Jump to content

Itt az idő tisztelt képviselők!

Enerfunk

Recommended Posts

Sziasztok! 
Előre is elnézést szeretnék kérni, nem veletek van gondom!
Számtalan helyről kapjuk az infót, hogy mennyi magyar van, aki közel van a tűzhöz, aki állítólag kapcsolatban van a fejlesztő céggel!
Kérném az ilyen félisteneket, hogy tegyenek intézkedéseket azzal kapcsolatban, hogy egy TELJES ország képtelen trükkök nélkül elindítani ezt a halom szart!
Nem csak az ausztráliai mocsárban vagy amerika különböző népesebb pontjain vannak emberek, akik szeretnének játszani az állítólagosan fél év kemény munkával elkészült orosz moslékkal, hanem az olyanok is , mint például én, aki szintén kiadott egy raklapnyi pénzt egy béta játékért!  Tudom, most jön a de csak béta fázis, meg a ne türelmetlenkedj  stb baromság, amire nem vagyok kíváncsi! Nem tegnap  vertem bele az első órám a játékba, nem ez az első wipe-om, tudom, hogy miként működik ez. Egyszerűen elfogadhatatlannak tartom, hogy az egész országot leszarják! Szóval megkérném a tisztelt emberkéket, akik állítólag kapcsolatban vannak a fejlesztőkkel vagy az ISTENNEL, Nikita Buyanovval, hogy szóljon neki/nekik pár szót annak a párezer szerencsétlen magyarnak érdekében, aki mostanra már a föld alatt fekvő rokonait is elhordta mindennek ennek a semmitérő hazug retek orosz társaságnak! Sorry, tudom, hogy elég műveletlennek látszik a monológom, de ezt nem akarom ettől szebben megfogalmazni. A savazós okoskodós részét pedig tartsátok meg magatoknak, mert leszarom. Nem hiszem el, hogy bárki is elégedett ezzel a produktummal még akkor is, ha tud vele játszani, mert vpn host fájl vagy egyéb....  Köszi a figyelmet!

Edited by Enerfunk
  • Like 1
  • Upvote 1
DumbsterFire

Magyar Emissary biztos elvan foglalva a questekkel stb. Nincs ilyenre ideje. Meg ő is senki, ha geoblockot ragtak ránk akkor jó okkal.

Az ilyet szereti az EU és paypal is mert menni fog a refund.

55 minutes ago, Enerfunk said:

Sziasztok! 
Előre is elnézést szeretnék kérni, nem veletek van gondom!

Hali,

Szerencsére a fejlesztőknek nincs semmilyen problémája kicsiny országunkkal, és nem kivételeznek velünk, hanem senkinek sem ment. Egyébként a launcher és a kliens tegnap este már simán lejött, és be is lehetett loggolni, játszani. Nyugodtan szedd le a launchert a hivatalos oldalról és tedd fel a patchet rajta keresztül, semmilyen vpn dolog nem kell.

Annyit azért még szeretném ha megértenétek, hogy egy ilyen nagy várva várt javításnál ez teljesen életszerű, hogy a csúcsterheléstől az összes login szerver összeomlik, elérhetetlenné válnak oldalak és akadozik, lassú a letöltés. Ez a legnagyobb stúdióknál is így van, lassanként már normalizálódik a helyzet. 

A pénzvisszatérítéssel sajnos lehet gondok lesznek, mert talán még ha paypalon keresztül is vetted meg, akkor se fogják visszatéríteni.

Amennyiben bármilyen egyéb problémátok, kérésetek van, szívesen segítek, akár privátban is, keressetek nyugodtan.

Üdv,

Settenke.

• Sad 1
2 hours ago, Settenke said:

Hali,

Szerencsére a fejlesztőknek nincs semmilyen problémája kicsiny országunkkal, és nem kivételeznek velünk, hanem senkinek sem ment. Egyébként a launcher és a kliens tegnap este már simán lejött, és be is lehetett loggolni, játszani. Nyugodtan szedd le a launchert a hivatalos oldalról és tedd fel a patchet rajta keresztül, semmilyen vpn dolog nem kell.

Annyit azért még szeretném ha megértenétek, hogy egy ilyen nagy várva várt javításnál ez teljesen életszerű, hogy a csúcsterheléstől az összes login szerver összeomlik, elérhetetlenné válnak oldalak és akadozik, lassú a letöltés. Ez a legnagyobb stúdióknál is így van, lassanként már normalizálódik a helyzet. 

A pénzvisszatérítéssel sajnos lehet gondok lesznek, mert talán még ha paypalon keresztül is vetted meg, akkor se fogják visszatéríteni.

Amennyiben bármilyen egyéb problémátok, kérésetek van, szívesen segítek, akár privátban is, keressetek nyugodtan.

Üdv,

Settenke.

Üdv. Egyáltalán nem működik amit írsz és ha a facebook csoportot olvassátok ott sem megy senkinek. Nem lehet letölteni az oldalról a launcher fájlt sem. Nem lehet elérni a supportot sem. Valóban valami blockolás van mert ha VPN-el kiadod magad másik ország lakójának és megy egyből az gyanús, remélem megérted. Na most én nem fogok VPN-el baromkodni meg host fájl átírogatással mert fizettem ezért a rakás szarért és elvárom hogy tudjak vele probléma nélkül játszani. Ha tudod érd el őket és jelezd nekik ezért vagy itt gondolom. Köszönet

2 hours ago, Settenke said:

Hali,

Üdv,

Settenke.

Nem kívánlak se téged se senkit megsérteni de rohadtul nem működik. Még mindíg nem lehet letölteni a launchert se VPN nélkül. A vakítást hagyjuk meg a politikusoknak légyszives. 13 an játszunk egy discord szerveren keresztül. Egyetlen egy embernek megy aki Győrben lakik. Ki tudja véletlen vagy számít e hogy hol lakik de ez a helyzet enyhén szólva is kellemetlen... Facebook is tele ugyan azzal a panasszal magyaroktól..

Edited by diablo1991
5 hours ago, Settenke said:

Egyébként a launcher és a kliens tegnap este már simán lejött, és be is lehetett loggolni, játszani. Nyugodtan szedd le a launchert a hivatalos oldalról és tedd fel a patchet rajta keresztül, semmilyen vpn dolog nem kell.

Szia,

Ebben a formában nem igaz, a cimfeloldás még mindig nem működik, anélkül a launcher letöltése, az update és az indítás nem megy.
Technikai ok: cdn-11.eft-store.com -t nem oldja fel a legtöbb DNS szolgáltató Magyarországon. Azért működik  a hostfile/vpn, mert igy megkerülik a DNS feloldás problémájat. 

edit: a képet kiszedtem, DNS checkert érdemes nézni

Azoknak működhet, akinek olyan szolgáltatója van,a mi nem az alap DNS szervereket használják.

Edited by hanakpaya
7 hours ago, Settenke said:

Hali,

Üdv,

Settenke.

Van akármi fejlemény?

1 minute ago, Matheus9246 said:

Világon semmi. Én is 20-30 percenként lesem hátha van valami

Hát van egy kevés.. mostmár a launcher se indul nekem .. megint 

Matheus9246
22 minutes ago, diablo1991 said:

Hát van egy kevés.. mostmár a launcher se indul nekem .. megint 

MAgyar facebook oldalon írtak egy tippet hogy lehet elindítani keress rá Escape From Tarkov Hungary oldal neve én most ezzel próbálkozok

30 minutes ago, Matheus9246 said:

MAgyar facebook oldalon írtak egy tippet hogy lehet elindítani keress rá Escape From Tarkov Hungary oldal neve én most ezzel próbálkozok

Szent szar... korábban már próbáltam ezt:

C:\WINDOWS\System32\drivers\etc
mappából kimásolod a host nevű fájlt pl az asztalra
Ott megnyitod jegyzettömbbel (duplakatt rajta listából pedig kiválasztod a jegyzettömböt) a fájl legvégére pedig bemásolod ezt

92.223.97.97 cdn-11.eft-store.com

Ezzel az ip címmel működik. Ember.. ha itlennél mellettem megcsókolnálak.. (szal örülj hogy nem vagy)

Köszi!

Aki még nem tudná az letölteni a régi launchert  innen:

https://mega.nz/#!AHpy3YTa!n_y8Nr8ZbUaZhvaB1FGPgXjpU5bdHt79UdOeHzdVvLI

Egyéb segítség még, ha megváltoztatjátok a DNS címet, így újra elérhető lesz a letöltő szerver.

Illetve van még egy házibarkács megoldás is:

C:\WINDOWS\System32\drivers\etc
mappából kimásolod a host nevű fájlt pl az asztalra
Ott megnyitod jegyzettömbbel (duplakatt rajta listából pedig kiválasztod a jegyzettömböt) a fájl legvégére pedig bemásolod ezt

92.223.97.97 cdn-11.eft-store.com

Elmented és visszamásolod a fenti helyre ha admin jogokat kér akkor megadod neki felülírod a meglévő fájlt

Ezután indíthatod a klienst és mennie kell
ha kész van a kliens frissítés, esetleg a játék is akkor a fenti folyamatot megismétled csak most kitörlöd a beleírt sort.

Elnézést, hogy nem írtam hamarabb, de dolgoztam.

Edited by Settenke

egyébként meg az anyjukat vigyék el vacsorázni, h ilyen rakás szarokat szükséges átírni, hogy egyáltalán elérhetővé váljon egy 135€ -s patch

• Sad 1

Ha nem szeretnétek letölteni még mindig megoldás ha átírjátok a hosts file-t:

image.png.f19a624004f1d66c3e4078a226ee5ccf.png

Egyébként még mindig ott a 3. opció miszerint vpn-el megváltoztatják pl angolra az ip-t és működik.

Vagy előtte ki lehet próbálni ha megváltoztatjátok a DNS címeteket a beállításokban:

https://pcworld.hu/tippek/igy-cserelj-dns-szervert-156862.html

Edited by Settenke
  • 2 months later...
Barangolo
On 10/28/2019 at 4:33 PM, hanakpaya said:

Technikai ok: cdn-11.eft-store.com -t nem oldja fel a legtöbb DNS szolgáltató Magyarországon. Azért működik  a hostfile/vpn, mert igy megkerülik a DNS feloldás problémájat. 

Elnézést a naív kérdést (nem vagyok technikai ember), de miért van ez? Gondolom a szolgáltatók valamilyen okból nem oldják fel, mi lehet ez az ok? Gondolom a DNS szolgáltatók nem találomra böknek egy listára hogy mi mehet és mi nem, hanem valamilyen szűrőprogram működik itt, vagy nemzetközi tiltáslista?

Nekem az sem tetszik hogy a support desk mindig avval jön hogy kapcsoljam ki a vírusirtómat, bármilyen technikai gond merül fel. A nélkül is remekül működik a játék. Biztos van előnye, memória vagy CPU vagy hasonló téren, de miért kellene azt kikapcsolni? A másik meg az hogy avval hogy a host fájlt átírom, nem teszek evvel valami kiskaput lehetségessé a BSG számára hogy a gépemen ügyködjön, valami fajta trójai formájában? A BattleEye az rendben mert nem az ő fejlesztésük, de bármi egyéb? Nem nézem ki belőlük hogy bitcoint termelnek a gépemmel (bár a bitcoin farm elég nevetséges koncepció a játékban, nem életszerű a nagy "realism/hardcore" mantra kereteiben) vagy valami gonosz progi felkerül, de mire kellenek ezek a backdoor megoldások egy játékhoz? Érdekes módon egy másik orosz játék (Cuisine Royale) pont ugyanezt a mókát játssza a vírusirtókat illetően, más játéknál viszont nem tapasztaltam eddig ilyet.

Előre is köszönöm a szakszerű válaszokat, ha tudtok erre valami okosat mondani. Jelenleg én is csak evvel a hosts fájl módosítással tudok játszani, de nem tudom ez mivel jár, minek teszem ki a gépem. Nehéz elhinnem hogy nem tudok egyszerűen bekapcsolt vírusirtóval és a DNS megkerülése nélkül játszani, mint a világ legtöbb országában a játékosok. VPN-t emiatt pedig nem fogok használni.

• 4 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Szerintem érdem lenne szinten közti választásra játékba kerülés alatt. Gondolok itt arra 1-10   11-20   21-30  és így tovább. Mert elkezdtem a játékot és sajnos nagyon sokszor  belefutok nagy szintű játékosba és természetesen egyből meghalok és így fejlődni is nehéz.

Érdemes megfontolni a készítőknek.

On 1/9/2020 at 12:24 AM, Barangolo said:

Elnézést a naív kérdést (nem vagyok technikai ember), de miért van ez? Gondolom a szolgáltatók valamilyen okból nem oldják fel, mi lehet ez az ok? Gondolom a DNS szolgáltatók nem találomra böknek egy listára hogy mi mehet és mi nem, hanem valamilyen szűrőprogram működik itt, vagy nemzetközi tiltáslista?

Nekem az sem tetszik hogy a support desk mindig avval jön hogy kapcsoljam ki a vírusirtómat, bármilyen technikai gond merül fel. A nélkül is remekül működik a játék. Biztos van előnye, memória vagy CPU vagy hasonló téren, de miért kellene azt kikapcsolni? A másik meg az hogy avval hogy a host fájlt átírom, nem teszek evvel valami kiskaput lehetségessé a BSG számára hogy a gépemen ügyködjön, valami fajta trójai formájában? A BattleEye az rendben mert nem az ő fejlesztésük, de bármi egyéb? Nem nézem ki belőlük hogy bitcoint termelnek a gépemmel (bár a bitcoin farm elég nevetséges koncepció a játékban, nem életszerű a nagy "realism/hardcore" mantra kereteiben) vagy valami gonosz progi felkerül, de mire kellenek ezek a backdoor megoldások egy játékhoz? Érdekes módon egy másik orosz játék (Cuisine Royale) pont ugyanezt a mókát játssza a vírusirtókat illetően, más játéknál viszont nem tapasztaltam eddig ilyet.

Előre is köszönöm a szakszerű válaszokat, ha tudtok erre valami okosat mondani. Jelenleg én is csak evvel a hosts fájl módosítással tudok játszani, de nem tudom ez mivel jár, minek teszem ki a gépem. Nehéz elhinnem hogy nem tudok egyszerűen bekapcsolt vírusirtóval és a DNS megkerülése nélkül játszani, mint a világ legtöbb országában a játékosok. VPN-t emiatt pedig nem fogok használni.

Szia! Az, hogy ez a magyar szolgáltatóknál miért van "tiltó" listán, szerintem maximum maga a szolgáltató tudja, vagy ők sem. Sajnos a "Miért van ez" kérdésedre ez által ne mtudok megfelelő válasszal szolgálni..

A support desk azért fog automatikusan ilyen problémákra fókuszálni elöször, mert meg vannak a gyakran előjövő problémák, a virus irtó is ilyen. Ha gond van, mindig a leggyakoribb októl kezdődik a support munkája, és maximum lassacskán lesz leszűkitve a lista.
Na most a hosts fileról. Illetve, kezdjük inkább ott, hogy mi történik ha beirsz egy urlt(domaint). Ezek az internetes applikációk nem kommunikálnak a domain cimen keresztül, a géped elösször leforditja ezt IP cimre, és azon keresztül megy a kommunikáció. Ahhoz, hogy leforduljon egy domain IP cimre, kell a DNS. A DNS annyit jelöl, mint "Domain Name System(Tartománynévrendszer)". Mint már az elöbb irtam, ahhoz, hogy csatlakozz valahova, le kell forditani a domaint, IP cimre. Ezzel  foglalkozik a DNS. Egyszerű példa: Ha a géped csatlakozik egy másik géphez, az IP cimen keresztül kell csatlakoznia. Ehhez a a DNS szerver fog több szervert megkérdezni, hogy ismerik e a megfelelő infót erről a domainről, és ebből vissza fog kapni egy IP cimet. Ha sikeresen meg kapta ezt az IP cimet, csatlakozik, és meg indul a folyamat. (Lehet hiányos a tudásom, de ha nem is pontosan ez a magyarázat, nagyon közeli. De remélem nem tévedtem abban, amit irtam.)

És akkor a hosts file. A hosts fileba azért kell meg adnod amit meg adsz, hogy kikerülje a géped a DNSt. Lényegében te adod meg, hogy az adott addresshez, milyen  IPn keresztül fog csatlakozni a géped. Elvégzed a  DNS helyett a munkát. Szóval nem, nincs semmiféle kiskapu benne.

Szerintem egyébként teljesen valós koncepció egy bitcoin farm egy ilyen játékban.

Beszélsz backdoorokról. Ez nem egy backdoor. A backdoor arra való, hogy a programban lévő authentikációt kikerüld. Ezek általában el vannak rejtve, most abba nem mennék bele, mire is valók és egyéb információ. De ha érdekel, kérdezz és szivesen kifejtem. :)

On 2/1/2020 at 1:09 PM, D0ME_F0N0K said:

Üdv mindenkinek!

Szerintem érdem lenne szinten közti választásra játékba kerülés alatt. Gondolok itt arra 1-10   11-20   21-30  és így tovább. Mert elkezdtem a játékot és sajnos nagyon sokszor  belefutok nagy szintű játékosba és természetesen egyből meghalok és így fejlődni is nehéz.

Érdemes megfontolni a készítőknek.

Ezzel elvennék az EFT-től azt, ami ennyire jóvá teszi. Bárki, bármilyen gearben, bárkibe bele futhat. Sosem tudod mi fog történni amikor azt mondod, hogy "Play". Ha segitségre van szükséged, nyugodtan addolj be Discordon (Rheaza#0001) és segitek amiben tudok. :) Taskek, simán csak kérdések. Irj bátran! :)

• Upvote 1
Barangolo

@Rheaza Köszönöm szépen a részletes segítséged! Megint tanultam valamit :DAkkor úgy tűnik nincs miért aggódnom :)

A bitcoin farmot illetően azért nincs szerintem ennek értelme, mert ha mindig az ún. "realizmus" az amit el szeretne érni a BSG, akkor egy ilyen koncepciónak nincs helye egy ilyen elszigetelt környezetben: a bitcoin farmolás egy gazdasági képlet, mely csak akkor nyereséges ha a bele fektetett erőforrások (hardver és energia, mely Tarkovban főleg üzemanyag a generátorba mely áramot fejleszt, legvégén a napelem is csak 50% spórolás) alacsonyabb költségűek mint a bitcoinok eladásából (vagy barterből) adódó bevétel. Ezen felül nagyobb profitot kell hogy termeljen mint ugyanazon üzemanyag/hardver eladása, vagy azok alternatív használata általi nyereség. A termelés Tarkovon belül zajlik, az értékesítés azon kívül, a kereskedők által közvetítve. Egy elszigetelt környezet mint Tarkov, ahol nagyon szűkös az erőforrások mennyisége (főleg energia, lásd üzemanyag és áram mint hiánycikkek), nem versenyképes környezet a külvilággal szemben ahol ugyanazt a terméket állítják elő csak sokkal olcsóbban és hozzáférhetőbben. Ráadásul mivel a bitcoin piaci értékét a külvilág határozza meg (kifejezetten a kereskedők akik ennek értékét felszámítják, mint pld Peacekeeper), így a Tarkovon belül előállított (azonos) bitcoinnal minden esetben MAXIMUM ugyanazt az értéket lehet "megvásárolni" ezen magasabb költségen, nincs "olcsóbb alternatíva" mivel a termékek kívülről jönnek. Ezen felül mivel a kereskedés Tarkovval egy pár kereskedőn keresztül zajlik, egyértelmű hogy ők is le kellene hogy húzzanak egy (elég vastag) sápot abból az értékből amiért cserébe a külvilágból behozzák Tarkovba a termékeket. Mivel a külvilágban is egyre kevésbé éri meg házi barkácsolással bitcoint termelni, Tarkovon belül valószínűleg óriási veszteséggel működne ez. De ha bármennyi "haszna" is lenne ezen egy PMC-nek, akkor arra kell gondolni hogy az alternatív módja az energia felhasználásának (vagy akár a magas áron forgó grafikus kártyák eladásának) sokkal nagyobb hasznot húzna. Az hogy jelenleg mesterségesen fenntartott árakkal dolgokik Tarkov, nem valósághű és egyértelműen a BSG "Deus Ex Machina" közbenjárása hogy egyáltalán reálisnak tűnjön a koncepció. Mivel ők le tudják fixálni a kereskedők árait, így létre tudnak hozni egy mesterséges profitot, ami a való világban sosem állna fenn. Pld hogy egy kereskedő magasabb áron veszi meg a bitcoint Tarkovban egy PMC-től mint a kinti való világban, ahol szabadon hozzáférhető és bőséges. Vagy hogy olcsóbban adna el termékeket bitcoinért cserébe, mint amennyiért Tarkovon kívül megvette és nem kis kockázattal behozta. Szóval az hogy ez Tarkovban "működik", az csakis a BSG által szabályozott környezet miatt van így, nem azért mert reális lenne :)

Persze sejtem hogy a BSG a koncepciót azért hozta létre mert evvel egyrészt motiválja a játékosokat hogy kimaxolják a Hideout-ot (mivel ez az egyik végső lépés) és végigjárják a fejlesztendő lépéseket, melyhez nemcsak anyagi gyűjtögetés hanem pld Skill fejlesztés is kell, másrészt meg ezáltal legyen a játékosoknak egy fix bevételük, kifejezetten azoknak akik csak hétvégén vagy ritkán tudnak játszani (időben egy egyszerű raid már több hasznot hoz mint a bitcoin farm, de akinek alig van ideje, legalább így lépést tud tartani a gyilkos irammal mert offline is termel neki pénzt a játék).

Viszont sem "lore" sem gazdasági szemszögből nem reális egy lépés ez. Inkább egyike a kompromisszumoknak.

20 hours ago, Barangolo said:

@Rheaza Köszönöm szépen a részletes segítséged! Megint tanultam valamit :DAkkor úgy tűnik nincs miért aggódnom :)

A bitcoin farmot illetően azért nincs szerintem ennek értelme, mert ha mindig az ún. "realizmus" az amit el szeretne érni a BSG, akkor egy ilyen koncepciónak nincs helye egy ilyen elszigetelt környezetben: a bitcoin farmolás egy gazdasági képlet, mely csak akkor nyereséges ha a bele fektetett erőforrások (hardver és energia, mely Tarkovban főleg üzemanyag a generátorba mely áramot fejleszt, legvégén a napelem is csak 50% spórolás) alacsonyabb költségűek mint a bitcoinok eladásából (vagy barterből) adódó bevétel. Ezen felül nagyobb profitot kell hogy termeljen mint ugyanazon üzemanyag/hardver eladása, vagy azok alternatív használata általi nyereség. A termelés Tarkovon belül zajlik, az értékesítés azon kívül, a kereskedők által közvetítve. Egy elszigetelt környezet mint Tarkov, ahol nagyon szűkös az erőforrások mennyisége (főleg energia, lásd üzemanyag és áram mint hiánycikkek), nem versenyképes környezet a külvilággal szemben ahol ugyanazt a terméket állítják elő csak sokkal olcsóbban és hozzáférhetőbben. Ráadásul mivel a bitcoin piaci értékét a külvilág határozza meg (kifejezetten a kereskedők akik ennek értékét felszámítják, mint pld Peacekeeper), így a Tarkovon belül előállított (azonos) bitcoinnal minden esetben MAXIMUM ugyanazt az értéket lehet "megvásárolni" ezen magasabb költségen, nincs "olcsóbb alternatíva" mivel a termékek kívülről jönnek. Ezen felül mivel a kereskedés Tarkovval egy pár kereskedőn keresztül zajlik, egyértelmű hogy ők is le kellene hogy húzzanak egy (elég vastag) sápot abból az értékből amiért cserébe a külvilágból behozzák Tarkovba a termékeket. Mivel a külvilágban is egyre kevésbé éri meg házi barkácsolással bitcoint termelni, Tarkovon belül valószínűleg óriási veszteséggel működne ez. De ha bármennyi "haszna" is lenne ezen egy PMC-nek, akkor arra kell gondolni hogy az alternatív módja az energia felhasználásának (vagy akár a magas áron forgó grafikus kártyák eladásának) sokkal nagyobb hasznot húzna. Az hogy jelenleg mesterségesen fenntartott árakkal dolgokik Tarkov, nem valósághű és egyértelműen a BSG "Deus Ex Machina" közbenjárása hogy egyáltalán reálisnak tűnjön a koncepció. Mivel ők le tudják fixálni a kereskedők árait, így létre tudnak hozni egy mesterséges profitot, ami a való világban sosem állna fenn. Pld hogy egy kereskedő magasabb áron veszi meg a bitcoint Tarkovban egy PMC-től mint a kinti való világban, ahol szabadon hozzáférhető és bőséges. Vagy hogy olcsóbban adna el termékeket bitcoinért cserébe, mint amennyiért Tarkovon kívül megvette és nem kis kockázattal behozta. Szóval az hogy ez Tarkovban "működik", az csakis a BSG által szabályozott környezet miatt van így, nem azért mert reális lenne :)

Persze sejtem hogy a BSG a koncepciót azért hozta létre mert evvel egyrészt motiválja a játékosokat hogy kimaxolják a Hideout-ot (mivel ez az egyik végső lépés) és végigjárják a fejlesztendő lépéseket, melyhez nemcsak anyagi gyűjtögetés hanem pld Skill fejlesztés is kell, másrészt meg ezáltal legyen a játékosoknak egy fix bevételük, kifejezetten azoknak akik csak hétvégén vagy ritkán tudnak játszani (időben egy egyszerű raid már több hasznot hoz mint a bitcoin farm, de akinek alig van ideje, legalább így lépést tud tartani a gyilkos irammal mert offline is termel neki pénzt a játék).

Viszont sem "lore" sem gazdasági szemszögből nem reális egy lépés ez. Inkább egyike a kompromisszumoknak.

Örülök, hogy segíthettem.

Igen, értem mire gondolsz a bitcoin farmmal kapcsolatosan. De mint a végén is irtad, szerintem a fő cél ezzel az volt, hogy legyen valami amiért "küzdenek" a játékosok a hideout maxolását illetően. Személy szerint ez is elég aprócska mondjuk, mivel az 50 kártya jelenlegi árát nézve a marketen, úgy 15m rouble körül van. Utánna pedig, idővel színtiszta profitot termel, nem pedig a saját árát termeli. Csak egyet érteni tudok azzal, hogy nincs meg tökéletesen a mögöttes történet és a miértek.. Ettől függően még mindig úgy tartom, hogy a koncepció maga teljesen működőképes lehet, bár természetes, hogy ezt a BSG teszi működőképessé.