Jump to content

FAQ a Q&A


PugMonk
 Share

Recommended Posts

Pro ty, kteří mají dotazy ohledně EFT, sestavili jsme seznam FAQ (nejčastějších otázek).

-----

FAQ #1

Otázka: Co je to Escape from Tarkov (útěk z Tarkova)? Kdo je vývojář?

Odpověď: EFT je příběhem řízené hardcore MMO, které kombinuje FPS / TPS s RPG prvky. Developerem je Battlestate Games, ruské herní studio se sídlem v Saint Petersburgu.

Otázka: Bude hra „free to play“ (zadarmo)?

Odpověď: Ne, hra bude „buy to play“ (za prachy). Ve hře nebudou žádné mikrotrasakce. Nicméně, máme v úmyslu uvolnit placené DLC (nové mapy, předměty, atd…).

Otázka: Bude mít EFT nějaký příběh?

Odpověď: Útěk z Tarkov je hra se scénářem řízeným příběhem, na on-line základech. Vše, co se ve hře odehraje je určeno na základě postupu buď v hlavním řetězci událostí, nebo řadou vedlejších úkolů. Vedlejší úkoly můžete získat i u obchodníky, ale některé z nich mohou být splněny i bez předchozího zadání úkolu. (Takže najdete předmět, nevít co s nim. Tak hledáte obchodníka/kupce, který po něm zrovna touží. A až ho najdete, úkol splněn – pug.)

------

FAQ #2

Otázka: EFT má být session-based střílečka (tým vs. tým jako CS:GO)? Jaké herní módy bude obsahovat?

Odpověď: V klasickém smyslu tohoto pojmu hra nebude zcela session-based střílečka. Po respawnu bude mít hráč pouze jeden život a když umře, ztrácí vše co si do lokace přinesl nejen to co v ní našel. (Pokud s ním ovšem nepůjde celej tým a ten mu jeho výstroj zachrání. – pug.) Bude zde několik režimů hraní.

První zásadní mód hraní bude k dispozici už v betě. Bude to story mód (procházení lokací podle scénáře příběhu). Tato část hry bude složena z několika lokací (misí). Časově vyjde jedna mise tak na hodinu max hodinu a půl hraní (jedna lokace). Budete se pohybovat na mapě velké asi 5-10 km čtverečných, v otevřené krajině/zástavbě. K dokončení story módu bude muset hráč postupně projít a vyčistit všechny lokace města, dle scénáře příběhu. Do lokace se vždy dostanete (spawnete) ze stejného místa. A abyste jí dokončili, musíte se dostat do předem určených míst (exitů), nebo jednoho konkrétního místa, odkud lokaci opustíte a postoupíte na další mapu (misi). Do dokončených lokacích (celkem cca10 map) se můžete i opakovaně vracet a hledat co jste přehlédli nebo nenašli, čímž si můžete otevřít vedlejší úkoly. Když dokončíte všechny scénáře - utečete z Tarkova, otevře se vám režim free-roam (volné toulání po celém městě bez omezení). V tomto režimu se může hráč pohybovat na cca 15 km čtverečných. Nebude zde žádné časových omezení. Navíc bude mít hra režim Arena, který bude velmi podobný gladiátorskému souboji.

Takže prvek session-based střílečky bude pouze v režimu scénářem řízeného příběhu, jehož cílem bude najít cestu ven z města Tarkov. Režim free-roma (toulání) je bez časového omezeni, a v aréně bude hra omezena pouze smrtí vaší nebo vašeho protivníka.

------

FAQ #3

Otázka: Kde a kdy se příběh EFT odehrává?

Odpověď: Události EFT je odehrávají v alternativním vesmíru v roce 2028, ve smyšleném ruském městě Tarkov, konkrétně v jeho severním průmyslově-finančním centru a jeho předměstí. Město Tarkov vzplálo díky konfliktu mezi dvěma soukromými vojenskými společnostmi. Celý incident spustila nelegální činnost nadnárodní korporace Terra Group. A z dosud neznámých důvodů, se situace ve městě rychle vymkla kontrole. Proto bylo místní obyvatelstvo rychle evakuováno. Jediní, kteří zde zůstali, jsou kontraktoři soukromých vojenských skupin USEC a BEAR, místní ozbrojenci SCAVS a šedé eminence neznámého původu a příslušnosti.

Otázka: Mohu dokončit EFT sám, bez pomoci?

Odpověď: Hra bude online a neplánujeme vydat offline verzi kampaně pro jednoho hráče. Ale nikomu nebráníme, aby hru dohrál sám bez pomoci. Nicméně, vám doporučujeme najít si důvěryhodné společníky, hrát týmově a kooperovat.

-----

FAQ #4

Otázka: Kdy bude beta testování a kdy EFT vyjde?

Odpověď: Betu spustíme v létě 2017. Plnou hru konce roku 2017.

Otázka: Jaký druh RPG prvků se ve hře objeví?

Odpověď: Hlavním RPG prvkem v EFT je systém inventáře, levelování postavy a systém skillů. Úroveň (level) postavy budete zvyšovat zkušenostmi, které získáte – bojem (bonus expů za headshot a serie), rabováním, léčením, průzkumem, vyhmatáváním zámků pomocí soupravy paklíčů, čištěním vody, atd.

Systém zlepšování skillů je v EFT podobný tomu v The Elder Scrolls. Dovednosti se zlepšují opakováním činnosti a statistiky postavy jsou tím ovlivněny. Například:

- 1x složíte předmět z fragmentů – zlepšíte si staty u intelektu o 20%;

- 1x vylomení zámku bez nářadí - 1%;

- 1x vyhmatání zámku s nářadím - 4%;

- opravíte zbraň celkem o 200 HP bodů zbraně - opravy o 1%.

Bonusy pro upgrade statů intelektu.

zvýšíte si rychlost výzkumu předmětů (až do + 100%);

zvýšíte si rychlost odemykání zámků (až do + 100%);

budete rychleji opravovat zbraně (až do + 100%).

A je tu ještě jedna věc, která je v našem systému bonusů a dovedností skutečně unikátní. Vylepšování dovedností není omezeno statmi charakteru. Dále když si změníte pažbu na zbrani, budete zbraň ovládat stejně obratně jako před změnou, takže pokud budete trénovat přebíjení zásobníku tak se vám tato schopnost bude i nadále zlepšovat ze stavu před změnou pažby. Ale pokud změníte zbraň, budete se muset učit rychle přebíjet znovu a to opakováním činnosti dokola (dril přebíjení). To platí i u používání léků.

S každým zlepšením dovednosti hráč objeví nové taktické možnosti a se zvyšováním statů se vám otevřou další unikátní skilly. Další novinkou je, že hráč může zapomenout dovednosti, které dlouho nepoužije.

Systém inventáře je klasického slového charakteru. A je rozdělen na batoh, vestu, kapsy. Tento slotový systém je také použit u sestavování a vylepšování zbraní. (takže to vypadá, že budou dovednosti (odemykání zámků, rychlejší výměna zásobníků) a schopnosti (skilly např. taktické přebíjení, IPSC nebo MAGPUL trénink pro pistole), který vám umožní například přesnější střelbu, atd… - pug)

-----

FAQ #5

Otázka: Budou ve hře klanové skilly?

Odpověď: Ne.

Otázka: Půjdou založit smíšené klany s BEAR a USEC dohromady?

Odpověď: Ano.

Otázka: Jak dlouho bude dostupná limitovaná edice Edge of darkness?

Odpověď: Limitovaná edice Edge of darkness bude dostupná ke koupi do doby, než skončí Afla-testning. Přesné datum nevíme.

Otázka: S jakými druhy nábojů se ve hře můžeme setkat?

Odpověď: Například subsonická neboli podzvuková munice (střela z tohoto náboje se pohybuje pomaleji než zvuk - nedochází k zvukovému efektu překonání zvukové barieri). Rozdíl mezi konvenční a subsonickou municí bude mít pro cíl stejný význam jako zásah se zbraní s tlumičem nebo bez. Dále také celoplášťové, poloplášťové, stopové, nebo zápalné. Připravte se i na to, že budete mít u sebe třeba 10 různý typů nábojů do M4A1 (ráže 5.56 standardní puškový náboj), jelikož půjdou měnit i hlavně.

Otázka: Jak bude vypadat dobíjení zásobníku?

Odpověď: Abychom vám ušetřili klikání a usnadnili manuální dobíjení zásobníků, plánujeme připravit šablony pro mixování nábojů. Takže když budete páskovat kulometnej pás do PKP 3:1 (3 základní + 1 stopová munice), budete muset sice shlédnout dlouho animaci dobíjení, ale nebudete muset na každý náboj kliknout, abyste ho dostali do zásobníku.

------

FAQ #6

Otázka: Budou k dispozici klany nebo jiné typy skupin hráčů ve hře?

Odpověď: Ano, hra bude obsahovat i klanový systém, který umožní hráčům sestavit si své vlastní skupiny. V tomto bude činnost klanu neomezena. Váš klan může být založen bojově a lovit ostatní kontraktory, nebo můžete založit obchodní spolek, který má své obchodníky, kteří vysílají lovce odměn a hledače pokladů.

Otázka: Bude ve hře také ekonomický systém?

Odpověď: Ano, hra bude mít otevřený, dynamický, ekonomický systém, ve kterém budou hráči moci obchodovat jak s ostatními hráči, tak s NPC postavami. Dynamika ekonomického systému zahrnuje proměnlivé faktory, které jsou mimo kontrolu hráčů. Plovoucí směnné kurzy ovlivňuje nedostatek zboží, nebo dokonce zdraví obchodníka - to vše je ve hře řízeno AI. Například: Když prodáte hodně průrazných nábojů do Ak, stanou se pro ostatní levnější a výkupní cena bude nižší. A naopak, pokud je všechny vykoupíte, bude to nedostatkové zboží a cena nákupu bude vysoká a i ostatním se budou za lepší cenu prodávat (samozřejmě obchodníci budou chtít vydělat, takže počítejte s přirážkou)

Pokud někdo zabije obchodníka (pouze v příběhu) tak jim prodávané zboží bude nedostupně a u ostatních prodejců se sežene hodně draze

Otázka: Jak reálné je fyzika balistiky?

Odpověď: Fyzika balistiky zbraně a jejich přizpůsobování a vylepšování jsou dvě věci, na které jsme velice hrdí. Střelba na velké vzdálenosti bude ovlivněna balistickou křivkou i poryvy větru. Takže si připravte odstřelovačské týmy. A hlavně se nehádejte, kdo bude střelec a kdo pozorovatel. Zbraň se bude v boji chovat velmi realisticky, bude mít zpětný ráz, bude se zasekávat, bude docházet k náhodným výstřelům a střely budou mít reálnou balistiku (při nárazu se odkloní či roztříští o překážky). Dokonce i hnací plyny opustí kompenzátory a úsťové brzdy, stejně jako je tomu v reálu.

------

FAQ #7

Otázka: Jak moc reálná hra bude?

Odpověď: Tým vývojářů miluje hardcore a realistické hry. A samozřejmě bychom chtěli, aby EFT byl tak realisticky, jak je to bude možné a to ve všech aspektech - zdraví, boje, spravování zásob, charakter, interakce, grafika, zvuk atd.

Vaše postava se může zemřít různými způsoby. Jsou zde střelná zranění, infekce, dehydratace, hladovění atd. Vaše zdravý a výkonnost může ovlivnit podchlazení, šok, trauma a dezorientace. Hráči budou muset používat správné léky ve správný čas, dobíjet zásobníky ručně a přebíjet opatrně, aby se zbraň během střelby nezasekla atd.

Otázka: Jak detailní bude možnost zbraně modifikovat a přizpůsobovat?

Odpověď: Podívejte se jak podrobná modifikace je ukázaná v action-gameplay traileru EFT. Téměř každý detail může být odstraněn a vyměněn. Uživatelské nastavení nabízí takovou svobodu, že umožní každému hráči vytvořit jedinečnou konfiguraci zbraně, která mu vyhovuje nebo vyhovuje hernímu stylu jeho týmu. Přizpůsobení zahrnuje změnu zásobníků, montáž baterky, laserového zaměřovače, taktické rukojeti, různých optik, atd. U některých zbraní může být vyměněna i spoušť nebo přebíjecí táhlo (viz M4A1).

-------

FAQ #8

Otázka: Budou mít hráči možnost nosit na uniformě klanové nášivky, nebo jmenovky?

Odpověď: To v tuto chvíli, nemůžeme prozradit.

Otázka: Jak bude ve hře plynout čas?

Odpověď: Čas bude 4x rychlejší. Takže během 24h ve hře zažijete 4x den a 4x noc a během toho si bude moct hned ze začátku vyzkoušet všechny aspekty hry. Ale nebojte, nebude třeba jíst každých pět minut.

Otázka: Jak budou fungovat vysílačky?

Odpověď: Ve všech modech budete moci použít i přenosnou radiostanici (pokud jí budete mít s sebou). To vás zaručeně vtáhne ještě více do hry a přiblíží realismu. "Vysílačky" budou fungovat jako v reálu. Bude se dát volit frekvence, skenovat frekvence, kódovat komunikaci a dokonce, když budete v kanále nebo jinde pod povrchem, způsobí to rušení nebo dokonce naprostou nefunkčnost radiostanice (radiový stín, mimo dosah buňky). Nepřítel je samozřejmě může mít také. To dává opět prostor pro další reálný takticky-bojový prvek, jako jsou "kódy typických činností" (kód "1" na místě, "2" k dispozici, "3" prohledávám předmět, "4" krátká technická přestávka (jídlo, pití), atd.) a volací znaky. (např. ADAM kód "4")

Takže nezapomeňte, že nepřítel naslouchá!

-----

FAQ #9

Otázka: Jaké předměty a zbraně budou dostupné při alfa testování?

Odpověď: Dva druhy taktických vest, dva druhy armádních batohů, bezpečnostní kontejner, kufr na zbraně, SCAVS batoh a dvě civilní tašky, rybářská bunda, maska, taktické brýle, noční vidění, kšiltovka, kulich, kukla, jídlo, baterie, mody zbraní, peníze (tři druhy měny), zbraně: Ak74N, M4a1, SV98, VSS, AS VAL, P226, grach, PM, TT, MR133, MR153, Saiga 12ga, RGD-5, F-1. Do budoucna také JNG-90,G36-C, EBR,DAO-12, Barrett, AK74, AEK, ACWR, RPK74, M27AR, M249, M16A4, LSAT, F2000, RPG.

Otázka: Kolik zbraní celkem bude ve hře?

Odpověď: Mnoho. Budeme mít absolutně všechny typy od značky AK, které kdy byly vydány a to včetně civilních verzí jako je SAIGA a VEPR. Kromě přizpůsobení zbraní si bude moct hráč také, budovat své vlastní Molle systémy (rozložení věcí do taktiky či war beltu a systém odkud brát zásobníky jako první - pug) a přizpůsobit si oblečení a další vybavení.

Otázka: Bude hra k dispozici na Steamu?

Odpověď: Ano, uvažujeme o tom.

Otázka: bude hra podporovat Steam Workshop a hráčské Módy?

Odpověď: Možná. Hráči vytvořené mody bude, ale třeba řádně vyzkoušet a schválit. Pak budou moci být zavedeny do hry. Mody, které mění hru, nebudou dovoleny, protože hra je na on-line bázi.

-----

FAQ #10

Otázka: Budou se dát ve hře vytvářet (skládat) předměty?

Odpověď: Ve hře bude funkce vytváření předmětů, ale ne tak jak to znáte z jiných her. Nepůjde vytvořit kulomet z prkýnek, lepicí pásky a šroubků. Zbraně se budou dát sestavit jen ze skutečný částí zbraně, např. můžete sestavit AK74M pouze tehdy, pokud najdete všechny jeho části (zásobník, předpažbí, protiprachový kryt, šrouby, hlaveň, atd.). (takže sbírejte i poškozený zbraně na náhradní díly – pug.)

Kromě zbraní, budou i další položky, které se budou dát také kombinovat.

Otázka: Musím si zaplatit předobjednávku hry abych se dostal do bety?

Odpověď: Ne, to není požadavek. Ale samozřejmě, hráči s předobjednávkou budou mít přístup do bety jistý. Zbytek účastníků bety bude vybrán z lidí, kteří se přihlásili do bety přes newsletter.

Otázka: Jaká bude výstroj Scavs?

Odpověď: dvouhlavňová brokovnice, nůž, RGD5 - útočný (střepinový) granát ruské výroby.

Otázka: Bude ve hře štít?

Odpověď: Balistický štít, ani štít pro pořádkový jednotky nebude.

-----

FAQ #11

Otázka: Jaké jsou požadavky na hardware? Bude se dát hrát na gamepadu?

Odpověď: Během testování bude hra ještě optimalizována, takže se požadavky na systém mohou změnit, ale velké změny nečekejte. Máte-li systém, který je slabší než jsou minimální požadavky, neznamená to, že vám hra nebude fungovat. Zdůrazňuji, jsou to pouze přibližné systémové požadavky.

Přibližné systémové požadavky pro EFT.

MINIMÁLNÍ:

OS: Windows 7/8/10 (64 Bit)

Processor:dual-core processor 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo, i3), 2.6 GHz (AMD Athlon, Phenom II)

RAM: 6 GB

Graphics Card: DX9 compatible graphics card with 1 GB memory

Sound: DirectX compatible audio card

Network: permanent connection to the Internet

Disk space: from 8 GB

DOPORUČENÉ:

OS: Windows 7/8/10 (64 Bit)

Processor: quad-core processor 3.2 GHz (Intel i5, i7), от 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)

RAM: from 8 GB

Graphics Card: DX11 compatible graphics card with 2 GB or more of memory

Sound: DirectX compatible audio card

Network: permanent connection to the Internet

Disk space: from 8 GB

Testování gamepadu už proběhlo, takže je zde možnost, že hra bude podporovat i gamepad.

Otázka: Jakej bude engine? Bude k dispozici na platformě Mac a * Podpora nix?

Odpověď Hra je založena enginu UNITY 5, ale mnoho základní funkcí bylo vytvořeny námi od nuly. Hru plánujeme vydat i pro Mac, ale ještě není jasné, jestli hráči Mac, budou hrát na společných serverech s ostatními nebo budou mít vlastní servery.-----

FAQ #12

Otázka: Souvisí tato hra s hrou Stalker?
Odpověď: Na netu byly četné zmínky, které nás označovali jako tvůrce či vývojáře hry Stalker. Tímto bychom oficiálně chtěli toto tvrzení vyvrátit. V týmu máme přesně jednu osobu, která předtím pracovala na hře STALKER, takže by bylo přehnané tvrdit, že náš projekt EFT souvisí tímto způsobem se hrou STALKER.
Vývojáři Battlestate games již dřív pracovali na několika projektech různých žánrů. Nicméně nás spojuje hlavně to, že sdílíme společnou vášeň. A to vášeň pro kvalitní hardcore střílečky, kterých je zatím velice málo.

Otázka: A co konzolová verze EFT?
Odpověď: Uvažujeme o tom, ale na to je příliš brzy.

Otázka: Jak se mohu zaregistrovat do bety?
Odpověď: Jak již bylo uvedeno výše, předobjednejte si hru, to vám garantuje přístup do Bety. Nicméně, vzhledem k velkému rozsahu testování, budeme potřebovat pomoc i těch šťastných lidí, kteří budou vybráni z řad našich newsletter odběratelů - http://www.escapefromtarkov.com/signup/

------

FAQ #13

Otázka: Jsem celkem dobrej v modelování, programování, atd, a chtěl bych se k vám přidat. Najímáte externí pracovník a jaké jsou podmínky?
Odpověď: Pokud máte opravdu profesionální zkušenosti v herním průmyslu (vývoj her). Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nezapomeňte uvést odbornost, specializaci a připojit životopis. Stále hledáme, talentované odborníky pro náš tým.

Otázka: Jste finančně nezávislí, nebo sháníte vydavatel, či sponzora? Co mám dělat, když bych vám chtěl pomoct financovat hru?
Odpověď: Nabídky na vydavatelství, sponzoring atd. mohou být zaslány na [email protected]

Otázka: Chystáte se udělat speciální edici s artbook / figurkou / čepice a tak dále?
Odpověď: Kupodivu ano, ale bude to box verze EFT, včetně zvláštního vydání.

Otázka: Chystáte se vysílat nějaký informační videoblogy nebo chcete vše držet v tajnosti až do vydání?
Odpověď: Ano, budeme určitě vydávat vývojářský video-deník.

Otázka: Říká se, že se budou u zbraní zhoršovat vlastnosti. Jak se budou opotřebovávat? A bude se to vztahovat i na zbraňové mody?
Odpověď: Ano, toto je také plánováno.

------

FAQ #14

Otázka: Jak rozvětvený/složitý bude systém skillů?

Odpověď: Systém skillů bude trochu jiný, než na co jste byli doposud zvyklí u ostatních RPG, ale nebude mimo realizmus, ke kterému se hra tolik hlásí.

Skilly se budou upgradovat jednoduše. A to na bázi opakování činnosti. Naopak pokud nebudete skill používat, tak se začne jeho level snižovat (čímž vyšší lvl skillu tím rychleji ho budete zapomínat).

Díky tomuto systému se bude vaše postava zlepšovat na základě skillů, které používáte a jak se chováte ve hře.

Navíc, každej novej lvl postavy, si budete moct zlepšit jeden lvl statů (síla,vitalita, atd.) dle vlastního uvážení.

Když dosáhnete top úrovně skillu, tak se vám otevře další speciální skill, s bonusovými výhodami.

Bude zde rozdíl mezi základními skilly u USEC a BEAR. Počínaje první úrovní postavy budou dostupné skilly s bonusy pro specifické jak pro USEC tak pro BEAR

Skilly:

Ph - fyzický

vytrvalost, stabilita, vitalita, zdraví, odolnost vůči stresu, metabolismus, imunita.

M - psychický

vnímání, intelekt, pozornost, charisma, paměť.

C – bojové

pistole, revolvery, SMGS, útočné pušky, brokovnice, DMR, odstřelovačky, LMG, těžké kulomety, podvěsné zbraňové systémy, granátomety, vrhací zbraně, speciální zbraně, zbraně na blízko, příprava vybavení, stabilizace zpětného rázu, přehazování zbraní, střelba pod stresem.

P - praktické

střelba na velkou vzdálenost odstřelovačkou, krytí se před střelbou, plížení, základní lékařská pomoc, bojová lékařská pomoc, lehká zbroj, těžká zbroj, rozložení výbavy, základní upravování zbraní, pokročilá úprava zbraní, noční operace, tiché operace, vyměňování zboží, pokročilý marketing, obchod, přijímání úkolů, aukce, vyhmatávání zámků, prohledávání, elektronický hacking, umístění pastí, pokládání min, umisťování IED, údržba zbraní.

S - speciální

BEAR - zbraňové systémy AK, vysoká ráže, útočné operace, hrubá síla, autorita, nulování – odhad balistické křivky.

USEC - AR zbraňové systémy, celková úprava zbraní, taktika, vyjednávání..

-----

FAQ #15

Otázka: Budou ve hře potraviny a bezpečné zóny, kde se bude dát najíst?

Odpověď: Ve hře nebudou žádné bezpečné zóny. V bezpečí budete pouze mimo raid (nájezd). Takže si budete muset pečlivě vybírat místo kde se najíst (to budou schízi z každýho zvuku -pug-)

Otázka: Pokud si budou moct hráči sami nastavovat ceny pro položky (předměty) na aukcích a ve svých prodejnách, nemyslíte si, že to bude dělat některé položky neuvěřitelně levné?

Odpověď: Je to tak. To je ekonomika, Bude to fungovat jako v reálném životě. Pokud je předmět hodně dostupný a dá se sehnat všude za draho ho nikdo nekoupí.

Otázka: Můžete konkrétně vysvětlit fungování některých skillů?

Odpověď: Podívejme se na některé z nich:

ZDRAVÍ

Teto bonusový skill zvedá sílu, vytrvalost a vitalitu.

Snižuje rizika zlomenin, zvyšuje rychlost obnovy zdraví a sníženou spotřebu energie a rychlost dehydratace. Po dosažení nejvyšší úrovně budete odměněni bonusem, který zahrnuje určité malé procento absorpce poškození a trvalou imunitu vůči otravě.

POZORNOST

Tato dovednost je specializací na hledáním kontejnerů, těl a zkoumání a vyhledávání věcí uvnitř s asistencí uživatelské příručky. Bonus zvyšuje rychlost hledání mrtvol, kontejnerů a zvyšuje šanci najít vzácnou kořist. Elitní úroveň dovednosti poskytuje možnost okamžitého vyhledání a uděluje více zkušeností pro rabování.

CHLADNÉ ZBRANĚ

Manipulační dovednosti chladných zbraní se zvyšuje úspěšnost a přesnost bodání a řezů.

Bonus přidává zvýšenou sílu švihu a kratší prodlevu mezi jednotlivými výpady.

Nejvyšší úroveň dovedností vám dá šanci zabít jedním úderem a anebo způsobit krvácení s jakýmkoliv typem zásahu.

-------

FAQ #16

Otázka: Bude ve hře animace při uzdravování/léčení medkitem?

Odpověď: Možná.

Otázka: Bude ve hře mapa? Uvidíme svojí pozici na mapě?

Odpověď: Mapa bude, ale svojí pozici bude muset určit podle dominant krajiny možná i s použitím kompasu.

Otázka: Budeme mít možnost pomalovat zbraně, nebo dát na ně nějaké nálepky?

Odpověď: Budou vzory maskování a pak vzorník barev na určité části zbraně.

Otázka: Bude možné při hře otáčet pouze hlavou postavy?

Odpověď: Plánujeme vytvořit možnost, aby se dala během hry otáčet pouze hlava.

Otázka: Bude existovat způsob, jak přerušit přebíjení protihráče, kdybychom ho střelit do ruky?

Odpověď: Zatím jsme o tom nepřemýšleli.

-----

FAQ #17

Otázka: Bude možno delevlovat úroveň hráče?

Odpověď: S tím se částečně počítá, ale nepůjde to do úplné nuly.

Otázka: Bude se zbraň opotřebovávat v průběhu hry?  A jaký to bude mít vliv její vlastnosti?

Odpověď: Vlastnosti zbraně to ovlivní negativně. Závěr zbraně se bude častěji zasekávat, stejně tak bude docházet častěji k náhodnému výstřelu, a objeví spousta další nepříjemností.

Otázka: Každá zbraň se bude opotřebovávat jinak rychle?

Odpověď: Ano.

Otázka: Bude ve hře stojící / klečící / ležící pozice?

Odpověď: Ano.

Otázka: Budeme moct střílet z krytu po vyklonění? Nebo vystrčit jen zbraň a střílet naslepo?

Odpověď: Ano, je to v plánu.

----

FAQ #18

Otázka: Budeme se moct přilepit zády ke krytu (zdi)?
Odpověď: To rozhodně ne.

Otázka: Existuje možnost přizpůsobit vybavení pro své vlastní potřeby? Bude to mít vliv na hratelnost?
Odpověď: Ano. Vliv to bude mít na dostupnost zásobníku a rychlost přebíjení zbraně (jen zásobníky, které si dáte do taktické vesty a kapsy budete moct použít). Pokud budou zásobníky v batohu, budete je moct použít, až si je přendáte do kapsy, nebo taktic. vesty. Také máme v plánu udělat editor pro MOLLE systém.

Otázka: Jak bude fungovat systém poškození?
Odpověď: Nebude žádná regenerace. Budete krvácení, mít zlomeniny, šok z bolesti atd. Velmi důležité bude, abyste na léčení použili přesně ten správný medikament, nebo lékařskou pomůcku a aplikovali je přesně na zraněné místo. Počítejte také s vedlejšími účinky léků.

-----

FAQ #19

Otázka: Budou nějaký checkepointy?
Odpověď: Ne, nebudou žádný checkpointy. Je to online hra.

Otázka: Bude náš pokrok (expy) a kořist uložena když se mi provede projít lokaci?
Odpověď: Všechno, co jste získali během nájezdu, bude vaše, pokud opustíte lokaci živý.

Otázka: Kde se budou dát předměty ve hře najít? A za jaký podmínek a stavu se budou v lokaci objevovat?
Odpověď: Předměty se v lokaci budou nacházet na různých místech podle dostupnosti místa či složitosti získat klíč (např. sejfu, pokoji na ubytovně, kufru vozidla). Do zamčeného kontejneru se budete moc dostat jen s klíčem. Předměty budou různě vzácné a některé půjdou najít pouze v konkrétních lokacích, například továrna, kanceláře, centrum města. Vzácné předměty se budou objevovat v místech, kde by je nikdo nehledal. Při každém raidu (nájezdu), se předměty znovu respavnou (objeví).

-----

FAQ #20

Otázka: Jak náhodně se budou předměty, dle příběhu hry, objevovat? Bude nějaké konkrétní místo, kde bychom mohli snadno najít určité předměty?
Odpověď: Některé předměty budou dostupné pouze v pokud půjdete podle scénáře příběhu. A vždy se respawnou na jiném místě. Bezpečí těchto předmětů bude zajištovat překážka ve formě trezoru nebo dveří na přístupovou kartu.

Otázka: Bude existovat vzácné či dokonce unikátní předměty ve hře - zbraně, vybavení, atd. s nízkou šanci na nalezení?
Odpověď: Ano.

Otázka: Rádi bychom se dozvědět více o Arena módu. Říkali jste, že to bude jako u gladiátorských soubojů. Prostě, jak podobné to bude se zápasy gladiátorů?
Odpověď: Aréna mód bude mít různé režimy, ale hlavní mód arény vám umožní vybrat jakékoli vybavení a bude zde možnost podívat se na vybavení protivníka. Z větší části, to bude pouze 1 vs 1 souboj na život a na smrt.

-----

FAQ #21

Otázka: Plánujete zahrnout do hry zbraně jako luky a kuše?
Odpověď: Ne, neplánujeme.

Otázka: Je nějaká šance setkat se se smečku divokých psů v free roam (volnému procházení města)?
Odpověď: Možná.

Otázka: Bude herní svět založen na jednom serveru? Pokud ano, bude to mezinárodní? Nebo tam bude nějaký dělení?
Odpověď: K dispozici bude řada herních serverů (jeden pro každý raid / free-roam). A nebude žádné národnostní filtrování, jen ping a úroveň hráč se bude rozlišovat.

Otázka: Bude možné během komunikace vysílačkou ve skupině zachytit i jinou komunikaci např. protivníka či jiné skupiny?
Odpověď: Ano, plánujeme složitější rádiový systém – vyhledávání frekvence, kódování, stínění, atd.

-----

FAQ #22

Otázka: Bylo by skvělé, dozvědět se více o klanovém systému. Bude tam nějaký druh základny jako budovy?
Odpověď: Neplánujeme vytváření základny pro klany, ale bude zde velice propracovaný systém klanů a jejich spravování.

Otázka: Jak to bude s balistikou střel ve hře?
Odpověď: Hra má zcela realistický balistický model, stejně jako model poškození.

Otázka: Plánujete přidat možnost řízení vozidla atd.?
Odpověď: V této chvíli - ne.

Otázka: bude VR podpora (virtuální realita pro Oculus rift – brýle)?
Odpověď: Možná.

Otázka: Bude existovat nějaký druh pokuty za vlastní smrt? Bude nutné léčit kritické rány?  A půjde RESET skillů?
Odpověď: Ano, budete moct vyléčit i smrtelná zraní. A dovednosti se nebudou resetovat, když zemřete.

------

FAQ #23

Otázka: Budou všechny změny a nastavování zbraně přístupné na samostatné menu? Nebo se bude dát změnit některé části zbraně během cesty městem?
Odpověď: Některé snadné úpravy půjdou dělat na ulici „na koleně“ (výměna baterie v kolimátoru), ale složitější úpravy zbraní, na které budete muset použít nářadí, půjdou provést pouze v dílně. To znamená, že z hlavního menu bude přístup do dalšího menu s přípravou před bojem.

Otázka: Plánujete přidat nějaké střelnice pro trénink?
Odpověď: Možná.

Otázka: Po dokončení scénáře příběhu, budou mise stále omezené časem?
Odpověď: Ano, i po dokončení příběhu a „útěku z Tarkova“, budou mise omezené časem.

Otázka: Chystáte dělat DLC pro lokace Free-Roam?
Odpověď: Ano.

--------

FAQ #24

Otázka: Kde mohu předobjednat hru?
Odpověď: Na naší oficiální webové stránce: http://escapefromtarkov.com/preorder-page

Otázka: Bude možnost koupit hru na steamu?
Odpověď: Nejprve budeme prodávat EFT na našich stránkách, potom uvažujeme i o steamu.

Otázka: Až doděláte všechny plánované projekty, co děláte, máte v plánu koupit práva na STALKER a upravit ho?
Odpověď: Ne. To nás nenapadlo.

Otázka: Je tu nějaký email pro veřejnost, kde bychom vás mohli kontaktovat v případě nějakého spolupráce?
Odpověď: [email protected]

----

FAQ #25

Otázka: Přihlásil jsem se do beta testu, jak a kdy se dozvím, jestli mě berete?

Odpověď: Obdržíte email s pozvánka do Bety, jakmile to začne.

Otázka: Jsou nějaký podmínky nebo kritéria pro účast v Beta verzi? Když mě vyberete do bety, budu si muset po vydání hru koupit?

Odpověď: Neexistují žádná kritéria pro výběr hráčů do beta testu, ale přihlášky budeme shromažďovat chronologicky. Pokud se dostanete do uzavřené bety po přihlášení na webových stránkách, budete mít k dispozici bezplatnou testovací verze. Nicméně, po konci testování si budete muset hru koupit, pokud budete chtít v hraní pokračovat. Statistiky vám zůstanou zachovány.

-----

FAQ #26

Otázka: Bude Beta k dispozici i po vydání hry?
Odpověď: Ne.

Otázka: Bude existovat systém bug report v beta verzi?
Odpověď: Samozřejmě, že bude.

Otázka: Budou ve hře výbušniny jako granáty a podvěsné granátomety?
Odpověď: Ano a také chceme do hry dát další výbušniny jako RPG, protipěchotní nálože a nášlapné miny.

Otázka: Bude PvE ve hře?
Odpověď: Ano, v podstatě, většina setkání se Scavs jsou PvE.

Otázka: Budou Scavs hratelný?
Odpověď: Ano

-----

FAQ #27

Otázka: Mohu sbírat předměty po městě, když budu hrát jako ScavS?
Odpověď: Ano

Otázka: V tomto případě, není to blbost? Každý bude hrát jako ScavS!
Odpověď: Není, protože hraní za ScavS bude těžší, jelikož si nebudete moci vybrat zbraň ani vybavení, a počet hratelných Scavs na lokaci raidu je omezený.

Otázka: Jak velké budou lokality?
Odpověď: Free Roam (toulání po městě) bude 15 čtverečních kilometrů.

----

FAQ #28

Otázka: Bude hra k dispozici v angličtině?
Odpověď: Ano

Otázka: Bude hra jenom na PC nebo bude i na konzole?
Odpověď: Uvažuje se i o konzolích. Nicméně, jako první bude hra na PC.

Otázka: Jak bude third-person pohledu využito ve hře?
Odpověď: Pravděpodobně budeme dělat samostatné servery pro hraní z pohledu třetí osoby.

-----

FAQ #29

Otázka: Bude se dát do hry přidat vlastní mody, questy (úkoly), nájezdy, atd?
Odpověď: Z velké části, ne, protože se jedná o on-line hru. Nicméně, nejsme proti. Pokud hráč vymyslí vlastní mod, quest atd. a my ho schválíme a není problém ho pak přidat do hry.

Otázka: Jak bude fungovat systém reputace? Jak plánujete, zabránit „vote for vote“?
Odpověď: Připravili jsme rozsáhlý samostatný materiál na toto téma, prosím počkejte si na další aktualizace.

Otázka: Máte v úmyslu udělat živý stream "pre-render" septicism?
Odpověď: Jistě.

Otázka: Bude hra na Steam GreenLight a kdy?
Odpověď: Ano, jakmile bude Beta připravena.

---

FAQ #30

Otázka: Budeme mít možnost vytvořit si své vlastní skryté dropy? (?)
Odpověď: Ano, ale v rámci raid party.

Otázka: Bude existovat nějaký druh překonávání běžných překážek ve hře? Jako možnost použít žebřík nebo stříhat pletivový plot?
Odpověď: Nic tohoto druhu nebylo dosud plánováno.

Otázka: Jak se bude PC a konzolové verze lišit pokud jde o grafiku?
Odpověď: Je to ještě trochu brzy hovořit o konzolích, ale kvalita PC grafiky bude zřejmě vyšší.

Otázka: Budou ve hře radiostanice, headsety, dalekohledy?
Odpověď: Ano.

----

FAQ #31

Otázka Budou zde videosekvence, stejně jako u některých jiných projektů?
Odpověď: Ano budu zde videa na začátku lokace. A zejména při nájezdech (raidech).

Otázka: Máte v plánu zahrnout stacionární těžké zbraně (kulometné hnízdo)?
Odpověď: Zvažujeme to.

Otázka: Jak budete omezovat mapy? Jaké překážky budou použity, aby hráč neutekl z lokace?
Odpověď: Zátarasy, minová pole, ostřelovači, závaly sutě atd.

-----

FAQ #32

Otázka: Bude u modifikace a údržby zbraní potřeba nářadí? A budou mít zbraně bateriové zdroje?
Odpověď: Ano, k údržbě zbraně bude potřebovat čistící sadu, abyste provedli údržbu a víceúčelové nářadí pro některé úpravy zbraní. Některé zbraňové doplňky a příslušenství bude mít samostatné energetické zdroje a jejich opotřebení či vybití bude zhoršovat jak fyzické, tak vizuálně vlastnosti zbraňového doplňku či výzbroje.

Otázka: V tak obrovském městě jako je Tarkov musí být banky, budeme je moci vyloupit?
Odpověď: Ano, bude zde jedna z poboček TARBANK.

Otázka: Bude zde i lokace jako stanice metra?
Odpověď: Možná, že připravíme i několik stanic metra v podzemí města Tarkov, ale zatím se to nedá říct na 100%. Z osobních zkušeností z práce v metru vím, že procházení tunelů a chodeb v metru je opravdu nudné a pokud chceme být opravdu realističtí, nebudou zde žádné cool mosty, neuvěřitelné počítačové uzly, či postapokalypčtí obyvatele. Jen tunely a chodby.

Otázka: Budete pokračovat ve spolupráci se studiem "Main Road | Post"?
Odpověď: Ano.

-----

FAQ #33

Otázka: Kolik zbraní si mohu vzít s sebou na raid (nájezd)?
Odpověď: Jednu na řemenu přes rameno, jednu v ruce a pistoli v pouzdře u pasu. Dále také nůž v pochvě a další malé zbraně v batohu.

Otázka: Jak velký bude arzenál?
Odpověď: Dostatečně velký. Pochopitelně bude nejvíce zbraní z SSSR / ruské výroby, dále bude i spousta zbraní ze zbytku světa (skoro stejné množství). Zbraně budou rovněž pravidelně přidávány i po vydání hry.

Otázka: Jaké druhy zbraní budou nejběžnější?
Odpověď: Závisí na místě (lokaci kde se spawnete). Pravidlem zde však je, že zbraně se nebudou povalovat náhodně po zemi. Nejjednodušší způsob bude je koupit, nebo vyměnit za něco s obchodníky. Dále také budou v různý skrýších, kontejnerech nebo hůře dostupných místech na mapě.

----

FAQ #34

Otázka: Jak bude fungovat respawn systém? Jak zabráníte tomu, že si někdo počká na spawnu a vystřílí celej tým (spawn kill)?
Odpověď: Neexistuje žádný respawn. Máte jen jeden život na nájezd (raid). Počáteční spawn na nájezd (raid) do lokace bude stále na stejném místě a dostatečně daleko od protihráčů. Odstřelování na respawnu není možné, protože všechny PMC subjekty se spawnou ve stejnou dobu jako hráči.

Otázka: Jak funguje penetrace objektů a lidského těla?
Odpověď: Je založen na fyzickém modelu. Penetrace se může lišit podle typu střely. Kulka může projít čistě bez změny trajektorie, nebo se rozdělit, či odklonit po střetu s překážkou. To samé platí i pro zásah do lidského těla.

Otázka: Jakou velikost budou mít zabezpečené kontejnery?
Odpověď: Různou. Od 1x2 na 3x3 sloty, možná i 3x4. (to je dost malé – pug)

-----

FAQ #35

Otázka: Budeme moct hrát za ženské postavy?
Odpověď: Žádné ženské postavy nejsou v plánu.

Otázka: Jaký druh dat bude vidět v hráčově profilu vedle uživatelského jména?
Odpověď: K/D, LVL, skilly a různé další statistiky.

Otázka: Můžou být obchodníci mezi sebou znepřátelení? Budou přijímat pouze určité zboží nebo budou brát všechno a něco vůbec?
Odpověď: Ano, pokud nakoupíte u jednoho obchodníka, jinému se to nemusí líbit a také můžou mí mezi sebou osobní spory. Každý obchodník je jedinečný - kupuje a prodává určitou škálu zboží a poskytuje specifické služby.

Otázka: Jaký druh misí budou obchodníci dávat?
Odpověď: Různé úkoly související se získávání dat., hledaní předmětů, zabíjení VIP, prohledávání lokací, atd.

----

FAQ #36

Otázka: Znamená to, že Free-Roam (volný pohyb po celém městě a prohledávání domů, bez konkrétního cíle nebo úkolu) bude rozšířen? Bude více nájezdů? DLC?
Odpověď: Ano, to je pravda.

Otázka: Bude vidět špína na zbrani? Nebo deformace, na neprůstřelné vestě po zásahu střelou?
Odpověď: Zbraně se budou vizuálně opotřebovat, takže nečistoty a škrábance budou viditelné. Žádné deformované neprůstřelné vesty nebudou, ačkoli…

Otázka: Budeme mít možnost vidět tělo postavy?
Odpověď: Ano.

Otázka: Může být zbraň zničena, po zásahu kulkou?
Odpověď: O tom zatím neuvažujeme.

-----

FAQ #37

Otázka: Po smrti postavy - může se hráč vrátit do stejného nájezdu a místa, kde zemřel? Bude si moct vzít vybavení, který tam nechal?
Odpověď: Ne, návrat do stejné lokace raidu nepůjde. Hráč má pouze jeden život na raid.

Otázka: V případě, že skupina ztratí bojovníka v nájezdu, může se ten mrtvéj znovu připojit, nebo budou muset skupina pokračovat se ztrátami? V druhém případě mohou vyzvednout jeho vybavení (za předpokladu, že to situace umožňuje)?
Odpověď: KIA operátor se může vrátit do skupiny až při dalším nájezdu. Jeho zbraně a vybavení lze vyzvednout a tím zachránit jeho vybavení.

Otázka: Jak bude fungovat Free-roam ? Když mě zabijí, načte se mi menu a budu si moct znovu vybrat vybavení ze skrýše, je to tak?
Odpověď: Ano. V souvislosti s hlavním scénářem.

Otázka: Prosím, řekněte mi, jestli mam pravdu, že ve hře bude existovat jedna skrýš pro všechny herní módy a bude přístupná z menu hry?
Odpověď: Správné.

---

FAQ #38

Otázka: Řekněme, že jsem měl štěstí během nájezdu a našel jsem unikátní zbraň. Mohu si jí umístit do skrýše později použít v Free-roam (toulání po městě)?
Odpověď: Ano, to je pravda.

Otázka: Přijdu o vybavení, když zemřu v režimu Arena (souboj 1 vs. 1)?
Odpověď: Ano.

Otázka: Co se týče výměny položek v rámci klanu nebo skupiny - bude existovat společná klanová skrýš mimo Režim nájezdu? Mohou se vyměňovat věci v rámci skupiny během nájezdu?
Odpověď: Ano, bude existovat společná klanová skrýš. Člen skupiny si mohou vyměňovat předměty tím, že je vyhodí z inventáře na zem a druhý je sebere.

-----

FAQ #39

Otázka: Bude existovat limit maximálního počtu hráčů během free-roam a raidu?
Odpověď: Ano. Pro oba módy bude jiný.

Otázka: Jaký je současný limit hráčů v jedné lokaci?
Odpověď: Právě teď je to 12 operátorů PMC v režimu scénáře. Počet hratelných Scavs (místních) je ještě třeba určit alfa testováním.

Otázka: Bude existovat respawn systém, ve stylu "odkud jsem odešel, tam se vrátím?"
Odpověď: Ne, lokaci je možné opustit jen na určitém místě a to platí jak při nájezdu tak při free-Roam (toulání městem).

Otázka: Vzhledem k tomu, že hra bude mít dva druhy pohledů FPS (hra z pohledu první osoby) a TPS (z pohledu třetí osoby jako v GTA3), jaký pohled bude hlavní?
Odpověď: FPS bude hlavní. TPS bude vzácná věc. V TPS se bude dát hrát jen na speciální serverech, kde se nebude hra ukládat.

---

FAQ #40

Otázka: Jak s úkrokama? Bude střelba během chůze do boku nějak omezena?
Odpověď: Bez umělých omezení; nicméně, přesnost bude klesat kvůli velkému kmitání zbraně.

Otázka: Bude hra být optimalizován pro SLI / Crossfire (zapojení více grafických karet v jednom pc)?
Odpověď: Ukážou až testy.

Otázka: Jak bude skrýš vypadat?
Odpověď: Skrýš bude jako inventář (mimo bojovou misi), do kterého bude přístup z menu / lobby.

Otázka: Bude zavedený systém označení nepřátel a spojenců na mapě? Budou mít spojenci značku, pokud budu hrát s kamarády?
Odpověď: Možná je označíme na mapě.

-----

FAQ #41

Otázka: Jak ovlivní krevní tlak postavu?
Odpověď: Vyšší krevní tlak bude mít vliv na závažnost krvácení a bolest hlavy.

Otázka: Budeme moct odnášet mrtvoly?
Odpověď: Těla mrtvých spolubojovníků a nepřátel budou zůstávat po celou dobu hry na místě (tzn. nezmizí, dokud neopustíte lokaci). S přemisťováním mrtvol se počítá, ale ne v Alfa verzi. Pohřbívání není plánováno.

Otázka: Budou se používat hlasové příkazy: "Kryj mě," / "potřebují pomoc"? Počítáte s tím ve hře?
Odpověď: Máme v plánu udělat samostatné příkazového menu.

Otázka: Bude mít hra také gesta příkazů?
Odpověď: Pravděpodobně.

Otázka: Kromě nožem a sekery, budou i jiné zbraně nablízko třeba vojenská lopatka?
Odpověď: K dispozici bude několik typů nožů a možná i vojenská lopatka.

------

FAQ #42

Otázka: Bude možné vykopnout dveře, nebo ustřelit zámek?
Odpověď: Jak je vidět v prvním akčním videu, dveře mohou být vyraženy a ustřelování zámků je také v plánu.

Otázka: Můžeme si vytvořit kopie klíčů?
Odpověď: To je zajímavý nápad. Možná.

Otázka: Bude postava moci plavat, vyšplhat na stromy nebo lana?
Odpověď: Nic takového jsme neplánovali, snad s výjimkou plavání někdy v budoucnosti.

Otázka: Je možné se setkat neutrálními civilisty, kterým se nepodařilo evakuovat?
Odpověď: Možná v budoucnu, ale zatím ne.

Otázka: Jaký druh malých živých tvorů je plánován?
Odpověď: Pouze ptáci a krysy.

----

FAQ #43

Otázka: Kromě aukcí a obchodování, bude možnost darování předmětu?
Odpověď: Předměty se dají zahodit na zem.

Otázka: Budou vývojáři ovlivňovat ceny v obchodech?
Odpověď: Trh bude svým způsobem podobný opravdovému, takže nemáme v úmyslu manipulovat s cenami.

Otázka: Kolik lidí může být v klanu nebo skupině?
Odpověď: Nebude omezení týkající se velikosti klanu, ale skupina při nájezdů (raid) může mít jen 5 bojovníků.

Otázka: Budou klany nebo skupiny spojeny jako frakce (aliance)?
Odpověď: S největší pravděpodobností bude existovat několik druhů klanů / frakcí.

Otázka: Budou aliance mezi skupinami a klany?
Odpověď: To je stále předmětem diskuse.

---

FAQ #44

Otázka: Bude hra vybaveny všemi starými zbraněmi z Druhé světové války?
Odpověď: Některými ano. Plánujeme SKS, SVT a TT.

Otázka: Bude se dát upravit vzhled postavy, oblečení, kamufláže?
Odpověď: Možná.

Otázka: Co se stane v případě, že hráč je odpojen od serveru? Zemře, nebo se vrátit na základnu s kořistí a zkušenostmi?
Odpověď: Zůstává na serveru. Pokud se znovu nepřipojí, může být zabit, nebo se prostě včas nedostane na místo vyzvednutí týmu (exit).

---

FAQ #45

Otázka: Mohu získat vše, co je uvedeno v pre-order balení ve hře sám vlastní činností a hledáním?
Odpověď: Částečně.

Otázka: Mohu přijít o všechny vybavení z Pre-order balení ve hře?
Odpověď: Ano, jistě.

Otázka: Bude ve hře spojený zásobníky (klipem nebo lepicí páskou)?
Odpověď: S největší pravděpodobností ano.

Otázka: Jaký druh zabezpečení účtu je připraven?
Odpověď: Uvažujeme o ověřování přes mobilní číslo při startu (pokud spustíte hru z nové zařízení, nebo z nových IP - budete muset zadat kód z sms).

------

FAQ #46

Otázka: Bude se oblečení opotřebovávat?
Odpověď: Ne.

Otázka: Budou mít různé lokace různý limit hráčů?
Odpověď: Ano.

Otázka: Můžeme se připojit do probíhajícího scénáře (raidu), nebo musíme vždy od začátku?
Odpověď: Připojit se uprostřed scénáře mohou pouze Scavs (třetí frakce místních gangů a hledačů pokladů).

Otázka: Víme, že budou asi tři hratelné frakce. Bude jich tam v budoucnu více?
Odpověď: Ne.

Otázka: Bude ve hře šok - bolest ?
Odpověď: Ano.

----

FAQ #47

Otázka: Bude existovat nějaký druh interakce mezi hráči a Scavs?
Odpověď: Pokud se hráč připojí jako Scavs má stejné schopnosti interakce jako jeho hlavní postava (PMCs) a může kooperovat. Nicméně, NPC - Scavs jsou vždy nepřátelská.

Otázka: Bude existovat limit pro spawn SCAWs v lokaci? Např. zabijete 10 Scavs a jste relativně v bezpečí.
Odpověď: Ano počty scavs budou omezeny lokací. (ale i tak vás budou moc zabít třeba pasti nebo miny – pug)

Otázka: Bude demo, nebo open beta?
Odpověď: Demo ne, ale bude otevřená beta.

Otázka: Volný přístup k DLC v balíčku "On edge of darkness Edition" znamená, zdarma DLC dokonce života, nebo jen „season pass“ (třeba jen 4 DLC)?
Odpověď: Zdarma všechna DLC navždy.

-----

FAQ #48

Otázka: Mohu léčit ostatní hráče?
Odpověď: Můžete jim dát Medkit (lékárnu).

Otázka: Když ztratím všechno, co jsem měl ve hře, co mám dělat?
Odpověď: Je to prakticky nemožné ztratit vše, pokud použijete zabezpečený kontejnery a pojištění.

Otázka: Budou nějaké bonusy pro nejaktivnější testery?
Odpověď: Ano to je dost pravděpodobné.

Otázka: Budu se dát svítilny a lasery na zbraních vypnou a zapnout samostatným tlačítkem?
Odpověď: Ano.

Otázka: A co „tripwires“ (nástražné dráty-miny), budou?
Odpověď: Uvažujeme o to.

Otázka: Budou se potraviny kazit?
Odpověď: Zatím ne.

-----

FAQ #49

Otázka: Můžeme výstřelem odpálit ruční granát na protihráčově taktické vestě?
Odpověď: Ne.

Otázka: Můžeme se dostat na Norvinsk (lokace mimo hranice města)?
Odpověď: Ne.

Otázka: Budeme, moct vystřeli nepříteli zbraň z ruky?
Odpověď: To jsme zatím neplánovali.

Otázka: Můžeme poškodit zbraň tím, že jí zasáhneme při střelbě, nebo při pádu na zem nebo při lehu na zem?
Odpověď: Ne.

-----

FAQ #50

Otázka: Budou nějaké přírodní katastrofy, které budou ovlivňovat průběh příběhu (vlny veder, bouře, vánice, záplavy)?
Odpověď: Žádné přírodní katastrofy nejsou plánovány, ale počasí se měnit bude.

Otázka: Bude cena hry po alfě a betě snížená?

Odpověď: Pravděpodobně, bude hra po vydání nějakou dobu za sníženou cenu.

Otázka: Bude hra vydaná jako maloobchodní verze bez bonusů?

Odpověď: Ano.

Otázka: Je toto finální cena hry?

Odpověď: Ano, již neporoste.

Otázka: Co se stane, když si hru předobjednám a ona nikdy nevyjde nebo nebude nikdy dokončená?

Odpověď: Vrátíme vám peníze.

--

FAQ #51

Otázka: Je plánovaný wipe (vymazání všech postav a progresu ve hře) v průběhu hry a pokud ano, kdy?

Odpověď: Budou zde průběžné wipy v obou částech Alfy i Bety, ale ti kteří si předobjednali o svoje bonusové vybavení spojené s typem edice (Edge of darkness, Prepare for escape, atd.) nepřijdou.

Otázka: Co je to unikátní herní ID?

Odpověď: Je to unikátní znak před uživatelským jménem, jedinečný vzhled hráčova profilu a pravděpodobně jedinečný vzhled hráče (obličeje nebo hlavy).

Otázka: Co to je unikátní zabezpečený kontejner?

Odpověď: Je to místo do kterého si na začátku raidu uloží hráč věci, o které nechce přijít a když umře. Ale v průběhu raidu se k nim v pohodě dostane.

----

FAQ #52

Otázka: Jaké dodatečné vybavení a zdroje budou ve skrýši?

Odpověď: Přesný počet a typy budou ještě určeny, ale bude to jídlo, lékařské vybavení, náboje zbraně a něco na prodej.

Otázka: O kolik je větší polní batoh, od standartního? Je mezi nimi rozdíl?

Odpověď: Má více slotů v inventáři.

Otázka: Taktická bojová sekera je jen další bodná zbraň s jiným skinem, nebo je tam nějakej rozdíl od standartního nože?

Odpověď: Je tam rozdíl. Všechny bodno-sečné zbraně jsou jiné a mají svojí unikátní charakteristiku.

-----

FAQ #53

Otázka: Lepší reputace u obchodníků, co to znamená?

Odpověď: Obchodníci pro vás budou mít úkoly s větší odměnou, lepší ceny a širší nabídku zboží.

Otázka: Víc peněz na začátku hry? Co to znamená, o kolik víc?

Odpověď: 2-3 krát víc než u standartní edice.

Otázka: Velká skrýš na věci má velikost 10x60, ale jak velká bude standartní skrýš?

Odpověď: Standartní bude mít velikost 10х20.

Otázka: Jak široký rozhled budou mapy umožňovat?

Odpověď: Dohledová vzdálenost bude na některých mapách RAIDů více než 500 m a to platí i pro freeroam mod (volné toulání celým městem).

Otázka: Budou se moct kombinovat mířidla?

Odpověď: Ano na zbrani si budete moct nechat pevný mířidla a za ně nasadit kolimátor a používat je současně.

------

FAQ # 54

Otázka: Ovlivní typ pažby nebo předpažbí vlastnosti zbraně?

Odpověď: Pokud budete používat zbraně se sklopnou pažbou, ušetříte tím na hmotnosti a zaberete míň místa v batohu. Ale na druhou stranu bude bojovat s menší přesností při dávkách. A také to jak držíte pušku, bude také ovlivňovat její vlastnosti. Se změnou předpažbí či přidáním pistolové pažbičky, se automaticky změní i držení zbraně. Dále už to chce jen podstoupit taktický výcvik a tím zase o něco zlepšit statistiky zbraně.

Otázka: Můžete popsat móding odstřelovacích pušek?

Odpověď: Počkejte si do hry. Zatím vám prozradíme jen, že kromě dvojnožky si budete moct na hlaveň pušky nasadit i tzv. mirage shield (při rozpálení hlavně od slunce či střelby, zabraňuje stoupajícímu teplu zkreslit obraz v nad hlavní optice).

Otázka: Prozradíte detaily ke karmě?

Odpověď: S ohledem na systém hodnocení hráče jako je například symbol negativní karmy, by jsme teď nechtěli vše prozrazovat. Karma bude nezávislá na hodnocení ostatních hráčů (chce předejít negativnímu hodnocení hráče na základě neoblíbenosti), ale odrazí se v ní vaše chování vůči protihráčům. To znamená, že pokud budete děla špatné věci, karma si to zapamatuje.

-----

FAQ #55

Otázka: Jak bude vypadat ukazatel zdraví?

Odpověď: Ve hře budou mít končetiny vlastní ukazatel zdraví, který může např. způsobit nefunkčnost této končetiny. Dále zde budou tzv. vitální zóny, které ovlivní celkové zdraví postavy, anebo způsobí okamžitou smrt (hlava, srdce).

Otázka: Jaký bude rozdíl mezi skrýší a zabezpečeným kontejnerem?

Odpověď: Skrýš bude přístupná jen z hlavního menu. Pokud se připojíte na server, budete jí moc navštívit, až když ze serveru zase odejdete. Velikost bude rozdílná podle toho, jakou verzi hry si koupíte. Kontejner bude o poznání menší, ale budete si moc do něj schovat pár věcí na cestu, které se vám nevejdou do kapes atd. Když vás zabijí, nebo když někdo najde váš kontejner na mapě, neexistuje způsob jak ho vykrást.

Otázka: Jaké druhy měny se ve hře objeví?

Odpověď: Ve hře budou tři druhy měny: Rubly, Dolary a Eura.

--------

FAQ #56

Otázka: Jak bude vypadat sociální systém a systém organizování klanů?

Odpověď: Klan, nebo skupina bude mít svého šéfa, který bude zadávat úkoly jednotlivým členům. Šéf bude jako obchodník a jeho skupina bude shánět předměty pro směnu či obchod. Expy ve skupině budou sdílené.

Ve hře bude klanový systém a samozřejmě také klanové války. Například Váš klan lídr vám zadá dovést skupinu do středu města, ale jiný klan už tam bude mít rozestavěné obrané pozice, takže je budete muset z centra vykopat. (věže a kulometný hnízda už jsou potvrzený – pug)

Otázka: Co je to RAID ?

Odpověď: RAIDy budou místa (lokace), kde se náhodně objevím SCAVS jako NPC nebo jako protihráči. Na první pohled nebude poznat, zda proti vám stojí hráč nebo boot. Bude velice zábavné zabíjet jako SCAVS hráče na RAIDu a nic neriskovat.

PVP a PK systém nebude omezen. Můžete zabíjet kohokoli, kdykoliv a kdekoli. Nedoporučujeme zabíjet vlastní frakci (myšleno BEAR a USEC), ale pokud budete chtít, nikdo vám v tom nezabrání.

------

FAQ #57

Otázka: Jak bude fungovat přebíjení a pohotovostní polohy zbraně?

Odpověď: Máme připravené zásobníky na 20, 30, 45 a 60 nábojů. Některé v různých variantách (kovové, plastové i transparentní). U brokovnic bude přebíjení (pumpování) automatické jak jsme všichni zvyklí. Ale například u revolverů půjde chodit se zbraní v pohotovostním režimu, kdy budete mít natažený bicí mechanismus (kohoutek).

(To vám sice umožní rychleji vystřelit, než když bude střílet s nenataženým kohoutkem, ale také bude větší šance, že při nataženém kohoutku dojde k náhodnému výstřelu při přesunu, nebo pří skoku na zem a vy na sebe upoutáte pozornost SCAVS nebo v horším případě postřelíte svého parťáka. - pug)

Otázka: Jak budeme moct chránit ve hře svůj majetek?

Odpověď: Kromě takzvané skrýše a zabezpečeného kontejneru budete moct svůj majetek chránit taky pojištěním. Po neúspěšné akci, ze které se nevrátíte, budou vaše pojištěné/ztracené věci nahrazeny finanční hodnotou těchto věcí u obchodníků.

-------

FAQ #58

Otázka: Bude rozdíl mezi USEC a BEAR??
Odpověď: Na začátku hraní bude rozdíl v prvních skillech, které ovlivní vaše rozhodování, jakou zbraň budete preferovat a taky vztahy s obchodníky.

(Z toho se dá vyvodit že BEAR bude mít asi bonus na zbraně typu AK a USEC na AR (M4, M16 atd.)- pug)

Otázka: Jak bude vypadat Raid?

Odpověď: Skupinka pěti hráčů se domluví, že půjdou zkusit třeba vybrat banku, prošmejdit kanceláře společnosti Terra group, nebo prohledat leteckou základnu v Tarkově. Společně skočíte do lokace v blízkosti cíle. Všichni se objevíte na stejném místě. A začne běžet čas (např.20 min.). Pokud se nestihnou vrátit do těch 20 min na místo, kde jste se objevili, nebo se nedostanete do místa označeného na mapě jako místo vyzvednutí týmu (exit). Tak přijdete úplně o vše, co s sebou nesete! Na konci bude animace kobercového bombardování nebo něčeho podobného co lokaci vyčistí.

Edited by PugMonk
 • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Dnešní otázky a odpovědi zpracované z ruštiny do angličtiny USA emisarem jménem Kleanuppguy.

Kleanuppguy: „Ahoj všem.

Jeden z komunity mi poslal tyto Q & A od vývojářů. Doufám, že to pro vás bude užitečné. Nezapomínejme, že překlady nejdou doslovné, ale snažím se, aby byly srozumitelné.“

Otázka: Nyní je velmi obtížné rozpoznat spoluhráče, budou nějak označeni spojenci?

Odpověď: Postupně do hry přidáváme nové položky a vybavení. V souvislosti s tím plánujeme přidat i rukávové pásky, které ulehčí identifikaci hráčů. Značky na hlavou samozřejmě nebudou.

Otázka: Plánujete v příštím updatu navýšit počet hráčů v lokaci Customs?

Odpověď: To přímo ne. Máme takovou představu, říkáme tomu "druhá vlna". V určitém čase a za zvláštních podmínek se v lokaci bude spawnovat více PMC (operátorů) a více hratelných Scavs.

Otázka: Řekněte nám něco o beta verzi.

Odpověď: Pro spuštění, beta verze hry potřebujeme více hotového obsahu. Právě teď usilovně pracujeme na lokaci Streets of Tarkov, která sama o sobě bude vypadat jako samostatná hra.

Otázka: V tuto chvíli se na fóru hodně mluví o velkém počtu cheaterů. Kdy se bude testovat anti-cheat?

Odpověď: Už se stalo, testuje se. Myslím, že bude připraven do nejbližšího updatu. Žádné slitování s cheatery, už můžou začít plakat, že dostali ban. (* Já osobně jsem skeptický. Myslím si, že cheateři / hackeři vždy najdou díru v systému).

Otázka: Mluvíte o dvojitém anti-cheat systému, jak to funguje?

Odpověď: Bez komentáře. Jen říkám, že lidé, kteří hrají férově, se nemají čeho bát.

Otázka: Jak bude fungovat spawn SCAVS?

Odpověď: Záleží na situaci. Lokace budou vyvážené. Nečekejte vlny čtyřiceti nebo osmdesáti SCAVS. V současné fázi vývoje budou stačit pouze tři nové scavs se vylepšenou AI na lokaci a můžete se dost zapotit.

Otázka: A co BANy?

Odpověď: Chtěl bych říct pouze jedinou věc. Hráči říkají že BANujeme každý den 100 lidí, ale to není pravda. Dnešním dnem jsme zaBANovali pouze 18 hráčů. Pokud se vám to stane, zažádejte technickou podporu ([email protected]) o vysvětlení a oni vám pošlou podrobnosti.

Otázka: Řekněte nám něco o dalších chystaných opravách optimalizaci.

Odpověď: Chyby opravujeme pravidelně. Globální optimalizace přijde po přechodu na novou verzi Unity. Problémy s FPS, kterých jste si všimli u Customs, jsou záměrné kvůli zátěžové zkoušce Unity. Chceme zjistit, jak bude fungovat, pokud bude muset framovat 800.000 objektů.

Otázka: Kdy bude přechod na novou verzi Unity?

Odpověď: Unity je neustále aktualizován a nejnovější aktualizace nám přinesla spoustu nových problémů (o tom hráči neví). Přibližně po příštím updatu bude EFT přecházet na novou verzi Unity.

Otázka: Je mnoho lidí, kteří žádají o Vulkan API.

Odpověď: Udělali jsme experimentální test, který přinesl strašnou spoustu pádů systému, ale slíbili jsme to tak s tím počítejte.

Otázka: Budete odstraňovat hlášku BEARu, když se hodí granát, nebo přidáte totéž i u USEC?

Odpověď: Samozřejmě přidáme více hlášek i pro USEC. A samozřejmě že, vaše postava bude řvát jen v přímém boji, nikoli pří tichých akcích.

Otázka: Granáty nejdou házet skrz okna, kdy to opravíte?

Odpověď: Už je to hotové.

 

Otázka: A co fyzika malých předmětů? (Krabice, odpadky atd.)

Odpověď: Přidáme to, ale ne hned.

Otázka: Co můžete říci o "gama kontejneru"? Nedělá to hru nevyváženou?

Odpověď: Nemyslím si, i když jste si nekoupili EOD edici stále si může "gama kontejner" koupit (velmi draze u obchodníka, kterého díky své věrnosti vylevelujete na max), nebo ho můžete nalézt na zvláštním tajném místě.

Otázka: Co můžete říci o zadávání úkolů ve hře?

Odpověď: Plánujeme do hry přidat dynamický systém zadávání úkolů.

Otázka: Řekněte nám něco o klanovém systému.

Odpověď: V tuto chvíli je to jako čistý list papíru, ale jak jsme řekli dříve, klany budou mít společnou skrýš, společné peníze a zvláštní bonus u obchodníků nebo možná dokonce osobní obchodníka.

Otázka: Jak budete měnit zvukový systém okolí?

Odpověď: Již jsme provedli mnoho zvukových nahrávek a plánuje přidávat další.

Otázka: Jak bude realizován systém interakce s vodou?

Odpověď: Brzy bude přidána schopnost plavání, ne však potápění.

Otázka: Citlivost myši se změní, pokud použiju funkci «Lock FPS 60". Co můžete říci o tomto problému?

Odpověď: Tímto problémem se budeme podrobně zabývat. V této chvíli máme řešení. A to přidáním režimů: Lock FPS 30 a Lock 120 FPS.

Otázka: Bude ve hře ztráta vědomí a interakce s raněnými?

Odpověď: Je to v plánu, ale budeme na tom pracovat později. Plánujeme přidat přenášení těl, sražení soupeře na zem, zakopnutí a pád hráče.

Otázka: Něco o změně ročních období?

Odpověď: Toto bude v DLC (podzim nebo zima), ale na to je příliš brzy. Zbraně se v chladu budou chovat jinak a hráč bude moct umrznout.

Otázka: Kdy opravíte problém s desync?

Odpověď: Desync je dobrej a zábavnej (Buyanov vtip). Po jednom patchy si myslím, že to bude lepší.

Otázka: Je nějaká šance, že hra vyjde v roce 2017?

Odpověď: Šance je docela velká, ale záleží na výsledcích CBT a OBT (uzavřeném a otevřeném beta testování).

Otázka: Jak bude fungovat systém pojištění? Jak hodláte řešit pojistné podvod?

Odpověď: Před RAIDem si vyberete položky, které chcete pojistit. Hlavní myšlenkou "pojištění" je, že nedostanete peníze za ztracené věci a za věci, které vám někdo sebere. Peníze nebo náhradu za pojištěnou věc dostanete jen tehdy, pokud věc nikdo neodnese a vy nedojdete k exitu.

(Například č1.: Pojistíte si AK, než půjdete na RAID. Když na RAIDu zemře a jiný hráč si vezme vaše AK a dokončit RAID, tak nedostanete vůbec nic. Pojištění je myšleno tak, že zaplatíte obchodníkovi a ten pošle SCAVS, aby vaše věci našli. Příklad č. 2: Během boje začnete těžce krvácet a nebude mít šanci se dostat včas k exitu. Takže si svoje věci někde v lokaci schováte a po konci RAIDu se vám předměty vrátí.)

Zdroj odkazy:

https://vk.com/grind_fm

https://vk.com/audios-10770176

https://vk.com/search... ''

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Drazí přátelé! Po publikování našich plánů, týkajících se zlepšení chování AI jste nám poslali spoustu dotazů. Na některé z nich Vám zde odpovíme:

1. Otázka: Bude se AI procházet v klidném režimu nebo bude mít vždy zbraň přiloženou u oka (v pohotovostním režimu)?

A: Pro tuto chvíli plánujeme pouze pohotovostní režim, ale později je budeme učit různé režimy chování.

2. Otázka: Bude přesnost střelby AI ovlivněna tím kam ho během přestřelky zasáhnu?

Odpověď: Ano, jemu způsobené zranění bude mít vliv na přesnost jeho střelby a také na jeho pohyb.

3. Otázka: Jaký je algoritmus pro spawn AI na mapě? Spawnují se současně s hráči, nebo postupně ve vlnách?

A: Pro Scavs platí spawn vždy ve vlnách. Tato mechanika se sice upraví a udělají se nějaká vylepšení, ale základní princip zůstane stejný.

4. Otázka: Budou mít AI nějaký cíl/úkol v raidu? Třeba ukrást batoh, vybavení, postřílet všechny PMC (hráče) a utéct z oblasti?

A: Scavs chrání své území a hlídkují na cestách. Nemají potřebu utíkat z oblasti – toto je úkol vyhrazena pouze pro hráče, kteří hrají jako Scavs.

5. Otázka: Jak bude jedno AI Scav reagovat na dva nebo více PMC operátorů? Na koho se zaměří/vybere jako cíl?

A: U jednání Scavs existuje několik algoritmů, v závislosti na počátečních podmínkách -  zdravotní stav, stav jeho zbraní, vzdálenost k nepříteli, pohyb nepřítele, byl-li sám spatřen, byl kontakt iniciován, či nikoliv. V závislosti na tom, se Scav může rozhodnout buď pro odstranění nejbližšího protivníka, pak ustoupit, najít vhodný kryt a odstranit druhého. Nebo se hned stáhne k spawnu a pokusí se nepřítele přepadnout.

6. Otázka: Budou mít scavs lepší vybavení, jako neprůstřelné a lepší zbraně?

A: Určitě ne v následujícím updatu. Teď budeme upravovat jejich chování tak, aby odpovídala lidskému.

7. Otázka: Bude AI vidět hráče za křovím a za stromy?

A:  To je poměrně složitá otázka, která závisí na technické realizaci. Nyní hledáme nejlepší způsob, jak udělat listoví stromů a keřů pro AI více neprůhledné.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Druhá část FAQ k nové hratelné frakci - SCAVS

 

Otázka: Můžou boti zemřít na krvácení?

Odpověď: Jistě, že můžou.

 

Otázka: Budete dále rozvíjet jejich chování a inteligenci, aby byli co nejvíce realistický?

Odpověď: Ano, tento proces již probíhá. Vzory chování jsou rozpracovány a neustále je rozšiřujeme a přidáváme do hry s každou aktualizací.

 

Otázka: Mohou se boti postřílet navzájem?

Odpověď: Ne, proč? Boti sami rozhodují dle konkrétní situace, zda vystřelit či ne.

 

Otázka: Mohou boti v průběhu přestřelky měnit zbraně?

Odpověď: Ještě ne, kvůli nedostatku druhých hlavních zbraní. Později, budou lépe vyzbrojené milice používat různé zbraňové systémy.

 

Otázka: Nyní chodí boti maximálně po dvojicích, zvětšíte v budoucnu velikost jejich skupinek?

Odpověď: Chování skupiny, je v současné době implementováno na velmi primitivní úrovni. V budoucnu se stane plnohodnotným skupinovým AI.

 

Otázka: Bude v budoucnu více hlídek botů a jejich míst spawnu?

Odpověď: Ano. Proces přidávání tras a pozic spawnu rovněž právě probíhá.

 

Otázka: Bude bot odstřelovač, střílet skutečné odstřelovací puškou, nebo modifikací automatické zbraně?

Odpověď: Právě teď "odstřelovači" používají upravené automatické pušky a občas sniperky. S navýšením počtu střelný zbraní ve hře, se upraví i vybavení scavs sniperů.

 

Otázka: Bude někde boti pouze s chladnými zbraněmi?

Odpověď: Ne.

 

Otázka: Budou boti házet granáty?

Odpověď: Jistě a to velmi brzy.

 

Otázka: Budou boti ženského pohlaví?

Odpověď: Ne.

 

Stížnosti (sestupně od nejčastějších):

 

Stížnost: Boti reagují příliš rychle, na přicházející ohrožení - boti střílejí téměř okamžitě po detekci, a to i v případě, že mají soupeře za zády.

Odpověď: To se vám jen zdá. Někdy, se to může opravdu stát, ale v současnosti boti střílet pouze směrem ke zdroji zvuku a to v poměrně velké a blíže neurčité oblasti, odkud zvuk přišel. Je zřejmé, že čím kratší je vzdálenost ke zdroji zvuku, tím přesnější bude zásah. Ale na úpravě těchto aspektů stále pracujeme, takže přijdou další změny.

 

Stížnost: Boti rozdávají headshoty jako by měli Aimbot.

Odpověď: Většina botů je vyzbrojena brokovnicemi s náboji 12GA Buckshot. Z určité vzdálenosti, je rozptyl broků přes celou postavu cíle. V této situaci, je vysoce pravděpodobné, že alespoň jeden projektil zasáhne hlavou. Ve všech ostatních případech, je střelba botů na postavy/cíle ovlivněna zpětným rázem a všemi dalšími faktory - rozptylem, balistickou křivku, atd. Ve hře nejsou zavedeny žádné podpůrné programy, které by uměle ovlivnili přesnost střelby botů. V současné době je přesnost jejich střelby spíše průměrná.

 

Stížnost: "Bystrozraký bot" - boti vidí nepřítele skrz vegetaci, jako kdyby tam žádná nebyla; ve tmě vidí jakoby s nočním vidění; boti vidí skrze "díry" v texturách, které jsou neviditelné pro hráče.

Odpověď: Konfigurace vidění botů v podmínkách lesů a za různých světelných podmínek, jak jsme již zmínili, velice komplexní a velmi složitý úkol, přímo související s výkonem hry. Tyto úkol jsou nyní prioritou pro naše programátory zabývající se vývojem AI.

Stížnost: "boti slyší i trávu rust" - boti určí přesné umístění hráče podle zvuku.

Odpověď: To je nesprávné. Sluch botů je definován pouze poměrně velkou plochu.

 

Stížnost: Botům chybí "friendly fire", která by způsobila střelbu skrz vlastní lidi.

Odpověď: To není pravada. Boti o sobě navzájem vědí, ale pokud se jeden postavil do střelby druhého může dojít ke zranění i smrti.

 

Stížnost: Nedostatečná komunikace mezi boty, stejně jako v předchozím patchy, negativně ovlivňuje atmosféru hry.

Odpověď: Jedná se o dočasné opatření. Brzy se vše vrátí. A to v daleko propracovanější verzi.

 

Stížnost: Sniper bot mine příliš často, snižuje to obtížnost a hra ztrácí na zajímavosti.

V současné chvíli se snažíme najít nejvyváženější řešení. Jakmile se nám povede oddělit nastavení AI ostrostřelce od všech ostatních, budou jeho vlastnosti upraveny k lepšímu.

 

Stížnost: Dostupnost kořisti nejvyšší kvality z botů nemá velký význam na jejich bojové schopnosti, ale výrazně to ovlivňuje ekonomiku hry a to záporném slova smyslu.

Odpověď: To jsou také vyrovnávání aspekty, které se ještě mnohokrát změní.

 

Stížnost: Pokud se bot zaměří na jednoho hráče, začne zcela ignorovat ostatní hráče.

A je to pravda. V případě, že bot zaměří svou pozornost na cíl, znamená to, že pro něj představuje největší nebezpečí, nebo je nejslabší a chce se ho rychle zbavit. Ale pokud v průběhu uzná, že má cíl větší potenciál a představovat větší hrozbu, ustoupí a situaci přehodnotí, nebo se zaměří na další cíl.

 

Stížnost: Občas se boti chovají nelogicky, například se rozběhnou k hráči místo, aby se jen otočili atd.

To jsou prvky reality. Později bude chování AI  ovlivněno mnoha faktory chování, které budou brát v úvahu jejich psychický stav, morálku a spoustu dalších věcí.

 

Stížnost: Nejnebezpečnější bot je bot s pistolí. To je nelogické.

Odpověď: Proč je to nejnebezpečnější?

 

Stížnost: Boti otevírají dveře tiše.

Odpověď: Možná, že je to bug. Zkontrolujeme to.

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Před několika dny se objevil na netu stream, ve kterém šéf Battlestate Games Nikita Buyanov odpovídal na otázky ohledně EFT. Stream byl v ruštině, ale pár informací ze streamu bylo přeloženo.

 

Stream / záznam:

https://youtu.be/gGXI30pYhCM

 

Poděkujete xxXBELOMORXxx, Opti0, MeFirst, kteří překlad z ruštiny do němčiny a následně do angličtiny udělali. 

 

 • Anti-cheat systém je v současné době v alfa fázi, ale neustále se zlepšuje. Přistižení cheateři budou zabanování.
 • Do budoucna možná, přidáme možnost, aby mohli hráči vytvářet vlastní questy pro ostatní hráče nebo členy klanu.
 • Vývojáři se snaží zajistit, aby se questy negenerovali "náhodné".
 • Mód ARENA bude obsahovat různé bojové scénáře. Například zde bude scénář, ve kterém budou figurovat dvě IFV (BVP bojové vozidlo pěchoty) a pěchota.
 • Herní ekonomika se změní na převážné výměnný obchod a peníze ztratí svojí dosavadní hodnotu.
 • Vztahy s obchodníky se stanou také mnohem důležitější. Díky dobrým vztahům nebudete mít jen přístup k lepším položkám, ale vaše špatná pověst u obchodníka může také vést k tomu, že se obchodník bude vymlouvat a zobrezené předměty vám neprodá s výmluvou, že už nejsou k dispozici a nebo vám nabídku vůbec neukáže, protože "dostal zrovna chřipku", nebo "čeká na důležitou dodávku", atd.
 • Je možné, že dvě balistické vesty, které jsou v současné době ve hře, budou upraveny systémem, který umožní přizpůsobit úroveň jejich balistické ochrany. Například: přidáním, základní kevlarové vesty, ocelových plátů nebo keramických destiček.
 • Současnou prioritou ve vývoji je změna aktuální verze Unity Enginu. Tato změna způsobuje dle očekávání nejvíce problémů, ale do budoucna by se díky němu měly odstranit problémy s desync, lagy, a zpoždění při spawnu. Kromě toho vývojáři také zlepšují hlavní kód hry.
 • Rozpoznávání spolubojovníků a nepřátel bude zjednodušeno pomocí barevných pásků.
 • Do hry bude přidán také maskovací oděv Ghillie (hejkal) a bude se nasazovat do slotu pro taktickou vestu.
 • Zlepšení využití RAM.
Link to comment
Share on other sites

Rozhovor s šéfem BSG Nikitou Buyanovem

 

Vážení přátelé, tento víkend jsme streamovali s vedoucím studia Battlestate Games Nikitou Buyanovem. Padlo tam hodně otázek i odpovědí tak pro ty, kteří nás nestihli, jsme připravili nejzajímavější info které z rozhovoru vyplynulo. Za tuto pečlivou práci poděkujte vyslanci Janu Kakovkinovi aka @ Sova13. Užijte si to!

Do budoucna čekejte další podobné streamy, jako je tento.

Na začátku musím přátelé zdůraznit, že se nejedná o doslovný překlad, ale spíše o převyprávění toho o čem se SOVA13, s  Nikitou bavil během streamování.

Anti-cheat

• Anti-cheat funguje na úrovni klienta, můžete dokonce přidat Skype a kromě toho všeho bude sledovat i makra.

• Neexistují "pozorovateléné" ani "hlídači", možnost sledování a tipování je v rozporu s konceptem hry. Nejdůležitější je, že to není ani zapotřebí, protože systém zachytává 100% cheaterů a pracuje bezchybně a neúprosně. Pouze při zavádění tohoto systému jsme zaznamenali několik chyb, které jsme následně opravili, ale teď funguje zcela bez problémů.

• Je možné, že přidáme možnost nahlásit cheatery.

• Pro každé podvádění existují důkazy. A pokud se někdo rozhodne nás žalovat, bude tento důkaz předložen u soudního jednání, po němž bude žalobce povinen uhradit soudní výdaje.

• V současné době anti-cheat shromažďuje informace, které jsou před udělením banu přezkoumány; Později, po testování a ladění systému bude bany rozdávat automaticky.

Interakce s ostatními hráči

• Mechanika spawnu Scavů bude přepracována, vstupní body budou změněny na "kdekoli" (možná upravíme i spawny PMC).

• Hratelnost bude dále upravena, tak aby se zajistila větší vzájemná kooperace mezi hráči. K tomuto dojde až po optimalizaci a úpravě dalších technických aspektech.

• Tyto úpravy také zahrnují změny u lootu, a hledání klíčů ke dveřím vzhledem k systému questů a linie příběhu.

• Rozpoznání týmových kolegů nebo nepřátel se bude realizovat pomocí značek nebo pásek, které jsou automaticky přiděleny členům skupiny v místě vysazení. Tyto pásky budou viditelné všem hráčům, vůdce skupiny si bude moci zvolit své barvy (Poznámka: ano, může se stát, že se na mapě objeví další skupina se stejná barvou, což bude docela zajímavé).

Questy a klany

• Bude existovat propracovaný a rozmanitý klanový systém, který bere v úvahu přání samotných klanů. Velitel klanu bude pravděpodobně rozdávat členům klanu úkoly, například pro vyzvednutí určitých předmětů. Možná však tato funkce nebude přímo součástí hry (ale nikdo nemůže poručit veliteli klanu jak má koho úkolovat).

• S největší pravděpodobností budou mít hráči možnost vytvářet questy a odměny za ně prostřednictvím obchodního systému.

• Questy související s příběhem budou naopak vytvářeny pro sólisty a na rozdíl od běžných questů hledání / zabíjení / projít budou tajné. Takže bude těžké zjistit, který quest hráč na mapě právě dělá, ale pokud se hráč bude pohybovat kolem obrněného vozidla, tak je dost pravděpodobné, že tam umístí naváděcí zařízení.

Ekonomika a kořist

• Systém ekonomiky se stane mnohem živějším a více realistickým, honění lootu  bude eliminováno v díky možnost objednat si věci u obchodníků, (buďte loajální a nemyslete jen na sebe). Směnárna měn bude na 100% zavedena.

• Loot na mapách se bude vytvářet v závislosti na lokaci (jídlo v jídelnách, nástroje v továrně).

• Peněžní prostředky budou znehodnoceny, na úkor podpory směnného obchodu.

• Sladké kondenzované mléko je potravina. Někdo si udělal srandu nebo chybu a nastavil ji jako cennost. To bude změněno.

• Tlačítko řazení, které bylo kdysi odstraněno, se znovu zavede. Možná představíme alternativní uspořádání inventáře, který bude řadit položky dle jejich čísel, možná vizuálně zmenšíme velikost buňky na polovinu stávajícího rozložení.

Režimy a arény

• Původně byly naplánovány celkem 3 režimů: normální, volné toulání a aréna.

• První standardní ARENA bude v salonku, druhá ve sportovním komplexu.

• Aréna bude hráčům nabízet využití jakékoli výzbroje a výstroje. Kromě toho nebude jen místem, ale spíše událostí, kde se sejdou lidé, kteří jsou ochotni riskovat. Nabídka vytváří poptávku. Můžete si dát týmovou arénu na libovolné mapě s jakýmkoli režimem. Teoreticky dokonce i scénář Battle Royale (deatmatch na začátku jen prázdnýma rukama) buďte realistický a ponořte se do příběhu (například obrněný transportéry uzavírají cestu a střílí na každého, kdo se jim dostane na mušku). Vše je ještě ve vývoji, v DLC mohou být přidány další režimy arény.

Russia 2028

• Russsia 2028 bude!

Zbraně a upravování

• Chcete-li se cítit pohodlně při hraní EFT, opravdu musíte využívat upravování zbraní a jejich modifikacích.

• Méně časté zbraně, jako jsou například plamenomety, jde v dnešní době velmi obtížně sehnat a nejsou tak často používané v bojových konfliktech (s výjimkou Středního východu, tam používají všechno, co najdou) a jejich konceptuální vývoj je na vzdory všem argumentům, mrtvý. Nicméně v EFT budou RPG s protipěchotními projektily, pasti ve formě drátů natažené ke granátům i flashbangy (oslepující granáty). V podstatě je dokonce možné, že i raketomet RPO-A SHMEL. Mimochodem, vypadá to, že bude možné nastražit nálože do mrtvol a to i do vaší vlastní výstroje a různých dalších prostor ve hře. Náhodné exploze během ukládaní / zneškodňování není v plánu.

• Zbraně s nabíjecími pásy jsou také nesmírně vzácné a téměř nikdo je nepoužívá, vzhledem k nedostatku munice v kontextu hry, je od nás také nečekejte. Raději uděláme více různých revolverů a malých zbraní, než abychom vynakládali úsilí na jeden kulomet.

• Ve hře nebudou žádné beznábojnicové zbraně tím pádem ani munice, protože zatím nejsou masově vyráběny.

• Osobní zbraně nejsou problém, jen změníme textury.

Vývoj

• Před implementací všech prvků, obsahu a dalších částí bychom měli nejprve provést technické, tedy základní úpravy. Proto je příliš brzo diskutovat o některých věcech. Až bude to základní hotové, objeví se i velmi odlišné herní prvky.

• Studio má v současné době: 50 zaměstnanců + 30 externistů

• Pod příspěvky s modely zbraní nám často píšete připomínky jako "makejte víc na hře než na nových zbraních!". Tyto komentáře, jsou úplně mimo, protože se jedná o dvě rozdílné věci a úkoly různých osob.

• Může se zdát, že není problém, dělat zbraň. např. obyčejnou sekeru. Tomahawk už ve hře je. Jen vezmeme animace a kombinuje se s modelem. Ale hmotnost a šířka Tomahawku a sekery jsou různé, a proto by měly být i všechny animace přetvořeny a hlavně přepsání textůry není tak kvalitní jako 3d oskenování, což je vidět při pohledu v první osobě.

• Konzole přichází v úvahu jen v případě, pokud se jim podaří zajistit si podporu pro Unity.

• Pokud dochází nápady, sám Nikita oslovuje vhodné lidi. Také provádíme brainstorming - otázka se předává vyslancům, shromažďujeme nápady na konkrétní téma, tyto myšlenky se předávají vývojářům a autoři úspěšných nápadů odměňujeme.

• Offopic: Nápadů máme zatím dost, takže je to relativně malý problém. Hlavní problémy jsou náklady, dohled, pracovní plán apod. Například nápad s obrněným transportérem s radiofrekvenčním ovládacím modulem, který by se případně, dalo ovládat hlavní zbraň a např. poskytnout krytí skupině při přesunu otevřeným terénem.

Nová verze Unity, optimalizace a uzavřená beta verze

• V současné době přecházíme na novou verzi Unity. Ta přináší především novou fyziku, takže opravovat všechny související chyby nyní nemá smysl, protože přechod vše změní. Ale chyby se stěnami, hlavami ve dveřích nebo ve stropě budou opraveny v nadcházejícím patchy. Chyba s nedokončenou animací je buď v plánu, nebo bude opravena v příští patchy.

• Téměř veškerá tyto úkoly hráči nevidí, takže se vizuálně může zdát, že nedošlo k žádnému pokroku.

• Mimochodem, nová verze má výrazně výkonnější (o 30-40%). Navíc optimalizace nebude mít negativní vliv na grafiku, která bude průběžně zlepšována a vylepšována. Takže Tarkov poběží krásně hladce.

• Proč nespustit uzavřenou beta verzi? Hra prodělá nyní výrazný posun ve vývoji, který umožní realizaci mnoha plánovaných nápadů, takže proto není bezpodmínečně nutné spustit betu bez těchto vylepšení. Navíc i samotní vývojáři Unity přiznávají, že s jejich enginem je velice těžké pracovat a to je jedna z hlavních překážek, která způsobuje, že se patche objevují tak zřídka a někdy se zpožděním.

• DX11 je dalším krokem. Sestavy s Vulkan API padají příliš často. Rozptyl rozhraní bude v příštím patchy.

• Hráčské postavy budou před uzavřenou betou smazány. Hlavním problémem je AI, která ještě není schopna se navzájem vyhýbat.

• Po uzavřené beta verzi je bude následovat oficiální vydání hry. Datum samotné bety není dosud známo, ale jakmile ho budeme vědět, hned ho oznámíme. Dokonce ještě před spuštěním uzavřeným bety se objeví spousta zajímavých novinek.

Zdraví a lékařství

• Pokud se nám podaří dodělat to, co jsme si naplánovali, začne se ve hře objevovat i stav bezvědomí, interakce mezi hráči a těly v bezvědomí a také interakce s mrtvolami; např. schopnost odtáhnout tělo hráče, nebo pokud je stále naživu, ale se zničenýma nohama, nebo mu píchnout dávku adrenalinu, který mu umožní přeběhnout k místu vyzvednutí i přes nesnesitelnou bolest.

• Lékařských pomůcek bude velice mnoho, ale v EFT využíváme jisté konvence, např. Medkity se neléčí zranění dle svého obsahu, ale obnovují body zdraví. To je tím, že Tarkov je vyvíjen směrem k bojovému simulátoru, nikoliv směrem k survivalu. Opravdu pravý hardcore a realistický léčebný systém bude představen až v titulu Russia 2028.

• Radiační a biologická kontaminace, atmosférický tlak, teplota - tyto vlivy okolního prostředí a jejich ovlivnění organismu bude možné v EFT potlačit léky. Předávkování, závislost a další účinky medikace budou také, stejně jako ovlivnění alkoholem a dokonce i něco málo dalšího.

"Campers", karma a tráva

• Všechny druhy opatření proti kemperů, jako je například myš, která jim vleze do kalhot, zavšivení, záchvaty průjmu a podobné věci, jsou nerealistické. Jedinou metodou, která na ně platí je proti-sniperská taktika.

• Avšak vaše karma ovlivní vaší náchylnost na nemoci a jiné nepříjemnosti, které vás mohou boj zkomplikovat.

• Uvažujeme nad, úpravě pohybu trávy, nebo vizuálnímu pošlapání porostu pokud se tam hráč aktuálně schovává nebo v minulosti schovával.

• Pracujeme na úpravách pohybu trávy.

• Komunikace a přezdívky:

• Máme již připraveno mnoho frází (automatických povelů), které budou v EFT také používat AI PMC. Fráze (komunikační povely) budete vybírat prostřednictvím radiálního menu na obrazovce.

• Ve hře nebudete vědět, kdo je s vámi v RAIDu, ale pokud umřete, uvidíte přezdívku osoby, která vás zabila, zbraň + kalibr. Přezdívku vašich obětí zjistíte, tak že se podíváte na jejích psích známky (dog tag).

Vybavení a vzhled

• brzy budou přidány dvě nové taktické vesty, budou uzpůsobeny pro nošení 2

 zásobníků na 45 nábojů (3 slot).

• K dispozici bude i přizpůsobování vybavení: můžete měnit sumky, přesunout je pomocí Molle popruhu, přidat ocelové pláty, které budete muset vyměňovat, protože ty se budou opotřebovávat, ne celá vesta. Myšlenka balistické ochrany v batohu je zajímavá a není obtížné to realizovat. Možná brzy přidáme. Ocelové pláty budete moci nově vsunovat i do některých taktických vest.

• Zavedení přizpůsobování sumek do hry, bude chvíli trvat, jelikož je to komplikovanější práce.

• Možnost změnit tvář postavy.

• maskovací pláště budou pravděpodobné umístěny na hrudníku nebo v klobouku.

• Oblečení je rozděleno na dvě části - vrchní a spodní. Ve hře bude obchodník zabývající se oblečením, ale rozdílný efekt bude čistě jen vizuální. Bylo by skvělé provést kompletní upravování oblečení (rukavice, boty, bundy, kalhoty, mikiny, kabáty apod.), Ale je to z technického hlediska velmi obtížné.

• V současnosti také pracujeme s vousy, vlasy a obličeji - všechno bude. Scavs budou obecně opravdu odpudivý.

Mechanika

• Zranění nohou způsobující poměrně rychlou smrt jsou realistické. Nicméně, na nohách provedeme ještě více úprav (to že umřete v ostnatých drátech díky 0 zdraví na nohách, se už nestane).

• Brzy zveřejníme, možnost jak si můžete rozšířit skrýš (stash). Maximální velikost skrýše je součástí edice předběžné objednávky Edge of Darkness Limited Edition a lze jí také ještě rozšířit pomocí herních prostředků. Navíc bude existovat řada dalších možností, jak ještě více rozšířit stashu. Mimochodem, možnost koupit EoD Limited Edition bude zrušena se startem uzavřená beta verze.

• Přidáme možnost lezení po žebřících. Vykopnutí dveří, bylo zpočátku koncipováno jiným způsobem, takže je tu také možnost, že to bude také předěláno.

• Dobíjení (páskování) zásobníků bude trvat déle a to v závislosti na skillech, ale ne tak dlouho, jako ve skutečnosti (30 sekund pro 30raný AK zásobník).

• V hodinkách bude kompas.

Spolupráce

• Práce s domácími společnostmi je snadná - často nám přímo nabízí své produkty pro skenování a přidávání do hry. Se zahraničními společnostmi je to těžší, více byrokracie, smlouvy, papíry atd. - hodně času a komplikací.

Všehochuť

• Ve hře se objeví velikonoční vajíčka s překvapením, např.  Half-Life páčidlo (toto bylo doteď tajemství). Nikita sám zatím EFT nehraje. Začne hrát, až hra vyjde komplet. Ale až hra vyjde, dostat ho od ní nebude možné.

• Mód kde se neukládá postup ani loot (tréninkový režim) - zde je problém s hardwarem, protože vyžaduje samostatný soubor serverů. Teoreticky to může být realizováno, do budoucna. Problém bude v technických omezeních.

• Tarkov není hra pro každého. Cílíme záměrně na starší publikum, na hráče ve věku okolo 30. Online médium je poněkud slabší, vrchol je 4500-5000 serverů (ne hráči, servery!), Ale to, co je důležité, není kvantita, ale kvalita publika.

• Ve hře bude spousta variant zbraní, pažeb, zásobníků, příslušenství, atd.

• Funkční telefony jsou pro EFT nadbytečné. Obecně platí, že různé "mini-hry", jako jsou funkční telefony atd., Jsou úžasná myšlenka, ale zbytečná blbost, pro kterou prostě nemáme volný lidi.

• Setkání s vývojáři je teoreticky možné - např. Barové akce.

• Dvě třetiny zaměstnanců kanceláře pracují i o víkendech. (Poznámka: zatímco si odpočíváte na BBQ, chlapci v kanceláři stále vylepšují hru)

• Není problém zpomalit čas ve hře v poměru 12:24, proč je současně čas 4x rychlejší si Nikita už nevzpomíná. Bylo to v projektové dokumentaci od začátku a tak to prostě zůstalo.

• DLC bude stát přibližně 800-1000 RUR nebo 15-20 USD. Po vydaní se edice upraví na naprosto jiné edice, než jsou ty současné (možná budou jen dvě).

• Alfa testry budeme dále podporovat.

• Teprve dnes Kiba zmínil, že by bylo dost dobré mít ve hře více chladných zbraní, i když předtím tvrdil, že je to velmi obtížné.

• Zlaté cihly, které spadly z letadla a rozptýlily se po lese. To je skvělý nápad. Možná použijeme.

• Plánujeme speciálních stanoviště, díky nimž bude hra ještě realističtější.

• V Customs je umístěno celkem 800 000 objektů.

• Zvuk bude stále vylepšován.

• Lekha the Brute - Nikita se nyní pokusí přidat rukojeť na přání streamerů, pokud se neobjeví žádné komplikace.

• Můžete navrhnout vlastní verze jmen pro Scavs. Vyslanci dostanou za úkol sbírat jména pro Scavs (Poznámka: již hotovo)

• Nikita přeje všem hráčům: Nezblázněte se, že hra ještě není komplet, práce kvapná málo platná, více harmonie nejen co se týče hry, ale i v životě, více klidu důvěry a trpělivosti.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Dobrý den, operátoři!

Nedávno jsme oznámili novinku, kterou se spuštění Open Beta přidáme do EFT - "The Hideout" (úkryt).

Spousta z vás se vyptávalo na detaily týkající se úkrytu v EFT, takže pro vás vývojáři připravili seznam odpovědi na nejčastější otázky.

Doufáme, že vám těmito odpověďmi uděláme radost. Děkujeme vám za váš zájem a podporu hry Escape From Tarkov a týmu Battlestate Games!

Otázky k Hideout (úkryt)

 

Otázka: Budeme moci pozvat další hráče do svého úkrytu?

Odpověď: Ano, to je v budoucnu velmi pravděpodobné. Náš tým se bude snažit, aby byla možnost sdílet své osobní útočiště s ostatními hráči byla dostupná co nejdříve!

 

Otázka: Bude se dát na úkryt zaútočit a vykrást ho (např. jako SCAV)?

Odpověď: Úkryty budou umístěny v bezpečné zóně v Tarkově, takže NE.

 

Otázka: Zmínili jste se o vylepšení zabezpečení úkrytu, co tím myslíte?

Odpověď: Budete si moci instalovat k vstupním dveřím skryté bezpečnostní kamery.

 

Otázka: Znamená to, že budeme muset shánět palivo v lokacích, abychom udrželi generátory v chodu?

Odpověď: Ano. Hráči budou muset shánět palivo.

 

Otázka: Kde se bude úkryt nacházet? Někde přímo na mapě nebo mimo město?

Odpověď: Úkryt bude oddělen od zbytku hry, takže bude mimo lokace.

 

Otázka: Bude úkryt přístupný prostřednictvím hlavního menu stejně jako obchodníci a stashka?

Odpověď: Ano, do úkrytu budete moci vstoupit z hlavní nabídky.

 

Otázka: Budou SCAV hlídat vstup do úkrytu?

Odpověď: V tuto chvíli, ne. Ale plánujeme přidat pár zajímavostí v souvislosti s úkrytem, takže nás nadále sledujte a v budoucnu se dozvíte detaily!

 

Otázka: Budeme mít možnost nahrát si do úkrytu vlastní obrázky / plakáty? Bylo by hezké udělat si na zdi vlastní graffiti nebo vyvěsit umělecká díla!

A: To je skvělý nápad! Tuto myšlenku vezmeme v úvahu při dalším vývoji a uvidíme, co půjde!

 

Otázka: Znamená to, že Úkryt (hideout) nahrazuje skrýš (stash)? Myslím tím, že zobrazení skrýše (stash) bude změněno jako 3D alternativa k aktuálnímu zobrazení inventáře?

Odpověď: Úkryt úplně nenahradí aktuální zobrazení inventáře (stash) a obchodníků. Jedná se v podstatě jen vizuálním zpracování vaší Stash. Z úkrytu budete mít přístup ke stashce, ale nenahradí jí úplně.

 

Otázka: Mohu se v úkrytu procházet?

Odpověď: Ano, ve svém úkrytu se budete moci svobodně procházet.

 

Otázka: Když se vrátím z RAIDu objeví se moje postava automaticky v mém úkrytu nebo bude v hlavní nabídce nějaká možnost volby?

Odpověď: V tomto okamžiku bude návrat do úkrytu nepovinný a budete si ho volit v hlavní nabídce na konci každého RAIDu.

 

Otázka: Budeme muset jít do úkrytu, abychom si modifikovali zbraň? Jak budeme odkládat věci od stashky?

Odpověď: Úkryt je vizuální reprezentací Stashky. Jedná se o další možnost, kterou mohou hráči používat, ale nenahrazuje nabídku Inventory / Stash.

 

Otázka: Připravím si výstroj do RAIDU tím, že dojdu do police a vezmu si na sebe co potřebuji? Budou k dispozici další možnosti?

Odpověď: Ne, nebude nutné aby jste si brali výstroj z polic.

 

Otázka: Jak to bude fungovat s klanovým systémem? Budeme mít společné klanové úkryty se členy klanu?

Odpověď: Skvělý nápad, to je velmi pravděpodobné. Chtěli jsme to oznámit až v budoucnu.

Otázka: Obchodníci - Budeme moci používat počítač nebo notebook (jak je vidět na obrázcích) pro komunikaci s obchodníky? Jak nám budou naše koupené předměty dodány?

Odpověď: Nebudete muset obchodovat s obchodníky přes notebook. Obchodníky budete moci navštívit prostřednictvím tradičního nabídky Traders, která je v současné době k dispozici i v Alpha testu.

 

Otázka: Jak se bude dát vytvořit střelivo? Bude mít munice běžnou kvalitu, nebo bude kvalitu a spolehlivost střeliva ovlivňovat dovednost a dostupné moduly v úkrytu, jako u léků?

Odpověď: Budete muset shromažďovat prostředky k výrobě munice, jako je například střelný prach. Když upgradujete pracovní plochu v úkrytu, odemknete další technické výkresy. Vyrábění munice bude trvat určitou dobu. Časová náročnost se sníží v souvislosti s vývojem vašich dovedností. Položky jako MedKits budou vyžadovat jiné komponenty, jako jsou různé lékařské pomůcky. Další informace o našem craftingovém systému budou ohlášeny v budoucnu.

 

Otázka: Bude existovat komunitní úkryt, kde na jednom free roamingovém serveru bude pouze jeden úkryt?

Odpověď: V tuto chvíli ne. Na free roamingové mapě nebude komunitní úkryt.

 

Otázka: Budou naše úkryty součástí free roam map (volné toulání po mapě)? - budeme moci nalézt úkryt jiného hráče v rámci mapy / serveru?

Odpověď: V tuto chvíli ne. Skrýše nebudou implementovány do free roam map, protože jsou odděleny od herních modů (raid / free-roam).

 

Otázka: Budou mít ve skrýši všechny předměty společný úložný prostor nebo tam budou bedny nebo stojany na zbraně, chladničky pro potraviny, věšáky na oděvy, stojan na zavěšení všech našich brnění, atd.?

Odpověď: Ne, pro jednotlivé položky nebudeme vytvářet vlastí úložné boxy. Funkce úkrytu není zamýšlena jako náhrada stávajícího systému stashky, ale jako zábavná funkce, kterou si naši hráči mohou využít.

 

Otázka: Na vnitřní střelnici bychom měli používat chrániče sluchu, aby to bylo realistické, je to tak?

Odpověď: V současné době máme ve hře balistickou ochranu uší. Záleží jen na vás, chcete-li je nosit, nebo ne.

 

Otázka: Jak "odemkneme" ve hře úkryt, najdeme ve hře velký prázdný bunker? Nebo ho kupíme od obchodníka? Dostane ho na začátku každej?

Odpověď: V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné podrobnosti. Je velmi pravděpodobné, že úkryt bude velmi zvláštní odměnou.

 

Otázka: Jak rozsáhlé bude upravování našeho úkrytu? Budeme si moci koupit 20 stejných modulů? Nebo je to nastavená šablona, na kterou budeme upgradovat?

Odpověď: Přizpůsobování bude mírně omezeno. Vzhledem k tomu, že to má být doplněk a nikoli hlavní funkce hry, budeme upravování omezovat přednastavenou konfiguraci a dostupností upgradů.

 

Otázka: Budeme si moct vybrat místo pro umístění jednotlivých objektů v úkrytu, nebo bude šablona, kam jednotlivé předměty umístit, takže to nepůjde změnit?

Odpověď: V úkrytu nebude přesné umístění objektů. Úkryt je místo, kde můžete odpočívat a relaxovat při útěku z Tarkova. Nemyslíme, že byste tam chtěli žít dýl než je nezbytně nutné, když se snažíte uniknout z Takova!

 

Otázka: Budeme mít v úkrytu hudební přehrávač? Nebyla by špatná dokonce možnost přidat své vlastní skladby.

Odpověď: To je skvělý nápad. Plánujeme, do skrýše hudební přehrávač umístit a je možné, že funkci přidávání vlastních skladeb implementujeme pomocí hudební složky v hlavní složce hry.

 

Otázka: Kolik modulů budeme moci současně používat? Jen určité množství, nebo všechny?

Odpověď: V úkryt bude v podstatě strom odblokovaných modulů a upgradů, ale nebudete muset vybírat, které byste chtěli využívat. Plně upgradovaný úkryt bude obsahovat všechny dostupné moduly / upgrady, které jsou k dispozici.

 

Otázka: Moduly budou odstupňovány a budou mít cooldown (budou muset vychladnout)?

Odpověď: Moduly budou odstupňovány.

 

Otázka: Budou i vzácné moduly

Odpověď: Ano budou takzvané elitní moduly.

 

Otázka: Jaké a kolik typů předmětů budeme muset do úkrytu nosit? Jak to funguje?

Odpověď: Budete muset získat mnoho různých položek. Každý modul má například při své konstrukci požadavek na 5 sad nástrojů, 4 autobaterie a pátou úroveň dovednosti inteligence. Toto vše budete muset splnit pro zahájení výstavby.

 

Otázka: Bude každý úkryt stejný nebo budou rozdílné? Pokud ano, jak rozdílné?

Odpověď: Všechny skrýše budou v podstatě začínat v "základním" nastavení a budou dále přizpůsobitelné prostřednictvím volby hráče při upgradu modulů.

 

Otázka: V Falloutu miluju mody pro bydlení, které aktivně zobrazují uložené položky, jako jsou zbraně na stěnách, jídlo a nápoje v regálech. Můžeme toto očekávat i v EFT?

Odpověď: Uvažujeme o tom.

 

Otázka: Kolik interakcí bude umožněno v prostředí dělat? Třeba: sedět a dívat se na televizi a u toho opravovat zbraň apod.

Odpověď: To jsou skvělé nápady! Budeme je zvažovat v budoucnu.

 

Otázka: V rozhovoru s COO Nikitou se objevila odpověď, že by v EFT nebudou žádné kulomety dobíjené pásem. Ale dříve jsme četli o RPK a viděli jsme ho i na videích. Ve hře se také objevuje sklil tree pro kulomety, takže budou někdy kulomety ve hře nebo ne? A budou bubnové zásobníky u všech zbraní? Můžete to prosím, objasnit?

Odpověď: Kulometné pásy budou. Neříkali jsme, že nebudou žádné kulomety, jen je nepřidáme v tuto chvíli.

 

Otázka: Bude ještě před betou nějaký update? Nebo čekáte na zahájení zavřené bety? Pokud ano, můžete něco prozradit.

Odpověď: Ano, před spuštěním uzavřeného beta testování bude update.

 

Otázka: Půjdou stashy a zabezpečené kontejnery rozšiřovat už v uzavřené betě? Pokud ne, kdy máte v úmyslu přidat úkoly k upgradu těchto funkcí?

Odpověď: Ne. Plánujeme, že úkryt bude implementován v Open Beta.

 

Otázka: Dostanou uživatelé služby Sweetfx ban? Chtěl bych ho použít k vylepšení herního vzhledu a modování na to co se mi líbí. Jiné hry to nezakazují. Jaký je postoj BSG k tomuto tématu?

Odpověď: Ne, SweetFX nebude detekován a označen jako cheat v našem anti-cheat systému. Neustále provádíme vylepšení, abychom pomohli chytit a zabanovat hráče, kteří se snaží podvádět.

 

Otázka: A co makra, bude ban?

Odpověď: V tuto chvíli ne. Ale vyhrazujeme si právo kdykoli změnit názor. Nicméně použití makra může způsobit nepředvídané problémy ve hře a nedoporučujeme je používat.

 

Otázka: Jak plánujete nechat smrt ovlivnit hru? Pokud umřu, zmizí i radiace a ostatní negativní efekty nebo ne?

Odpověď: Uvažujeme o možnosti, že radiaci a dalších negativní efekty, po smrti zůstanou.

 

Otázka: Obnoví se naše zdraví, o které jsme přišli během Raidu, stejně rychle jako když se opravuje balistická vesta, nebo budeme muset léčit zdraví odpočinkem v posteli po určitou dobu? Jak to funguje?

Odpověď: O to se budete se muset postarat mezi nájezdy. Po každém raidu se vám zdraví automaticky neobnoví.

 

Otázka: Budou jednotlivé úkryty propojeny tunelem?

Odpověď: To, ne!

 

Otázka: Budou interakce s vybavením úkrytu?

Odpověď: Ano, plánujeme do úkrytu přidat různé druhy interakce s objekty.

 

Otázka: Budou některé položky umístěny pouze na určitých místech? Stejně jako: jídlo v ledničce atd?

Odpověď: Ne, takhle to nebude.

 

Otázka Budeme moci udělat něco jako vlastní dekorace tím, že přesuneme věci kolem?

Odpověď: Omlouvám se, ne!

 

Otázka: Jak funguje léčba charakteru uvnitř v úkrytu?

Odpověď: Léčba probíhá automaticky. Regenerace je způsobena modulem nainstalovaným v úkrytu.

 

Otázka: Kde najdeme palivo pro generátor?

Odpověď: Můžete ho najít v nájezdech a také jej zakoupit od obchodníků.

 

Otázka: Bude možné vyměnit spalovací generátor za autobaterie a udržet si tak elektrikou energii v úkrytu?

Odpověď: Ne to nepůjde, ale autobaterie budete potřebovat, při konstrukci.

 

Otázka: Bude se vzhled úkrytu měnit dle svátků? Obecné téma, velikonoční, vánoční dekorace.

Odpověď: Možná. Uvidíme!

 

Otázka: Bude nás testování zbraní při střelbě na střelnici stát munici?

Odpověď: Ano.

 

Otázka: Jak funguje spotřeba paliva v úkrytu? Bude se spotřebovávat během Raidu, v menu, mimo hru, atd.?

Odpověď: Spotřebovávat se bude po celou dobu, ale můžete vypnout generátor.

 

Otázka: Dostanou alfa testery něco speciálního do interiéru, aby se odlišili?

Odpověď: S největší pravděpodobností ano!

 

Otázka: Bude úkryt fungovat i při absenci zdrojů?

Odpověď: Ano, bude ale bude méně efektivní.

 

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zajímají o budoucí funkce EFT v Hideout - úkryt. Více odhalíme v blízké budoucnosti, takže nás sledujete kvůli další novinkám ohledně projektu!

 

19143315_1704540639840249_1922056593908342786_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Dobrý den kontraktoři,
máme pro Vás další otázky a odpovědi od vývojářů z Battlestate Games k tématu blížící se bety. Jedná se o nejčastější dotazy od více než 50 testerů hry. Vynechány byl pouze dotazy týkající se bugů a dotazy technického charakteru.

Otázka: S blížící se uzavřenou betou se mnoho hráčů obává obrovského přílivu nových hráčů, kteří přetíží servery, což může negativně ovlivnit jejich první dojem ze hry. Bude, nebo byl, nějaký stres test serverů?
Odpověď: Každý velký start hry, či příliv nový hráčů vždy způsobí problémy, i když máte servery perfektně optimalizovány. Zatížení serverů se dá nejlépe testovat pouze v těchto chvílích. Jak jsme již oznámili, hráči budou vpouštěni do uzavřeného beta testování ve vlnách, což by mělo lépe rozložit zatížení severů.

Otázka: Můžeme očekávat návrat aspektu selhání zbraní v uzavřené betě (zasekávání, nevyhození nábojnice, selhání atd.)?
Odpověď: Ne hned ze začátku. Tuto funkci opět zavedeme v průběhu uzavřené bety.

Otázka: Proč byl ze hry odstraněn podvěsný granátomet u AK-74? Můžeme ho očekávat v betě?
Odpověď: Nebyl zcela dokonale implementován a způsoboval určité kritické chyby, takže bude k dispozici později, během uzavřené beta verze.

Otázka: Můžeme si existenci tlumiče pro AKM ve hře vysvětlovat jako znamení, že AKM bude také brzy přidáno do hry?
Odpověď: Možná =)

Otázka: Co se týče "online základny hráčů": Nedávno byl zaveden globální chat. Nyní je zde 6 "serverů", které zobrazují počet hráčů. Může se toto využít k vyhodnocení počtu hráčů online? (Součet všech hráčů v chatu = celkový počet hráčů online?)
Odpověď: Ne, chat nelze použít ke sledování počtu online hráčů, protože je spousta hráčů, kteří ho vypínají a pouze hrají. Proto se nezobrazují v chatovacích místnostech.

Otázka: Po posledním updatu si hráči všimli, že některé zbraně jsou méně účinné než dříve. Poznámky k updatu však nezmiňují nic o vyvážení zbraní. Pokud jde opravdu o nějaké vyvážení, jaký k tomu byl důvodu? V předchozím updatu si hráči nikdy na SKS nestěžovali, ale nyní je však zbraň zřetelně slabší. Zhruba stejná situace je u AS VAL a VSS. (Zpětná vazba založená na názorech 50 alfa-testerů)
Odpověď: Před updatem jsme oznámili, že jsme opravili "dvojité poškození" zbraní, a to by zdánlivě mohlo tak působit, protože nyní zbraně způsobují přesně takové škody jaké mají, vzhledem k typu munice.

Otázka: Získáme flexibilnější nastavení vizuálních efektů, požáru, výbuchů atd.? Někteří hráči se domnívají, že vypnutím efektu kouře po výstřelů sníží fps. Je to pravda?
Odpověď: Ne, efekt kouře, výrazně FPS nezvyšuje. Ale stále pracujeme na optimalizaci a stabilizaci hry.

Otázka: Máte v plánu zavést mechaniku, která umožní rozptýlit nepřítele tím, že budeme moci házet tréninkové granáty, kameny atd.?
Odpověď: Zatím jsme o tom ani neuvažovali, ale je to možné.

Otázka: Inspiroval mě nápad skrýše. Bude existovat klanová skrýš? Existují nějaké konkrétní náměty k tomuto tématu?
Odpověď:Tyto informace zatím nemůžeme zveřejnit. Prozatím =)

Díky všem. Velmi brzy plánujeme vydat další, mnohem delší a informacemi nabité Q&A, abyste získali ještě více odpovědí na vaše otázky.
 
Takže, zůstaňte s námi. Díky.

________________________

Díky za pomoc s překladem @Death_Deliver

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Vážení hráči!

Tento rok, se Battlestate Games opět účastní největší herní výstavy v Evropě - Gamescom, která se bude konat v německém Kolíně nad Rýnem. Letos BSG poskytne příležitost zástupcům tisku, vyzkoušet si hratelnost dlouho očekávané uzavřené bety EFT a její nové herní mechaniky - systému questů.

Systém questů je z velké části založen na různých úkolech, které dostávají hráči od obchodníků. Řešením těchto úkolů hráči získávají zkušenosti a odměny, zlepšují si reputaci u jednotlivých obchodníků a odemykají nové úkoly. Krůček po krůčku, plní hráči jeden úkol za druhým a dostávají se hlouběji do světa EFT a postupně shromažďují informace o tom, co se ve městě děje. Hráči budou vnímat motivy obchodníků, vyhodnocovat je a vybírat mezi nimi ty, které se jim zdají nejvhodnější a nejbližší k jejich charakteru. Za nesprávné splnění úkolu může být hráč i potrestáni (např. zkrácení času na dokončení u dalšího úkolu) a při jiných si zase může dramaticky poškodit vztahy s jinými obchodníky. Charakter úkolů bude rozdílný: vyhledávání věcí, hledání konkrétních míst, nakup/prodej, úkoly související s interakcí s jinými obchodníky, eliminace cíle, instalace naváděcích zařízení a rušiček signálu atd...

Navíc, také myslíme na ty, kteří nemohou přijet do Kolína! Pro ně bude, přímo z místa, zprostředkováno živé vysílání na Twitchy (středa 23. srpna v 15:30 - 15:45), během něhož vám ukážeme systém questů, odpovíme na vaše dotazy a rozdáme klíče do uzavřeného beta testování.

599805e952d71_EFTgamescom2017.thumb.png.afb8fb1823f3ac30735b6362c535f11e.png

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Srdce hraní" - to je gamescom 2017

Přední evropský veletrh, zaměřený na gamingovou kulturu je místem setkávání mezinárodních herních studií i světové herní komunity. Letošní gamescom se koná v Kolíně nad Rýnem od 22. do 26. srpna!

I vývojáři z Battlestate games zde budou také prezentovat další vývojovou fázi projekt Escape from Tarkov. 

Při Beta testování zde budete mít možnost vyzkoušet nový dosud nezveřejněný systém questů, který prohloubí herní zážitek a ovlivní progres jakým se zapojíte do příběhové linie hry Escape from Tarkov.

Eliminační úkoly, umístění naváděcích zařízení nebo rušiček, vyhledávání předmětů, prozkoumávání lokací to je jen část typů úkolů, které byly zatím zveřejněny. Váše pečlivost při plnění úkolů Vám přinese důležité informace o vývoji situace v norvniském regionu a ovlivní možnosti, které vám příběh dál nabídne.

I naše stránka bude mít na gamescomu dva své zástupce. HajDEO oficiální zástupce EFT CZSK komunity a Death_Deliver moderátor oficiální EFT CZSK fb stránky obdrželi jako editoři svých magazínů exklusivní pozvánky a možnost, na místě si vyzkoušet systém questů.

Netrpělivě očekávejte jejich návrat, jelikož dle množství propagačních předmětů, které od BSG přivezou, rozšíříme počet soutěží a výher, které pro Vás připravujeme.

Sledujte nás, ať Vám nic neunikne.

-pug-

2000px-Gamescom_Logo.svg.thumb.png.19e16a54954ca1bc0d293bdcf77ec009.png

Link to comment
Share on other sites

Tým Battlestate Games dorazil na GamesCom.

 

Od dnešního rána jsou již vývojáři z BSG připraveni na setkání s novináři ve svém vlastním koutku/stánku. Zástupcům tisku je na gamsecomu poskytnuta příležitost vyzkoušet si nové možnosti, které se brzy objeví ve hře Escape from Tarkov: systém questů, nové možnosti manipulace se zbraněmi a taktická gesta.

 

Připravte se na seznámení s nejnovější verzí projektu na pořádně nadupaných strojích, které poskytuje MIFCOM.

QjbdpnGwflY.jpg

TcXHvGGVuzc.jpg

wR8Kkd-aR3c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem si udělal čas a zkusil z toho videa z mobil zachytit něco co by stálo za řeč. A myslím, že jedna z dost podstatných zpráv je, že

OPEN BETA BUDE JEŠTĚ LETOS !

Tak pravil Nikita Buyanov na gamescom 2017. A my děkujeme.

599c79d513370_hajdeonikita.thumb.png.d58a96f046c9ca52fad580226a2f58bb.png

@HajDEO

Link to comment
Share on other sites

 

Dobrý deň operátori!

Drahí priatelia  teší nás, že vám môžeme predstaviť prepis rozhovoru s riaditeľom BattleState Games studio Nikitom Buyanov, ktorý bol od neho prevzatý prostredníctvom rusky hovoriaceho emisára pre Escape from Tarkov.

Otázka: Bol pre vývoj Escape from Tarkov zdrojom koncept Russia 2028 universe?

Odpoveď: Takže, musíme pochopiť, že môžete prísť s hocičím, ale následná implementácia je už druhá vec. Implementácia je prvou  a hlavnou prekážkou. Inšpirácia je rozsiahly koncept. Predtým bolo pre mňa možné dosiahnuť a robiť niečo čo by ma udržalo v určitom stave mysle a nálady, to je inšpirácia pre mňa ako pre umelca. Teraz však kvôli zložitosti premostenia medzi myšlienkou a realitou je veľmi ťažké získať takýto druh inšpirácie. Napriek tomu sú z motivačného hľadiska výsledky nášho tímu a pozitívne reakcie hráčov stále veľmi inšpiratívne.

Otázka: Existujú nejaké zdroje inšpirácie z hier, alebo hudby?

Odpoveď: Áno samozrejme, sú to niektoré so základných zdrojov. V poslednej dobe som sa zameral na Dark Ambient, ktorá je melodická, závratná až  niekedy zlovestná. Tak isto pozerám rôzne druhy filmov.

Otázka: Na streame  v roku 2014 ste vy a Kiba spomínali, že kniha Russia 2028 je už skoro hotová, takže kedy ju budeme môcť vidieť?

Odpoveď: Áno, dávame to na chvíľu bokom, pretože proces je spojený s kreatívnym impulzom a spomínanou inšpiráciou, ktorá nie je závislá len odo mňa, ale aj od môjho kamaráta, ktorý prvý začal písať túto knihu. Je to stále v plánoch a nikdy to nebolo zrušené, teraz musíme prestať a vrátime sa k tomuto nápadu v budúcnosti, premyslíme ho a dokončíme.

Otázka: V podstate čo najskôr?

Odpoveď: Áno.

Otázka: Okrem troch súčasných projektov: Contract Wars, Ops Hired a Escape From Tarkov a budúci Russia 2028, plánujete ešte ďalšie projekty?

Odpoveď: V mojej hlave mám uložených veľa zaujímavých vecí. Avšak vo všeobecnosti plánujeme zamerať našu pozornosť na Russia universe, ktorý má niektoré prekvapujúce stránky, o ktorých ani sami ešte nevieme. Existujú nápady, ktoré sa radikálne odlišujú od súčasných projektov – ale majú jeden spoločný princíp – všetky sú seriózne  a komplexné hardcore  hry.

Otázka: Ako to ide s Russia 2028? Existuje nejaký progres vo vývoji, aspoň vo fáze návrhu?

Odpoveď: Russia 2028 je svet, ktorý potrebuje ešte viac na to aby bol dokončený a rozvinutý. Escape From Tarkov je neoddeliteľnou súčasťou toho sveta, jeho fyzickým prototypom. Čo sa stane v Tarkove pokračuje ďalej v Russia 2028 o niekoľko rokov neskôr. Máme príbeh, celý koncept a jasne pochopenie hry. Bude to hra jedného hráča. Celý potenciál nahromadený v Escape From Tarkov bude tak isto implementovaný aj v Russia 2028. To bude v skutočnosti evolúcia EFT s lepšou grafikou, s väčším pohodlím a skvelým príbehom, ale v rámci singleplayer hry.

Otázka: Čo sa týka životného prostredia v náčrtoch a konceptoch, ako aj v starom Russia 2028 gameplayi sme videli číru temnotu a devastáciu, svet takmer na pokraji postapokalyspi. Je možné, že ide o dôsledky činnosti jednej spoločnosti (TerraGroup)?

Odpoveď: TerraGroup je špičkou ľadovca, nechcem odhaliť všetky podrobnosti. Russia 2028 bude krutý svet, pretože pôjde o povojnový svet po kolapse civilizácie. Jedná sa o vzhľadovo podobný koncept ako je  Fallout, len s ťažšími podmienkami na život v Escape From Tarkov, ale s výraznými zmenami v počasí, radiácií a biologickej kontaminácií atď.

Otázka: Pred niekoľkými mesiacmi prišla novinka ohľadom Sherpov, že budú môcť spoločne s Emisármi poskytovať asistenčné súpravy. Avšak od vtedy sme o Sherpoch nepočuli ani slovo. Kedy budeme môcť vidieť implementáciu funkcií Sherpov? A čo bude takáto pomoc zahŕňať?

Odpoveď: Bude to balík zariadení, ktorí bude vydávaný raz za určitý čas. Možno tie funkcie implementovať ihneď, avšak neurobíme to, pretože stále existujú aspekty prenosu zložiek prostredníctvom chat-u, ktorí chceme ešte upraviť. Mechanizmus by mal byť podobný vracaniu poistených predmetov.

Otázka: Na fóre sa často objavujú príspevky obsahujúce správy, alebo pozvánky na airsoftové hry s tematikou Escape From Tarkov, čo si myslíte o takýchto aktivitách? Akákoľvek rada?

Odpoveď: Je to úžasné, som veľmi pozitívne naladený ohľadom nich. Často som vyjadroval svoj súhlas a podporu. Takéto aktivity podporujeme a snažíme sa pomôcť. V kancelárií Kiba sám vytvára veľmi cool hry. Možno už čoskoro budeme mať ďalšiu hru, ktorú pozveme na tlačovku.

Otázka: Môžeme očakávať ďalšie  nové denníky vývojárov?

Odpoveď: Máme túžbu aby sme ich témy pokryli, avšak momentálne nemáme čas, pretože je to časovo náročné a odvádza nás to od  prebiehajúcich úloh.

Otázka: Terminal Automated Radio Relay Service - čo je to? Je to nejak zapojené do príbehu EFT?

Odpoveď: A ako! Veľmi,  je silno zapojený povedal by som. Nemôžem to zverejniť, ale toto automated radio relay a všetko čo bolo na ňom, to všetko súvisy s hrou a má význam. Možno ste si všimli, že na screenshotoch  z úkrytu sme to spomenuli. Okrem toho je tento systém nainštalovaný na prenosnom počítači. Plánujeme presunúť všetko do hry, aby tento terminál bol prístupný priamo  v hre z vášho úkrytu. Nie je to hlavný predmet, hlavné tajomstvo, ale je spojený s celým svetom.

Otázka: Môžem teda povedať, že tento terminál je podobný  číselným staniciam?

Odpoveď: Nie. Tento terminál umožňuje napríklad prostredníctvom verejných protokolov  hackovanie do systému sledovania v meste. Vytvárame vlastný paralelný vesmír, ktorý je analogický so súčasnou geopolitickou situáciou.

Otázka: Takže fanúšikovia hier ako sú Watch Dogs budú tiež môcť niečo robiť?

Odpoveď: Nie som si istý. Sme veľmi odlišný  od Watch Dogs.

Otázka: Už ste niekedy premýšľali o tom, že EFT bude bežať na inom engine?

Odpoveď: Takže, teraz je to nerozumné, príliš veľa je implementované v Unity. Pokiaľ ide o nový projekt. Najskôr musíme dokončiť EFT na Unity a potom uvidíme.

Otázka: Bolo nám sľúbené, že s prechodom na novšiu verziu Unity  bude možné využívať anti-aliasing. Prečo to nie je hotové?

Odpoveď: Je to veľmi zložité. V skutočnosti neexistuje žiadny anti-aliasing sám o sebe v rôznom renderovaní. Aspoň nie v tom klasickom ponímaní. Existuje multisampling a nie je jasné ako ho implementovať na Unity. Tento problém sme ani vážne neskúmali, ale rozhodne sa tomu budeme venovať.

Otázka: Zameranie sa na snímky za sekundu, často krát klesá ich počet pod 30 fps a to aj na najvýkonnejších počítačoch, čo je zvlášť viditeľné pri používaní optiky. Bude to opravené a optimalizované?

Odpoveď: Akékoľvek zameranie, ktoré mení Field Of View nejak pôsobí  na re-rending trávy v Unity. Nie je možné s tým nič urobiť, to spôsobuje problém so znižovaním fps. Táto chyba bola ohlásená spoločnosti Unity už dávno, avšak ešte nedošlo k jej náprave. To bol prvý dôvod. Druhým dôvodom je, že keď sa pozrieme s optiky začnú pracovať dve kamery súčasne a to zvyšuje počet objektov, ktoré sa musia vykresliť. Ale to je cena realistickosti. Existujú dve možnosti, podobne ako u klasických strelcov sa vzdáme optiky, alebo prídeme s niečím novým. Pravdepodobne budeme myslieť na niečo iné.

Otázka: Kedy približne môžeme očakávať implementáciu funkcií, ktoré boli predtým zobrazené vo videách napríklad otvorenie zámku pomocou multifunkčného zariadenia?

Odpoveď: Čoskoro to príde. Momentálne na tom pracujeme. Implementácia neprebehla hneď pretože sme museli prepísať polovicu hry kvôli optimalizácií. Všetko čo bolo plánované zostáva naplánované vrátane lockpickingu.

Otázka: Od začiatku Alfy došlo k chybe: pri otváraní dverí kľúčom a opakovaným stlačením tlačítka akcie to spôsobilo zamrazenie postavy, ako aj položky v inventári ( nebolo možné strieľať, nabiť a zmeniť zbraň). Podobná situácia sa vyskytla aj počas výberu položiek, pri otváraní boxov a zmene modifikácií. Teraz už je Beta, avšak tieto chyby  sú tu stále, bude to opravené?

Odpoveď: Bolo to testované, ale túto chybu sme nedokázali reprodukovať. Ak ste sa stým stretli prosím nahláste to na podporu. Tento problém so zmrazovaním je základným kameňom. V minulosti sme museli urobiť určité veci inak. V ideálnom prípade musíme prepísať časť hry, ale za súčasných podmienok budeme tieto prípady vyhľadávať a uzatvárať.

Otázka: Pridáte do hry k zemi zrazeného nepriateľa? Je to riešenie prípadov keď má postava zničené dolné končatiny, ale stále stojí?

Odpoveď: Toto je animovaný Ragdoll (typ procedurálnej animácie), ktorý nám umožňuje spadnúť na nohy a znovu vstať, rovnako ako v GTA. Toto je vážna úloha, ktorá je naplánovaná, ale ešte nebola dokončená, pretože spôsobuje problémy so synchronizáciou v sieti.

Otázka: Bude možné reorganizovať stash Napríklad bolo by možné roztriediť veci v  skrýši?

Odpoveď: Bude to, dokonca máme triedenie , avšak museli sme ho vypnúť kvôli určitým problémom. K dispozícií bude o jednu možnosť viac, ktorá umožní zobrazenie inventára ako zoznamu.

Otázka: Je možné dozvedieť sa niektoré detaily týkajúce sa hráčovho úkrytu? Môžeme napríklad použiť úkryt stadiaľ?

Odpoveď: Existuje celý zoznám otázok a odpovedí. Skrýša je vizuálne zobrazenie pre vás. Na začiatku budete mať iba minimum – strelnicu na strieľanie a schopnosť využívať určité súčasti craftovania. Ale postupom času pridáme interakcie, pustenie vody a podobne. Úschovňa bude dynamicky zobrazovaná, ak tam budete mať konzervy uvidíte ich  že stoja vo vašej skrýši. Teraz ideme z minima na maximum. Skrýša je pomerne zložitý systém, tak vás prosím neočakávajte hneď okamžitú plnú interaktivitu.

Otázka: Bude sa v hre nachádzať príbehový výcvik? Napríklad hráč bude musieť dosiahnuť malé miesto, kde sa bude učiť manipulovať zo zbraňami, prebíjať zásobníky, a ukladať ich vo veste?

Odpoveď: Plánujeme niečo podobné. Úplne prvé singleplayer miesto. Stále diskutujem o tom čo by to malo byť, aký spôsobom tréningu. Nechceme hráčovi povedať akým spôsobom má hrať hru v podrobných korkoch. Bude to ale zastrešovať základne aspekty hry ako sú ovládacie prvky.

Otázka: Bude zmenená výmenná mechanika hry? Práve teraz si niektorí hráči stážujú, že pri výmene  niekoľkých položiek je potrebné hľadať hromadu odpadkov, v dôsledku čoho dôjde k preplneniu inventára nepotrebnými vecami čo je pre hráčov so štandardnou edíciou hry obzvlášť bolestivé.

Odpoveď: Takže,  po prvé stash bude rozšíriteľný. A po druhé, ako inak? Akúkoľvek otázku položíte ohľadom EFT, má odpoveď: ako to bude v skutočnom živote? Navyše ešte neexistuje trh, kde by ste mohli získať požadované položky prostredníctvom iných systémov, alebo s inými podmienkami. Teraz nemôžete analyzovať ekonomický systém EFT, pretože teraz ešte neexistuje trh ani žiadne aukcie a čo je najdôležitejšie nie je ani žiaden  rozšírený obchodník  s umelou inteligenciou, na ktorom sa momentálne pracuje. Obchodníci majú v tomto bode len základné AI, nesprávajú sa ako ľudia. Neskôr budú meniť ceny a podobne. V súčasnosti sa ceny nemenia. Trhová hodnota sa v žiadnom prípade nezmení, ale začne sa s implementáciou trhu. Samotný tovar začne strácať na hodnote. Ekonomika bude žiť samostatne bez nášho zásahu. Teraz stále musíme dodať tovar a peniaze, ale neskôr to nebudeme musieť robiť. Napríklad ak obchodník minie všetky peniaze, bude musieť nájsť riešenie s vlastnou AI. Zvýši cenu na niektorý produkt a podobne.

Otázka: Aký bude rozdiel medzi úlohou a výmenným obchodom? Podľa predbežných screenshotov môžeme vidieť, že splnenie úlohy s Praporom a prinesenie jeho troch MR – 133 vás odmení Saigov. Výmenný obchod je zhruba podobný.

Odpoveď: Po prvé, tieto screenshoty už neodrážajú realitu. Teraz je všetko inak. Čoskoro zavádzame systém úloh, momentálne sa testujú. Budú to základne úlohy s troma obchodníkmi. Neskôr dáme materiál o úlohách. Ale ide o to, že teraz využívame maximálnu variantnosť úloh aby sme rozlíšili hru súvisiacu s nimi. Ďalším cieľom bude predstavenie osobných úloh – zameraný na preskúmanie a vývoj príbehu.

Otázka:  Bude si postava robiť poznámky, ako v klasickej RPG, aby dokázala odhaliť celý príbeh?

Odpoveď: Záznamy postavy, denníky sú podstatou tých osobných úloh, ktoré sú prínosom pre príbeh a všetko ostatné, aj keď sú dôležité vo väčšej miere je to len nástrojom na získanie skúsenosti, postavenia, tovaru a položiek. Svoje poznámky si môžete vytvoriť sami existuje na to špeciálna téma.

Otázka: Bude karma, alebo pokuty pre hráčov, ktorí zneužívajú hru za Scavov?

Odpoveď:  Áno budú potrestaní, uvažujeme o spôsoboch ako to čo najrealistickejšie spraviť. Akýsi karmický systém hlavnej postavy je stále vo vývoji. Ešte sme ho nespojili s karmou Scavov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to spravíme. Napríklad vykonaná akcia za Scava môže ovplyvniť karmu hlavnej postavy.

Otázka: Dúfam, že to nebude ako v Cotract Wars, kde sa navzájom hráči hodnotia?

Odpoveď: Nie, to nebude karma je vaša činnosti v hre.

Otázka: Freeroam - čo to bude? Podobne ako v Stalkerovi, presúvanie sa z miesta na miesto pomocou načítania? Alebo bude jedna veľká mapa s veľa štvorcovými kilometrami, ktorá zjednotí všetkých na jednom mieste?

Odpoveď: Toto bude jedno miesto, ktoré bude zahŕňať všetky ostatné.

Otázka: Budú tieto priestory spravovať počítače?

Odpoveď: Mali by, pretože budeme používať streaming (t.j. načítanie hocičoho čo sa nachádza pred postavou a čo ostalo nenačítane za postavou).

Otázka: Bude hra obsahovať režim arény? Je možné takýto režim použiť ako platformu pre súťaže v rámci cybersportu?

Odpoveď: Ľahko,  zmeniť arénu na niektorú z funkcií turnaja, je to teraz v aktívnej diskusii. Kľúčovým bodom bude, že aréna bude ovládaná na základe zručností. Na lokalitách nebude len aréna.

Otázka: Prečo je štartovný kit PMC operátora taký chudobný?

Odpoveď: Udalosti na začiatku hry vysvetlia ako sa to stalo.

 Otázka: V akej fáze vývoja by sa malo očakávať prispôsobenie postavy?

Odpoveď: Momentálne sú pripravené  tri páry rúk a spodnej časti tela. Celkovo sú to štyri verzie hore a dolu. Hlava, je pre nás oveľa náročnejšia, ale hlavu si nemôžete zmeniť, vy si ju môžete vybrať len na začiatku hry. Funkčne: zmena spodného prádla, alebo vrchného odevu bude poskytovaná ako služba obchodníka, nič neovplyvní, len vizuál postavy.

Otázka: A čo prispôsobenie MOLLE systému?

Odpoveď: Je to komplex úloh spojených s úpravou vášho vybavenia. Funkčnosť bude podobná ako pri modifikácií zbraní: budú sloty, ktoré môžu byť vybavené rôznymi vreckami. Napríklad bude tu prilba, na ktorej bude možne upraviť ochranný štít, pancierové panely a montáž na NVD.

Otázka: Aké sú kontakty medzi výrobcami vybavenia a zbraní a BattleState Games?

Odpoveď: Zvyčajne existujú dve možnosti. Buď my napíšeme niekomu, alebo niekto napíše nám. Všeobecne platí, že dostávame listy od výrobcov, ktorý chcú vidieť svoje výrobky v našej hre. A to je ono, začneme komunikovať, len priateľská dohoda.

Otázka: Potom sa položka kontroluje a modeluje?

Odpoveď: Áno, môžu to poslať nám, alebo ideme fotiť my za nimi, nahrávať zvuky a urobiť iné veci, ktoré sú potrebné. Napríklad vybavenie sa nám takmer vždy dodáva. Samozrejme, že je to oveľa komplikovanejšie so zahraničnými spoločnosťami, samotné dodávky zo zahraničia  môžu byť ťažké a existujú aj iné problémy – jednoducho zbrane sem nemožno dodať. Napriek tomu sú spoločnosti stále pripravené dodávať nám výstroj.

Otázka: Bude AK-12 súčasťou ? Napríklad v Contract Wars a Hired Ops je AK-12 už od roku 2013?

Odpoveď: Máme zoznam AK-12 okrem toho máme fotografie starého AK-12 (vydaného 2013). Rovnaká situácia ako  v prípade pištole Glock, ktorá má 4 generácie a my teraz robíme model tretej generácie. Je to to isté aj s AK-12 môžeme urobiť model z roku 2012, alebo iný z roku 2016.

Otázka: A čo exkluzívne zbrane ako sú VAL mod.3 a TKPD?

Odpoveď: VAL mod.3 je v podstate len bodykit: rukovať, skrátená hlaveň a modifikovaný grip. A teda nič nebráni hráčom aby si počas modifikovania vytvorili svoj vlastný VAL mod.3 . To isté platí aj s TKPD. Niektorí obchodníci však môžu predávať už zostavené kusy.

Otázka: Nie je to vylúčene? Koncepcia nie je porušená?

Odpoveď: Nie je to vylúčené. Keď sme zbierali všetky zbrane do EFT spoliehali sme sa na celý svet ako celok. A svet zahŕňa aj Contract Wars ako aktívnu fázu konfrontácie s BEAR a USEC. Použité zbrane nezmizli.

Otázka: Contract Wars obsahovali asi 100 rôznych zbraní, bude to rovnako tak aj v EFT?

Odpoveď: Viac, pozrime sa na to:  tri možnosti AKSU, dve možnosti Kedr. To znamená, že ak vykonáte všetky úpravy bude oveľa viac zbraní.

Otázka: Prečo sa zbavujete belt-fed zbraní?

Odpoveď: Nezrušili sme ich, len odložili ich výrobu, pretože momentálne sú veľmi časovo náročné. Trávime s nimi veľa času a budú použité pre špeciálne účely nie na hromadné použitie. Teraz by sme sa mali zamerať na zbrane, ktoré sú používane masívne. Také sa použijú skôr ako tie raritné s ktorých len zbierate prach. Samozrejme v budúcnosti ich spravíme tiež. Nedostatok určitých zbraní je len dočasný. Napríklad MP5 sa teraz zriedka používa kvôli nákupu a možnej výmene, ale vzhľad USEC robotov to zmení.

Otázka: Bude EFT vydané aj ako zberateľská edícia na diskoch?

Odpoveď: Pravdepodobne to bude bližšie k samotnému vydaniu plnej hry. Bude to obmedzený počet diskov, ale čo presne budú obsahovať o tom sme ešte nediskutovali.

Záverečné slová:

Tie najzaujímavejšie udalosti z EFT ešte len začínajú. Bude to vždy zaujímavé. Každá nová mapa bude ako nová hra. Momentálne dokončujeme Shoreline, ktorá bude v podstate mini mesto. Okrem rezortu tam bude aj vodná elektráreň a veľká plocha lesa.

S každým upgradom budeme zlepšovať výkonnosť a predstavovať funkcie, o ktorých už dlhodobo diskutujeme.

Ďakujeme  vám, že ste nás podporovali. Chcel by som aby sa EFT komunita zmenila na niečo viac ako len komunitu milujúcu hardcore.

Pôvodný rozhovor v ruštine nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=475&v=H84U8-jtGoo

 

 

 

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

mno jedna vec je tam nepresna.

A to ze v soucasnosti se ceny veci u obchodniku nemeni. To neni pravda. Napriklad Tri-zip je prodavany behem dne za ruzne ceny, 21xxx a 31xxx rublu u lyzare. Coz je nejvetsi cenovy skok, co jsem zatim nasel. Ale i jine veci meni trosku ceny, treba beta kontejner se uz ted pohybuje mezi 4948 a 4980 $.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Exoskeleton said:

mno jedna vec je tam nepresna.

A to ze v soucasnosti se ceny veci u obchodniku nemeni. To neni pravda. Napriklad Tri-zip je prodavany behem dne za ruzne ceny, 21xxx a 31xxx rublu u lyzare. Coz je nejvetsi cenovy skok, co jsem zatim nasel. Ale i jine veci meni trosku ceny, treba beta kontejner se uz ted pohybuje mezi 4948 a 4980 $.

Vďaka za koment. Podľa jeho slov je to : as now the prices do not change = doslovný preklad by bol: pretože teraz sa ceny nemenia. Ak sa na to pozrieme v kontexte, tak ja som to pochopil tak, že zbrane, položky a všetko ostatné tam musia pridávať devs manuálne, takže  obchodník nedokáže adekvátne reagovať na zmenu trhu - ako keď by mal umelú inteligenciu na vysokej úrovni. 

Link to comment
Share on other sites

Dobré odpoledne, operátoři.

Jen ve zkratce, bych chtěl zmínit co nám, dnešní twitch přenos, odhalil.

V blízké době, se zřejmě můžeme v EFT těšit na update, který přinese:

1) Úkoly u obchodníků, které se ovšem otevřou (stejně jako možnost obchodování) až po dokončení story line (hlavního příběhu hry) - útěku z Tarkova. Což by mělo být 7-9 hodin hraní.
2) Možnost střelby na slepo (tzv. afgánský styl),
3) funkci sklápění pažby,
4) rozhraní pro gesta a udělování pokynů,
5) a opět bylo potvrzeno, spuštění OPEN BETA ještě v tomto roce a vydaní kompletní hry v roce 2018.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Záznam z dnešního (celkem už druhého) twitche na gamescomu. Ve stručnosti zde bylo oznámeno,že:

1) prezentovaný nový obsah EFT bude k dispozici ke stažení 3-4 týdny po konci gamescomu (příští update)
2) je šance, že následující update bude obsahovat i novinku hideout (úkryt), pokud ne bude až v prosinci 2017, kdy bude spuštěna i OPEN BETA
3) je plánován VOIP chat (hlasová komunikace ve hře), ale jen prostřednictvím radiostanic, které budete muset ve hře nejdříve sehnat, a které půjdou odposlouchávat, ale komunikaci půjde i šifrovat nebo blokovat.

https://www.twitch.tv/videos/169412267?t=03h20m33s

Link to comment
Share on other sites

Dobrý deň operátori!
Skvelá správa
Na výnimočnom podujatí akým je Gamescom 2017 ocenili Escape from Tarkov nezabudnuteľnou cenou: "Editor's Choice 2017" 
Myslím si, že si to vývojári poriadne zaslúžia, tak blahoželáme!
Čo poviete?

ocenenie.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Dobrý deň operátori!

Dnes som mal to potešenie (Kleanuppguy), že CEO spoločnosti Battle State Games Nikita Buyanov vystúpil na mojom Twitch kanály na niekoľko hodín pričom odpovedal na mnoho otázok a rovnako tak urobil aj niekoľko vyhlásení týkajúcich sa budúceho herného obsahu. Je to pomerne zdĺhavé, ale stojí to za prečítanie! Užite si to!

 

Otázka: Servery určené pre Európu nie sú ešte opravené, stále lagujú.

Odpoveď: Hlavné opravy týkajúce sa serverov sú stále naplánované v ďalšom patchy.

Otázka: Nikita, bude v hre podpora pre monitor 21:9? Práve teraz  je to len 4:3 alebo 16:9

Odpoveď: 21:9 bude.

Otázka: Akékoľvek prekvapujúce zbrane v ďalšom patchy?

Odpoveď: Vityaz 9 mm SMG...a práve teraz robíme GLOCK VAŠICH SNOV!

Otázka: Akékoľvek plány pre lynuxového klienta?

Odpoveď: Myslím, že po vydaní hry.

Otázka: Sú plánované Juhoamerické servery?

Odpoveď: Práve teraz máme servery v Miami a sú vyhovujúce pre Juhoamerických hráčov. Plánujeme pridanie serverov aj do Brazílie. Juhoamerické servery prichádzajú čím skôr.

Otázka: Bude možnosť zmeniť tvár vašej postavy? Bude existovať akýkoľvek editor na prispôsobenie tváre?

Odpoveď:  Takže, pridávame nejaké nové tváre. Momentálne nemôžem prisľúbiť samotný editor tváre.

Otázka: Bude existovať možnosť úpravy oblečenia, ktoré nosí postava?

Odpoveď: Budú rozdielne vrchné a spodné časti oblečenia. Budete si ich môcť zmeniť pomocou špeciálnej služby cez obchodníka. Na začiatku ich nebude veľa, ale budú  veľmi detailné a fantastické. Oblečenie sa bude líšiť podľa vašej frakcie, napríklad USEC  budú mať štýl oblečenia NATO (US) a BEARS budú mať košele, nohavice a rukavice, ako používajú moderné  ruské špeciálne jednotky.

Otázka: Budeme mať možnosť hodiť granát na slepo ( například něco jako je střelba na slepo, tak stejným způsobem hodit granát)?

Odpoveď:  Je to dobrý nápad, pridáme to.

Otázka: Budeme niekedy vidieť koho sme zabili?

Odpoveď: Tieto informácie pridáme na konci raidu.

Otázka: Je v hre VOIP chat?

Odpoveď: VOIP rovnako ako aj gestá a príkazy prichádzajú približne za jeden mesiac, dúfam. Nemôžem povedať presne kedy to bude, práve to skúmame.

Otázka: Pridáte viac možností modifikácie pre MP5?

Odpoveď: Nové módy MP5 – určite.

Otázka: Bude možné vysadiť tím hráčov spoločne na jedno miesto do raidu?

Odpoveď: Pracujeme na tom.

Otázka: Bude v ďalšom patchy Kriss Vector?

Odpoveď: Obávam sa, že nie.

Otázka: Bude existovať nejaký trestný systém za útok na vlastnú frakciu? Eventuálne na Scavs?

Odpoveď: Budeme mať systém karmy.

Otázka: Príde AKM do hry?

Odpoveď: AKM je pripravený! Potrebujeme ho už len vložiť do hry a bude obsahovať množstvo módov.

Otázka: Pridáte do hry aj Srbské AK  (ako napríklad M70AB a M21)?

Odpoveď: Nebudeme pridávať celý rád AK74, ale len niektoré ich módy. Je tam taká vec ako USSR zbraňová konštrukcia halvne/potrubia bez akýchkoľvek modulov ( nebol som si istý ako ďalej vyčistiť túto odpoveď).

Otázka: Budú v hre rôzne typy hlavní pre AK?

Odpoveď: Meniteľné hlavne pre  Sovietské AK – toto neexistuje. Konštrukcia je pevná, avšak AK-12  a nové RPK majú meniteľné hlavne.

Otázka: Ak verzia hry na Gamescom 2017 bežala v poriadku, prečo ešte nie je vydaná?

Odpoveď: Bugy. Potrebujeme opraviť všetky skôr ako ju vydáme.

Otázka: Bude nejaký spôsob ako identifikovať svojich hráčov v raide?

Odpoveď: Budú pásky na ruku a záplaty, ktoré budú slúžiť pre identifikáciu spoluhráča (žiadna odpoveď kedy presne).

Otázka: Sú nejaké novinky týkajúce sa Európskych zbraní ako G3, L85, F2000 a pod. ?

Odpoveď: G3 bude určite (žiadne ďalšie podrobnosti k tejto otázke nemáme).

Otázka: Bude prepracovaný systém spawnovania?

Odpoveď: Áno, prepracujeme systém spawnovania, hlavne pre scavov (pridáme pre nich špeciálne extraction pointy – neskôr).

Otázka: Môžete obmedziť/potrestať hráčov s veľmi vysokým pingom z pripojených serverov?

Odpoveď: Väčšinou áno.

Otázka: Existujú servery v Nemecku?

Odpoveď: Áno v Nemecku sú servery.

Otázka: Rád by som videl nejaký druh krvi, stôp v tráve pre možnosť sledovania – je to veľmi veľa práce?

Odpoveď:  Sledovanie podľa krvných stôp – pracujeme na tom.

Otázka: Takže nakoniec už budem môcť hrať s 8 GB RAM na väčších mapách?

Odpoveď: Áno.

Otázka: PUBG používa približne rovnakú časť mojej RAMky, ale môžem PUBG hrať bez padania. Tarkov mi padá, prečo je to tak?

Odpoveď: Nie je to také jednoduché- stále optimalizujeme zaťaženie RAM pamäte.

Otázka: Sú nejaké planý pre zjednodušenie získavania vojenského výstroja?

Odpoveď: Budete ho môcť  napríklad získať prostredníctvom úloh.

Otázka: Kedy bude opravené rozmazanie z mod obrazovky?

Odpoveď: Rozmazaná obrazovka módov- snažíme sa zachytiť túto chybu.

Otázka: Takže fort armor ostáva v hre? Myslel som si, že bude odstránene, alebo prerobené.

Odpoveď:  V novom patchy bude prerobený armor aj jeho mechanika.

Otázka: Existujú nejaké plány na pridanie ďalších priestorov pre pancierovanie? Napríklad pancierovanie na nohách?

Odpoveď: Zatiaľ nie s vlastným armor, len mechaniku penetrácie vecí (nechcel som to viac preformulovať, som presvedčený, že chcel povedať, že vlastné brnenie nie je ešte pripravené, ale mechanika ako penetrácia armoru bude fungovať ako celok a budú obnovené čoskoro).

Otázka: Otázka ohľadom serverov Západného pobrežia USA?-

Odpoveď: Máme servery v LA, ale momentálne stoja – to nie je v poriadku, spustime ich čo najskôr!

Otázka: Otázka ohľadom Skrýše?

Odpoveď: Myslím si, že Skrýša príde neskôr na konci roka.

Otázka: Môžete nám povedať nejaké detaily ohľadom  režimu arény?

Odpoveď:  Aréna prichádza pre hráčov, ktorí sa chcú rýchlo dostať do boja a rovnako rýchlo stadiaľ aj odísť (viac arkádový štýl hry)... Všetky informácie týkajúce sa režimu arény prídu neskôr.

Otázka: Otázka súvisiaca s poruchou pištole.

Odpoveď: Porucha pištole bude opravená v nasledujúcom patchy hry.

Otázka: Čo sa týka problému s vykresľovaním trávy v určitej vzdialenosti?

Odpoveď: Vykresľovanie trávy je problém Unity. Potrebuje to prepracovať.

Otázka: Otázky  týkajúce sa hackovania a banov?

Odpoveď: Každý týždeň prichádzajú vlny banov.

Otázka: Otázky týkajúce sa poruchy zvuku (automatická streľba v prípade smrti).

Odpoveď: Stále sa snažíme reprodukovať poruchu zvukovej slučky po smrti.

Otázka: Budú pridané rôzne zásobniky pre Saiga 12? Ako 10 nábojový až 30 nábojový bubnový?

Odpoveď: Samozrejme, 10 nábojový zásobník bude.

Otázka: Kedy budev hre fungovať headset?

Odpoveď: Headset prichádza s nasledujúcim patchom a bude úžasný.

Otázka: Bude v hre možnosť stratiť vedomie?

Odpoveď: Vedomie – je to dobrá vec, určite pridáme niečo.

Otázka: Bude v hre tlmič na brokovnice?

Odpoveď:  Tlmič na brokovnicu – SALVO 12 ( to bola jeho odpoveď nie som si istý či to bolo potvrdenie, že tento tlmič bude pridaný).

Otázka: Som zvedavý aké ťažkosti spôsobil nový egine hry Unity pre bodovú presnosť?

Odpoveď: Môžete mi veriť, že veľmi veľa.

Otázka: Bude v hre niekedy snežiť?

Odpoveď: Áno, v budúcnosti DLC.

Otázka: Otázka ohľadom zúčastnenia sa Nikita na podcastoch v budúcich podcasoch?

Odpoveď: Je to dobrá myšlienka, myslím že sa zúčastním možno nie tento týždeň, ale ten ďalší.

Otázka: Zamračené dni sú výsledkom špecifického testovania?

Odpoveď: Zamračené dni sú výsledkom počasia.

Otázka: Používate API počasia na to, aby zodpovedalo skutočnému počasiu v Petrohrade?

Odpoveď: Testujeme systém počasia iným spôsobom (napojením na skutočné počasie napríklad v Petrohrade).

Otázka: Budú v budúcnosti do hry implementované rebríky?

Odpoveď: Áno.

Otázka: Bude HK416/ 417 pridaná do hry?

Odpoveď: Áno.

Otázka: Chystáte sa zlepšiť freelook?

Odpoveď: Áno, pridáme širší uhol, stačí požiadať  nášho animátora Kiba.

Otázka: Existuje potvrdený počet zbraní, ktoré so sebou prinesie nový patch hry?

Odpoveď: Vityaz 9mm SMG samozrejme a myslím že aj AKM bude pridané ( najpodrobnejšie AKM v histórií videohier).

Otázka: Žiadne dvojhlavňové brokovnice?

Odpoveď: Ještě ne.

Otázka: Akékoľvek plány pre podporu SLI?

Odpoveď: Toto nie je naša súčasť vývoja, je to záležitosť engine Unity a ten momentálne nepodporuje SLI.

Otázka: Budú čoskoro do hry pridané revolvery?

Odpoveď: Chiappa Rhino je plánovaná, avšak nie tak skoro.

Otázka: Bude v hre Colt 1911?

Odpoveď: Samozrejme.

Otázka: Bude nádej aj pre ACR?

Odpoveď: Áno, nepoznám presný model či už Bushmaster, alebo Magpul.

Otázka: Prichádza do hry Glock?

Odpoveď: Áno a bude mať veľa častí na prispôsobenie.

Otázka: Zvýšili ste celkové poškodenie munície ráže 9x19.?

Odpoveď: Trošku.

Otázka: Chlapi venovali ste veľa pozornosti detailom – ako dlho trvá kým sa vytvorí nová zbraň a dostane sa do hry?

Odpoveď: Trvá to od jedného týždňa až po 2 mesiace.

Otázka: Budú do hry pridaní nejaké potlačovanie zbrane ako napríklad M249?

Odpoveď: Áno, budú existovať LMG.

Otázka: Akákoľvek šanca pre pancier na nohy do budúcnosti?

Odpoveď:  S najväčšom pravdepodobnosťou áno, budú tam pancierové pláty na nohy.

Otázka: Budú v hre termálne zameriavače, ako  napríklad PAS-13, FLIR atď.?

Odpoveď: Áno, budú však nesmierne drahé.

Otázka: Budú v hre aj maskovacie obleky?

Odpoveď: S najväčšou pravdepodobnosťou.

Otázka: Bude sa do hry pridávať podzvuková munícia?

Odpoveď: Áno.

Vyhlásenia:

Veľa vecí bude opravených. Je bežné, že sedíme a pozeráme sa na rôzne streamy a pridávame do zoznamu veci, ktoré je potrebné opraviť, napríklad Desync.

K dispozícií budú bossovia Scavov s parádnymi vestavami, potetovanými rukami a.i. Čisté cheeki beeki veci prichádzajú tiež.

Druhá časť mapy Shoreline je táááááák veľká – približní čas dokončenia  jeden až jeden a pól mesiaca až do vydania.

Vo vašom úkryte bude generátor alkoholu.

Nasledujúci patch bude obsahovať opravu pádov s výšky, a vy si zlomíte nohu ak skočíte s veľkej výšky.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

diky moc.

 

+

G3 potvrzena. hlavne at to ma zvuk jak v realu..... tesim se

snezeni - tak na tohle se fakt tesim...

 

-

zmena fortu. Jako jo, ted je to spise pancerovy oblek, ale.....

hideout az na konci roku..... grh

Edited by Exoskeleton
 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Exoskeleton said:

diky moc.

 

+

G3 potvrzena. hlavne at to ma zvuk jak v realu..... tesim se

snezeni - tak na tohle se fakt tesim...

 

-

zmena fortu. Jako jo, ted je to spise pancerovy oblek, ale.....

hideout az na konci roku..... grh

Rado sa stalo, sú to dobré správy :) Verím, že hra bude napredovať dobrý smerom.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Jenom doplnim ze nikita se jiz tretim dnem nachazi na twitchi Kleana. Dokonce odpovida i na otázky Klean streamuje cca od 22 hodiny našeho casu do 3 do rana třeba.....

Obcas se tam objevi nove informace, když se klean online pta Nikyho. Něco je pod NDA(Beretta, Glock) něco není (například stocky ruble se v dalším patchi zmeni z 50k na 100k.....

Mno a Nikita umi i trolit, včera napsal do live stremu ze zitra je wipe. a co se pak delo si umite představit....)

Edited by Exoskeleton
 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

mno a občas se tam deji fakt WEIRD věci. jako například ted poslal nikita přes Kleana Fencovi 50x silencer který ještě není ve hre u obchodniku....

 

jeden jsem taky stihl koupit. (Monster silencer na M4)

2017-10-17_01-10_0.png

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Q) Budou questy, které jsou ve hře, stejné i po oficiálním vydání hry anebo můžeme očekávat zajímavější, nelineární a podrobnější questy?

A) Budou existovat i jiné úkoly a jejich kvalitu každým dnem zvyšujeme. Později představíme také tzv. osobní questy, které budou podstatnější a orientované více na hlavní příběh hry.

Q) Herní čas za Scavy nyní příliš krátký, někdy mám po připojení dokonce jen 10 minut do konce raidu. Opravíte to?

A) Už se na to chystáme.

Q) Kterou mapu můžeme očekávat v dalších updatech? A je nějaký seznam map v jakém pořadí budou implementovány? A pokud ano, mohli byste jej prosím zveřejnit?

A) Další mapa bude Interchange. Potom s největší pravděpodobností, Streets of Tarkov. Pak uvidíme.

Q) Jaké DMR zbraně nebo ostřelovačky můžeme očekávat v dalších updatech?

A) Další bude SVD.

Q) Kdy můžeme očekávat klanový systém? A budou moct mít klany vlastní nášivky?

A) Klanový systém bude, ale ne příliš brzy. Podrobnosti zveřejníme později.

Otázka: Jak často přidáváte nové servery? V čem je největší problém a proč dochází k desync?

A) Přidávání nových serverů právě probíhá. Počet serverů přidaných za určité časové období se liší v závislosti na dostupnosti serverů určité konfigurace v datových centrech v různých zemích. Proč se objevuje desync je složitá otázka. Existuje celá řada důvodů. V současné době je způsoben především chybami a přetížením serverů.

Otázka: Nedávno byly ohlášeny animace ošetřování, kdy je můžeme očekávat? V jaké fázi jsou nyní?

A) Uděláme vše pro to, abychom je mohli předvést v některém z následujících updatů. Nyní jsou ve stádiu okamžité implementace.

Otázka: A co bleší trh a aukce? Opravdu nám ve hře chybí.

A) Stejná odpověď. Přidáme je v nějakém dalším updatu.

Otázka: Kdy můžeme očekávat identifikační pásky na ramena pro hráče ze stejného týmu a jakým způsobem plánujete implementovat mechaniku rozpoznávání přítele nebo nepřítele, máte nějaké nápady?

A) Pásky na ramena byly v plánu od začátku. Ale nelze ještě říct, kdy budou.

Q) Právě teď je na mapách příliš mnoho kořisti, zvláště zbraní. Bude se to snižovat? Peníze a kořist seženeme nyní příliš snadno.

A) Ano, množství kořisti bude sníženo.

Q) UBGL byl ze začátku Alfy ve hře, proč byl odstraněn a kdy se vrátí?

A) Vrátí se v jednom z následujících patchů. Byl odstraněn z důvodu příliš velkého počtu kritických chyb, které si vyžádaly příliš mnoho času na opravu.

Q) Můžeme očekávat další vylepšení Scavů a jejich chování a interakce, atd.? Něco, čím by vypadali živější. Teď jsou to pouze roboti hledající PMC.

A) Ano, určitě. Chování Scavů se zlepší.

Q) Je schopnost přenášení těl stále ještě v plánu?

A) Ano

Q) Čas v raidu se často liší, proč?

A) V důsledku většího počtu hráčů čekajících na připojení do hry se zkracuje délka raidu, aby měli hráči dříve volný server. Jedná se o dočasné opatření.

Q) Budou přidány do map nebezpečné zóny jako minová pole, území zamořené radiací atd.?

A) Budou v DLC.

Q) Bude zde možnost obchodování přes webové rozhraní, které umožní obchodovat přímo na oficiálních stránkách?

A) Možná ano. Plánujeme mobilní kompatibilní aplikaci pro základní spravování herního účtu.

Q: Budou ve hře mapy, ve kterých bude možná větší skupina spoluhráčů? Nebo to bude přepracováno (+/-) pro stávající mapy?

A: Možná ano

 

Q: Je možné odstranit efekt zostření po použití léků proti bolesti, aby mě z toho nebolely oči? Nebo třeba jde to vypnout někde v grafickém nastavení?

A: Ne, je to tak uděláno schválně.

Q: Bude v další vylepšení animací postav, jejich pohybu a interakcí s překážkami?

A: Ano

Q: Kdy můžeme očekávat systém karmy? Bude odlišný pro Scavy a PMC?

A: Prozatím je v plánu pouze kamra pro PMC.

Q: Jsou zde plány pro animaci nabíjení munice do zásobníku nebo prodloužení potřebné doby, jelikož nyní je to instatní skrz inventář.

A: Ano, očekávejte v blízké budoucnosti

Q: Bude změněn počet PMC na mapách?

A: Ano

Q: Bude možnost měnit citlivost myši pro každou úroveň přiblížení v zaměřovači?

A: Nepřemýšleli jsme o tom, možná to uděláme

Q: Shorline je již k dispozici, ale není pro tuto lokaci ve hře mapa. Kdy bude k dispozici?

A: Je již skoro hotova

Q: Bude ve hře hlasová komunikace? Jsou s ní nějaké problémy?

A: Ano, je plánovaná. Nejsou s ní žádné problémy, jen máme v současnosti vyšší priority

Q: Kdy budou k dispozici animace chůze po schodech, "bang and clear" a ostatní interakce s dveřmi?

A: Všechny jsou plánovány. Jak budou hotovy.

Q: Všimli jsme si dýmovnic na mapách u exitů. Kdy můžeme očekávat opravdové kouřové granáty a chemický světla? Co to zdržuje?

A: Není zde žádný problém, pouze máme nyní vyšší priority. Budou přidány postupem času

Q: Plánujete přidat adaptaci očí na tmu, třeba když vejdete do budovy zvenčí?

A: Popravdě toto již ve hře je, pouze ne tak výrazné jako v realitě. V budoucnu to bude velmi pravděpodobně ještě vylepšeno

Q: Plánujete oddělit sólo hráče a týmy?

A: Ne

Q: Bude k dispozici v menu možnost vystřelit zámek dveří brokovnicí?

A: Je to možné.

Q: Bude se měnit obecný vzhled lokací nebo je toto finální verze?

A: Některé detaily se rozhodně změní

Q: Weapon mastering skilly, budou obsahovat nějaké výraznější změny mezi úrovněmi?

A: Tyto výraznější změny už ve hře jsou. Například na posledním levelu můžete přebíjet zbraň současně při míření.

Q: Vykreslování trávy v dálce a vyhlazování trávy, máte v tomto ohledu nějaký postup?

A: Pracujeme na tom

Q: U některých zbraní občas nefunguje poškození, jak by mělo, souvisí to se serverem nebo s vlastní konfigurací zbraně např. brokovnic?

A: Podivná otázka, netuším jak na ni odpovědět

Q: Psí známky zabírají strašně místa, bude tu složka nebo kontejner pro ně?

A: Ano, bude pro ně speciální kontejner

Q: Bude ve hře killcam nebo možnost přehrát si záznam RAIDu po jeho skončení z pohledu všech hráčů?

A: Nyní ne

Q: Bude zde zamlžování brýlí a štítů na přilbách když běžíte nebo těžce dýcháte?

A: Rádi bychom to přidali

Q) Bude možné spojit zásobníky dohromady lepicí páskou?

A) Zatím to není jisté, ale znovu - chceme to přidat

Q) Budou existovat jedinečné předměty (vyjímá questových), který půjde získat pouze v určitém Raidu, ale nepůjdou koupil u obchodníků?

A) Jsou již takové položky (chladná zbraň - páčidlo Gordna Freemena).

Q) Bude možné zamknout dveře?

 A) Ano

Q) Bude mít Fence úkoly?

A) Zatím neplánujeme.

Q) Bude se v Raidech objevovat náhodné úkoly?

A) Ano

Q) Jaký je princip přidávání zbraní do hry?

A) Dostupnost potřebných součástí a poptávka po konkrétních zbraních / třídách.

 Q) Budou se v lokalitách objevovat různorodější zvukové kulisy prostředí?

A) Ano

Otázka: Bude existovat možnost přímého přenosu kořisti mezi hráči mimo raid?

A) Klanový systém to umožní.

Q) Zlepší se zvuk ve hře. Nyní je velmi obtížné lokalizovat pozici nepřátele a střelbu i s dobrým zvukovým vybavením.

O) Ano, pracujeme na tom.

Q) Máte v plánu zavést OOP (osobní ochranné pomůcky-rukavice, obleky) s vlastní funkcí?

A) Ano, ale je pravděpodobně budou, až v DLC.

Q) Nějaké budoucí plány s kontejnery, zbraněmi a jejich parametry jako je objem, nebo je aktuální systém inventáře konečný?

A) Ne, objem se v podstatě odráží přesně dle buněk. Interpretovaný typ.

Q) Budou různé tlumiče a další přídavné zařízení odlišné ve vlastnostech, nejen v ceně?

A) To již jsou. Zvláštní otázka.

Q) Můžete nám poskytnout další podrobnosti o režimu Free Roam, o tom, jaké lokality se v něm budou nacházet atd. (krátce)

A) Krátce. Informace již byly poskytnuty mnohokrát, prosím zjistěte všechny podrobnosti v předchozích rozhovorů, nebo na fóru.

Q) Mají boti omezenou munici? Budou moci obírat mrtvoly?

A) Mají omezenou munici. A ano, budou moci obírat mrtvoly.

Q) Pokud můžeme počítat s fousy na obličeji bude jejich délka záviset na úrovni PMC (čím vyšší level, tím delší a silnější vousy :)?

A) LOL

Q) Bude možnost prolézat okny?

A) Někde ano, někde ne.

Otázka: Máte v úmyslu implementovat do hry destruktivní fyziku, lehké ničení objektů?

A) Minimum takové fyziky, ano.

Q) Budou přidány sklepy na již existujících mapách (např. v Customs)

A) Možná ano.

Q) Vydání je plánováno na rok 2018, jsou tyto plány stále platné, máte čas dodělat všechny mapy a ostatní věci?

A) Uděláme vše, co bude v našich silách!

Q) Je možné provést vizuální změny předmětů na částech vybavení, např. zásobníky zmizí z vesty při přebíjení.

A) Možná ano.

Q) Budou se tlumiče opotřebovávat nebo ničit během výstřelů?

A) Ano

 

Díky @Death_Deliver za pomoc.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...

Operátori!

Sme hrdí na to, že vám môžeme priniesť exkluzívne intrerview so šéfom štúdia Battlestate Games a vedúcim vývoja hry Escape from Tarkov. Na naše otázky odpovedal priamo Nikita Buyanov. Interview je primárne určené portálu gamesite.sk v spolupráci s našim webom tarkovcsr.com. Nikitu v interview spovedá oficiálny komunitný zástupca pre Česko a Slovensko – Ján „HajDEO“ Schneider.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, takže sa presuňme rovno k tomu, čo hráčov zaujíma asi najviac – open beta. Nečakám, že nám prezradíš dátum, no zaujíma nás hlavne pripravenosť. Ste schopní vyladiť hru tak, aby sa zbavila lagov a desyncu? Ako dlho potrvá beta test?

Áno, to je to na čom práve tvrdo pracujeme. Odstrániť chyby a predovšetkým eliminovať lagovanie a desync. V nasledujúcom mesiaci uvoľníme niekoľko patchov a pridáme viac obsahu. Po ukončení týchto príprav zverejníme dátum spustenia open bety. Teraz však nie sme schopní vám ho prezradiť.

IMG_5774-e1518102738307.thumb.jpg.f5b521f53855852877db71842fe4ba1f.jpg

Hre chýba pokročilejšia fyzika a deštrukcia, sú nejaké plány na zlepšenie? Napríklad pohybujúce sa objekty a deštrukcia budov.

Budovy určite nebudú zničiteľné. V hre už teraz nájdete nevyhnutné minimum fyziky a taktiež pohybujúce sa objekty, no nie je to nič globálne. Naša pozornosť sa teraz sústredí na iné úlohy.

Postavy majú skvelé animácie, ale keď len stoja, vyzerajú neprirodzene, zlepší sa to?

Máme hotových veľa nových animácií, ktoré ešte neboli implementované do žiadneho buildu hry. Teraz ich testujeme.

ni_bu_in.thumb.jpg.0486ea86e4fe61fccd95662e754c1c05.jpg

Unity nedávno predstavilo pre rok 2018 zásadné vylepšenia ich enginu, niektoré funkcie by sa určite hodili aj do hry, plánujete ich pridať?

Sme veľmi opatrní pokiaľ ide o nasadenie nového Unity 2018 enginu, keďže zo skúsenosti vieme, že každá migrácia na novšiu verziu spôsobuje problémy. Deje sa to vždy, keď prechádzame z jednej verzie na druhú. Určite to plánujeme, no nie teraz.2018-02-0815-29_-37.8_3.1_-11.4_0.0_-0.9_0.0_-0.5_0.thumb.png.48245084a351ac92abb60365506db3e0.png

Ste v podstate nové štúdio, ktoré, ale pozostáva zo skúsených vývojárov. Financujete vývoj len z predajov hry? Ste takto schopní pracovať až do jej vydania?

Projekt sa vyvíja a financuje výhradne z vlastných zdrojov a plánujeme to tak udržať pokým hru nevydáme. Obrovská vďaka patrí predovšetkým hráčom, ktorí v tento projekt veria, na ich podpore nám skutočne záleží.

IMG_5776-e1518102752247.thumb.jpg.75710693d918a61a9e2a07b1d505d01b.jpg

Stále plánujete vydať hru ešte tento rok? Na Gamescome ste hovorili, že áno. Plánujete vydať hru na Steam rovno ako finálny produkt, alebo pôjde hra do predbežného prístupu?

Stále máme v pláne vydania počas tohto roka. Pokiaľ ide o Steam, tak s ním počítame. Rovnako zvažujeme aj ďalšie platformy, no všetko až po oficiálnom vydaní na hlavnú platformu (PC).

Zmena počasia je perfektná. Čo tak sneh? Čakajú nás aj nejaké snežné lokácie?

Plánujeme pridanie ďalších ročných období do DLC.

2018-02-0815-40_330.5_-54.9_115.6_0.0_-0.9_0.0_0.4_0.thumb.png.10ac43af08f848ffc13bf78016a551a3.png

Bude mód free roam dostupný v priebehu beta testu, alebo až po vydaní plnej hry? A čo Hideout (vlastný úkryt), navnadili ste nás, ale nehovoríte o ňom.

Free roam bude dostupný pri vydaní, možno trochu neskôr. Pokiaľ ide o úkryt, to ako bude vyzerať a iné podrobnosti už komunita pozná. Zatiaľ nemáme nič nové, čo by sme prezradili.2018-02-0815-26_227.8_0.7_27.1_0.1_-0.6_0.0_0.8_0.thumb.png.048658d60f4ac529bdd0f4d7ed0c6488.png

Vieme, že perfektne komunikujete s vašou komunitou. Plánujete podporu modov? Ako pokračuje komunitný preklad hry? Kedy sa dočkáme prvej takejto lokalizácie?

Podporu modov je ťažké implementovať do online hry, takže momentálne nič také neplánujeme. Ak ide o lokalizáciu, tak tá odsýpa veľmi dobre a jej aktuálny stav je dostupný na adrese translate.escapefromtarkov.com. V blízkej budúcnosti plánujeme pridať niekoľko nových jazykov, s najväčšou pravdepodobnosťou uvedieme najprv nemeckú lokalizáciu.

Ako vnímate komunity z rôznych krajín, pomáhajú vám? Niektorí dokonca majú vlastné lokalizované stránky, ako to vnímate v štúdiu? Z ktorej krajiny máte najviac hráčov? A čo hráči z Čiech a Slovenska?

Máme širokú sieť emisárov po celom svete a aktívne komunikujeme s komunitou, vždy venujeme pozornosť tomu, čo majú hráči hovoria. Teraz je najviac hráčov zo Spojených štátov, nasleduje Rusko, Nemecko a ďalšie európske krajiny. Taktiež máme veľa hráčov z Českej republiky a Slovenska, ktorí sú mimochodom najrýchlejší v lokalizácii.nikita-buyanov-pers-head-old-new-setka.jpg.9ecc1326d8aa4a5b5a9bcde2bd5b1443.thumb.jpg.1fc6c71a6a1fa18e88679edc315f3f73.jpg

Máte v úmysle implementovať do hry napríklad zbrane českej alebo slovenskej výroby?

Áno, napríklad plánujeme pridať CZ-75 a rad ďalších zbraní.

Veľa hráčov vám fandí, ale nájdu sa aj takí, ktorí stratili vašu dôveru, čo na to hovoríte?

Nikdy nemôžeme vyhovieť všetkým, to nikdy nebol náš cieľ. Často vidíme prípady, keď hráči upustia od hry, ale po chvíli sa k nej vrátia a to je v poriadku. Podobné veci, v inom rozsahu, sú spoločné pre všetky herné projekty, takže na to nie je nič zlé.

Na záver niečo z iného súdka. Čo plánujete po EFT? Je možné, že sa dočkáme aj Escape from Tarkov 2? Toto univerzum má potenciál, alebo by ste chceli vyskúšať niečo úplne iné?

Ako sme už hovorili, chceme pokračovať v rozvoji rovnakého univerza. Russia 2028, s podobným zameraním. Bude to ďalší projekt po EFT, singleplayerová hardcore hra zameraná na príbeh, postavy a tak podobne.

2018-02-0815-48_-200.7_8.4_-92.0_0.0_-0.9_0.5_0.1_0.thumb.png.8ceb1d9cd307e3344a32a736121de385.png

Je vývoj hier v Rusku komplikovanejší ako v iných krajinách? Máte dosť talentovaných ľudí?

Vývoj hier Rusku je komplikovanejší, áno. Chýbajú tu vývojári s potrebnými znalosťami na tvorbu first-person-shooter hier, a to najmä hier akou je EFT. Preto si musíme zaúčať  vlastných  profesionálov, prípadne zaškoliť tých, ktorí prišli z iných projektov.

V mene redakcie gamesite.sk ďakujeme Nikitovi za rozhovor a prajeme veľa úspechov v ďalšom vývoji.

A já děkuji autorovi @HajDEO

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...