vinis88

Member
 • Content count

  651
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by vinis88

 1. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Devsi wiedzą. Ale wątpię, skoro ma wejść patch bez wipe'u to raczej nie spodziewałbym się takiego zabiegu jak ostatnio.
 2. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Nikt już nie ma działających kluczy tymczasowych. Pisz do supportu albo poczekaj do open bety.
 3. Problem ze Skierem

  Musisz mu dać klucz 220. Dawniej to było opcjonalne, teraz jest wymagane. Ja znalazłem swój w SCAVie, potem jeszcze kilka w szafkach a czasami trafisz u Fence'a. O ile pamiętam ten klucz był też w tym samym wagonie dawniej, ale ja go nie znalazłem nigdy, więc może być tak, że mi się to przyśniło
 4. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Masz to napisane w patchnote albo ostatniego patcha, albo któregoś hotfixa ja zdążyłem zrobić dosłownie kilka dni wcześniej, ale reszta mojego teamu musiała się biedzić.
 5. Glock 17 Gen 3

  Oby tak było, bo coby nie mówić... Glock to gratka sama w sobie a z tymi modyfikacjami to już w ogóle kąsek. Nie mniej byłoby miło, gdyby do czasu, kiedy faktycznie pistolety będą przydatne ich ceny zwyczajnie spadły. Jak już wyżej padło: płacić kilkadziesiąt tysięcy rubli za zmodowany pistolet, żeby pobiegać z nim dla zabawy? No pewnie, można... ale przecież z kałachem zabawa będzie jeszcze większa i szansa na zysk rośnie. A przetrwać rajd i zyskac na nim chce każdy, niezależnie od wielkości węża w kieszeni
 6. Glock 17 Gen 3

  Yep... niestety to chyba jedna z największych bolączek "mechanicznych" w chwili obecnej. Ja sobie lubię pobiegać na Johna Wicka z pistoletem, ale jednak sytuacje, w których zaskakujesz fullgeara, strzelasz do niego 5-6 pestek zanim w ogóle się zorientuje gdzie jesteś a potem i tak cię zabija są mocno demotywujące. Kiedyś z dwoma chłopami tak sie strzelałem dobre pare minut byłem jak szakal, ale nec Hercules contra plures... w końcu mnie dopadli. Wyczekuję dnia, kiedy w końcu coś się zmieni w tej kwestii.
 7. Aktualizacja 0.7.4.**

  @Rinzler_PL - masz na tym forum cały temat związany z dyskusją o tym filmie, nie trzeba go postowac w każdym temacie.
 8. Netcode w EFT

  Jasne, pełna zgoda... ale ja kupując grę w alfie zobowiązałem się niejako do testowania gry - staram się to robić, bo uważam, że gra jest warta takiego wsparcia. Niestety przypuszczam, że na każde 10 osób przypada 5-7, które nigdy nic nie zgłosiły, bo hurr durr - płacę wymagam! No tak nigdzie nie zajedziemy... Niestety masz rację tutaj w pełni. Niestety znowu się zgodzę - mam nadzieję, że mocna ostatnio obecność Nikity na reddicie zmieni trochę układ tych "sił". Ja teraz widzę w społeczności trzy typy osób: - kibicujących - mających nadzieję, ale sfrustrowanych - tych co kupili nie wiedząc co kupują i mają teraz pretensje Sam siebie klasyfikuję pomiędzy pierwszą a drugą grupą, bo o ile uważam, że postępy są widoczne (na przestrzeni kilku miesięcy), dodatkowo patche wydawane w piątki/soboty/niedziele świadczą o tym, że chłopaki dają z siebie ile mogą... ale z drugiej strony brak jasnych komunikatów i wypowiedzi w stylu wspominanej przeze mnie wyżej trochę budzą u mnie strach. BSG powinno zdawać sobie sprawę z tego, że EFT budzi ogromne emocje, bo ludzie widzą w niej niesamowity potencjał... nie dziwne są więc często emocjonalne wypowiedzi członków grupy drugiej. No i jest ta nieszczęsna trzecia grupa, która rozdmuchuje negatywne emocje... no ale tacy zawsze się znajdą. Dlatego też wypowiedź @K4MP3R uważam za bardzo trafną. My nie wiemy na czym polegają zadania emisariuszy (wiadomo - poza widoczną działalnością w community). Możemy mieć nadzieję, że w jakiś sposób przekazujecie nasze uwagi (albo wręcz: mamy nadzieję, że w ogóle BSG tego od Was oczekuje).
 9. Nie ma trybu Online. Pomocy!

  Nie ma problemu Każdy kiedyś zaczynał
 10. Netcode w EFT

  W dzisiejszych czasach to chyba nie jest jakiś okropny problem - zarówno Shadowplay jak i soft od AMD ma możliwość zapisania krótkiego fragmentu gry. Ja zgłosiłem w ten sposób jeden błąd (załączając link do YT i wiem, że kilka razy był z tego linku oglądany, bo jest ustawiony na priv), kilka innych ilustrowałem screenami... no trzeba sobie radzić. Można też zadać sobie pytanie: czy gdyby zastąpić każde trzy posty z narzekaniem na jeden film wsadzony w ticket z logami, to BSG nie miałoby łatwiej?
 11. Netcode w EFT

  Po prostu jak to zwykle w dyskusji bywa odbiegliśmy od głównego wątku zawartego w filmie: od opóźnień, poprzez serwery i problem dodawania koszulek, kończąc na ogólnej sytuacji. Bo o samym netcodzie stricte co miało zostać powiedziane już zostało: będzie poprawiany. Ale jeszcze odniosę się do jednego Twojego zdania bo jest kolejny wątek: Faktem jest niestety, że w dyskusji na reddicie Nikita napisał o tym, że jakoś na setkach streamów nie widać tych problemów, że ciągle wypytuje "kluczową grupę graczy" (kimkolwiek ona jest...) w tym temacie i też nie słyszy nic złego... Tymczasem jak jest - sami wiemy a film Battlenonsense'a to tylko potwierdza. Rozumiem, że żaden z emisariuszy nie może zdradzić nam klimatu ani tematów rozmów prowadzonych na wewnętrznych forach, więc faktycznie pozostaje mi sie przychylić do zacytowanego wyżej zdania.
 12. Nie ma trybu Online. Pomocy!

  Możesz grac bez mapy - po prostu przechodzisz dalej i lądujesz na losowym spawnie. Mapy możesz zakupić u terapeutki.
 13. Netcode w EFT

  Sześć godzin przed Tobą TheWay skomentował tę wymianę zdań - nie wiem czy Twoje dwa grosze coś więcej wnoszą Nie wiem na ile netcode poprawiali, bo nie pamiętam informacji na ten temat, ale chyba przyznasz, że stabilność serwerów wzrosła w stopniu bardzo zauważalnym. Pamiętasz czasy "awaiting session start..."? No przeciez, że pamiętasz - jak często Ci się to zdarza teraz? Bo mnie (odpukać) wcale. Sądząc po wielu innych grach multi, optymalizacja kodu sieciowego to nie jest prosta sprawa - dajmy im czas i spokój. Czym innym jest pisać o błędach i zgłaszać je do supportu a czym innym jest jojczeć bo "olaboga gra działa źle i niedobrze" - a niestety coraz więcej na forum widać jojczenia a coraz mniej tematów rzeczowych. Nie przepadam za tym argumentem. Ma on oczywiście podstawy, ale jednak po przemyśleniu: skoro są mali, to mogli zrobić małą grę Wg mnie największym grzechem BSG jest to, że robią grę, która wzbudza ogromne emocje nie tylko u fanów, ale ogólnie w branży... bo jest świeża, ciekawa, klimatycza. Pytanie czy są w stanie sobie z tymi emocjami radzić, bo PR u nich kuleje niesamowicie (chociaż i tak mocno się to poprawiło na przestrzeni roku). Święta prawda i chociażby przez pryzmat tego powinniśmy BSG dać szansę i trzymać za nich kciuki. Dopóki widac, że serio cisną się mocno to nie widzę pola do narzekania.
 14. Netcode w EFT

  To co myślę o obecnym stanie gry pisałem już niejednokrotnie, podobnie opisywałem swój stosunek do BSG. Inną sprawą jest to czy zauważyłeś jaki fragment Twojej wypowiedzi zacytowałem i w jaki sposób sie do niego odniosłem. Nie mam zamiaru dyskutować dalej z kimś, kto ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem - nie ma to po prostu sensu.
 15. Netcode w EFT

  w punkt! Bardzo krótkie zdanie, które obrazuje nie tyle Twój absolutny brak wiedzy na temat dewelopingu czy zarządzania jakimkolwiek projektem, ale przede wszystkim ignorancję. O ile te dwa pierwsze można wytłumaczyć - zapewne zajmujesz się w życiu czymś innym, więc dlaczego miałbyś mieć o tym pojęcie, to ignorancji nie da się tłumaczyć niczym... Jesteś zawiedziony postępami developerów to wytykaj im konkretne błędy, jasna sprawa. Nie rozumiem tylko po co robić sie z siebie głupka i pisać o rzeczach, których się nie rozumie.
 16. Bugowanie Broni

  pełna zgoda. Od tego jest beta, żeby szukać i eliminować luki... Jesli zablokują epsilon, to nie będziemy w stanie znaleźć tego błędu - proste.
 17. Nowe języki w Escape From Tarkov

  @caleb59 "umiejętności" też się nie mieszczą, więc musi być możliwość wydłużenia zakładki @Forien - chyba Ciebie najlepiej pytać? Jak w ogóle idzie tłumaczenie całości? Bo poza aferą dotyczącą nazw broni nic na forum nie było pisane.
 18. Nowe języki w Escape From Tarkov

  Pomyślałem o tym samym Nie pasuje mi tez zakładka "ogółem"... jakoś podskórnie bardziej pasuje mi tam słowo "ogólne" albo z innej beki "statystki".
 19. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Mają swoje plany i swoje tempo pracy... jeśli armator wie, że przeciekami ktoś się zajmuje, to nie widzę problemu, żeby kazał Mańkowi projektować różowe poręcze - bo Maniek od tego właśnie jest, a szef od tego, żeby pilnować całości a nie ślęczeć z batogiem nad jednym zespołem i odpuścić reszcie. Też jestem daleki od zachwytu, bo po ostatnim patchu i hotfixach Shoreline mi chodzi średnio poniżej 30 fps, więc ciężko mówić o jakiejś przyjemności z gry, zwłaszcza, że doszły nowe błędy (drzwi, zacinające się full auto - przez te dwa ginąłem cały weekend).Ale jednak zachowuję zdrowy rozsądek i zimną krew (tzn staram się) - albo im ta gra wyjdzie, albo nie. Zapłaciłem, swoje już przegrałem... zostaje mi tylko kibicować i raportować błędy. O ile obecny stan gry nie napawa mnie optymizmem, to jednak zauważam, że ciągle pracują (ilość hotfixów) i to mi się bardzo podoba - niejedno duże studio wolniej poprawia swoje gry PO PREMIERZE. Nie będę się śmiał z koszulek BEARów, bo wg nie tutaj leży problem...
 20. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Wyobraźcie sobie proszę stocznię. Trwa budowa statku... termin ciśnie. Jest sobie jakiś tam plastyk, który projektuje wnętrza kajut czy innym tam sal bankietowych, bo to taki duży statek. Ten właśnie rzeczony plastyk, nazwijmy go Maniek, ze zdziwieniem stwierdza, że do jego stanowiska podchodzi jakiś gość... przyszły użytkownik tego statku, nazwijmy go: kapitan Józek. Ten rzeczony kapitan Józek mówi do Mańka: Maniek! Twoj mać! Ja chcę za tydzień płynąc tym statkiem, ale spawacze nie nadążają ze spawaniem kadłuba! Masz li tu spawarkę i w te pędy lec spawać! Maniek skonsternowany... no bo ani on spawarki w rękach nigdy nie miał, ani nawet nie wie jak się to robi... wie jak spawy wyglądają, bo robi na stoczni, nawet czasami sposoby łączeń uwzględnia w swoich projektach... no ale spawać nie umie i mówi o tym Józkowi. No ale kapitan ma to gdzieś: Ma być pospawane i już! (tupie przy tym nogą...). Taka to krótka historyjka... Józki.
 21. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  W przeciągu dwóch tygodni ma być gotowa nowa mapa. Koniec wiadomości. Nie ma żadnych informacji na temat kolejnego patcha ani wipe'u, można spekulować, że wydarzy się to na przełomie lutego/marca, ale to tylko spekulacje.
 22. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  U mnie to odpada - w obu wspomnianych przypadkach strzelalem jako pierwszy, z zaskoczenia. Przez HAMRa widziałem jak koleś biegnie na mnie sprintem (cholera, taka okazja wyciągnąć mu full auto :P) a w drugim był ustawiony bokiem. czy devsi już się do tego odnosili?
 23. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Czy ktoś z Was miał kiedyś taki problem, że pomimo ustawionego trybu full auto, broń strzela pojedynczym ogniem? Tzn nie do końca pojedynczym, bo LPM jes trzymany i broń strzela, ale zupełnie nie tym ROFem, którym powinna... Dzisiaj zginąłem z tego powodu dwa razy i zupełnie nie rozumiem o co chodzi... Nie piszę do supportu, bo nie znalazłem żadnych zależności poza tym, że dzieje mi się to tylko przy AK-74N (ale też z tej broni ostatnio dużo strzelam po prostu) i zawsze przy celowaniu przez optykę (w jednym przypadku dzisiaj był to HAMR a w drugim OKP-7). Wykluczam problemy z myszą.
 24. Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  2x "O" - było w patchnotes'ie
 25. Tekstowa gra RPG Escape From Tarkov wystartowała !

  Z tego co widzę - są wolne sloty.