Jump to content

Escape from Tarkov Artık Türkçe!

Dimitri468

Recommended Posts

Dimitri468

Değerli Türkiye Topluluğu!

Sizlere 28 Nisan'da Türkçe dil paketini yayınlamıştık. Bu dil paketi Beta sürecinde bugüne kadar ilerledi. Bu süre içinde yüzlerce çeviriyi tekrar kontrol ederek sizlerin geri bildirimleri sayesinde gereken tüm düzeltmeleri yaptık. Bugün itibari ile BattleState Games tüm platformlarından projelerine Türkçe dilinin eklendiği duyurdu. Bu duyuru ile Beta sürecinden çıkan Türkçe dil paketi artık oyunda son hali ile bulunmaktadır. Bu demek değil ki değişiklik ve güncelleme olmayacak tabi ki gereken tüm güncellemeler yine sizlerin geri bildirimleri sayesinde olacaktır. 

Şimdi yeni bir hedefimiz var! Oda www.escapefromtarkov.com resmi web sitesini %100 Türkçeye çevirmek. Yarın bu projeye başlıyor ve çok kısa bir zaman sonra sizlere kendi dilinizde sunmak için duyurusunu yapacağız.

Emeği geçen tüm oyuncularımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Aşağıda ki yazımızı tekrar yineliyoruz. 

Tüm platformlarda BattleState Games'in duyurularını desteklemek için;

Twitter: https://twitter.com/bstategames
FaceBook: https://www.facebook.com/escapefromtarkov/
İnstagram: https://www.instagram.com/escapefromtarkovofficial/

Baslksz-3.png.cf24721cef4b41e57c3252418a0f0707.thumb.png.2e4d101b2074aaffdb5352df7e72de16.png

Spoiler

1 yılı aşkındır üzerinde titizlikle çalıştığımız Türkçe Dil Paketini sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Öncelikle böyle büyük ve ilk olan bir şeye ön ayak olduğumuz için kendimizi son derece şanslı hissediyoruz. Böyle büyük bir projenin daha V1 olarak çıkmadan Türkçe dilini oyuncularına sunabilmesi muazzam bir şey olarak görüyoruz. Bildiğiniz üzere birçok yapımcı firma Türkçe diline gereken önemi vermiyor bunun nedenlerini herkes çok iyi kendi şahsında iyi biliyor. Ancak, bu göreve geldiğim günden beri 3 hedefimden biri olan Türkçe dilini oyuna, oyun çıkmadan ekleyebilme isteğim bugün itibari ile gerçekleşmiştir.

Çok uzun bir süredir devam eden çevirilerimiz son testler ve uygulamalar doğrultusunda sizlere beta olarak sunulmuştur. Öncelikle şunun bilinmesini isterim ki %100 hatasız bir proje değildir. Bunun nedeni public bir ortamda çevrilmesidir. Biz bu oranı tam tersine çevirmek adına gereken tüm adımları ve uygulanması gereken tüm prosedürleri elçiliğimiz olarak belirlemiş bulunmaktayız. Şimdiki hedefimiz maksimum 1 yıl içerisinde sürekli dil paketimizi sizlerin “GERİ BİLDİRİMLERİ” sayesinde revize ederek %100 hatasız olarak siz ve gelecek tüm yeni oyuncularımıza sunmaktır. Tüm çeviriler askeri olarak araştırmalar yapılıp, bütün detaylar incelenip titizlikle çevrilmiştir. Anlam ve kelime çokluğundan dolayı yanlış tercih edilen kelime anlamlarını revize etmek için sizlerin yardımına ihtiyacımız olduğunu tekrar yinelemekte fayda görüyorum.

Gururluyuz! Birçok büyük-küçük firmaların bile yapmadığını rafa kaldırdığını veya oyuncuları geçiştirdiği bir konuda başarı sağladık. Bu yolda bana destek olan değerli dostlarıma buradan minnettarlığımı dile getirmek isterim. Titizlik ve disiplinle yürüttüğümüz bu projeyi en iyi şartlara getirmek için çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz.

Bu kanal altında bu projeye destek veren tüm dostlarımın isimlerini paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim. İsimleri olmayanlara da yine aynı minnettarlığımı sunuyorum. Unutulmasın ki! Türk topluluğuna bütün platformlarda gereken değer verilmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı bilmenizi isterim.

Öncelikle bizlere gönüllü olarak yardım eden Türk Topluluğunun değerli oyuncularını ardından bu projede BattleState Games ve elçiliğimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen değerli şeflerimin isimlerini aşağıda görebilirsiniz. Sağ olun, Var olun!

Değerli Gönüllü oyuncularmız:

• 1ce2slic3
  • baybo$ert
  • Burnia
  • ByBarsi
  • DMR
  • Feronia
  • Furkan
  • Galahad
  • GeceyiYaşayanAdam
  • Mehmet
  • Melusian
  • Olcay
  • Punmate
  • QcK
  • RedCry
  • Stwohm
  • Thunder
  • selimsahin029
  • dnzylmz6161
  • onur_kocoglu
  • berkanx
  • ComradeTR
  • faust81
  • kursatzng55

Değerli Yol Arkadaşlarım:

• Afa
  • Revenge
  • Merih
  • SolidMemo
  • Justin_Case
  • SkyCloud
  • Galahad 

Değerli Çeviri Onay Ekibimiz:

• Merih
  • RavenWits
  • Emacid

EZwdBc-WsAEVOaY.thumb.jpg.323e0ceee6dca4ed5ce3a88e71b5e9df.jpg

• Like 5
  • Thanks 3
SametArslnts

Emeği geçen tüm ekibi selamlıyor ve kutluyorum 👏 Tertemiz bir çalışmanın meyvesini yiyeceğiz. :)

Edited by SametArslnts
  • Thanks 1
  • 3 weeks later...
TarkovCitizen52387

Hocam ben oyuna şuan sahip değilimde bir şey sormak istiyorum, yanlış anlamadıysam oyun resmi türkçe oldu , satın alıp yüklersem türkçe dil seçeneği mevcut mu yoksa yama falan mı yapmam gerek ?

4 hours ago, TarkovCitizen52387 said:

Hocam ben oyuna şuan sahip değilimde bir şey sormak istiyorum, yanlış anlamadıysam oyun resmi türkçe oldu , satın alıp yüklersem türkçe dil seçeneği mevcut mu yoksa yama falan mı yapmam gerek ?

Her Türkçe seçeneği bulunan oyun gibi, oyunun kendi dil seçme menüsünden Türkçe yapabiliyorsunuz.

TarkovCitizen52387
8 hours ago, wegmor said:

Her Türkçe seçeneği bulunan oyun gibi, oyunun kendi dil seçme menüsünden Türkçe yapabiliyorsunuz.

Tamamdır, çok sağolun.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
kuzen1985

oyun standart paket aldigimiz zaman tam surumu mu  veriyor yoksa kisa sureligine beta yi mi veriyor bir arkadas oyle dedi almayin beta yi veriyor diyor yardim edermisiniz alahyim mi almayim mi tereddut de kaldim

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dimitri468
On 7/31/2020 at 11:34 PM, kuzen1985 said:

oyun standart paket aldigimiz zaman tam surumu mu  veriyor yoksa kisa sureligine beta yi mi veriyor bir arkadas oyle dedi almayin beta yi veriyor diyor yardim edermisiniz alahyim mi almayim mi tereddut de kaldim

Merhabalar kuzen1958!

Oyunun herhangi bir sürümünü aldığında oyunu rahatlıkla oynayabilirsin. Oyun şu an Kapalı Beta'da oyunu aldığında bu süreci ve sonrasını arzu ettiğin gibi oynayabilirsin. 

Teşekkürler!

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
exbernation

oyunda türkçe yok  ama vbar gibi konuşuluyor ben anlamadım.  

türkçe yama varsa 3 sınıf sitelerdenmi indirecegiz bunu?

Dimitri468
21 hours ago, exbernation said:

oyunda türkçe yok  ama vbar gibi konuşuluyor ben anlamadım.  

türkçe yama varsa 3 sınıf sitelerdenmi indirecegiz bunu?

Merhabalar exbernation,

Hayır herhangi bir yerden ekstra bir yama indirmenize gerek yok. Oyun-içi ayarlardan dil seçeneklerine gelin ve arzu ettiğiniz dili seçin. Escape from Tarkov'da çok uzun süredir Türkçe dil bulunmakta lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. 

Teşekkürler!