Jump to content

Grafik Ayar Sorunu

sR41

Recommended Posts

i7-8700k 3.7ghz

gtx 1080

16 gb ram 

bir türlü stabil bir grafik ayarı yapamadım oyun içi takılma ve anlık donmalar oluyor sosyal platformlardan bazı grafik ayar video vs izledim ama olumlu sonuç alamadım pc driverları güncel bu konuda tecrübe sahibi önerilere ihtiyacım var

AllstarCRM
11 hours ago, sR41 said:

i7-8700k 3.7ghz

gtx 1080

16 gb ram 

bir türlü stabil bir grafik ayarı yapamadım oyun içi takılma ve anlık donmalar oluyor sosyal platformlardan bazı grafik ayar video vs izledim ama olumlu sonuç alamadım pc driverları güncel bu konuda tecrübe sahibi önerilere ihtiyacım var

• Belgelerimde bulunan local.ini dosyasını sil ve grafik ayarlarını en baştan yap "%\Belgelerim\Escape From Tarkov\local.ini"
  • Sistem için daha stabil driverlar bulmayı dene. En günceli stabil olacak ve en iyi performans verecektir diye etrafta dolaşan algı yanlıştır.
  • Daha verimli bir güç planı oluştur. Benim kullandığım güç planını denemek istersen cmd yi yönetici olarak çalıştır ve verdiğim  komutu gir "powercfg -duplicatescheme 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c" güç ayarlarında "Yüksek Performans" planı oluşturdun planı seç ve test et.
  • High-end kartlarda sıklıkla yaşanan sorun gpu nun verimli çalışmamasıdır. Bunun üstesinden gelmek için oyunu x1.78 bir DSR yardımı ile veya Özel ölçeklendirme ayarı kullanarak oyunu 2560x1440 çalıştırman fayda sağlayabilir.
  • Bu ayarı denediğini varsayıyorum ama yinede yazacağım : "Use only available physical cores" ayarını açıp fps üzerindeki etkisini kontrol et.

Ayarlar ile herhangi bir sorunun veya yardıma ihtiyaç duyarsan her zaman discord üzerinden benimle ve moderatör ekibiyle iletişime geçebilirsin. Discord üzerindeki ticket sistemi aracılığıyla bir ticket aç ve beni etiketle.

Tarkovda görüşmek üzere

AllstarCRM

• 3 weeks later...