniemy średnio co 5 godzin i 50 minut Oczywiście jest to pewne uproszczenie, bo punkty do siły prawdopodobnie nie dochodzą w momencie kiedy przykładowo po prostu stoimy w miejscu czy przeszukujemy. W zależności od stylu naszej gry dodajemy w tym momencie od 20 do 50% czasu potrzebnego na osiągnięcie poziomu. A tak zupełnie na poważnie, obecnie nie ma żadnych prostych możliwości nabicia poziomu siły. Jeżeli jesteś przeciążony będzie powolutku wzrastać. Możesz rzucać granaty. Rzucenie każdego granatu daje 0.1 do postępu siły. Za 100 granatów dostajemy 10 pełnych punktów, czyli 10% standardowego poziomu siły od 10 w górę. Czyli poziom wymaga rzucenia jedynie 1000 granatów. Najtańszy granat kosztuje w przybliżeniu 4000 rubli. Kosztowo wychodzą 4 miliony rubli za jeden poziom siły. Niestety gorzej wychodzi w przeliczeniu na możliwość zabrania granatów na rajd. Przyznam, że nie chce mi się sumować wszystkich możliwości, ale spokojnie możemy zabrać powyżej 50 granatów na jeden rajd (Pilgrim 35, Bezpieczny kontenerek 8-9, Kieszenie 4, Kamizelka powiedzmy od 10 w górę). Podsumowując dane około 20 podejść na jeden poziom siły. No może 19. Nie czuj się urażony ironicznym tonem, sam nie jestem szczęśliwy z obecnego systemu postępów, ale niestety nie ma żadnych sensownych podpowiedzi w tej kwestii. Bądź obciążony na każdym rajdzie i pewnie uda Ci się przed końcem sezonu przekroczyć poziom 10 siły.
 9. Koyek

  Tarkovski bazar

  Na wymianę sprzedaż: 7 Kart Graficznych 2 Proch
 10. Koyek

  Aktualizacja 0.8.3.1274

  W tych trzech słowach kryje się cała esencja tej dyskusji. Też żądam dodanie lootowalnych reklamówek z biedronki! Właśnie ciężko powiedzieć czy te "dobre" działanie Interchange jest kwestia nowego projektowania czy zwyczajnego zmniejszenia liczby botów. Nawet teraz po dodaniu tych paru Scavów mapa działa znacząco gorzej. Dobrze działała w momencie kiedy ich nie było, a to (przynajmniej dla mnie) nie jest żadnym rozwiązaniem optymalizacyjnym.
 11. Koyek

  Tarkovski bazar

  Mam do wymiany: 15x Wilston cigarettes 5x Flash drive 3x Factory Key 3x Marked Room Key + dostęp do nielimitowanej ilości GL31. Przyjmę GAMME, docsy i keybary. Kompletnie nie interesuje mnie kasa, ewentualnie niektóre rzadkie klucze.
 12. Koyek

  Nadchodząca zniżka -25% 9.-10. maja!

  Raczej bardzo mało prawdopodobny jest taki wariant. EFT już teraz samo w sobie nie należy do najtańszych produktów, podniesienie ceny do około 250 złotych spowodowałoby, że część osób poważnie zastanowiłaby się nad zakupem. Nawet efekt obecnej ceny jest tylko cwanym zabiegiem, który zniechęca część osób - w UE jest obowiązek podawania ceny wraz z VATem, BSG podaje bez. Całe promocje BSG to przecież trochę pic na wodę, oczywiście płacimy mniej, ale prawda jest taka, że głównie pozbywamy się jedynie podatku z ceny - podatku, który normalnie jest już zawarty w cenie produktu Gdy gra wejdzie na Steam jej cena będzie musiała zawierać VAT. Trzeba też pamiętać, że dużo zainteresowanych osób zakupiło już grę i po premierze sprzedaż prawdopodobnie nie podskoczy do absurdalnego poziomu niezależnie od tego czy cena będzie wynosić 40, 50 czy 60 Euro
 13. Koyek

  Nadchodząca zniżka -25% 9.-10. maja!

  Napisz do Supportu, opisz problem i na pewno zostanie on rozwiązany. Na forum to kto miałby Ci pomóc w takiej sytuacji
 14. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Ad. 1: mam świadomość, 0.1 wzrostu za granat czyli 5 razy mniej niż w poprzednim patchu. Ale nawet stosując tak niekorzystny przelicznik za 8 par drzwi powinno minimalnie się ruszyć, dlatego zastanawiam się czy to też nie zostało usunięte. Po kilkunastu minutach biegania przy wadze 55 kg nie dostałem nawet 0.5. Ogólnie wszystkie umiejętności ucierpiały, nie powiem, że boję się kolejnego za długiego sezonu Tarkova. Ad. 2: pytam się z powodu konkretnej sytuacji: serwery europejskie (domyślny wybór serwera) o sensownych godzinach są dla mnie tak obciążone, że granie momentami traci sens - desync, desync i jeszcze raz desync (pomijając inne problemy...). Korzystając z odblokowania regionów wpadłem przedwczoraj na pomysł sprawdzenia czy będzie lepiej na serwerach gdzie według strefy czasowej godzina jest mniej popularna niż w naszych okolicach (np: 7-10 rano czy 2-3 w nocy). Traf chciał, że wybrałem sobie taki region gdzie prawie nie było graczy. Przykładowo na Factory na 3 rajdy 2 razy byłem sam(!) na mapie. Z ciekawości spróbowałem jeszcze Customs następnego dnia z wynikiem szacunkowo około 2-4 graczy na mapę. Po tych paru rajdach pojawiły się u mnie pewne pytania/stwierdzenia: a. liczba Scavów jest zależna od liczby graczy? - na żadnym rajdzie po Factory nie pojawiło się więcej niż 8-10 Scavów przez praktycnzie cały rajd. Na Customs analogicznie pojawiało się ich mniej. b. liczba/jakość lootu jest zależna od liczby graczy? - przy przeszukiwaniu przykładowo skrzyń czułem się podobnie jak w trybie offline - rzadko kiedy pojawiało się więcej niż maksymalnie 3 przedmioty, najczęściej 1. Tak samo donośnie spawnu luźno leżących przedmiotów w konkretnych miejscach, przykładowo Marked Room - dawno nie widziałem tak słabego łupu 3 razy pod rząd (pusty + amunicja na ziemi, pusty + amunicja na ziemi + 1x ruble, makarov + amunicja na ziemi). c. Wyposażenie Scavów jest zależne od liczby graczy? - przykład głównie z Factory, na Customs nie chciało mi się biegać po wszystkich spawnach Scavów. Bardzo mało czegokolwiek wartościowego, sprzęt bardzo podstawowy, praktycznie zero pancerzy i hełmów - próbuję sobie przypomnieć czy znalazłem chociaż jeden hełm - wydaje mi się, że nie. I zdanie odnośnie tego co napisałeś (ustalenie ilości loot'u przy starcie rajdu (...). Wydaje mi się, że tak właśnie jest z prostego powodu: podczas ładowania rajdu wyświetla się komunikat o tworzeniu puli łupu - zakładam, że mapa ma predefiniowany zestaw przedmiotów, które można zdobyć. Wiem, że to przykład na zaledwie paru rajdach, ale jestem ciekawy faktycznej mechaniki gry. Jeszcze, żeby nikt mnie od razu nie zlinczował - staram się wybierać serwery, na których nie mam szalenie wysokiego pingu Pomijając fakt, że u mnie nawet nie da się wybrać serwerów, które mają wartości 200, 300 czy 400.
 15. Koyek

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  1. Czy obecnie wyważanie drzwi daje punkty do siły? Wcześniej za 8 drzwi dostawało się 1 punkt, teraz po takiej ilości nie dostałem nawet 0.1. 2. Czy loot skaluje się w zależności od liczby graczy na mapie? Tzn. jeżeli zaczynamy Customs w 12 graczy jest więcej lub/i lepszy loot niż kiedy serwer odpala się tylko z 2 graczami?
×