Jump to content
Damiano

Wprowadzamy BattlEye

Recommended Posts

Damiano

Drodzy uciekinierzy!

Jak się domyślacie ( bądź nie ) planujemy wprowadzić BattlEye anticheat aby zwiększyć ochronę przed nieuczciwymi graczami ( tak, to ta duża rzecz, o której ostatnio wspominaliśmy).

Pracujemy wraz z twórcami BE w celu zapewnienia jego stabilności i skuteczności, łącząc wszystkie dotychczasowe środki anticheat z jednym, solidnym systemem.

Oczywiście musi on zostać przetestowany. Ogłaszamy, że BattlEye zostanie niedługo wprowadzony do obecnej wersji gry.

Poinformujemy was, kiedy będziemy już gotowi go wprowadzić.

Będziemy wdzięczni jeżeli pomożecie nam w testowaniu i opublikujecie swoje opinie / zgłoszenia w odpowiednim temacie na forum. 

Dziękujemy!

IMG_20190813_164435_106.jpg

• Like 4
  • Upvote 1

szafir1978

Damiano, aby rozwiac watpliwosci, prosze o wypowiedz na temat reshade i battleeye.

Strasznie ludzie sie dopytuja i napinaja na angielskojezycznej czesci forum.

Dobrze by bylo aby wszelkie watpliwosci zostaly rozwiane.

Dastro
2 hours ago, szafir1978 said:

Damiano, aby rozwiac watpliwosci, prosze o wypowiedz na temat reshade i battleeye.

FAQ na stronie Battleye mówi jasno, że reshade jako nakłada wizualna nie jest wykroczeniem za który jest ban, wyjątkiem jest jeżeli BSG jako developer wyda oficjalny news, że reshade będzie niemile widziany.

Cytat z oficjalnego FAQ Battleye:

I’m using the software XY while playing my game with BE enabled, is it allowed or can I get banned for it?

Generally we only ever ban for the use of actual cheats/hacks or components of such hacks which are designed to intentionally bypass BE’s protection. Otherwise you don’t need to worry about getting banned. For example, non-cheat overlays and visual enhancement tools like Reshade or SweetFX are generally supported unless desired otherwise by the game developers (the latter two are currently blocked in PUBG, Fortnite and Islands of Nyne). We might decide to kick (not ban) you at some point for using a specific program (such as macro tools), but that won’t automatically flag you as a cheater.

Obecnie jest przyzwolenie na reshade, a jedynie Nikita kiedyś wspomniał na jakimś podkaście, że "możliwe" będzie to, że w przyszłości mogą powiedzieć stanowcze nie dla reshade. (prawdopodobnie przez to, że można sobie "zrobić" noktowizję, latarkę, zoom itp dzięki reshade).

TL:DR

Reshade jest jeszcze akceptowany.

Edited by Dastro

PrivateLogin

No dobra ale co z fałszywymi banami ? 

Np. taki Wiercik dostał bana za nic a grał dużo z kolegami na teamspeaku , normalnie się zachowywał a graliśmy w piątkę , czasem zabił i został zabijany w rajdach  no i  ni z gruchy i pietruchy wyłapał bana od Damiano.

A na forum nie da się odwołać bo też zbanowane .

Podobno macie dowody , dlaczego ktoś poszkodowany nie może zadać pytania jak to się stało , bo wszystkie drogi komunikacji z wami są zablokowane? 

Edited by PrivateLogin

Niewiarygodny
13 minutes ago, PrivateLogin said:

A na forum nie da się odwołać bo też zbanowane .

A może wysłać support ticketa poprzez główną stronę tarkova? Bo nie musi wchodzić na forum i otwierać tematu, to nie jest sposób w jaki kontaktuje się z BSG i załatwia tego typu problemy/rzeczy.

Jak nie no to zostaje multi konto i wtedy otwarcie support ticketu.
Bany za niewinność, nie wiem, nie słyszałem jak już to za programy odpalone w tle bo ktoś "pracował nad grami i miał cheatengin odpalony i zapomnial wylaczyc". W sensie takie historie na forum czytałem, nie oceniam, tylko informuję :D.

PrivateLogin

Do tej pory nie dostał odpowiedzi a wyłapał bana przed tym miesiącem,

a za multikonto dostał drugiego bloka od Damiano .

I raczej już nie ma chęci by co kolwiek do nich pisać, się zwrócił do takiego pana od spraw konsumenta . nic dalej nie wiem

Edited by PrivateLogin

Niewiarygodny
9 minutes ago, PrivateLogin said:

Do tej pory nie dostał odpowiedzi a wyłapał bana przed tym miesiącem,

Czyli jednak mógł otworzyć support ticket. No to całkowity kontakt nie został zablokowany :P. 
Bo to, że na forum pisać nie może to normalne według mnie (W sensie, że "cheater" dostaje bana na forum). 
I zgadzam się, że jakiś "dowód" mógłby, a raczej powinien być podany/pokazany jeżeli użytkownik tego chce. Sam dostałem kilka perm banów np. w Guild Wars 2 (Nie za cheaty) ale w momencie kiedy pytałem za co/o dowód to w wiadomości zwrotnej miałem informacje iż "Konto zostało sprawdzone jeszcze raz i zaszła pomyłka" :D.

Czasami (Nie piszę tego, żeby ich tłumaczyć ale też pracowałem na supporcie w pewnym momencie) trzeba chwilę poczekać na odpowiedź od supportu, sam miałem tak, że czekałem +- tydzień aczkolwiek to było w styczniu 2019 kiedy to pojawiła się masa nowych graczy korzystających z triali.

A i taka rada, jak odnosisz się do czyjeś wiadomości to zacytuj fragment albo użyj znaku "@" i nick wpisz, wtedy taka osoba dostaje powiadomienie :P.

KubekCzekolady

Skończy się chowanie po kiblach na interku przed tymi szajbusami z aimem

PrivateLogin

@Niewiarygodny

🙂 kolega suporrtowy był, a można wiedzieć w jakiej branży/tematyce?

@KubekCzekolady

Jesteś pewny kolego ? każdy co umie przeszukiwać internet , się dowie że aktualnie trwa mobilizacja koderów/programistów a obecne statusy ich programów mają nieoficjalnie unknown i są jeszcze dostępne przed aktualizacją BE.

mogę ci nawet screenshota walnąć , ale nikomu nie chcę psuć dnia bez potrzeby.

Nie wiadomo jak im pójdzie walka z oprogramowaniem BE i ile to potrwa ,

ALE  jeśli BSG zdecyduje się dodać KILLCAMY do DWÓCH pracujących w tle antycheat , to będzie to dopełnieniem całego systemu zabezpieczenia i furtką nie do przejścia dla szumowin.

Co z tego jak pierwszy i drugi antycheat nie wyłapie ale jeśli będzie grał na spontana oczywiście agresywnie wiecie chyba o co mi chodzi :) to z killcamów dało by radę wyłapać od początku i końca rajdu.

Pozdrawiam ciepło.

Edited by PrivateLogin

PrivateLogin

ostatni post. CD

I wtedy ten cały megatemat na angielskim forum że zgłaszaniem klipów wideo był by nie potrzebny , a dla deweloperów było by to ułatwieniem i dla nas użytkowników bo wszystko odbywało się z poziomu clienta(launchera gry) 

Koniec posta.

Edited by PrivateLogin

Niewiarygodny
1 hour ago, PrivateLogin said:

🙂 kolega suporrtowy był, a można wiedzieć w jakiej branży/tematyce?

Jakkolwiek to zabrzmi, support był moją drugą funkcją, a strona związana z hazardem (Ruletka, ulepszanie, crash, skrzynki) i skinami z gier typu csgo/dota/pubg.
Główną funkcją była manualna kontrola cen takich przedmiotów bo dochodziło do różnych przekrętów związanymi z cenami :D.

1 hour ago, PrivateLogin said:

ALE  jeśli BSG zdecyduje się dodać KILLCAMY do DWÓCH pracujących w tle antycheat , to będzie to dopełnieniem całego systemu zabezpieczenia i furtką nie do przejścia dla szumowin.

Jestem na bieżąco z większością tematów na forum, a na bank jestem doinformowany na temat informacji pochodzących z podcastów/devblogów itd.
Jeżeli chodzi o Kill cam, była wspomniana opcja (Iż może zostanie wprowadzona, taki luźny pomysł) posiadania "Go Pro" na głowie/broni i dopiero po zdjęciu kamerki i wrócenia do stasha, moglibyśmy obejrzeć nie tyle co kill cama ale całą rozgrywkę do momentu śmierci. 

Ciąg dalszy o Kill camie -> Ludzie byli trochę przeciwni co do ogólnego pomysłu Kill camu bo "Ludzie wiedzieliby dokładnie skąd zginęli, a sami powinni do tego dojść" i tutaj się trochę zgadzam, do tego może trochę by pasował do świata Tarkova, który "stara się" być w miarę realistyczny (Dlatego ta kamerka została wspomniana).
Gdyby Kill cam miałby wejść (Nie w tej formie "Kamerki Go Pro"), to takowy Kill cam powinien być dostępny dopiero po zakończeniu rajdu.

A i reportowanie miało się pojawić w pewnym momencie (przez menu w grze, prawdopodnie po śmierci) pomimo posiadanego Anti cheata, czy nadal chcą go dodać, czy może zmienili zdanie, tego nie wiemy.

To tyle co wiem :D. 

Damiano
7 hours ago, szafir1978 said:

Strasznie ludzie sie dopytuja i napinaja na angielskojezycznej czesci forum.

Dobrze by bylo aby wszelkie watpliwosci zostaly rozwiane.

Tak jak napisał Dastro. Zarówno nasze środki anticheat jak i BE ( na obecną chwilę ) nie klasyfikują Reshade'a jako programu wykorzystywanego do oszukiwania. 

4 hours ago, PrivateLogin said:

No dobra ale co z fałszywymi banami ? 

Np. taki Wiercik dostał bana za nic a grał dużo z kolegami na teamspeaku , normalnie się zachowywał a graliśmy w piątkę , czasem zabił i został zabijany w rajdach 

Blokady w grze nakładane są za złamanie umowy licencyjnej lub zasad gry. Wraz z kontem w grze automatycznie blokowane jest również konto na forum i jest to celowe działanie. Każdy ban musi zostać zatwierdzony co wyklucza możliwość wystąpienia " fałszywego bana ". Jeżeli konto twojego kolegi zostało zablokowane to był ku temu powody. Powód blokady zapewne sam dobrze zna.

4 hours ago, PrivateLogin said:

no i  ni z gruchy i pietruchy wyłapał bana od Damiano.

Blokada kolejnego konta była w pełni uzasadniona.

2 hours ago, PrivateLogin said:

Co z tego jak pierwszy i drugi antycheat nie wyłapie ale jeśli będzie grał na spontana oczywiście agresywnie wiecie chyba o co mi chodzi :) to z killcamów dało by radę wyłapać od początku i końca rajdu.

Jeżeli chodzi o funkcje " killcam " to ta jak już wielokrotnie wspominaliśmy zostanie ona wprowadzona. Nie wiemy natomiast w jakiej formie.

SkyZeWonsem

Zastanawia mnie ta moda na wymyślanie koła na nowo i tworzenie jakiś niepotrzebnych zagadnień przez samo BSG. Wydawca dał możliwość używania w grze nakładki GFExperience. W tej nakładce jest już "kilcam" a zwie się to "Najciekawsze punkty/Highlights". Jest to typowy "kilcam" z perspektywy gracza. Mamy tam wszystkie nasze zabójstwa no i sam zgon. Nawet w trakcie gry można zobaczyć co, kto itp. A tu takie pierdzielenie trzy po trzy.  Forma już jest - to daje Nvidia. Wystarczy rozwiązanie to przenieś do samej gry tak by każdy gracz mógł z tego korzystać niezależnie od posiadanej karty graficznej AMD/GF.

PrivateLogin

@Damiano

dobrze usłyszałem?

Mówisz że delikwent który otrzymał blokadę na konto musi się domyślić co nabroił ? 

" Każdy ban musi zostać zatwierdzony "- mam wiele pytań co do tego zdania , ale mi się nie chce bo pewnie wiecie. aa materiał dowodowy?

Pewnie niet.   🙃😌🥵

Niewiarygodny
14 minutes ago, PrivateLogin said:

Mówisz że delikwent który otrzymał blokadę na konto musi się domyślić co nabroił ? 

To nie tylko polityka BSG, takie coś jest często stosowane (niestety). 
Masz 15 strong regulaminu "No złamałeś regulamin, tutaj możesz go znaleźć, a jak dalej nie wiesz za co to masz problem".
I Ty dalej nie wiesz za co, znowu to robisz (Bo np. coś źle zrozumiałeś/nie znalazłeś odpowiedzi) i tak dalej. 

Zawsze lubiłem kiedy informacja o banie/przewinieniu była jasna i klarowna, a nie w wyżej wymieniony sposób.

20 minutes ago, PrivateLogin said:

a materiał dowodowy?

Problem jest taki, że teoretycznie oni nic nie muszą Ci udowadniać, Ty nie możesz udowodnić swojej niewinności, a jakby chcieli to i tak by coś znaleźli.

SkyZeWonsem

No i można dostać bana całkowicie za darmo nawet jak zapewniają, że wszystko już sprawdzili i są pewni na 200%, że czitujesz. Znane są przypadki gdzie poszły takie bany z dupy a później jednak okazało się, że te ich 200% to gówno nie pewność.

Damiano
6 hours ago, PrivateLogin said:

@Damiano

dobrze usłyszałem?

" Każdy ban musi zostać zatwierdzony "- mam wiele pytań co do tego zdania , ale mi się nie chce bo pewnie wiecie. aa materiał dowodowy?

Pewnie niet.   🙃😌🥵

Źle mnie rozumiałeś. Miałem na myśli, że on dobrze wie za co dostał blokadę a wam najzwyczajniej w życiu wciska kit.

=========================================

Aktualizacja: BE został wprowadzony do gry.

• Upvote 1

DarthAJ

Kolego Dastro. Proszę podawaj całą treść cytowanej wypowiedzi, a nie pasujące Ci wybrane fragmenty. 

For example, non-cheat overlays and visual enhancement tools like Reshade or SweetFX are generally supported unless desired otherwise by the game developers (the latter two are currently blocked in PUBG, Fortnite and Islands of Nyne).

Ten kawałek ominąłeś. Tłumaczy on, że w grach PUBG, Fortinite i IoN  Reshade jest zablokowane. 

Dzięki. 

Powodzonka.

SkyZeWonsem

Dla mnie ten cały Reshade to patologia FPS-ów a BSG ją toleruje. Ten wątek to najlepszy przykład. Wychodzi antyczit i tylko patologia się (za przeproszeniem) osrała. Nie mam nic przeciwko by używać tego przy grach SP. Jednak w MP ban.

• Upvote 1

GPRS82

od wprowadzenia battleye dopiero dzis mi sie trafil cheater mial jakiegos speed hacka ,nienagralem bo padlem pierwszy ale koledzy z druzyny go wyjasnili takze uwazajcie na tego typa MaDMeaT