Babimko

Member
 • Content count

  737
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Babimko

 1. Is EoD upgrade reset worth it?

  Never regretted it to be honest:) go for it!
 2. Next Wipe Soon ?

  There is no wipe dont waste your gear!
 3. AK-74M3

  AK-12 you mean? Yes.
 4. This Is Crazy

  No one is forcing you to play the game. You sound just as ignorant throwing a tantrum won't get your NETCODE fixed. Next time do some research on a product before you invest. The forums is riddled same poo fix this do this make this implement this? It's a small team they are not an triple aaa developer lower your expections a bit. Don't be part of the problem be the solution.
 5. This Is Crazy

  Its been known since Alpha. Just because a youtuber brought the issue up its been a hot topic recently all the alpha players know this problem very well. If you played the alpha you would know that the servers were very very unstable the servers now are like butter milk if you compare it to alpha. I guess would be they were already planning on updating the netcode but after OBT after video went viral they had to damage control it so they are implementing it now. Hence why the patch is taking so long to arrive usually after patch notes the patch would be ready to download the following day or 2. I am not justifying or defending anyone i still play Tarkov my opinion wont change or feelings about the game just because some YouTuber upload a video about something most of the community knew about. Been playing since Alpha 7 hours a day since and still continue to do so. This is my opinion if I have grammar issues or something doesn't sound right I apologize English isn't my native tongue Russian is.
 6. MPX

  Ruslar nasil yaptiysa aynisni yaptim millet silahlari tanaisin icin hepsini bir konu altina koymak daha sacma olur. Ayrica begenmesen git daha iyisini yap kardesim. Ben bu oyunu Alfa dan beri oyniyom anliycan 8 ay dir yeni gelen arkadaslar silahlar hakkind bilgi edinsin diye yaptik.
 7. MPX

  SIG MPX, SIG Sauer tarafından tasarlanmış ve üretilmiş, gazla çalıştırılan bir alt makinalı tüfek olup, öncelikle 9 × 19mm Parabellum kartuşu ile bölmelidir. Tam kapalı ve dönen cıvata ve piston sistemi özellikli ilk alt makinalı tüfektir. Bu, kullanıcının güvenliğini artırmak ve daha güvenilir bir ateşli silah elde etmek için yapıldı. 2013 yılında tasarlanmış ve 2015 yılında halka açıklanmıştır. Geri tepmeyi azaltmak için SIG Sauer kısa stroklu itmeli gazlı gaz sistemi bulunuyor. Silahın güvenilirliğini arttırmak İkinci nesil MPX, 9 mm'den .357 SIG'ye veya .40 S & W'ye dönüştürme imkânı tanıyan bir sisteme sahip ancak, kuruluşundan bu yana birinci parti dönüşüm kitleri iki üretim kuşağı için mevcut değildi makine altı tabancası.
 8. MP5

  Heckler & Koch MP5 (Almancadan: Maschinenpistole 5, Submachine gun 5 anlamına gelir), 1960'lı yıllarda Oberndorf'taki Alman küçük kolluk üreticisi Heckler & Koch GmbH (H & K) mühendisleri tarafından geliştirilen 9mm'lik Alman dizaynı alt-makinası silahıdır. Neckar'ım Bazı yarı otomatik sürümler de dahil olmak üzere, MP5'in 100'ün üzerinde varyantı var. MP5, 40 ülkeyle ve çok sayıda askeri, kolluk kuvvetleri, istihbarat ve güvenlik teşkilatı tarafından kabul edilen dünyadaki en yaygın makine silahlarından biridir [4]. Kuzey Amerika'daki SWAT ekipleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.
 9. Saiga-9

  Saiga 9, Vityaz-SN makineli tüfek üzerine kurulu kompakt ve hafif bir tabanca yastığı yarı otomatik karbürdur. Uygun fiyatlı ve düşük geri tepmeli mühimmat sayesinde, çoğu kapalı alanlarda kullanılmak üzere hemen hemen tüm atıcılar tarafından kullanılan ideal bir eğitim ve eğlence amaçlı çekimdir. Saiga 9 carbine, basit geri tepmeli çalıştırma eylemi kullanır ve açık cıvatadan patlar. AK tipi kumandalar ve düzeni vardır ve yan katlanır iskelet omuz stoku ve siyah plastik mobilyalarla donatılmıştır. Kırmızı nokta manzaraları için Picatinny ray, üst kapağa entegredir ve karabina, ayarlanabilir demir manzaraları ile donatılmıştır. Carbine, 10 tur ile sınırlı veya 30 tur kapasiteli sökülebilir kutu dergilerini kullanmaktadır. Rus pazarı için, karabina, omuz stoğu katlandığında ateşlemeyi engelleyen otomatik tetik kilidi ile donatılmıştır.
 10. VPO-136

  7.62x39 mm kalibre yarı otomatik av kanadı. Klashnikov (AKM) platformunda yaratılmıştır ve aynı görünümü, ağırlığı ve boyutları vardır. Orta ve büyük oyunların profesyonel ve amatör avlanmasının yanı sıra spor kullanımı için tasarlanmıştır.
 11. OP-SKS

  Molot OP-SKS Karibin SKS'nin av tüfeği versiyonu olup, en popüler cephane 7.62x39mm ile yüklenmek üzere tasarlanmıştır. Karbürü her yaş ve boydaki atıcılar için ağırlık ve boyutlar ergonomik hale getirir. 50 yılı aşkın bir süre boyunca her türlü geleneksel Rus avı için kullanılmıştır. Afrika, Güneydoğu Asya, Orta Amerika ve Ortadoğu'daki avcılarda test edildi. OP-SKS'yi, huş ağacının rengi dışındaki standart SKS'den farklı kılan, koyu kahverengi değil, standart SKS'den farklı olarak dovetail optiğini monte edebilmesidir.
 12. SKS

  SKS, Sergei Gavrilovich Simonov tarafından 1943 yılında tasarlanan 7.62 × 39 mm yuvarlak için odacıklı bir yarı otomatik karbon sovyettir. Tam adı SKS-45, Samosaryadny Karabin sistemi Simonova, 1945 için bir başlangıç özelligidir (Rusça: Самозарядный карабин системы Симонова, 1945; Simonov sisteminin kendinden yüklemeli Karbinesi, 1945). SKS-45 1949-1958 yılları arasında Tula Arsenal'de ve 1953 ve 1954 yıllarında Izhevsk Arsenal'de imal edildi ve toplam 2.7 milyon karbonin Sovyet üretimi gerçekleştirildi. 1950'lerin başında Sovyetler, SKS karabaşasını cephe hattından çıkarıp yerine AK-47 ile değiştirdi; Ancak, SKS onlarca yıldır ikinci basamak hizmetinde kaldı. Bugün hala törenli bir tüfek olarak kullanılmaktadır. SKS yaygın olarak ihraç edildi ve aynı zamanda Doğu Blok ülkelerinin, Romanya'nın ve Doğu Almanya'nın yanı sıra Çin tarafından "Tür 56 Karbin" olarak adlandırıldı. Doğu Alman versiyonu Karabiner S, Arnavutça Model 561 ve Kuzey Koreli "Tip 63" olarak biliniyordu. SKS, sivil artı piyasasında, ABD, Kanada ve Yeni Zelanda da dahil olmak üzere birçok ülkede av ve atıcılık yarı otomatik tüfek olarak popüler. Yaşı ve sayıları, nispeten ucuza satılmasını sağlıyor ve 7.62x39 mm mühimmat çelik kutu şu anda piyasada bulunan en pahalı orta ateş kartuşlarından biridir. SKS, 7.62 × 39 mm M43 yuvarlak için bölme yapılacak ikinci ateşli silahıydı, birincisi RPD idi.
 13. M4A1

  M4 karbür, M16A2 saldırı tüfeğinin daha kısa ve daha hafif bir varyantıdır. M4 5.56 × 45mm NATO, hava soğutmalı, doğrudan çarpma gazlı, dergi beslemeli karbindir. 14.5 inç (370 mm) varile ve teleskopik bir stoğa sahiptir. M4 karbürü, Birleşik Devletler Silahlı Kuvvetleri tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri Ordusu'ndaki M16 silahını ve Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri birliklerini temel piyade silahı olarak değiştirmektedir. M4 ayrıca M203 ve M320 bomba fırlatıcılarını da monte edebiliyor. Namludaki ayırıcı basamak, M203'ü standart donanımla monte etmek içindir. M4A yarı otomatik ve tam otomatik modlarda (M16A1 ve M16A3 gibi) ateşleme yeteneğine sahipken, M4 yarı otomatik ve üç turlu patlama modlarında (M16A2 ve M16A4 gibi) ateşleme yeteneğine sahiptir.
 14. AKS74UB

  AKS-74U, modifikasyon B'nin (sessizlik) özel bir versiyonu, varsayılan olarak bir kırlangıç kuyruğu kaplamalı montaj aparatı, bastırıcı bir cihaz ve ses altı mühimmatın atılması için özel mekanlar ile verilir. PBS-4
 15. AKS74UN

  80'li yılların başında savaş araçları mürettebatı ve havadan savunma birlikleri için geliştirilen AKS-74 saldırı tüfeğinin azaltılmış versiyonu, kolluk kuvveti ve özel kuvvetlerle kompakt boyutları için çok popüler oldu. Mod.N (gece) gece görüşleri için bir dovetail askısı ile donatılmıştır.
 16. AKS74U

  AKS-74U kısa atış tüfeği ("U" sonekini Rusça'da "Ukorochennyj", İngilizce'de "Kısaltılmış" anlamına gelir) 1970'lerin sonlarında AKS-74 saldırı tüfeğinden geliştirildi. AKS-74U, tank, tabanca, helikopter ve diğer araç ekipleri için ve kompakt ama nispeten güçlü bireysel otomatik silah gerektiren özel operasyon güçleri için kişisel bir savunma silahı olarak tasarlandı. AKS-74U, tipik bir alt makinalı tüfeğin boyut ve efektif aralığına sahip ancak genel konu, saldırı tüfeği mühimmatı ve dergilerinin yanı sıra genel sorun çıkma tüfeği, AK-74 ile parçaların değiştirilebilirliği avantajına sahiptir AKS-74U ayrıca patlamalarda ateş ederken hızlı aşırı ısınma eğiliminde bulundu. AKS-74U'nun özel bir versiyonu, hızlı sökülebilir susturucu ve özel 30 mm susturulmuş bomba fırlatma modeli BS-1 "Tishina" ("sessizlik") ile donatılabilen Özel Kuvvetler (Spetsnaz) için geliştirildi. Fırlatma, kutunun dergisinde saklanan özel boş kartuşlar kullanılarak başlatılan ve fırlatma tabancası tutamağında bulunan özel HE-DP grenadalar kullanıyor.
 17. AK74N

  AK-74 Rus: Автомат Калашникова образца 1974 года veya Kalaşnikof otomatik tüfek modeli 1974 1970'lerin başında Rus tasarımcı Mikhail Kalashnikov tarafından geliştirilen bir saldırı tüfeği olarak daha önceki AKM'yi (kendisi AK'nin rafine edilmiş bir versiyonu 47 Daha küçük bir 5.45 × 39mm kartuş kullanıyor ve önceki Kalaşnikof model silahların 7.62 × 39mm odacıklarını değiştiriyor. Tüfek ilk olarak 1979 Afganistan çatışmasına katılan Sovyet güçleri ile hizmet gördü. Pakistan Hizmetler Arası İstihbarat Dairesi Afgan bürosunun başkanı, CIA'nin Sovyet-Afgan Savaşı sırasında Mücahidlerin eline geçen ilk AK-74 için 5000 dolar ödediğini iddia etti. Halen, tüfek, eski SSCB ülkelerinin çoğunluğu tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ayrıca, Bulgaristan'da (AK-74, AKS-74 ve AKS-74U) ve eski Doğu Almanya'da (MPi-AK-74N, MPi-AKS-74N, MPi-AKS-74NK) lisanslı kopyalar üretildi. Eski Sovyet cumhuriyetleri ve doğu Avrupa ülkeleri yanında, Moğolistan, Kuzey Koreli Özel Kuvvetler ve Vietnam Halkının Deniz piyade AK-74'leri kullanıyor Standart AK-74'ün ana tasarım farkı, optik ve gece ışıkölçerleri için bir yan montaj parçasıdır.
 18. AKMS

  AKMS (GRAU Endeksi - 6P4), katlanır omuz parçası (stok) ile AKM'nin bir varyantıdır. Koltuğun altında ileri-katlanır. Hava birlikleri için özel olarak tasarland AKM'nin ana varyantı sabit ahşap stoğun yerine katlanabilir metal omuz stoğu ile donatılmış AKMS (S - Skladnoy - Katlanır) 'dır. AKMS'in metal stoğu, önceki AKS-47 modelinin katlanır stoğundan biraz farklıdır, çünkü değiştirilmiş bir kilitleme mekanizması vardır; AKMS stokundaki her iki destek kolunu AKS- 47 katlama modeli. Ayrıca, freze edilmiş versiyonların yerine perçinli çelik preslerden yapılmıştır.
 19. AKMN

  AKMN, gece görüş cihazını takmak için kullanılan bir yan ray ile donatılmıştır. AKMN-1 olarak adlandırılan model çoklu model gece görüş alanı 1PN51 ve çok modelli gece görüş alanı 1PN58 olan AKMN2'yi monte edebilir. AKMN (NSPUM-AKMN2 kapsamı ile), NSP familiy - NSP-2/3 / 3A, NSPU, NSPUM gece görüş alanlarının kurulumunda dovetail montajlı modifiye AKM'den oluşan küçük bir silah sistemidir.
 20. 0.7.4.972 Ön Yama Notları

  10 numara patch vallah!
 21. AN-94 when?

  The AN-94 was designed as a potential replacement to the AK-74 series of rifles currently in service with Russian Armed Forces. Due to complex design and expense, its adoption has been very slow and it is in limited use, and it most likely will never become general issue. The stated great advantage of the AN-94 system is its ability to delay the recoil force until the fired round/s have left the barrel. This, it is claimed, enables more 'hits' on target under the most adverse combat conditions. The AN-94 offers a unique two-shot burst function at a stated 1800 rounds per minute rate of fire. The Nikonov mechanism fires the second shot in the burst quickly enough to allow it to escape before the recoil of the first shot is felt, thus potentially allowing the two shots to hit extremely close together, for example to aid in piercing body armor.
 22. This Is Crazy

 23. In a way you answered your own question. It's not about accuracy it's about deliever more rounds then the enemy that's the mentality with people.
 24. AS Val ve VSS Vintorez

  AS Val ve VSS (Rusça: Автомат Специальный Вал Avtomat Spetsialni Val), Sovyet yapımı bir sessiz piyade tüfeğidir. Silah, 1980'lerin sonlarında TsNIIToçMaş tarafından geliştirildi ve Tula Arsenal tarafından üretilmektedir. Öncelikli olarak gizli veya gizli operasyonlar için Spetsnaz birimleri tarafından kullanılmaktadır. Rus Spetsnaz, Rusya İçişleri Bakanlığı ve Federal Güvenlik Servisi tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca, Rus Ordusu, Gürcistan Ordusu ve Ermenistan'daki Özel Kuvvetler ve Abhkazya tarafından kullanılan çeşitli birimlerde kullanılır; Geçmişte KGB'ye de hizmet etti. Ve Kızıl Ordu. Kalibre 9x39mm SP5: SP-5 (7N8) - SP-5 (СП-5) (SP: Spetsialnyj Patron; "Özel Kartuş") Nikolai Zabelin tarafından geliştirildi. Geleneksel kurşun çekirdeği FMJ kurşunudur, ancak doğruluk için geliştirilmiştir ozel mermidir seviye 1 ve 2 zırh kevlar yelekleri delip gecebiliyor ama seviye 3 zırh geçemiyor. SP6: SP-6 (7N9) - SP-6 (СП-6), Yuri Frolov tarafından geliştirildi. Sertleştirilmiş metal zırh delici çekirdeğe sahiptir. 500 metrede 2 mm (0.079 inç) çelik veya 6 mm (0.24 inç) çelik, 2.8 mm (0.11 inç) titanyum veya 30 kat Kevlar 200 metreye nüfuz edebilir. 100 metre sonra 8 mm (0,31 inç) çelik nüfuz eder, arkasındaki yumuşak bir hedefi nötralize etmek için yeterli gücü korur Etkili menzil 300-400 m arasi Tarkov ballistic raporlama da; SP5 56 damage yapiyor SP6 47 damage yapiyor Level 4 Prapor da buluna bilir silah.
 25. AKM

  AKM (Rusça: Modernize edilmiş Kalaşnikof saldırı tüfeği, tercüme., Avtomat Kalashnikova modernizirovanniy, 'Modernize Otomatik Kalaşnikov' yazan) Mikhail Kalashnikov tarafından tasarlanan 7.62 mm'lik bir saldırı tüfeği. 1940'larda geliştirilen AK-47 tüfeklerinin ortak bir modernize edilmiş çeşididir. 1959'da Sovyet Ordusu ile hizmete giren AKM, bütünün en yaygın türevi. ihraç edilmiş ve üretilmiştir. Bu tüfeklerin üretimi hem Tula Silah Fabrikası hem de İzhmash'de gerçekleştirildi. 1970'lerin sonunda AK-74 tarafından Sovyet cephe servisinde resmen yerini almış, ancak dünya çapında kullanılmaya devam ediyor Modernleştirilen 7.62mm Kalaşnikov, AK'yi Sovyet Ordusu'nun standart bir hizmet silahı olarak 1959'da kabul etmiştir. Ana farklılıklar, AK ile karşılaştırıldığında: gelişmiş doğruluk aralığı, daha düşük ağırlık, yeni stok, tetik, çekiç retarder, namlu kompansatör ve tüfeğin verimliliğini arttırmayı amaçlayan diğer tasarım değişiklikleri. 7.62x39mm oyunda PS, BP, US, T45M, HP. var en iyisi BP dir level 4 Prapor satiyior