Jump to content

kaktus050

Member
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About kaktus050

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kaktus050

  Mosin

  Takie małe zabawne porównanie z https://joemonster.org/art/28015
 2. kaktus050

  Pomocy !!!

  Ja kiedyś kupiłem Arcanum na g2a i po tygodniu usuneli mi z konta bo klucz był kupiony z lewej karty. Zgłosiłem problem i dostałem zwrot, a nie wykupiłem specjalnej ochrony. Generalnie na g2a miałem 3 czy 4 konflikty (ale tylko raz usuneli mi grę) i za każdym razem był rozwiązywany na moją korzyść.
 3. kaktus050

  Lot of smalls improvements for a great change

  I love almost all of your suggestions. Especially for the door one are great.
 4. kaktus050

  Ogromna fala banów.

  W takim razie są to zupełnie inne błędy i powinny mieć osobne zgłoszenia. To nie jeden problem, tylko wiele podobnych problemów. Widmo bana powinno wisieć tylko nad świadomymi oszustami. Być może komuś zdarzy się znaleźć błąd przypadkiem i oczywiście nie powinien dostać za to bana. Jeżeli zgłosi go, to jest całkiem uczciwym graczem. Ban należy się komuś kto znalazł błąd i bez względu czy go zgłosił czy nie, używa go dla swojej korzyści. Nie da się uniknąć gubienia pistoletu 10 razy z rzędu przez przypadek. Jeżeli gliczer jest jeden i nie podzieli się z nikim informacją, to nie ma sensu się nim przejmować. Prędzej czy później ktoś uczciwy znajdzie i zgłosi. Ludzie nie takie zagadki w grach rozwiązywali żeby znalazł się tutaj glich który potrafi wykryć jedna osoba. A jeżeli dowie się o nim 10 osób, np. bliskich znajomych to dalej będzie już z górki bo takie informacje rozprzestrzeniają się Zrobiło hałas, ale tak jak w sytuacji 1 gliczera na 1000, nie ma sensu się tym przejmować. Jeżeli spadłoby na człowieka i go zabiło, wtedy jest problem. Myślenie życzeniowe nie prowadzi oczywiście do niczego, ale zakazy a w szczególności kary już tak. 5 lat temu nie było precedensem gdy ktoś po mieście jechał 120 w ograniczeniu do 50. A dziś? Piękna pogoda, droga szeroka, mały ruch a nawet najbardziej narwani będą jechali 95. Jak widać widmo utraty prawa jazdy nawet na 3 miesiące jest wystarczające do respektowania tego jednego przepisu. W Szwecji czy Norwegii gdzie kary za przekroczenie prędkości są ogromne przekroczeń jest śmieszna ilość. Jak mnie złapią za przekroczenie 30 km/h to dostanę 200zł mandatu i punktów których nie zbieram. Średnio boję się kontroli. Gdybym miał zapłacić 5000, to nawet jakby mi samolot z lotniska odlatywał za kilka minut to bym jechał jak prawo przykazało. Tutaj jest tak samo. Jeżeli ktoś wydał niemało na grę, to czy warto ryzykować te 200 czy nawet 700 zł dla jednego pistoletu? Gdyby takie coś skutkowało banem to jestem święcie przekonany że odważnych do używania byłoby kilka razy mniej, i nie sprawiłoby to wcale że glicze przestałyby być naprawiane.
 5. kaktus050

  Ogromna fala banów.

  Może źle się wyraziłem. Nie twierdzę że świat jest idealny i nie ma oszustów. Oni byli, są i będą, dlatego prace nad poprawkami glichy czy antyhaków są potrzebne. Chodziło o naprostowanie stwierdzenia że ludzie nadużywający glichy przyczyniają się do rozwoju gry bardziej niż ludzie grający normalnie. Gdyby było mniej glicherów, np. spotkałbyś w 1 raidzie na 1000, to nie przeszkadzałoby Ci to zbytnio prawda? To by tylko potwierdziło że są oszuści, ale w takim wypadku lepiej niech BSG pracuje nad wydajnością, descyncami, netcodem itd. Jeżeli natomiast glicherów jest dużo i co chwilę widzisz jak ktoś wykorzystuje słabości gry to priorytetem jest właśnie ich poprawa, a wcześniej wymienione problemy schodzą na dalszy plan. Bug ułatwiający w jakiś sposób rozgrywkę nadal jest istotny i gra nie zostanie z nim wydana. Lepiej jednak gdyby najpierw poprawili podstawy, ale nie mogą bo muszą użerać się z ludźmi, tak jakby z kodem mieli za mało problemów. Dlatego glicherzy/hakerzy nie przyspieszają produkcji tylko zmieniają kolejność rozwoju.
 6. kaktus050

  Ogromna fala banów.

  Gdzie mogę się podpisać :)? Nie zgodzę się. Po pierwsze, nie trzeba przypominać o glichach, bo nikt nie robi notatek w pamięci. Jeżeli ktoś zgłosi błąd i jest on potwierdzony to jest wrzucany do systemu gdzie czeka w kolejce. Więc nie jest istotne czy zostanie zgłoszony raz, czy milion - w systemie błąd będzie raz. Prawdą jest natomiast, że wiele zgłoszeń, czy nadużywanie jakiegoś błędu prowadzi do zwiększenia jego priorytetu naprawy czyli w praktyce do szybszego usunięcia. Każdy kij ma jednak dwa końce. Zasoby pracy są ograniczone, więc programista który naprawia nadużywany glich zostaje oderwany od innego zadania. Na podobnej zasadzie wygląda praca nad antyhakiem. Gdyby nie było hakerów, to mniej ludzi by nad tym musiało pracować i może mielibyśmy mniej desynców i lepszą wydajność. Jak dla mnie usprawiedliwianie oszustwa w jakikolwiek sposób jest śmieszne. Dla mnie robin hood czy janosik był zwykłym złodziejem bez względu na intencje i oboje powinni zawisnąć.
 7. kaktus050

  Pinning Solos against Groups is ridiculously stupid

  This is the best part of the game. There is no equality or fair chance. There is always chance to meet better or worse player/team. There are situations where you just shoot, and situations where the best option is hide. I love it! Oblivion was the best balanced game and really boring game.
 8. kaktus050

  Remove hunger and thirst

  Recently i has intensive phisycal activity in hot and sunny day. Before start, i has drink isotonic beverage. After 1.5h i was pretty dehydrated and very unefficient. Then i drink 1L of water, wait 10 minutes, and i felt much better. In this time i don't eat, and was not hungry. So i think dehydration is pretty possible, especially in sunny and hot day, when you carry 2 carabines, heavy backpack, and bulettproof vest. And also, if raid time in real is ~4 hours, there is no need to eat anythink if your are not diabetic. So the hydration and energy atribiutes has pretty real behavior, but in fact energy is not possible to drain over and its useless.
 9. kaktus050

  Scav on Scav violence

  Even bandits has some rules. Life of solitary scav is short, so they gather in groups. If you are in group of bandits which control some teritory and suddenly shoot your friend in head, you are stupid as f..., you are just stupid. So i agree. This behavior should be punish. If you as scav kill another scav, the whole raid rewards should be treated as offline. No loot, no experience, no skills. If there is no point to kill scav, this will be rarley accidents.
 10. kaktus050

  Ogromna fala banów.

  Kojarzy mi się to trochę z tłumaczeniem dzieci, które złapane na czymś złym krzyczą że "ale Maciek i Monika też to robili!" jakby to umniejszało ich czyn. To że więcej osób brało w tym udział, nie oznacza że ktoś nie mógł po prostu postąpić inaczej. I tak to że BSG przez przypadek zostawiło otwarte drzwi do domu i wyjechało na wakacje, nie oznacza że możesz wysłać im smsa o tym fakcie i ojebać chatę, bo w końcu są trochę winni. Zawsze jest inna droga. W tym wypadku będzie to po prostu nieojebanie im chaty. Mówią że okazja czyni złodzieja. Ja uważam, że złodziejem jest po prostu kawałek gówna które jest zdolne do kradzieży. Normalny człowiek, taki jak ja, gdyby zobaczył że sklep jest otwarty na oścież, a właściciela nie ma w sklepie, poczekałby na niego a nie kradł co popadnie bo jest okazja. I idąc tym tokiem, czy ktoś jest złodziejem zawodowym, czy tylko osobą która zastała otwarty sklep czy dom i "wykorzystała okazję" jest w moich oczach złodziejem tej samej klasy. Po drugiej stronie barykady są uczciwi ludzie.z którymi chcę spędzać czas, integrować się i grać w EFT. A szumowiny bez względu na klasę niech będą banowani.
 11. kaktus050

  Ogromna fala banów.

  Często wiele rzeczy można sprowadzić to postrzegania w barwach czarno białych i nie ma w tym nic złego. W tym wypadku albo ktoś gra uczciwie, albo nie. To jak bardzo ktoś się posuwa do oszustwa nie ma dla mnie znaczenia. Po co rozróżniać graczy na mniejsze czy większe szumowiny, skoro nie chcę grać z szumowinami w ogóle? Oczywiście potencjalne bany za gliche powinny być bliżej zbadane bo czasem można je wykorzystać niechcący, ale jak ktoś 10 razy pod rząd ładował pistolet do poucha i z niego strzelał to jakoś nie chce mi się wierzyć w przypadek. IMHO, jeżeli ktoś świadomie oszukał w jakikolwiek sposób to powinien dostać bana. Niech tacy ludzie grają sobie w gry singleplayer i oszukują do woli.
 12. kaktus050

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Właśnie z samych parametrów nie da się tego wywnioskować. Chodzi mi o efekt gdzie amunicja przeciwpancerna zada większe obrażenia komuś w lekkiej kamizelce, bo wytraci wystarczająco energii żeby zacząć koziołkować, niż celowi nieosłoniętemu, bo nie zacznie koziołkować, przeleci przez ciało i zostawi w celu tylko część swojej energii.
 13. kaktus050

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  W prawdziwym życiu amunicja HP nadaje się bardziej do strzelania na bliskie odległości przeciw celom nieopancerzonym. Strzelając do dzika z mocnej amunicji 7.62x51 jest duża opcja że zadałby mu mniejszą ranę niż właśnie HP. Pocisk po uderzeniu w ciało nadal miałby tak dużą energię że nie zacząłby koziołkować i zrobiłby ładną równą dziurkę na drugą stronę zostawiając jedynie część energii. Pytanie właściwe: Czy w grze jest zaimplementowany podobny mechanizm? Czy strzelając z amunicji przeciwpancernej w brzuch gołego scava, zadam mu mniej obrażeń niż gdybym użył amunicji HP? Pytam, bo miałem sytuację w której z bliskiej odległości wywaliłem kilka pocisków 7x62x39 PS i scav dalej stał. A dostał na pewno, bo za plecami na murze było kilka plamek krwi.
 14. kaktus050

  Pre-New Year standard edition upgrade

  I have pretty similar history. After upgrade i have still access to gift.
 15. kaktus050

  Combine used healing meds in inventory

  Great idea. In real life, i don't throw out my car first-aid kit when i for example used bandage from it, but instead i just buy bandage a put it in. Now in game if car kit have 160/220, so in fact is almost new, the best option is to sell it, and buy something else.
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2