Jump to content

mockingbird

Member
 • Content Count

  222
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Very Good

About mockingbird

 • Rank
  PMC operator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mockingbird

  The game is broken.

  I had the same. It's most likely server connection issues. Wait for the traffic to die down a bit.
 2. mockingbird

  Game is constantly freezing

  I think most folks are using the aptly named Memory Cleaner by Koshy John.
 3. mockingbird

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  Ja akurat z mechaniki handlu korzystam i jestem zainteresowany, żeby to było dograne. Nie interesuje mnie mielenie słomy na fabryce ani bieganie z siekierą po bitkojny. Jak widać można w tę grę grać na więcej niż jeden sposób i dobrze się bawić. Dla jednego modding broni to niepotrzebny dodatek - wystarczy sprawdzić u streamerów jaki jest "jedyny słuszny setup", dla innego to esencja która właśnie go do tej gry przekonała. Selektywny wipe jest moim zdaniem bez sensu, bo zawsze ktoś będzie niezadowolony, a tak naprawdę poprzednio zastosowane pozostawienie reputacji u handlarzy niczego nie zmieniło. I tak trzeba było przebijać się przez początkowe zadania żeby "nadgonić" swój progres. Dlatego jak mamy się bawić w myszkę i fiutka: "a może dzisiaj zostawimy sobie skille, ale nie wszystkie, tylko covert movement i... może pistolety" to niech robią po prostu pełny wipe. Wszystkim po równo. Przynajmniej nowi gracze nie będą beczeć że w lobby same dwucyfrowe levele. Jak ktoś czuje zmęczenie materiału, to można po prostu wziąć wolne od tarkowa. Wyszło onegdaj parę fajnych gier. Co do tego naszego niby testowania, co chwila słyszę że póki co, to co jest w grze ma się nijak do planowanej ostatecznie implementacji. Ja w supporcie już po raz trzeci zgłaszam ten sam błąd (wyświetlanie tekstu w opisie zadania), od kolejnego patcha nikomu się nie chciało nad tym pochylić. Wyszła szumnie zapowiadana aktualizacja 0.10, fpsy na interchangu podskoczyły mi do ok. 10, co z tego skoro łapię freeze gdy tylko ktoś zacznie do mnie strzelać. Mam wrażenie, że jesteśmy tu tylko (aż?) po to żeby robić ruch na serwerach i wyłapywać błędy typowo hardwarowe, BSG i tak robi swoje i wg swojego planu. Możemy się bawić tym co jest, albo dać sobie spokój i wrócić do gry w roku 2028. Z drugiej strony, u mnie wczoraj wpadł level 22 i też jak sobie pomyślę, że za jakieś parę tygodni znowu będzie trzeba od nowa wałkować questy Prapora, to mnie skręca. Esencja problemu jest taka, że zadania najzwyczajniej w świecie chapią dzidę, i to nie dlatego, że robię je już któryś raz z kolei. Kolejność wykonywania jest ustalona na sztywno i bardzo liniowa. Jak masz problem wygrindować jakąś pierdółkę w stylu magazynka do mp5 (to jeszcze zanim można go było pomienić na PSU) to progres się totalnie zatrzymuje. Myślę że warto by męczyć bułę deweloperom właśnie o to, żeby wprowadzili jakieś losowe questy, albo większą dowolność w wykonywaniu tego co jest, nie mówiąc już o takich patologiach jak Make ikea great again, na które można stracić całkiem sporo życia jeśli nie trafisz dobrze na spawny scavów. Żeby było śmieszniej, zaraz po tym queście otwierają się ciekawsze questy wymagające eksploracji, które równie dobrze możnaby wykonywać równolegle.
 4. mockingbird

  Toxic Community

  If you want to avoid PvP, for whatever reasons, hunkering down for the first 10-20 minutes (depends on map size) of the raid lets you avoid all the heavy traffic. Bring snacks, perhaps something with a magazine and ammo to diddle around with, so that it's not all completely useless. Listen to the shooting and avoid these areas. Especially on big maps like Interchange and Shoreline, most of the traffic will focus on the same locations. You can watch streamers play and avoid these areas.
 5. mockingbird

  The Forge

  Well, given that Tarkov is supposed to have a metric funkton of guns, I think any WW2 stuff will simply be buried by the more recent stuff which will perform better, have better and more plentiful ammo as well as attachments. I'm not too keen on an mp40 or a thompson in the game as well, but since we'll most likely be getting the PPSH, Stalingrad reenactment is not that far off. I think it's a good line to draw with weapons that are no longer in production and no longer get any aftermarket stuff, like modernized stocks.
 6. mockingbird

  The Forge

  Yeah, we totally shouldn't get the colt 1911, or the SVT40, or the TT, or the Mosin... oh wait.
 7. mockingbird

  Best Way to Spend 1M for Ragman?

  I would either buy kolpaks or scav vests from him, then sell them to whoever else needs increasing their spent amount. Scav vests to Skier was probably the least bad trade if I you were to do the math, but truth be told, I just wanted to be done with it in the fewest clicks and still killing more than one bird with the same stone.
 8. mockingbird

  Pomocy !!!

  Sprawę masz u tego, od kogo kupiłeś. Support ci nie pomoże, jeśli nie kupiłeś gry u nich.
 9. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Tak, w tych aranżacjach i podobno też na różnych półkach. To może być po prostu pech, generalnie tam gdzie lwy i konie to też powinna być szansa na koty.
 10. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Sejfy, pokoje w ikei, pokoje w kurorcie na shoreline.
 11. mockingbird

  Killing scavs

  AI scavs won't shoot you when you play as one. Until you kill one, then they turn hostile. That's pretty much it. As a PMC, scavs are hostile towards you, and killing them is kinda expected for a bunch of quests.
 12. mockingbird

  Quest, 14 kills on woods.

  Scav runs do not count for quests. Switch to your PMC character.
 13. mockingbird

  Sprzedaż konta

  To by było na podstawie tego, że udzielona Tobie licencja jest niezbywalna i nieprzenoszalna. Pretensję miej do tego tego co napisał EULE, potem tego kto na tę EULĘ kliknął, że akceptuje. To jest paradoksalnie dobre, bo ogranicza w jakiś sposób rynek dla skradzionych kont.
 14. mockingbird

  Sprzedaż konta

  Teoretycznie sprzedać próbować możesz, natomiast zabrania tego licencja (EULA). Ostatnio były jajca i ludzie potracili konta kupowane przez G2A i innych odsprzedawców. Więc ryzyko, że sprzedane konto zostanie zbanowane jest --- a w związku z tym o kupca będzie trudno.
 15. mockingbird

  Ogromna fala banów.

  Zapominasz o jednym, to co widzisz jako jeden glitch - np. zabiłem gościa, a gdzie jego klamka, to jest jeden efekt, który może mieć wiele różnych przyczyn. Strzelanie broniami z bezpiecznych pojemników ciągnie się za tą grą już długo, problem jest cały czas naprawiany i cały czas pojawia się na nowo - bo za każdym razem metoda jego wystąpienia jest inna. I teraz, jeśli glitcher jest jeden, dodatkowo wisi nad nim widmo banana, to prędzej skiśnie niż się z kimś podzieli informacją o błędzie - mniejsza szansa na to, że metoda dotrze do deweloperów i zostanie naprawiona. I teraz dochodzimy do tego o czy mówisz: Tu wchodzimy na poziom Zen, czy jeśli drzewo upada w lesie, to robi hałas, skoro nie ma nikogo żeby go usłyszał. Jeśli błąd jest niepopularny, to warto się nim przejmować? Z punktu widzenia software developera na pewno nie. Tyle że powyższa sytuacja będzie raczej wynikiem ciężkiej pracy testerów i koderów niż myślenia życzeniowego i zakazów.
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2