Jump to content
Sign in to follow this  
Dimitri468

Escape From Tarkov'un Alfa Test Sunucularının Çalışması

Recommended Posts

Dimitri468

Escape From Tarkov'un alfa test sunucularının çalışması ile ilgili olarak;

Escape From Tarkov'un alfa'nın sunucuya katılma konusundaki uzun süreli bekletme ile ilgili sorunlar yaşandığının farkındayız. 31 Aralık tarihinden bu yana, operasyonel kararlılığını ve optimizasyonunu sürekli geliştirmeye çalışıyoruz

Hemen hemen oyunun tam ölçekli bir stres testi geçiriyor: Oyuncular sayısı büyük oranda arttı ve sunuculara yüklenmenin fazla olduğundan bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu stres testi, mevcut tıkanıklıkları belirleme, çabalarımızı öncelikli görevler üzerinde yoğunlaştırma ve daha düşük öncelikli özellikleri sonraki geliştirme çizelgesine ekleme fırsatı sağlıyor.

Stres testi aslında Escape From Tarkov'un ilk akışı ile başladı. O anda, sistem çok sınırlı sayıda oyun sunucusunun eş zamanlı olarak desteklenmesine izin verdi. Şimdi bu sayı on kat arttı ve büyümeye devam ediyor, çünkü yeni sunucuları edinmek ve kurmakla birlikte, tatilleri optimizasyon üzerinde çalışma lehine çevirdik.

Bununla birlikte, veritabanın da ve web sunucuların da, halihazırda olduğundan çok daha fazla sayıda oyuncuya etkin bir şekilde hazırlanan önemli bir trafik rahatlığı üreten gerekli çalışmaları yürütüyoruz.

Stres testi, oyunu halka açık hale getirmenin en önemli aşamalarındann biridir, çünkü yüksek yüklenmelerle ilgili birçok engeli ortaya çıkarabilir. Battlestate Games şirketi Escape from Tarkov alfa testine katılan herkese minnettar! Birlikte oyunu oynamak için güvenilir ve rahat bir ortam hazırlayacağız!

#EscapeFromTarkov

NOT : Çevirilerimiz tamamiyle orjinalinin aynısıdır. Bizler sizin rahat anlamanız için cümlelerimizi akıcı hale getiriyoruz. Burada bahsedilen stres-testi'nin anlamı şudur: Serverların alabileceği maksimum oyuncuyu deniyorlar yani server sınırlarını zorluyorlar. Bu durum ise stres-testing olarak geçiyor.

 

15896404_1640479062913074_7524504707615528293_o.jpg

Edited by Dimitri468

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2