Jump to content

Setari de POSTFX

Recommended Posts

sherifu

Salutare, dupa cum spune si titlul, voi ce setari de POSTFX aveti? Haideti sa lasam o poza cu totii, poate vor ajuta playerii noi care nu stiu exact cum sa le faca.1750938507_2021-04-1618-04(0).thumb.png.71b4d5a5305d1a81588c3868637a0ae8.png
Ale mele contureaza putin texturile, ridica si contrastul si luminozitatea, prin urmare jocul pare mai colorat, dar nu este nimic exagerat. Puteti sa le incercati si sa mai modificati, in functie de ochiul vostru.

• Thanks 1
  • Upvote 1
mesalow

l-am ascultat pe unu ca o zis ca stie el setarile de postfx... ma miram de ce nu vad nimic.  Le am pus astea si ii e mai bine

• Like 1
Rawvvi-

Va recomand sa nu folositi postfx-ul din joc deoarece pierdeti fps-uri considerabil. Daca vreti culori mai accentuate si sharpen mai mult, jucati-va cu setarile din nvidia control panel (sharpen, digital vibrance etc.). ( google it ). 

• Like 1
sherifu
Posted (edited)

Am mai auzit ca se pierd fps-uri, dar totusi in ce masura? Mi se pare destul de greu sa nimeresti setarile din nvidia control panel in asa fel incat sa ti se vada jocul ca si cum ai avea postfx, iar dupa ce iesi din joc banuiesc ca trebuie sa le aduci la valorile initiale daca nu vrei sa te incomodeze la alte lucruri pe care le faci pe pc, nu? Mi se pare destul de incomod ca de fiecare data cand intri sau iesi din joc sa stai sa faci setari.

Edited by sherifu
Xarc

Nu ma luati in seama prea tare, dar imi face placere cand se posteaza in sectiunea noastra, in afara de servere si clanuri.

Imi pare rau doar pentru ca nu vad prea multe schimburi de informatii, intrebari, idei, etc. (in limitele "legale" ale jocului). :)

Nu vreau sa spun ca suntem dezbinati (de ambitii si bisericute). ;)  

• Like 1
sherifu
On 4/19/2021 at 5:44 PM, Xarc said:

Nu ma luati in seama prea tare, dar imi face placere cand se posteaza in sectiunea noastra, in afara de servere si clanuri.

Imi pare rau doar pentru ca nu vad prea multe schimburi de informatii, intrebari, idei, etc. (in limitele "legale" ale jocului). :)

Nu vreau sa spun ca suntem dezbinati (de ambitii si bisericute). ;)  

Ma bucur sa aud ca suntem tot mai multi romani pe EFT! 😁

On 4/19/2021 at 1:28 PM, Rawvvi- said:

Va recomand sa nu folositi postfx-ul din joc deoarece pierdeti fps-uri considerabil. Daca vreti culori mai accentuate si sharpen mai mult, jucati-va cu setarile din nvidia control panel (sharpen, digital vibrance etc.). ( google it ). 

Revenind la subiect, am facut niste teste, aceleasi pozitii cu/fara postfx, nu am observat vreo diferenta la fps-uri, cel putin la mine nu pare a fi vreo problema de genul.

Fara PostFX: 50-55 fps

Spoiler

2040479569_2021-04-2019-58_6_61_10.0_-0_10.6-0.1-0.8_8.80(0).thumb.png.3ea277255129ad5cc8452544db45fd3e.png

Cu PostFX: 50-55 fps

Spoiler

1297356968_2021-04-2019-58_6_61_10.0_-0_10.6-0.1-0.8_8.85(0).thumb.png.deb0e2ef7b8a84be4e54831f96bce9ba.png