Jump to content
Sign in to follow this  
Dimitri468

Özel Konuklarla Konuşulan Ekibimizin Konuşma Özeti

Recommended Posts

Dimitri468

Sevgili Kaçaklar!

The Team'ın Nikita'yı konuk ettiği bölümde paylaşılan bilgiler aşağıdaki gibidir:

• Sunucu durumu "AKTİF": İlk Sunucu Testleri yapılıyor, yayınlanmadan önce de bazı kullanıcılar tarafından oyun yamasının test edilmesi mümkün olacak. Bu fonksiyon tam olarak hazır değil, 0.12 sonrasında üzerinde çalışacaklar.
  • Nikita bu yamayı oyuncuların ne kadar istediğini biliyor ve dur durak bilmeden bunun üzerinde çalışıyorlar. Topluluk için bunun yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. "Bazen başka kimsenin yapmadığı bir şey için kendi limitlerinizi zorlamanız gerekir"
  • Nikita'nın yeni bir durum güncellemesi yayınlaması mümkün olabilir ama bazen bir şeyleri anlatırken zorlanabiliyor.
  • Yayıncılar Nikita'ya daha fazla güncelleme haberi veya durumla ilgili bilgi vermenin daha iyi olabileceğini söylediler. Nikita ise bunun stres ve yorgunluk sebebiyle duyuru yapamayacağını, en nefret ettiği şeylerden birinin bir şeyleri geciktirmek olduğunu söyledi.
  • Yapımcılar 0.12de gelecek içeriğin çoğunu gösterecek trailer üzerinde çalışıyorlar.
  • Bu yamanın yapımcılar için en iyileşmiş yönü grafik ve oynanış bakımından olmuş. Script dahilinde bazı render'ların yapılabilmesi ile oyun performansının iyileşmesi planlanıyor.
  • Unity yapımcıları bu boyutta bir oyunla çalışmadıkları için onlar da kendi oyun motorlarında bazı hatalar keşfettiler. BSG ile yapılan anlaşmada değişikliğe gidildi, oyun motorunun yeni versiyonu ile yapımcılar artık daha iyi bir destek alıyorlar.
  • Steam sound daha sonraki bir yamaya ertelendi.

0.12 Hakkında:

• Nerdeyse her şey hazır, ama emin olmak için karmaşık testler yapılıyor.
  • Hideout'un makyajlanma süreci tamamlandı. Ancak yapımcılar bazı şeyleri eklemediği için hideout'un yüklenmesi uzun sürmüştü, sonradan düzeltildi.
  • Özel çıkışlar: Keskin nişancıların koruduğu alanlar, mayınlı bölgeler, bazı yeni oyun mekanikleri, sabit silahlar.
  • EFT'nin var olduğu evrende neler olduğunun daha iyi ve etkili hissedilebilmesi için bazı görsel şeyler eklendi.
  • Hideout, raid'ler arasında neler yaşandığının bir temsili. Bitcoin farm alanı, moonshine, medkit yapımı, bazı medkitlerin bileşenlerine ayrılması, bazı malzemeler ile özel medkitlerin yapılması.
  • Bazı hideout elementleri çok fazla kaynak ve zaman isteyecek.
  • HBAO ambient occlusion desteği
  • Temporal Anti Aliasing desteği
  • Unity 2018 optimize edilmiş fiziklere imkan sağlıyor ve oyuncular farkı hissedecek. Yapımcılar 3. kişi bakış animasyonunu değiştirdiler (ÇN: içme animasyonu?) ve yeni birkaç animasyon eklendi. Nikita gördüğü şeyin onu tatmin ettiğini söyledi. Daha optimize ve profesyonel olduklarını ekledi.

Pre-wipe etkinlikleri:

• Secured container'lara raid esnasında bir şey konulması engellendi (ÇN: Bambilere vurulabilecek en büyük darbe). Test amaçlı yapılan bu değişiklik sevilirse bir sonraki versiyonda kalıcı olarak değişebilir.
  • Yapımcılar yamanın tam tarihini duyurmaya çalışacak ve tematik bir podcast ile sunuculara yamayı yükleyip yamadan sonra da podcast'te topluluktan geri dönüşleri takip edecekler.

Reshade:

• BE'nin EFT üzerinde çalışan bir takımı var ve Reshade kullananı banlamayacaklar. Ama bazı Reshade versiyonlarındaki muhtemel kötüye kullanımı engellemek için bu Reshade sürümleri engellenecek.
  • BE yapımcıları adaletsiz bir avantaj sağladığını düşündüğü yazılımları engelleyebilecek (makro?)
  • Yapımcılar renk körü modu, gama ve kontrast ayarlarını oyuna eklemeyi düşünüyor.
  • Like 1
  • Thanks 1

Creepylord

Reshade kullanmadım hiçbir zaman. Kullanılmasını da doğru bulmuyorum. Oyun nasıl bir görsellik sunuyorsa herkes o şekilde görmeli.

Secured Container konusuda doğru. Gerçekçilik adına o şekilde olmalı bence de. Fakat oyunu daha da zorlaştıracağı kesin. 20+ Lv olmadan Solo girmek yürek isteyecek hakkaten. Doğru dürüst eklentisi bulunmayan bir ak74 ve paca tek başımızayken hiçbir halta yaramayacak çünkü. :D

Bitcoin madenciliği konusunu da pek anlamadım. Hideout da damlaya damlaya göl olur mantığında kasamızda biriken bir para mantığında birşey gibi düşündüm ama sanmıyorum.

En büyük beklentim performans ve optimizasyon tabiki. Sabırsızlıkla kaymak gibi eft oynayabileceğimiz zamanı bekliyorum. Güncellemeler için teşekkürler, takipteyiz ;)