Jump to content

mockingbird

Member
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

103 Very Good

About mockingbird

 • Rank
  PMC operator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mockingbird

  gunsmith part 2

  Prawdopodobnie kolbę byś musiał złożyć. 6 kratek ma mieć.
 2. mockingbird

  Make Fence of use

  Fence seems pretty much obsolete at this point, flea market being the final nail. Unless you just want to unload your gear with minimum number of clicks and don't really care if you lose a bit of money. Biggest problem with any attempted fix is that single items will get swiped really, really fast because of macros or just the fact that there will be thousands of players clicking "refresh" at the same time. It's always been that way, even in the times when Fence was "useful" i.e. you could snag a random flash drive or key from him. I think an interesting approach would be to make him less dependent of rubles and introduce some randomized item trades that are not used otherwise. Say, he's got a Bitcoin on sale, but wants a Grizzly and a 3M armor for it. Or the other way around, he wants MP5s and gives out random loot items for it - one time it'll be Gas Analyzers, another time you'll get a batch of 20 random cigarettes.
 3. mockingbird

  Parę pytań odnośnie gry jako nowy gracz

  U każdego handlarza masz zakładkę "Tasks", masz tam opisane co i jak, wystarczy kliknąć accept. Np. u Prapora na start jest misja "Debut", w której masz ubić na mapie Customs 3 scavengerów i dostarczyć strzelby MP133 (skąd je weźmiesz to już twoja sprawa). Najważniejsze w wykonywaniu zadań jest zdobywanie zaufania u danego handlarza, dzięki czemu możesz odblokować wyższy jego poziom i kupować lepsze fanty, ale też można z tych późniejszych całkiem porządny EXP uzyskać.
 4. mockingbird

  Parę pytań odnośnie gry jako nowy gracz

  Odpalaj sobie co jakiś czas tryb scav, pozwiedzaj mapę, gdzie co lubi fajnego leżeć (boty nie będą cię zaczepiać, więc martwisz się tylko o graczy). Postaraj się wynieść jak najwięcej rzeczy z mapy. Jak słyszysz że gdzieś się strzelają, to poczekaj chwilę aż zainteresowani sobie pójdą i pozbieraj fanty (strzelb i mniejszych pojemników i tak nikt nie podnosi). Jak czujesz się chojrakiem, możesz spróbować wziąć bardziej czynny udział w zabawie, sprzęt scava masz za darmo więc nie tracisz. W ten sposób możesz sobie uzbierać sprzęt na rajdy zwykłą postacią - tu przyda się znajomość map. Interchange jest całkiem fajna na początek - bierzesz jakiś plecak, TT, dwa magazynki i próbujesz upolować sobie scawa - dostaniesz po nim w spadku kurtkę, być może lepszą broń, może większy plecak. Warto zbierać maski po scavach - są do wymiany 5x za pancerz PACA. Bardziej do poprawy humoru, ale zawsze to lepiej niż na golasa. Obczaj system ubezpieczeń - jeśli zginiesz i nikt ci nie zabierze fantów, wrócą po ~24h. Rozklekotanego vepra nikt nie będzie zbierał z twojego trupa, a jest to całkiem dobra broń na boty. Na Flea Markecie można kupić większość rzeczy, np. Scav Backpack który mieści trochę, ale najlepiej próbować dobić do tego 10 poziomu doświadczenia, otwiera się wtedy 2 poziom handlarza Peacekeepera i tam już jest kilka fajnych zabawek. Od tego momentu gra się robi nieco bardziej komfortowa.
 5. mockingbird

  The game is broken.

  I had the same. It's most likely server connection issues. Wait for the traffic to die down a bit.
 6. mockingbird

  Game is constantly freezing

  I think most folks are using the aptly named Memory Cleaner by Koshy John.
 7. mockingbird

  Kompletna lista zmian - aktualizacja 0.10.0.1870

  Ja akurat z mechaniki handlu korzystam i jestem zainteresowany, żeby to było dograne. Nie interesuje mnie mielenie słomy na fabryce ani bieganie z siekierą po bitkojny. Jak widać można w tę grę grać na więcej niż jeden sposób i dobrze się bawić. Dla jednego modding broni to niepotrzebny dodatek - wystarczy sprawdzić u streamerów jaki jest "jedyny słuszny setup", dla innego to esencja która właśnie go do tej gry przekonała. Selektywny wipe jest moim zdaniem bez sensu, bo zawsze ktoś będzie niezadowolony, a tak naprawdę poprzednio zastosowane pozostawienie reputacji u handlarzy niczego nie zmieniło. I tak trzeba było przebijać się przez początkowe zadania żeby "nadgonić" swój progres. Dlatego jak mamy się bawić w myszkę i fiutka: "a może dzisiaj zostawimy sobie skille, ale nie wszystkie, tylko covert movement i... może pistolety" to niech robią po prostu pełny wipe. Wszystkim po równo. Przynajmniej nowi gracze nie będą beczeć że w lobby same dwucyfrowe levele. Jak ktoś czuje zmęczenie materiału, to można po prostu wziąć wolne od tarkowa. Wyszło onegdaj parę fajnych gier. Co do tego naszego niby testowania, co chwila słyszę że póki co, to co jest w grze ma się nijak do planowanej ostatecznie implementacji. Ja w supporcie już po raz trzeci zgłaszam ten sam błąd (wyświetlanie tekstu w opisie zadania), od kolejnego patcha nikomu się nie chciało nad tym pochylić. Wyszła szumnie zapowiadana aktualizacja 0.10, fpsy na interchangu podskoczyły mi do ok. 10, co z tego skoro łapię freeze gdy tylko ktoś zacznie do mnie strzelać. Mam wrażenie, że jesteśmy tu tylko (aż?) po to żeby robić ruch na serwerach i wyłapywać błędy typowo hardwarowe, BSG i tak robi swoje i wg swojego planu. Możemy się bawić tym co jest, albo dać sobie spokój i wrócić do gry w roku 2028. Z drugiej strony, u mnie wczoraj wpadł level 22 i też jak sobie pomyślę, że za jakieś parę tygodni znowu będzie trzeba od nowa wałkować questy Prapora, to mnie skręca. Esencja problemu jest taka, że zadania najzwyczajniej w świecie chapią dzidę, i to nie dlatego, że robię je już któryś raz z kolei. Kolejność wykonywania jest ustalona na sztywno i bardzo liniowa. Jak masz problem wygrindować jakąś pierdółkę w stylu magazynka do mp5 (to jeszcze zanim można go było pomienić na PSU) to progres się totalnie zatrzymuje. Myślę że warto by męczyć bułę deweloperom właśnie o to, żeby wprowadzili jakieś losowe questy, albo większą dowolność w wykonywaniu tego co jest, nie mówiąc już o takich patologiach jak Make ikea great again, na które można stracić całkiem sporo życia jeśli nie trafisz dobrze na spawny scavów. Żeby było śmieszniej, zaraz po tym queście otwierają się ciekawsze questy wymagające eksploracji, które równie dobrze możnaby wykonywać równolegle.
 8. mockingbird

  Toxic Community

  If you want to avoid PvP, for whatever reasons, hunkering down for the first 10-20 minutes (depends on map size) of the raid lets you avoid all the heavy traffic. Bring snacks, perhaps something with a magazine and ammo to diddle around with, so that it's not all completely useless. Listen to the shooting and avoid these areas. Especially on big maps like Interchange and Shoreline, most of the traffic will focus on the same locations. You can watch streamers play and avoid these areas.
 9. mockingbird

  The Forge

  Well, given that Tarkov is supposed to have a metric funkton of guns, I think any WW2 stuff will simply be buried by the more recent stuff which will perform better, have better and more plentiful ammo as well as attachments. I'm not too keen on an mp40 or a thompson in the game as well, but since we'll most likely be getting the PPSH, Stalingrad reenactment is not that far off. I think it's a good line to draw with weapons that are no longer in production and no longer get any aftermarket stuff, like modernized stocks.
 10. mockingbird

  The Forge

  Yeah, we totally shouldn't get the colt 1911, or the SVT40, or the TT, or the Mosin... oh wait.
 11. mockingbird

  Best Way to Spend 1M for Ragman?

  I would either buy kolpaks or scav vests from him, then sell them to whoever else needs increasing their spent amount. Scav vests to Skier was probably the least bad trade if I you were to do the math, but truth be told, I just wanted to be done with it in the fewest clicks and still killing more than one bird with the same stone.
 12. mockingbird

  Pomocy !!!

  Sprawę masz u tego, od kogo kupiłeś. Support ci nie pomoże, jeśli nie kupiłeś gry u nich.
 13. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Tak, w tych aranżacjach i podobno też na różnych półkach. To może być po prostu pech, generalnie tam gdzie lwy i konie to też powinna być szansa na koty.
 14. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Sejfy, pokoje w ikei, pokoje w kurorcie na shoreline.
 15. mockingbird

  Killing scavs

  AI scavs won't shoot you when you play as one. Until you kill one, then they turn hostile. That's pretty much it. As a PMC, scavs are hostile towards you, and killing them is kinda expected for a bunch of quests.
×
b38e7c858218a416ef714554dce933a2