Jump to content

KarolusP

Emissar
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

69 Good

About KarolusP

 • Rank
  PMC operator

Recent Profile Visitors

2,959 profile views
 1. KarolusP

  Hakowanie bazy danych strony/forum!

  Nie ma żadnego problemu, po to tu jesteśmy. W ustawieniach konta możesz włączyć dodatkową weryfikację konta za pomocą Google Authenticator.
 2. KarolusP

  Hakowanie bazy danych strony/forum!

  Sprawa została przekazana wyżej, mają przyjrzeć się temu bliżej. Dzięki za czujność, bardzo dobrze, że dałeś nam znać, mimo wszystko jest to chyba najszybsza droga kontaktu.
 3. KarolusP

  Hakowanie bazy danych strony/forum!

  @caleb59 używasz dwustopniowej weryfikacji logowania? Rozmawiam właśnie z Blackbirdem.
 4. KarolusP

  POTRZEBNA WASZA POMOC!

  Ja nie upieram się przy żadnej z opcji, co więcej, nie mam żadnego wpływu na rozstrzygnięcie tej kwestii. Zostałem poproszony o zapoznanie się z opinią ludzi, więc utworzyłem ten wątek. Argumenty dot. "hardkorowości" gry i trzymaniu się pewnych zasad w 100% do mnie docierają, doskonale rozumiem argumentację Twoją i @Forien. Ostateczną decyzję i tak podejmie "góra". @Forien w kwestii błędów- jesteśmy tylko ludźmi, każdy je popełnia, sam jestem doskonałym przykładem (wpadka z apteczką), po to tworzymy zespół, aby stworzyć jak najlepsze tłumaczenie wy wyłapywać swoje błędy.
 5. KarolusP

  POTRZEBNA WASZA POMOC!

  W tym miejscu utnę tę jałową dyskusję. Nie ma sensu prowadzić rozważań gdy jedna ze stron nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Powtórzę jeszcze raz: każdy z nas doskonale zna dokładne polskie tłumaczenia rosyjskich broni, badamy opinię społeczności która docelowo będzie korzystała z polskiej wersji i żadne ostateczne decyzje nie zapadły. Przypominam, że wątek ten powstał w celu przeprowadzenia dyskusji i wymiany zdań w tym temacie, a nie w celu obrażania się wzajemnie.
 6. KarolusP

  POTRZEBNA WASZA POMOC!

  Kwestia "oryginalności" podważana przez niektórych z Was jest dla mnie oczywista, tłumaczymy grę z języka angielskiego na język polski, więc w mojej ocenie oczywistym jest to, że oryginalne pojęcie jest w języku angielskim, przetłumaczone- w języku polskim. Stawianie zarzutów o "braku podstawowej wiedzy" osób zaangażowanych w projekt bez wcześniejszego poznania ich są absurdalne i nie na miejscu, tłumaczenie projektu jakim jest EfT jest złożonym i mozolnym procesem, musimy brać pod uwagę nie tylko aspekty techniczne, historyczne i językowe, ale również przyzwyczajenia i odbiór osób, które potem będą w to grać. Niestety nie ma szans na znalezienie złotego środka, z tego powodu razem z twórcami gry chcemy poznać Waszą opinię.
 7. KarolusP

  POTRZEBNA WASZA POMOC!

  Rozumiem Twoje podejście i po części się z nim zgadzam. Jednak musimy znaleźć środek między historycznie poprawnym tłumaczeniem, a przezwyczajeniami graczy. Pan Claus zatwierdził moje wstępne działania tj. pozostawienie nazw takich, jakie są. Wspólnie podjęliśmy decyzję o dodatkowym zweryfikowaniu słuszności takiego działania poprzez kontakt z polską społecznością, w końcu to dla nich jest to tłumaczenie.
 8. KarolusP

  POTRZEBNA WASZA POMOC!

  Szanowni Państwo, Jak wiecie ruszyliśmy z projektem tłumaczenia gry Escape from Tarkov na język polski. Wasze wsparcie w tym projekcie jest nieocenione, dzięki Wam tłumaczenie nabrało ogromnego tempa. Razem z twórcami gry dotarliśmy do punktu, w którym znów potrzebujemy Waszej opinii. Chodzi o kwestię tłumaczenia nazw broni, patrząc na tłumaczenia wskazane przez Was na portalu https://crowdin.com dzielimy się mniej więcej na dwa równe obozy: zwolenników zachowania oryginalnych nazw oraz tłumaczenia ich bezpośrednio na język polski (np. AS VAL - AS Wał). Pragnę nadmienić, iż tłumaczenia w innych językach, w zdecydowanej większości zachowują oryginalne nazwy, ja również jestem zwolennikiem takiej decyzji. Jednak chcemy poznać wasze zdanie, w związku z powyższym zapraszamy Was do udziału w ankiecie, która może nam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.
 9. Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż ekipa BSG pracuje nad wyjaśnieniem problemu wykrywania Lunchera EFT jako zagrożenia przez niektóre programy antywirusowe, co oczywiście jest wykryciem fałszywie dodatnim. Na tę chwilę jest to zadanie o najwyższym priorytecie. Będziemy Was informowali na bieżąco.
 10. KarolusP

  90k expa :D

  Ładnie Panowie sobie poczynacie Gratuluję
 11. KarolusP

  Stream z givewayem kodów testowych do Bety - SenitsoPlay

  Skoro rozdaję kody, to wypadałoby abym był
 12. KarolusP

  wrażenia

  Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, wszelkie łamanie zasad panujących na tym forum będzie karane.
 13. KarolusP

  Problem z jednym z kupców.

  Panowie powyżej udzielili odpowiedzi, zamykam.
 14. Szanowni Państwo! Battlestate Games po raz kolejny będzie brało udział w największych europejskich targach rozrywki cyfrowej- w tegorocznych targach Gamescom, które odbędą się w Kolonii w Niemczech. W tym roku BSG, umożliwi prasie przetestowanie rozgrywki długo wyczekiwanej zamkniętej bety EFT wraz z nową mechaniką gry- systemem zadań. System ten w głównej mierze bazuje na zadaniach zlecanych graczowi przez handlarzy. Poprzez wykonywanie tych zadań gracz będzie mógł poprawić swoją reputację u danego handlarza, odblokować kolejne zadania, otrzymać doświadczenie oraz odpowiednie wynagrodzenie. Wykonując krok po kroku, jedno zadanie po drugim gracz zagłębi się w świat EFT, stopniowo zbierając informacje o tym, co się dzieje w tytułowym mieście. Gracz pozna pobudki, którymi kierują się handlarze, oceni je i wybierze, które są najbliższe jego postaci. Wykonanie niektórych zadań będzie wiązało się z nałożeniem na gracza pewnych kar i/lub ograniczeń, część z nich może dramatycznie wpłynąć na układy z innymi handlarzami. Zadania mogą mieć różnoraki charakter, mogą one polagać np. na: znalezieniu określonego przedmiotu bądź miejsca, handlu, kontakcie z innymi handlarzami, zlikwidowaniu wyznaczonego celu, instalacji podsłuchów bądź urządzeń zakłócających itd. Co więcej osoby, które nie będą miały możliwość pojawienia się na targach nie zostaną pozostawione same sobie, dla nich zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na Twitch'u (środa, 23 sierpnia o godz. 15:30 - 15:45 CEST), podczas której zostanie zaprezentowana rozgrywka demonstrująca system zadań, zostaną udzielone odpowiedzi na zadane pytania oraz odbędzie się rozdanie kluczy do zamkniętych beta testów.
 15. KarolusP

  Gdzie reportować błedy w grze

  https://www.escapefromtarkov.com/support/contact Jest to narzędzie wdrożone przez studio BSG, które zapewne jest dla nich najbardziej efektywnym sposobem zbierania informacji o błędach.
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2