Jump to content

vinis88

Member
 • Content Count

  890
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

289 Important

About vinis88

 • Rank
  Tarkov Runner

Recent Profile Visitors

1,608 profile views
 1. vinis88

  Lista zmian Hotfixa 10.2

  Ależ oczywiście, że oni to poprawią... tylko wkurza mnie jak oni czasami wykonują takie dzikie ruchy bez żadnego przemyślenia.
 2. vinis88

  Lista zmian Hotfixa 10.2

  To jest pytanie za milion punktów. Po przeczytaniu patchnote pomyślałem: a, ok... czyli wchodzę do lobby i widzę tylko listę znajomych + tych szukających grupy. To jest spoko, bo mniejszy burdel. Tymczasem czytam na reddicie teraz, że to nie tak, że w lobby nie widać domyślnie znajomych... I cholera trafił mnie szlag. Rozsyłanie zaproszeń to mechanika z wczesnej alfy już, funkcjonowała do tej pory z lekkimi zmianami (oznaczenie edycji + znajomi na górze listy). Nagle BSG robi sobie jakąś zmianę, która zamiast ułatwiać zycie to je utrudnia... i pytam wprost: dlaczego? Gdzie jest sens, gdzie logika takiej zmiany?
 3. vinis88

  15 października odbył się First Russian Podcast

  Kiedyś Klean to tłumaczył u siebie: ma to działać tak, żeby nie było sytuacji w których ludzie biegają w jedno konkretne miejsce po loot (np. hatcheciarze, ale też normalni gracze, którzy na shoreline walą od razu do najbardziej obladowanych pokojow na resorcie). Czyli jesli np. w pokoju 213 (strzelam, bo nie gralem dawno, a tym bardziej shoreline) jest dużo lootu i wszyscu sie tam zbiegaja zeby lootowac, to stopniowo bedzie zmniejszany spawn rate szpeju w tym pokoju na rzecz innej miejscowki. Idea rewelacyjna, natomiast pytanie jak faktycznie bedzie to dzialac
 4. vinis88

  Podcast 01/10/2018

  @PrivateLogin - no właśnie podobno sprzedawcy mają funkcjonować na mapach jako normalni NPC... gdzieś, dawniej, przed podcastem natknąłem się na info (nie wiem czy prawdziwe), że będzie można ich normalnie zabić... Trochę nie rozumiem o co chodzi, być może handlarze w takiej formie są potrzebni do zrealizowania fabuły. Uważam, że niepotrzebny element... no ale mało wiemy ogólnie w temacie.
 5. vinis88

  Podcast 01/10/2018

  @Damiano świetnie! Nie chodziło mi o to, żeby robić to na "już", tylko czy w ogóle się pojawi. Oglądałem więcej niż połowę podcastu, ale mój angielski w połączeniu z angielskim Nikity sprawia, że wiele rzeczy mi umykało.
 6. vinis88

  Podcast 01/10/2018

  @Damiano czy jest szansa na streszczenie poruszanych w dyskusji wątków? Wiem, że to sporo roboty, ale myślę, że to istotny aspekt w komunikacji ze społecznością.
 7. vinis88

  Komunikacja w oddziale

  Bo pytasz na złym forum? Wydaje Ci się, że jeśli ktoś gra w EFT, to może mieć obycie w temacie.... tymczasem to ciągle gra komputerowa a w obecnym wydaniu zwykły deathmatch. Nawet jeśli ktoś chce grać taktycznie w EFT, to nie ma to najmniejszego sensu, więc po jakimś czasie przestaje. Jeśli jesteś zainteresowany tematem to poszukaj opracowań (raczej półprofesjonalnych) na forach militarystycznych, rekonstrukcyjnych albo ASG.
 8. vinis88

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  Ja jestem na odstawieniu od dłuższego czasu (juz o tym kiedyś pisałem - troche przymusowym, bo wykruszyła mi się ekipa) i jednak cholera ciągnie do gry strasznie. Ale jak odpalę EFT i zginę na respie to mi przechodzi Mam nadzieje, że w ciągu najbliższych miesięcy zdarzy się coś, co sprawi, że będzie warto wrócić do Tarkova... Na pewno wpływ na to miałyby dla mnie: zmiana systemu respów i usunięcie wąskich gardeł (głównie Customs) oraz zmiana systemu zadań - tak, żeby chciało się je robić (albo przynajmniej, żeby nie przeszkadzały). Nie wydaje mi się, żeby WW3 było w dużo lepszym stanie na starcie niż EFT... a BFV - mnie się beta podobała, ale to jest gra do popykania jako odskocznia (przynajmniej dla mnie)
 9. vinis88

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  Ale ja nigdzie nie napisałem, że wipe przy każdym patchu jest potrzebny. Ba - pisałem dawniej, że byłbym szczęśliwy, gdyby 0.10 wprowadzili bez wipe'u, zapowiedzieli "partial" a potem się okazało, że ten "partial" to zwyczajny wipe z inna nazwą... Nie zmienia to faktu, że rozumiem dlaczego wipe musi pojawić się przy wprowadzeniu pchlego targu. No ni cholery sie z Tobą nie zgodzę... Po pierwsze: obecna mechanika handlu jest faktycznie bardzo podstawowa, ale przecież wiemy, że będzie rozwijana - cięzko napisać więc, że "jest aby był". Po drugie: na handlu opiera się cały proces levelowania i dostępu do lepszego gearu, więc znowu...
 10. vinis88

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  W grze, w której Twoje wyposażenie (a więc cały styl gry) zależy od zasobów ekonomia jest baaardzo ważnym czynnikiem (zwłaszcza w grze PvP). Trochę tak a trochę nie. Proces tworzenia gry to układanie klocków. Mechaniki handlu (zwłaszcza oparte na interakcji między graczami - pchli targ) wymagają długiego dopracowywania... najpierw pod względem działania, potem pod względem designu (UX) no i oczywiście pod względem dopasowywania do samej rozgrywki. Im wcześniej zacznie się testować tym lepiej... Rozmawiamy... Nie tylko Ciebie męczą. Tak jak pisałem - ja mam 16lvl obecnie a pozostała część mojej ekipy odpadła już na początku 0.9 ze względu na konieczność wykonywania zadań (ech, napiszę jeszcze raz: kretyńskich zadań). Nigdy nie strzeliłem z SA58, mocne pancerze to widziałem tylko na streamach... nie dla psa kiełbasa - mam życie i pracę, nie stać mnie na grę po kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Liczę tylko na to, że jeszcze kiedyś przyjdzie mi się cieszyć z EFT jak na początku.
 11. vinis88

  Talking Tarkov Podcast #6

  My questions: What does the open beta road map look like? What milestones can we expect in the near future? Will there be another form of quests or tasks to be performed during the raid in the near future (in the style: take and defend a point, escort VIP, etc.) What happens to books? After the Predator, another one was supposed to appear but you are silent about this topic.
 12. vinis88

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  Czyli chcesz powiedzieć, że wybiegasz w przyszłość, ale w kwestii ilości przedmiotów pozostajesz w teraźniejszości? Nie rozumiem Cię zupełnie... Ja już nie do końca ufam BSG, ale jednak jestem w stanie sobie wyobrazić co najmniej kilka scenariuszy, w jaką stronę może iść gra, żeby endgame funkcjonował dłużej niż pół roku, nie mówiąc już o powiększaniu asortymentu. Po pierwsze - nie chodzi o samą ekonomię. Po drugie - nawet gdyby chodziło o samą ekonomię to wipe jest konieczny, tym bardziej w momencie, kiedy baza przedmiotów jest niewielka. Obecnie rynek graczy wypełniony jest wysokimi levelami z wypełnionymi stashami... nie da się w tej sytuacji wprowadzić nowej mechaniki handlu bez resetu! Cholera jasna, nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii żeby to zrozumieć. Nie wiem gdzie będzie mój handel na 40 lvl. Po pierwsze dlatego, że nie jestem w 100% przekonany, że gra wyjdzie do 2030 roku. Jeśli natomiast wyjdzie, czemu ogromnie kibicuję, to jednak domyślam się, że poza obecnymi mechanikami dotyczącymi rozwoju postaci czy questów pojawią się również nowe... Wtedy odpowiem na Twoje pytanie, tylko mi się przypomnij. Napisałem o tym kiedyś na reddicie to mnie zminusowali tak, że aż wióry poleciały Społeczność jest obecnie mocno podzielona i zbyt wiele osób chce wipe'ów, żeby ich nie było.
 13. vinis88

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  No to fakt Rozumiem, że to zdanie ma oznaczać, że tylko mały procent graczy wg Ciebie będzie korzystać z targowiska? Wg mnie to absolutna bzdura... Ludzie na każdym lvl będą się wymieniać, zmienią się jedynie priorytety. Poza tym questy handlarzy to tylko część ogólnej linii fabularnej. Pomijam już kwestie tego, jak obecnie wyglądają targowiska na forum czy reddicie - wysokie lvl sprzedają innym przedmioty do questów, niskie się wymieniają... każdy bierze w tym udział. A jak się miała zmienić, skoro od wersji 0.2 jest ciągle ten sam model sprzedaży? Dopiero pchli targ to zmienia... Poza tym nie za bardzo kumasz na czym polegają testy, więc nie za bardzo jest o czym gadać. Żeby była jasność: nie jestem zwolennikiem wipe'ów, bo jestem ogromnym hejterem obecnych w grze zadań, więc samo zjawisko nie jest mi w smak. Ale nie mam 15 lat, żeby nie rozumieć po co wipe'y są.
 14. vinis88

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  Yup... nie rozumiem jak ludzie chcą wprowadzić nową mechanikę handlu bez resetu ekonomii o0. Ale fakt, faktem, że sprawa ta ma dwie strony medalu... Levelowanie polega na wykonywaniu arcynieciekawych zadań (a skoro sa złe, to przymus ich wykonywania jest jeszcze gorszy), a większości ludzi wipe kojarzy się wyłącznie z tym. Zastanawia mnie na ile poprawa stabilności serwerów spowodowana jest tym, że poprawki są tak dobrze zrobione a na ile tym, że ludzie po prostu przestają grać.
 15. vinis88

  ACOG zbugowane w 0.10?

  Zmiana FOV nie pomaga?
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2