Jump to content

mockingbird

Member
 • Content count

  173
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Good

About mockingbird

 • Rank
  PMC operator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mockingbird

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Zakładanie miliona różnych chwytów przednich na kałacha tak naprawdę niewiele się różni od zakładania miliona kiecek na lalkę barbie..... tylko trochę inny, za przeproszeniem, target audience. Także tak.
 2. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  W sumie teraz już nie wiem w czym problem, ale do AKSU to jest ta przejściówka https://escapefromtarkov.gamepedia.com/AKS-74/AKS-74U_PT_Lock https://escapefromtarkov.gamepedia.com/AK74/AK100_PT_Lock ten pasuje tylko do 74M i do AK 100. Jak nie bangla, to masz buga albo zły model. Funkcja "compatible with" już działa, więc można sprawdzić przed zakupem.
 3. mockingbird

  Tarkov needs more realism: Scopes

  I agree on the knobs and stuffies and nya, but I reckon we'd first need these parameters to be saved and kept from raid to raid and a proper shooting range to test it out. Like I posted in another thread, that big NV button on Eotechs feels like its rubbing it in, cause it's too bright to be usable with night vision.
 4. mockingbird

  Difference between AI and Player Scav

  Sorry for the confusion, that was for the guy above you and his "-removed- streamers".
 5. mockingbird

  Difference between AI and Player Scav

  Why the namecalling? Sometimes you immediately can see an item that won't spawn on an AI scav. I've yet to actually test it myself, but player scavs supposedly also have the pouch slot which the AI doesn't.
 6. mockingbird

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Taką na serio optymalizację wydajności to akurat robi się najczęściej na samym końcu prac, natomiast w interesie BSG jest grę sprawdzić na możliwie największym przekroju konfiguracji, nie tylko uber high endach. Ja przyznam że bywają momenty kiedy gra się całkiem komfortowo, ale gdy zaczyna się większy ruch na serwerach to widzę coraz więcej problemów - scavy nagle przyspieszające 100 kmh (często mylone ze speedhackiem, a to po prostu serwer nadgania), przycinki podczas strzelaniny podczas których jednemu z graczy blokuje się na pół sekundy cały input, podczas gdy drugi nawala w niego bezkarnie... gra zrobiła duży progres przez ostatni rok, ale takie rzeczy już dawno powinny być rozwiązane i większość narzekających chodzi właśnie o to.
 7. mockingbird

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Zaczął od wycieczki osobistej, skończył tym że dyskusja jest bez argumentów. Widzę kindersztuba trollingu opanowana.
 8. mockingbird

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Z drugiej strony, wydawca z prawdziwego zdarzenia mógłby na przykład zadbać o fajną infrastrukturę serwerową (teraz już nie jest z tym najgorzej, ale po wyjściu z alfy cyrki były nieziemskie) i przytemperować niektóre fantazje deweloperskie, jak na przykład uporczywe wyważanie otwartych drzwi z własnym anticheatem. Mnie osobiście najbardziej szkoda, że się goście pałują z gównosilnikiem, stają na rzęsach i wyciskają z niego siódme poty (może niewiele mi do szczęścia potrzeba, ale wciąż jeszcze gdy idę do Ikei to mam poczucie przestrzeni), a pewne rzeczy, jak np. lunety z zoomem, albo widoczność graczy na dalekim dystansie wciąż są w szarej dupie. Ostatnio oglądałem np. developer diary do SCUM i trochę żal pupę ściska, że tam takie rzeczy już są klepnięte na etapie alfy.
 9. mockingbird

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  I tak dolicz jakiś tydzień zanim będzie się dało grać - będą musieli połatać wszystkie bugi od nowych ficzerów (obstawiam granaty dymne jako pierwszą rzecz która zostanie gruntownie wzięta w obroty), musi też przejść pierwsza fala graczy która na pewno parę bezpieczników w serwerowniach.
 10. mockingbird

  Group Markers for Friendly

  Friendly fire is a genuine concern in real life, therefore I expect BSG to hold their ground when it comes to that. Yes, you can find that the enemy has copied your armband color, but all is fair in war. Putting on enemy uniforms in order to spread confusion is a thing as well. All in all, team play requires you to train and practice to become effective, and I think that is quite all right: not just because of realism, but so that playing solo remains a valid choice. On my end, I'd love to see them take the armband idea a few steps further. I'll pass judgment when I see it in action, but my guess is that they won't be very useful unless the colors are quite bright (which will be a double edged sword) and they'll be useless at night anyway. I'm not a fan of any augmented reality bullshit (although I don't really see why it's considered outside the realm of possibility if thermal scopes are in the game, GPS is not forbidden tech in Russia, I presume?) but stuff like IR signalling and chemlights attached to your back which you can turn on and off (or cover an uncover) would be great.
 11. mockingbird

  Kolejna porcja banów

  Jeśli chcesz iść na wojenkę, to sądem właściwym będą instytucje w Anglii i Walii, doczytałem sobie przed chwilą, co w sumie jest fajne, bo sądzić się u nich w Rodinu to by była przygoda. Ale tak szczerze, to idąc w tę stroną chyba za wiele nie ugrasz. Regulamin wyłącza odpowiedzialność BSG za wszystko co się odbywa podczas betatestów i nie udzielają żadnej gwarancji na niemożliwość gry w związku z działaniami innych graczy. np tu: "Battlestate Games Limited bears not liability for events taking place during beta-testing. After the beta-testing, all game values will be deleted from the Accounts (other than in agreed cases during performance of public beta-testing). The User confirms that they take part in beta-testing at their own risk and understand that the Game might include bugs." To jest bardziej o bugach, ale teraz weź preoruj przed sądem czym się różni bug, glitch, exploit, hack, itp. i tu: "7.1. The Licensor and/or Battlestate Games Limited, their authorised representatives and the right holders of the protected intellectual products do not bear liability for: 7.1.1. Unlawful or other actions on the part of the User and (or) third parties impeding use of the Game." To już jest bardziej na temat. Nie chce mi się czytać całości, pewnie jest tego wiecej i z tego co pamiętam były też jakieś klauzule niby zabezpieczające przed zwrotem kasy. Tak naprawdę w regulaminie mogą sobie pisać co chcą, bo prawem nadrzędnym będzie w tym przypadku pewnie prawo EU, skoro jest produkt sprzedawany na jej terenie, ale to już sam oceń czy starczy Ci zdrowia na wielkie boje, zwłaszcza że chyba nie inwestowałeś w Edge of Darkness. W BSG to nie sądzę żebyś cokolwiek załatwił po dobroci. Odsprzedaży konta zakazuje regulamin. Najlepszą opcją na zwrot byłoby, jeśli masz taką możliwość, cofnąć płatność przez kartę kredytową. Wyjaśniasz wtedy tylko w banku dokładnie co, jak i dlaczego.
 12. mockingbird

  Planowana lista zmian w patchu 0.9

  Czyli wchodzimy na poziom Zen? Jeśli drzewo upadnie w lesie i nikt nie słyszał jego upadku, to zrobiło hałas, czy nie zrobiło? Zgadzam się, że ten częściowy wipe to lekka ściema, największym problemem (dla mnie przynajmniej) jeśli chodzi o lewelowanie handlarzy po każdym wipie to jest poziom postaci. Na dobicie do 30 i powyżej to się czeka, i czeka, i czeka... Ale kij, będę mógł znowu mieć niewątpliwą przyjemność w szukanie miliona tuszonek, 10 pmców na shoreline i 30 scawów w ikei.
 13. mockingbird

  Just got very lucky on shoreline

  ...a magical place where sometimes you get got, and other times you're the one giving get...or something.
 14. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Zaprawdę powiadam Ci, nie znasz dnia ani godziny kiedy pacz upragniony przyjdzie.
 15. mockingbird

  Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

  Jak zauważyłeś, grając scavem musisz martwić się tylko o innych graczy, więc można względnie bezstresowo pobiegać sobie po mapach i na przykład zbierać pozostałości po bitwie, albo poobserwować gdzie lubi chodzić i co robi AI (przydatne w grze normalną postacią). Inni wolą obczaić sobie najpierw kolegów scavów, ustrzelić takiego z najfajniejszym sprzętem i szybkie chodu do ekstrakcji. Jeszcze inni lubią wyzwania i polują na zwykłych graczy. Wszystko zależy od twojej inwencji, póki co gra jest wolną amerykanką jeśli chodzi o frakcje. Ja osobiście traktuję scava jako tryb awaryjny, np. gdy wypsztykam się z kasy. Oczywiście, na początku przygody z tarkowem scav jest fajną opcją, bo tak naprawdę nie ryzykujesz niczym wychodząc na robotę, ale lepiej przestawić się na granie PMC wcześniej niż później, ponieważ wbijanie poziomów i robienie questów pozwala odblokowywać lepsze fanty u handlarzy i ogólnie pchnąć grę naprzód.
×