Jump to content
Sign in to follow this  
ParttimeYayinci

Oyuna Giriş Yapamama Sorunu Hk.

Recommended Posts

ParttimeYayinci

Merhaba, sisteme temiz kurulum yaptım, driverlar, işletim sistemim ve bios güncel durumda.  Format attıktan sonra oyuna giriş yaparken matching ekranında oyundaki görüntü donuyor ancak arka plan sesleri gelmeye devam ediyor. Görev yöneticisinden baktığımda ise herhangi bir askıya alınma veya donma gibi bir durum görünmüyor. Görüntü donduktan 30 saniye kadar sonra oyun kapanıyor ve launcher ekranına dönüyorum. Tekrar oyunu açtığımda ise sanki bağlantı kesilmiş gibi reconnect yapmamı istiyor. Reconnect çektiğimde ise oyuna girip akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Fakat sıfırdan girmek istediğim her defasında oyun hata vermeden kapanıyor. Sorunu tecrübe etmiş yada çözümü konusunda fikir sahibi birisi var ise desteğini rica ederim.

İşletim sistemi windows 10 64bit

Amd ryzen 5 3600

tuf b450-pro gaming

16 gb ram 

gtx 1080ti

ayberkenis

Merhaba @ParttimeYayinci,

Oyunu kaldırıp temiz bir kurulum yapabilmen mümkün mü? 
 Bu şekilde en temiz ve sorunsuz çözümü bulmuş oluyoruz ancak problemin işletim sisteminle alakalı olabileceğini düşünüyorum. Eğer bu şekilde de çözülmezse işletim sistemini tekrar baştan kurmanı tavsiye etmek zorunda kalabilirim.

Problem yaşadığın için üzgünüm.

İyi oyunlar!

ParttimeYayinci

Arkadaşlar bu sorun karşılaşmanız zor bir durum olabilir ama yine de bilgi olması için ben nasıl çözümlediğimi paylaşmak istedim.

Oyunu silip sıfırdan kurdum fakat düzelmedi,

İşletim sistemini temiz kurulum yaptım, fakat çözüm olmadı,

Donanım sürücülerin ve işletim sistemi güncelledim, çözüm olmadı,

Bios güncellemesi yaptım, çözüm olmadı,

En son bir arkadaşım ekran kartının biosunu kontrol etmemi önerdi bunun üzerine afterburner ile voltaj düşürdüğümüzde sorun düzeldi fakat coillerden cızırtı gelmeye başladı. Son çare olarak ekran kartının bios güncellemesini yaptık ve sonunda çözüme ulaşabildik. 

Bu noktada discord desteğinden dolayı @SolidMemo ya teşekkür ederim.