Jump to content

آموزش های اولیه مورد نیاز پلیر های جدید (begginers guide)


Ewalker_Duty
 Share

Recommended Posts

درود! به چنل آموزش های اولیه تارکاو خوش آمدید. 

این چنل شامل تمام اطلاعاتی میشود که نیاز است پیش از شروع بازی بدانید.


راهنما:

بخش 1: منو ها و فروشنده ها

بخش 2: دریافت ماموریت(تسک) های اولیه

بخش3: مهمات، آیتم های مدیکال(درمانی)، سیکیور کانتینر( کانتینر های امن مثل آلفا و...)

بخش 4: هاید اوت (مخفیگاه) و پِریسِت های سلاح

بخش 5: گیِر و کیت تجهیزاتی که برای رید نیاز است


بخش 1- منو ها و فروشنده ها
در منوی اصلی، چهار گزینه می بینید :
"Escape From Tarkov": جهت رفتن به رِید(بعدا کاملتر توضیح داده خواهد شد)
"Character" : اینونتوری اِستَش و اینونتوری کاراکتر شما
"Trading" :  منوی فروشنده ها 
"Hideout" : محلی برای ساخت و تولید برخی از آیتمم ها وارتقا و افزایش سطح موارد مختلفی  روی کاراکتر و خود مخفیگاه (این بخش هم بعدا کاملتر توضیح داده خواهد شد)

[Character]
در سمت چپ کلیه وسایل و تجهیزاتی که همراه خود به رِید می آورید را مشاهده میکنید.
در سمت راست تصویر، اینونتوری استش خود را مشاهده میکنید، اینجا محلی است که آیتم هایی که در شروع بازی دریافت میکنید قرار دارد. همچنین هر آیتمی که از رِید بدست می آورید ، از فروشنده ها و یا "فلی مارکت" خریداری میکنید نیز در اینجا قرار میگیرد.

[Trading]
این منو مربوط به فروشنده ها ( و "فلی مارکت" بعدا توضیح داده خواهد شد) است،
اینجا هشت فروشنده مختلف را مشاهده میکنید. حالا منوی هر تریدر را باز کرده و همه ی ایتم های موجود را بررسی (اگزماین) کنید.
{چرا باید به خودمان زحمت اگزماین کردن همه این آیتم ها را بدهیم؟}
اولین دلیل برای انجام این کار این است که مقدار قابل توجهی "ای ایکس پی" بدون دردسر کسب میکنید، دلیل دوم این است که شما نمیخواهید این کار را طی رِید انجام دهید زیرا هرچه زمان بیشتری صرف اینونتوری خود در رید کنید خود را در معرض ریسک بیشتری قرار میدهید.

هر فروشنده چهار سطح ( لوِل) دارد هر سطح بالاتری که میرسید به آیتم های بیشتری برای خرید و یا معامله با آن فروشنده خواهید داشت. برای باز کردن سطح های بالاتر شما به میزان مشخصی از لول کاراکتر خود، محبوبیت(رپیوتیشن {از طریق انجام تسک ها افزایش پیدا میکند}) و مقدار مشخصی از ارزش خرید و فروش با آن فروشنده نیاز خواهید داشت.

image.png.910b52e69dbef0847b1e40e1b4f552f8.png
بخش2-دریافت تسک های اولیه
تسک ها یکی از اصلی ترین روش های کسب "ای اکس پی" در تارکاو هستند، همچنین سود هایی مانند پول، رپیوتیشن و پاداش های ویژه مانند کیس ها وسلاح ها دارند.
برای شروع یک تسک  باید سربرگ مربوطه را در بالای فروشنده مد نظر باز کرده، یکی از تسک های  در دسترس را انتخاب نموده و بر روی گزنه "اکسپت" کلیک کنید.

برای شروع میتوانید از "پراپر" و " تراپیست" تسک دریافت و شروع به انجام کنید.
هنگام انجام تسک هایی مانند"delivery from the past" که نیاز است آیتم مربوط به تسک را ازیک مپ به مپ دیگری ببرید، استش مخصوص آیتم های تسک تعبیه شده تا بعد از اکسترکت کردن بتوانید آیتم تسک را به آنجا انتقال دهید و هر زمان که خواستید تسک را به پایان برسانید  آیتم تسک را همراه خود به رِید ببرید. تا به طور ناخواسته آیتم تسک مربوطه را بر اثر مردن در مپ دیگری از دست ندهید.

بخش3-مهمات، آیتم های مدیکال و سیکیور کانتینر 
  
[مهمات]
بعضی از گلوله ها به منظور نفوذ در آرمور ، وبعضی دیگر برای حداکثر آسیب به بدن هدف استفاده میشوند. هر گلوله دارای پارامتر های مختلفی شامل قدرت نفوذ، میزان آسیب به آرمور، میزان آسیب به بدن و سرعت حرکت در لحظه شلیک میباشد. در لینک زیر میتوانید کلیه جزئیات مربوط به گلوله های مختلف را مشاهده کنید.
https://escapefromtarkov.gamepedia.com/Ballistics


[آیتم های مدیکال]

[Bandage]
بانداژ ها خونریزی سبک را متوقف میسازند ولی میزان سلامت کاراکتر "اچ پی" را برنمیگردانند.

[Painkillers]
پِین کیلر ها یا مسکن ها به شما اجازه میدهند تحت شرایط خاص نیز بتوانید به صورت نرمال عمل کنید. به این معنی که به طور مثال اگر یک پای شما شکسته یا سیاه شده است با استفاده از یک پِین کیلر میتوانید به دویدن ادامه دهید، ولی دویدن در این شرایط باعث ناله کردن کاراکتر و کم شدن "اچ پی" شما میشود.( بدون استفاده از پِین کیلر ، یک پای شکسته یا سیاه شده سرعت حرکت شما را به شدت کاهش میدهد و توانایی دویدن را از شما صلب میکند)

[Splints]
اسپلینت ها و یا شکسته بند ها(آتل) شکستگی دست و پا را درمان میکنند.

[Surv12 &CMS]
این کیت های جراحی برای درمان قسمت های سیاه شده بدن کاراکتر مورد استفاده قرار میگیرند.(تنها راه درمان دست، پا و شکم سیاه شده استفاده از این کیت ها میباشد).

[Esmarch & Hemostat]
این آیتم ها خونریزی های شدید(سنگین) را بطرف میکنند . ولی برای خونریزی های سبک نمیتوان از آنها استفاده کرد.


[Secure Containers]
سیکیور کانتینر ها تجهیزاتی هستند که میتوان آیتم های دیگر را در آن ها قرار داد تا حتی پس از مردن هم آن آیتم ها را از دست ندهید. معمولا بازیکن ها آیتم های مهم خود مانند کلید ها ، کیس های کوچک(کیف مدارک، جاکلیدی و "سیک کیس") و آیتم های مصرفی مورد نیاز در هر رید مانند کیت های جراحی و مهامات اضافه و همچنین آیتم های با ارزشی که طی یک رید بدست می آورند را در "سیکیور کانتینر" خود قرار میدهند.

بخش4- Hideout & Weapon presets
"هاید اوت"(مخفیگاه) محلی است که میتوانید در مدت زمانی که تارکاو بازی میکنید آن را ارتقا دهید، آیتم تولید کنید، بیت کوین فارم کنید و اسلحه های خود را آزمایش کنید. در آغاز بازی سعی کنید ژنراتور سطح یک، میز درمان سطح یک و میز کار سطح یک را بسازید.

[Workbench & Weapon Presets]
"ورک بنچ" (میز کار) توانایی ساخت تعدادی آیتم و همچنین استفاده از "ویپن پریست"(ست های از پیش تعیین شده سلاح) را به شما میدهد. با استفاده از قابلیت "ویپن پریست" میتوانید بدون هزینه سلاح های مختلف را شخصی سازی کرده ، نتیجه را مشاهده و در آخر اقدام به خرید و ساخت آن سلاح کنید.
در لینک زیر اطلاعات کاملتری در رابطه با "هاید اوت" میتوانید مشاهده کنید:
https://escapefromtarkov.gamepedia.com/Hideout


بخش5-گیِر و کیت تجهیزاتی که برای رید نیاز است
کیت شما تجهیزاتی است که همراه خود به رید میبرید. که باید با توجه به مپی که میخواهید بروید و هدفی که میخواهید در آن رید انجام دهید، انتخاب کنید. بد نیست که قبل از هر رید کلیه تجهیزات خود را چک کنید تا مطمئن شوید چیزی را کم و یا اشتباه نیاورده باشید.

[آیتم های هیلینگ(درمانی)]
همیشه برای هر شرایطی آیتم های هیلینگ مورد نیاز را همراه خود ببرید ،شامل شکسته بند "اسپلینت"، آیتم بازیابی خون"اچ پی" مانند انواع مدکیت ها، آیتم های بند آورنده خون ریزی سبک و شدید و"پین کیلر ها" یا مسکن ها.

[آرمور(جلیقه ضد گلوله)]
آرمور ها به دو دسته تقسیم مشوند: 1-آرمورد ریگ ها که ترکیبی از آرمور و جلیقه تجهیزات"ریگ" میشوند و 2-آرمور هایی که فقط از شما در برابر گلوله محافظت میکنند.

["هلمت"(کلاهخود)]
کلاهخود ها نیز مانند آرمور برای سر عمل میکنند، بعلاوه شانس بلاک کردن گلوله ها را نیز دارند. 

[هدفون]
هدفون ها کمک میکنند که صداهای خاصی را در بازی بلند تر و از فاصله بیشتری بشنوید. مانند صدای قدم ها ، شلیک سلاح هاو ... پیشنهاد میشود همیشه از هدفون ها استفاده کنید زیرا صدا ها در رید میتوانند حیاتی باشند.


[سلاح]
پیشنهاد میشود همیشه یک سلاح همراه خود به رید ببرید چرا که اصلی ترین راه شما برای دفاع از خود برابر دیگران است. به یاد داشته باشید از هر سلاحی که در اختیار دارید استفاده کنید. تقریبا هر سلاحی که پیدا میکنید مخصوصا در لول های پایین میتواند برای شما قابل استفاده قرار بگیرد.

["بک پک" (کوله پشتی) ]
در لول های پایین هر کوله پشتی ای که میتوانید همراه خود ببرید، هرچه فضای بیشتری بر روی کاراکتر خود داشته باشید "لوت" بیشتری میتوانید از رید خارج کنید. کوله پشتی های هم اندازه و کوچکتر از "اسکَو بک پک" و کوله پشتی های متفاوت میتوانند  درون هم قرار بگیرند، پس اگر چند کوله پشتی پیدا کردید آن ها .
را درون هم قرار داده و با خود از رید ببرید.

Credit to Sherpas:  Jet https://forum.escapefromtarkov.com/profile/303158-jet10s10/
PilotFreak https://forum.escapefromtarkov.com/profile/401324-pilotfreak/

Roccz https://forum.escapefromtarkov.com/profile/631631-roccz/

Link to comment
Share on other sites

😀👍خوب توضیح داده شده ، بسیار ممنون

Edited by Ooopsudead
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...