Jump to content
Damiano

Wstępna lista zmian w aktualizacji 0.12

Recommended Posts

Damiano

Wstępna lista zmian w aktualizacji 0.12. Wipe będzie kompletny.

Dodano

• projekt został przeniesiony na nową wersję silnika Unity 2018.4
  • przeprojektowano, zoptymalizowano i dodano nowe animacje trzecio osobowe
  • Nowe rozwiązanie w grze – Kryjówka
    • Nowa funkcja zawiera rozbudowywanie oraz ulepszanie różnych stref w kryjówce, posiadających różne bonusy
    • Możliwość tworzenia różnych przedmiotów
    • rozwijanie podstawowych statystyk postaci ( wskaźnik leczenia poza raid’em, przyspieszenie rozwijania umiejętności itp.)
    • możliwość powiększenia rozmiaru ekwipunku ( jeśli nie posiadasz wersji EOD zawierającą maksymalny rozmiar ekwipunku )
  • Nowa funkcjonalność – leczenie poza raid’em
    • Od teraz zapisywany jest stan zdrowia postaci po raid’zie
    • Zdrowie, wytrzymałość ( energia ) oraz odwodnienie odnawiają się poza raid’em
    • Możesz użyć jedzenia, wody, apteczek aby natychmiast odnowić kondycje postaci poza raid’em
    • Po śmierci zdrowie postaci przywracane jest do 30% i regeneruje się w zależności od różnych ulepszeń kryjówki
  • Nowa funkcjonalność – predefiniowane konstrukcje broni
    • Możliwość tworzenia predefiniowanych konstrukcji z części odkrytych przez twoją postać
    • Możliwość szybkiego odnalezienia i zakupu brakujących części do złożenia predefiniowanej konstrukcji broni
  • Nowa lokalizacja – RosReserve Baza wojskowa ( Rezerv )
    • Największa mapa pod względem powierzchni budynków i potencjału eksploracyjnego
    • Nowa mechanika wyjść
    • Ciężki karabin stacjonarny 12.7mm ( NSV „Utes”)
    • Stacjonarna, automatyczna wyrzutnia granatów 30 mm ( AGS-30 z przyrządem celowniczym PAG-17)
    • Nowe granice lokacji: snajperzy i pola minowe
    • Unikatowe wyposażenie
    • Scav boss Glukhar posiadający własną, specjalną taktykę
  • Usługi sprzedawców – taktyczne ubrania
    • Dostępne u Ragman’a
    • Pięć unikatowych zestawów ubrań partii górnej oraz dolnej dla operatorów USEC i BEAR
    • Dostępne po spełnieniu różnych warunków ( poziom postaci, poziom lojalności u Ragman’a i wydanych pieniędzy)
  • Nowy sprzedawca Jaeger
    • Będzie on zablokowany na początku gry, będziecie musieli wykonać zadania aby go odblokować. Będzie miał swoje własne drzewko zadań.
    • W jego ofercie znajdziecie wiele unikatowych przedmiotów
    • Będzie miał również minimalną marżę
  • Nowy boss Glukhar
    • Będzie znajdował się na terenie bazy wojskowej
    • Uważa, że terytorium to należy do niego i będzie go bronił, zajmując pozycję obronną w jednym z wielu umocnionych punktów
    • Jego drużyna składa się z 6 operatorów, każdy z nich posiada inną role. Strażnicy są zazwyczaj blisko boss’a, szturmowcy mogą przemieścić się aby zaatakować wrogów na innym punkcie, obserwatorzy pierwsi wykrywają wrogów i wydają rozkaz do ataku
    • Mogą korzystać z broni stacjonarnej, atakować bądź wycofać się aby chronić szefa. Kiedy pociąg przyjeżdża, boss wraz z drużyną będą obstawiać lądowisko.
    • Wykorzystują wszystkie dostępne bronie, często noszą ciężkie pancerze oraz hełmy.
  • Nowy boss Shturman
    • Operuje w strefie tartaku na mapie „Woods”
    • Posiada skrytkę z wartościowymi przedmiotami. Zazwyczaj klucz nosi przy sobie.
    • Preferuje cichą taktykę, próbuje atakować z dystansu, za osłoną, pokonuje przeciwników wybierając lepsze środowisko, pozwala graczom zbliżyć się na dystans skutecznego ognia.
    • W drużynie ma dwóch ochroniarzy.
    • Boss i jego obstawa posiadają bronie dalekiego zasięgu.

Dodano około 160 części broni i modułów

• Asortyment do nowego kalibru 12 i 20 pocisków do strzelb
  • Asortyment do nowych pocisków 4.6x30 i 5.7x28
  • Nowe wyposażenie
  • Nowa mechanika leczenia uszkodzonych części ciała używając zestawu chirurgicznego
  • Nowe urządzenie termowizyjne T-7
  • Nowe przedmioty do wymiany
  • Nowy rodzaj przedmiotów przeznaczonych do spożycia – alkohol
  • Nowy efekt dźwiękowy złamań
  • Nowe bronie: AsH-12, FN P90, M9A3, FN Five-Seven, TX-15, MP5 Kurz

Nowe zadania u starych sprzedawców ( + zmieniono niektóre stare )

Nowe dodatki / poprawki graficzne i animacji

• Nowy TAA ( czasowe wygładzanie ) pełnoekranowy efekt wygładzania
  • Nowy HBAO efekt cieniowania
  • Teren od teraz rzuca cień i sam się cieniuje
  • Strumieniowe przesyłanie tekstur w celu zmniejszenia zużycia pamięci RAM
  • Nowa trawa z dalekim dystansem renderowania + opcja cieniowania trawy
  • Nowe efekty eksplozji
  • Dodano zmienne animacja leczenia się przy pomocy apteczek
  • Dodano automatyczne sortowanie przedmiotów po grupach w menu sprzedawców
  • Dodano przycisk „przenieś wszystko” dla przedmiotów do menu transferów
  • Dodano menu kontekstowe dla apteczek „wylecz wszystko” kiedy jesteś poza raid’em
  • Dodano menu kontekstowe dla broni „rozmontuj”
  • Dodano przycisk „Presety” do dolnego panelu aby szybko przejść w tryb konfiguracji predefiniowanych konstrukcji broni
  • Dodano pole wyboru pozycji podczas wybierania ofert u handlowców
  • Dodano właściwości stymulacyjne do niektórych potraw i napojów
  • Dodano wyświetlanie stanu zdrowia przed raid’em, do ekranu wyboru postaci
  • Dodano nowe dźwięki dla różnych powierzchni podczas czołgania się

Optymalizacje

• Zoptymalizowano renderowanie oraz wyświetlanie trawy
  • Zoptymalizowano system animacji
  • Zoptymalizowano umieszczanie przedmiotów na lokacjach
  • Zoptymalizowano generowanie ikonek
  • Zoptymalizowano efekt okluzji otoczenia
  • Zoptymalizowano światła wolumetryczne
  • Dodano opcje  „używaj tylko fizycznych rdzeni CPU” ( zalecamy wszystkim włączyć tą opcję )
  • Różne optymalizacje obciążania CPU
  • Dodano zoptymalizowany algorytm SSAO
  • Parę optymalizacji celowników optycznych
  • Dodatkowa optymalizacja lokacji
  • Zoptymalizowano fizykę w trybie offline
  • Zoptymalizowano ragdoll’e
  • Zoptymalizowano fizykę wyrzucania przedmiotów i granatów
  • Naprawiono wiele przyczyn zawieszania i zacinania się gry, związanych z renderowaniem, fizyką, animacjami, ekwipunkiem, logiką walki itp.

Usprawniania i porwaki bot’ów

• Poprawiono zachowanie AI poza walką
  • Boty obracają głową aby zwiększyć pole widzenia
  • Boty mogą się witać, gestykulować oraz przekazywać informacje
  • Na żądanie gracza scav, AI w przypadku negatywnej reakcji odpowie negatywnie lub pokaże gest
  • Boty mogą zbliżyć się do skrzyń z przedmiotami
  • W punktach „bezczynnych” boty rozglądają się, przykucają

Poprawki zachowania AI w trakcie walki

• Poprawiono algorytm rzucania granatem
  • Poprawiono algorytm obliczania obrotu w kierunku celu na różnych odległościach

Poprawki AI

• Naprawiono błąd kiedy boty nie reagowały na strzały z dalekiego dystansu lub tłumika
  • Naprawiono kilka błędów związanych z strzelaniem przez niektóre ogrodzenia, krzaki, drzewa
  • Naprawiono błąd wybierania złego celu, boty ignorowały najbliższe zagrożenie
  • Naprawiono zawieszanie się botów w niektórych miejscach
  • Naprawiono błąd kiedy boty nie mogły celować jeśli gracz kucał blisko nich
  • Naprawiono błąd kiedy boty wykrzykiwały wulgarne frazy do gracza scav
  • Naprawiono błędy interakcji z drzwiami

Naprawiono

• Błąd polegający na tym, że można było zainstalować PSO i celownik termiczny, a celownik PSO działał jako celownik termiczny
  • Błąd polegający na znikaniu broni podczas przenoszenia obiektu w skrytce po złożeniu kolby (uszkodzone komórki)
  • Przedmioty nie znikały z wyposażenia, jeśli kliknąłeś „wystaw towary na pchlim targu”
  • Błąd 228 po przeniesieniu przedmiotów i ukończeniu zadania
  • Błąd 228 podczas umieszczania broni na pchlim targu, jeśli latarka została zainstalowana w różnych miejscach na broni
  • Interfejs umożliwiał kilkukrotne wystawienie tego samego przedmiotu na pchlim targu. Konsekwencją tego był błąd 228
  • Błąd 228 podczas próby dwukrotnego podziału na jedną komórkę
  • Błąd 228 przy sprzedaży dwóch konstrukcji broni na pchlim targu
  • Błąd 228 podczas przenoszenia pieniędzy, a następnie płaceniu nimi za naprawienie broni
  • Błąd 228 podczas usuwania przedmiotów w wiadomości
  • Naprawiono znikanie wiadomości po ponownym zalogowaniu
  • Naprawiono błąd na pchlim targu, gdy filtr wytrzymałości nie uwzględniał całkowitego zużycia przedmiotu
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego członek drużyny widział błąd „bad backend matching” podczas ładowania
  • Naprawiono błąd, w którym następny poziom lojalności nie był przypisywany, chociaż wszystkie warunki zostały spełnione
  • Naprawiono błąd, w którym przycisk „podnieś wszystko” nie wyświetlał wszystkich przedmiotów zwróconych z ubezpieczenia
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że niektóre boty nie mogły się pojawić się w lokacji
  • Naprawiono błąd pokazujący zabójcę na ekranie zakończenia sesji, jeśli umarł przez obrażenia zadane przez drut lub ogień
  • Naprawiono drżenie interfejsu użytkownika w niestandardowych rozdzielczościach
  • Naprawiono błąd, który nakładał na stałe efekty środków przeciwbólowych
  • Błąd, w którym czas działania środków przeciwbólowych zwiększał się przy ponownym otwarciu ekwipunku
  • Błąd, w którym dźwięk ciężkiego oddechu postaci zapętlał się
  • Błąd polegający na tym, że po zabiciu własnej postaci na liście zabójstw widać było zabitych PMC
  • Błąd, w którym postać w menu wykręcała lewą rękę
  • Błędy związane z nieprawidłowym przetwarzaniem podniesionych przedmiotów
  • Błąd, gdy rozbite lampy zapalały się ponownie (jeśli odejdziesz i podejdziesz do nich ponownie )
  • Błąd, w którym przerwanie używania przedmiotu nie przerywało animacji
  • Błąd, gdy interakcja nie działała po wyrzuceniu wyposażonej broni białej
  • Błąd, w którym ból i drżenie nie zniknęły po usunięciu złamania
  • Naprawiono opóźnienie pojawiania się negatywnych efektów
  • Naprawiono błąd, który występował, gdy odwracałeś głowę, trafienie w głowę mogło być liczone nieprawidłowo
  • Naprawiono błąd z dźwiękiem po zmianie zmiany broni
  • Naprawiono błąd, który nie wyświetlał pocisku w komorze na początku raid’u
  • Naprawiono błąd wizualny wyświetlający soczewki okularów widocznie przez mgłę, dym itp.
  • Naprawiono zbyt jasne odbicia w soczewkach celowników lub ich brak
  • Naprawiono ucinanie listy przedmiotów u sprzedawców, jeśli jest zbyt wiele towarów
  • Naprawiono błąd tworzący błędy podczas rzucania granatów dymnych
  • Naprawiono różne błędy w dobieraniu graczy
  • Naprawiono błędy związane z starymi zadaniami
  • Naprawiono różne błędy i usterki prowadzące do awarii gry
  • Naprawiono różne błędy dotyczące lokalizacji (ponad 300 różnych poprawek)
  • Naprawiono dźwięki otoczenia lokacji podczas ładowania
  • Naprawiono różne błędy z interfejsem
  • Naprawiono niektóre błędy prowadzące do wyświetlania nieprawidłowych statystyk po raid’zie
  • Różne poprawki i ulepszenia sieciowe związane z przejściem na Unity 2018.4
  • Różne poprawki tekstowe
  • Naprawiono różne problemy z przycinaniem ekwipunku
  • Inne drobne poprawki błędów

Zmiany

• Teraz nie można nosić pancerzy i kamizelek posiadających płyty balistyczne jednocześnie
  • Nie możesz już umieszczać niektórych pojemników, broni, kamizelek i plecaków w bezpiecznych kontenerach
  • Teraz niektóre klucze mają limit użyć. Po wykorzystaniu wszystkich użyć, klucz usuwany jest ekwipunku
  • W menu handlowców, gdy zabraknie przedmiotów, są one oznaczane jako „brak w magazynie”
  • Na lokacjach Customs i Shoreline naprawiono pozycję oraz trajektorie słońca
  • Teraz możesz całkowicie usunąć rozmowy na czacie
  • Dodano możliwość złożenia kolby podczas przenoszenia przedmiotów z Scav’a do ekwipunku
  • Zbalansowano naboje 9x18
  • Zbalansowano niektóre kolby, magazynki i inne części broni
  • Zaktualizowano pulę przedmiotów / wyposażenia, którą mogą posiadać boty i scav graczy
  • Zmieniono konfigurację komórek kamizelek Blackrock i AVS (teraz AVS posiada płytę balistyczną)
  • Dodano menu z filtrami „Wszystkie oferty”, „Tylko od handlowców”, „Tylko od graczy” na pchlim targu
  • Po otrzymaniu przedmiotu pocztą te same elementy są teraz łączone w jeden
  • Broń na lokacjach pojawia się teraz z niewielką ilością amunicji w magazynku
  • Zmodyfikowano system okluzji dźwięku na lokacjach
  • Poprawiono system odrzutu i wpływ umiejętności na odrzut
  • Zmniejszono premię do prędkości biegania dzięki umiejętności siły
  • Dźwięk ruchu podczas czołgania jest teraz cichszy
  • Przerobiono i zmieniono tabele przedmiotów w skrzynkach
  • Przeprojektowano i dodano nowe punkty pojawiania się przedmiotów na lokacjach
  • Zmieniono różnorodność towarów u wszystkich sprzedawców
  • Zmieniono oświetlenie w oknie inspektora przedmiotów
  • Poprawiona czytelność czcionki w interfejsach
  • Wprowadzono ogólne zmiany w systemie odradzania
  • Usunięto opcję ustawiania priorytetu na pchlim targu
  • Zwiększono szansę na złamanie i uszkodzenie podczas upadku z dużej wysokości
  • Inne drobne zmiany QoL

My wszyscy ( i personalnie ja ) chcemy przeprosić za opóźnienie. Ilość zmian jest ogromna i teraz walczymy z błędami. Za każdym razem kiedy zatwierdzamy datę wprowadzenia aktualizacji przytrafiają się nam krytyczne błędy i jesteśmy zmuszeni zmienić datę oraz to naprawić. Dajcie nam trochę więcej czasu – Nie chcę mówić, że będzie super soon soonish soon aby nie zapeszać!

Dziękujemy za waszą cierpliwość!

BSG Dev team

EfT_Post_preliminaryPatchnotes_012.png

• Like 8
  • Hot 3
  • Confused 1
  • Upvote 2

SkyZeWonsem

Z oficjalnej strony BSG na temat EFT.

"Escape from Tarkov is a hardcore and realistic online first-person action RPG/Simulator with MMO features and a story-driven walkthrough."

Gdzie to jest w tym filmiku ? Do kogo jest on kierowany ? Gdzie są te nadchodzące zmiany w 0.12 ? Jakaś migawka drobnych zmian i non stop napierdalanie !  Generalnie co to kuźwa jest ?

• Sad 1
  • Upvote 1

PrivateLogin

and realistic

@SkyZeWonsem Gdzie to jest w tym filmiku ? 

minuta  1:27  łuska odbija się od framugi drzwi .

😋

Edited by PrivateLogin
  • Confused 1

Niewiarygodny
10 hours ago, SkyZeWonsem said:

Gdzie są te nadchodzące zmiany w 0.12

Jesteś nowy? Bazując na tym kiedy powstało konto to nie ale jednak...
0.11 Trailer -> Pokazuje głównie Laby/mody na broniach
0.9 Trailer -> Pokazuje scav bossy
0.8 Trailer -> Pokazuje interchange
Trailery EFT pokazują głównie akcje na nowej mapie (O ile taka jest), to nie LoL gdzie pokazują każdą zmianę:
"Od 0.12 wymiana na mosina z celownikiem snajperskim nie wymaga tylko 1 akumulatora, a 1 akumulatora i 2 taśm izolacyjnych, Ifak z 12 tyś zmienił cenę na 14.500..."

Kryjówkę już widzieliśmy, pre-sety już widzieliśmy, część ubrań widzieliśmy.
Do tego część nowych rzeczy, możesz zauważyć podczas tego trailera (mody/przedmioty).

10 hours ago, SkyZeWonsem said:

Z oficjalnej strony BSG na temat EFT.

"Escape from Tarkov is a hardcore and realistic online first-person action RPG/Simulator with MMO features and a story-driven walkthrough."

Nie rozumiem trochę tej części. Teraz masz problem, że te Trailery nie pokazują właśnie tego? Realizmu? Historii?
Ale po co? To jest trailer 0.12 (Czyli Military base głównie, przedmioty, hideout, leczenie itd), a nie całego Tarkova. Co do historii, to jeszcze jej nie ma w EFT :).  

Tak, mogli pokazać Hideout, chwilę po nim pochodzić, nie zrobili tego. No cóż, BSG. Co więcej można powiedzieć. 

• Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

bulletpolska

Tyle optymalizacji a gra chodzi jak gówno. Jest gorzej niż w wersji alpha. Co generalnie mnie nie zaskoczyło, spodziewałem się tego. Oczekiwania graczy i samych deweloperów najwidoczniej przerosło całe studio. Szkoda, bo projekt fajny, ale jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Jak oni mogli wypuścić takiego babola. Ale najważniejsze że sukces na instagramie został otrąbiony. Janusze developingu.

• Like 1
  • Upvote 4

Officer_K

Niestety kolega wyżej ma racje, całkowicie zmarnowany potencjał tej produkcji. Ogromny hype i cała otoczka dawał nadzieję, że tym tym razem BSG stanie na wysokości  zadania. Oczywiście obserwacja dotychczasowych poczynań tego studia kazała mi wątpić w sukces - no i nie pomyliłem się. 
Szkoda mi już czasu i energii na ten niedorobiony prototyp gry.

Panom z bsg życzę - żeby zdjęli z siebie brzemię odpowiedzialności za ten projekt i zostali przy przeglądarkowych „klikaczach”.  

Natomiast wszystkim zaciekłym obrońcom i wszelakiej maści supportowi życzę - wielkiego olśnienia, nic bardziej nie zmotywuje „chłopców” do poprawy sytuacji, niż zabranie klocków $$$ i głos sprzeciwu.

Zmora dzisiejszych czasów, kupujemy za sprawą Early Access gnioty zmanipulowani obietnicami i „roadmapami” przez twórców - a potem ostry kopniak w dupę. 
Przykłady można mnożyć, każdy znajdzie przynajmniej jeden.

Tyle ode mnie, teraz możecie sypać całą górę downvote’ów i pyskówek, nie zamierzam tego czytać a co więcej wdawać się w polemikę. 

• Upvote 3

PrivateLogin

Przesadzacie.
To wiadome było że z tak dużym patchem będą problemy. Optymalizacja w moim odczuciu jest widoczna.

Z tego co wiem deweloperzy spędzili całe popołudnie i całą noc w pracy na łataniu gry po premierze, a to się chwali..

Jest dobrze. Gra musi dojść do siebie, ustabilizować się.

• Sad 1

zolw

Dla mnie pewne zmiany w tym patchu to wylanie dziecka z kąpielą. Gra w obecnej formie staje się bardzo nieprzystępna dla ludzi grających w pojedynkę. Kupując grę rok temu wiedziałem, że jest ona nastawiona na grę drużynową i twórcy o tym pisali w jakimś Q&A, ale samotni gracze również byli mile widziani i nie byli całkowicie pozbawieni szans na powodzenie, choć wiadomo, że na ogół ginęli częściej niż ci w drużynie. Ja z kilku powodów mam możliwość grania tylko samemu i nie tak długo jak bym chciał, ale teraz to mi się zwyczajnie już nie chce. 

Chodzi mi o to, że jak zginę podczas rajdu (a u samotnego gracza grającego 5-6 godzin tygodniowo nie jest rzadkie), to przed następnym muszę długo czekać na wyleczenie albo użyć apteczek, których potem może mi zabraknąć. Mógłbym polecieć na rajd scavem i spróbować jakieś zdobyć, albo pozbierać trochę śmieci, sprzedać po rajdzie i kupić apteczki. Ale jak na scavie też mi się noga powinie, to na następny rajd mogę wyjść dopiero za 20 minut.

Czyli nie dość, że mi bardzo utrudniono wyjście na kolejny rajd jako PMC (zwłaszcza zaraz po wipe'ie jak jestem na niskim levelu i nie mam wiele w stashu), to jeszcze dwukrotnie wydłużono mi czekanie na kolejne wyjście scavem i próbę odkucia się, zdobycia jakiegoś lootu. Czy ktoś wie, co to miało na celu? Czuję się jak by takim wolnym strzelcom jak ja BSG dało kopa w dupę i kazało nie wchodzić więcej do gry, bo nikt ich tu nie chce. Wczoraj zagrałem jako PMC, przez własną głupotę dałem się szybko zabić dwóm scavom, zdarza się. Ale musząc czekać ileś tam godzin na wyleczenie stwierdziłem, że w zasadzie to mi się nie chce w to grać na tak głupich zasadach, nawet scavem w międzyczasie. 

Ta gra od zawsze miała wysoki próg wejścia i w założeniach nigdy nie miała być dla wszystkich. Niejeden się od niej odbił, ale teraz jeśli nic się nie zmieni odsetek tych zniechęconych będzie jeszcze wyższy. Ciekawe, czy o to chodziło twórcom, żeby ludzie grali mniej.

• Like 1

Ptachu222

No po trochu się zgodzę z Twoją wypowiedzią ale skoro uderzy to w hatczety to poniosę ten trud i będę go propsował :> Hatczety które pojawiły się po wyjściu z Alphy a wejściu do Bety zabiły klimat gry ;) Teraz znowu się to zmniejsza. Tak jak w Heros-ach. Tydzień braku nadziei-Populacja siekier się zmniejsza :>

zolw

Ale tu nie chodzi o hatchety. Ja hatchetą nie zagrałem ani razu, a gram od roku, więc nie traktuj wszystkich lonerów jako hatcheciarzy. Ja uwielbiam (uwielbiałem) tę grę i grałem kiedy tylko mogłem. Jako loner w dodatku nie mogący grać bardzo często miałem pod górkę, ale wciąż sprawiało mi to frajdę. Nie rozumiem, dlaczego ktoś postanowił zniechęcić mnie do gry i sprawić, żebym szukał jakiejś alternatywy. Tak jakby ktoś w BSG stwierdził, że od teraz ma to być gra wyłącznie drużynowa i przeznaczona dla starych wyjadaczy, a nie dla osób, które giną często, ale mimo wszystko lubią to. Nie chcemy ich w grze, ale nie powiemy tego wprost, bo oni też zapłacili za nią, więc to by nie było do końca eleganckie.

Edited by zolw

Ptachu222

Źle mnie trochę zrozumiałeś ale pomińmy to. Alpha/Beta itp. są traktowane jako testy. Do czasu wyjścia oficjalnej wersji będzie raz dobrze raz źle teraz testują nową mechanikę (kryjówki). Z czasem powinno być lepiej :) Dla mnie jest spoko gra na razie zrobiła się bardzo taktyczna i powolna. Ludzie myślą i planują co robią. Nie biegną od razu po gear z trupa każdy się boi i to że dostanie kulkę i będzie czekał na leczenie. 

Ale koniec końców- Nowa mechanika nowe bugi i funkcje testowe. To my kreujemy grę (dzięki społeczności są keybary czy asety broni) i jak publika wyże presję to się to zmieni (to działa w dwie strony. Od zamkniętej Alphy na minus dla mnie czego do dziś nie trawię to Damage broni. Kiedyś na klatę 3 kulki z makarona i dead teraz 5-6. Ale to chyba powoli wraca ;) )

• Upvote 1

Nazarr

Osobiście jestem bardzo zadowolony z grafiki w patchu 0.12 - wygląda dużo lepiej niż wcześniej (powiedziałbym bardziej smooth), jest więcej opcji jej ustawień, co pozwala więcej wyciągnąć z karty graficznej. 

CaptainGrotzuk

Zolw dobrze napisał Gra przestała być przystępna dla solistów albo osób które mają mało czasu na takie gry, Tarkov zamienił się w symulator poczekalni a nie strzelankę MMO i mnie to też wkurza bo trochę się cykam grać PmC a Scavsem to można się czegoś nauczyć, lecz BSG w swej mądrości wydłużyło kolejki do gry scavsem i teraz kijki solistom w Tyłki tak ? sorry ale nie tak się buduje i utrzymuje społeczność gry jutro spróbuję jeszcze pograć ale jak nie będzie mi wychodzić to podziękuję ale powiem nie Tarkovowi.

SkyZeWonsem

Sporo racji odnośnie jak teraz gra wygląda. Niestety kiedyś przy zapowiedzi pojawienia się kryjówki miałem spore obawy jak ta gra będzie wyglądała. No i w pewnym sensie "mamy to". Nasz "stasz" robi się śmieciowiskiem na śrubki, papier toaletowy i inny szajs. Tak jak zmorą były kiedyś tuszonki tak teraz zwielokrotnili ten "emejzing".

Edited by SkyZeWonsem

popcio2015
2 hours ago, CaptainGrotzuk said:

Zolw dobrze napisał Gra przestała być przystępna dla solistów albo osób które mają mało czasu na takie gry, Tarkov zamienił się w symulator poczekalni a nie strzelankę MMO i mnie to też wkurza bo trochę się cykam grać PmC a Scavsem to można się czegoś nauczyć, lecz BSG w swej mądrości wydłużyło kolejki do gry scavsem i teraz kijki solistom w Tyłki tak ? sorry ale nie tak się buduje i utrzymuje społeczność gry jutro spróbuję jeszcze pograć ale jak nie będzie mi wychodzić to podziękuję ale powiem nie Tarkovowi.

Akurat jakiś czas temu skrócono oczekiwanie na scava. Z tego co pamiętam na początku była godzina, więc aktualne 20 minut to i tak mało.

zolw

20 minut moim zdaniem wcale nie jest mało. Po prostu ta godzina czekania to było absurdalnie dużo. Ciekawe dlaczego w takim razie skrócili z godziny do 10 minut, czyżby ludzie nie chcieli grać? I czy teraz nie będzie tak, że ci wolni strzelcy, którzy nie chcą jeszcze opuszczać gry, a już nie mają w stashu niczego ciekawego do założenia na siebie, nie będą jeszcze częściej biegali z hatchetą?

SkyZeWonsem
13 minutes ago, zolw said:

ci wolni strzelcy, którzy nie chcą jeszcze opuszczać gry, a już nie mają w stashu niczego ciekawego do założenia na siebie, nie będą jeszcze częściej biegali z hatchetą?

Prędzej pójdą grać w inną grę. Jak będzie porobiony i zero kasy w ekwipunku to pozostanie mu zwiedzanie swojej wypasionej kryjówki ;)

caleb59

Skrócenie do 10 minut nastąpiło podczas jednego z podcastów, któryś ze streamerów zapytał Nikitę czy ten może coś zdalnie zmienić w grze, padła propozycja zredukowania czasu oczekiwania na granie Scavem, Nikita długo nie czekając odpowiedział: "Mogę!" i tym samym zmiana weszła w życie, nikt nie twierdził, że tak zostanie na stałe.

• Thanks 1
  • Upvote 1

SkyZeWonsem

Po ostatnich zmianach granie skawem powinno zostać zmienione. Nie powinno być możliwości wynoszenia "łupów" do zadań tylko na sprzedaż. Dodatkowo powinna być wprowadzona kara jeżeli zginiemy skawem np. wydłużony czas oczekiwania na ponowne wejście 1h. Dodatkowo zabicie innego skawa też wydłużony czas 1h.

Obecnie grając jako PMC musimy się leczyć itp. a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Skaw nie ponosi żadnych konsekwencji a na dodatek widać w grze ilu jest graczy skawów. 

Reconic

Zainstalowaliśmy poprawkę, która ma na celu poprawić stabilność gry. Łatka jest dostępna do pobrania poprzez launchera 

Po zaktualizowaniu klienta gry, wasze ustawienia graficzne będą ustawione na "Wysokie". 

bulletpolska

Po tych kilku ostatnich fix'ach jest ogólna poprawa. Gra wydaje się bardziej stabilna. Rozwiązano problem z dołączaniem do gry. Menu również przestało lagować, a kryjówka funkcjonuje bez żadnego problemu. Tym samym uważam, że to świetne urozmaicenie, jeżeli chodzi o kwestie craftingu. Teraz każdy z pozoru śmieć może okazać się bardzo przydatny. Jeżeli chodzi o optymalizacje, to nadal nie jest to, czego wszyscy oczekiwaliśmy, ale przynajmniej wróciło to do stanu sprzed patcha. Na starych mapach jest całkiem przyzwoicie. Framerate jest dość wysoki i w miarę stabilny. Martwi mnie jedynie mała desynchronizacja między klientem a serwerem. Najgorzej pod względem optymalizacji wygląda nowa mapa reserve, gdzie klatki spadają diametralnie. Widać ogólnie, że mapa strasznie niedopracowana.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

CaptainGrotzuk

Rezygnuję z tej gry Bo pała Wkurw... wkurzenia się przegięła, nie wiem dla kogo jest ta gra robiona ale najwidoczniej istnieje ona tylko po to aby "sobie była" Byłem okrutnie naiwny że się w tej grze odnajdę wydając 250 zł na produkt który doprowadza tylko do szewskiej pasji, Bo jakiś cham który zna grę na pamięć ustrzeli nowego gracza który nawet mu w niczym nie wadzi bo go jeszcze nie zauważył.

pewnie napiszecie że jestem noobem, No i jestem tym noobem, miałem dobrą chęć zagrać w tarkova pouczyć się samodzielnie gry itp ale nie, tarkov dał mi, nowemu graczowi Bitchslapa i powiedział "gdzie plebsie leziesz ?.

Ostateczny moja konkluzja jest taka że tej gry już nie tknę żegnam.

• Confused 1