Jump to content

Konkurs od polskiego emisariusza - Klucze do Alphy gry do wygrania !


NuclearMessiah

Recommended Posts

NuclearMessiah

Witam wszystkich,

Mam dla was konkurs związany z grą i chciałbym obdarowywać wygranych kluczem do zamkniętej alphy gry Escape From Tarkov ! Zasady konkursu są proste: Wymyślcie i opiszcie własną lokacje która mogła by się znaleźć w grze, musi pasować do klimatu i do uniwersum gry. Starajcie się też nie kopiować pomysłów które są już w grze oraz ludzi którzy już pokazali swoją lokację :) Wasz opis powinien zawierać:

- Gdzie dana lokacja się znajduje (orientacyjnie np. centrum miasta, obrzeża itp.)

- Co na danej lokacji się znajduje

- Jak mogą wyglądać potencjalne miejsca ucieczki z lokacji.

Sposób w jaki możecie opisać lokacje jest dowolny, możecie zrobić mapkę, film, zwykły opis... jak wam wygodnie :)

Prace umieszczajcie tutaj pod postem.

Wybiore 3 najlepsze prace, których autorów obdaruje kluczem do gry. Macie czas do wieczora 12 Kwietnia, wtedy ogłoszę wyniki :)

Powodzenia ! :)

PS. Proszę o jedną lokacje od każdego użytkownika.

Edited by NuclearMessiah
Link to post
Share on other sites
 • Replies 88
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • NuclearMessiah

  11

 • Jelonek

  10

 • Emn

  7

 • ZelekX02

  5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dziś ogłoszenie wyników  Ciężko będzie wybrać, oj ciężko  Wieczorem dam wam znać kto wygrał !

Witam  

no, mówiąc "czasowo" miałem na myśli, że pzrez jakiś czas tylko (do bety chociażby). w sumie dobre i to, bo można sprawdzić czy grę warto kupić (a pewnie oprócz mnie są też osoby, dla których każ

Posted Images

Witam, na początku myślałem o jakimś lunaparku ale to jest oklepane klimaty Czarnobyla i kola diabelskiego .Dlatego pomyślałem o rozgrywce na ogromnym Kontenerowcu  który  znajdował by się w okolicach bądź w samym porcie. Sam kontenerowiec miał by kilka pięter do tego kontenery z rożnymi  towarami i zaopatrzeniem. Miejscem ewakuacji mogły by być holowniki ewentualnie jakaś spuszczona szalupa.

15-4-600x397.jpg

Link to post
Share on other sites
ChewbaccaQQ

Po dłuższym zastanowieniu nie ma niczego lepszego od schronu nie dość że klimatycznie pasuje to jeszcze daje wiele możliwości chętnie zobaczyłbym jakiś schron na przykład Schron Przeciwlotniczy z Drugiej Wojny Światowej

ale też można wrzucić Schron Przeciwatomowy jakiejś ważnej osobistości który jest jak najbardziej unowocześniony. Jak to schron broni tam nie brakuję jak i zapasu wszystkich rzeczy codziennego użytku

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam fajną sprawą było by miejsce wojennych bunkrów otoczonych lasem wokół rozwalone pozostałości po wojnie np części czołgów czy rozwalonych broni i innych rzeczy. Jeśli chodzi o zaopatrzenie broń medykamenty itd mogły być ukryte też w skrytkach jak i rozwalonych czołgach i innych lokacjach bunkru. Jeśli chodzi o miejsca ucieczki proponował bym coś typu kanałów rozmieszczonych w poszczególnych miejscach które można było by znaleść w bunkrze jak i lesie.

 

http://krakow.fotopolska.eu/242461,foto.html?o=b57602&p=1

Edited by Kosior
Link to post
Share on other sites
BigBadWolfie

W Customach są 3 wyjścia (tzn ja znam 3, czy jest więcej nie mam pojęcia) i każde z nich pod ziemią. Fabryka też ma takie i o ile się nie mylę w Lesie też są wyjścia z mapy pod ziemią... A co gdyby pod samym Tarkovem był jakiś hub? Gdzie wszystkie te tunele się łączą? Kanały pod miastem lub stacje Metra... Ewentualnie jak kolega powyżej napisał schron dla ludności cywilnej... taka neutralna miejscówka z sprzedawcami itd.... No i taki jakby skrót bo z stamtąd można się wszędzie dostać tunelami którymi uciekamy z map... Wprowadzić taką możliwość ale dodać losowo respy Scavów żeby był balans, bliżej bo można tunelami przemknąć ale ryzyko też większe bo w razie draki walka prawie w zwarciu....

 

Ps. Edycja EOD już zakupiona więc pomysł oddaję za darmo z dobrej woli :)

Link to post
Share on other sites

Witam, moim pomysłem na mapę będzie Metro. Lokalizacja w centrum miasta, 2 bądź 3 stare, nie działające, linie metra, połączone kanałami ściekowymi i/lub szybami wentylacyjnymi. Linie, mogłyby być zawalone, zabite deskami, pozalewane, bądź niedokończone (1 z aktywnymi wagonami - potencjalne miejsce ucieczki), miałyby 2/3 stacje, również opuszczone (1 z wyjściem na zewnątrz, widok na miasto - potencjalne miejsce ucieczki). W liniach, stare wagony, opuszczone/wykolejone, pomalowane graffiti na ścianach/wagonach. Stacje pełne reklam gdzie widniałyby daty z przed X lat, porozrzucane gazety. Kanały łączyły by linie, prowadziłyby do stacji, do morza/portu do którego by uchodziła woda (potencjalne miejsce ucieczki), bądź po za miasto. Wszędzie rdza, wilgoć, słychać kapiącą wodę, miejscami szum wiatru, uginającą się stal, szczury... w niektórych miejscach totalna ciemność, gdzie bez latarki/noktowizora się nie obejdzie.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Link to post
Share on other sites

ja bym widział malutkie miasto górnicze, albo przedmieścia większego.

z jednej strony, lokacja byłaby "zamknięta" przez wysokie płoty idące zaraz za torami kolejowymi (koniecznie mnóstwo rozjazdów i semaforów!) 

pociag-tory-kolejowe-zwrotnica-rozjazdy.

wagony z węglem zrobiłyby klimat :) i tutaj wyjście nr 1 - drezyna na jakims skrajnym torze.

zaraz za tym oprócz jakiejs stacji załadunkowej i peronu, niewielki budyneczek dworcowo-adminsitracyjny, dookoła kilka drzewek i oczko wode z żabami i milionem komarów.
tuz za, szutrowa droga wyjeżdżona pzrez ciężarówki i za nią pierwsze ceglane familoki (na fotce po prawej)
2010_08_08_019_familoki_w_dzielnicy_Chwa

lokacja skąłdałaby się z kilku ulic takich familoków. z jednejs trony znajdowałaby się ściana lasu (moznaby było w środku postawić siatkę że niby szkółka lesna, albo teren szkód górniczych, i w ten sposób zamknać teren od tej strony). po drugiej stronie zaś zrujnowane budynki czegoś w rodzaju PGR-u a dookoła pola i łąki (zeby też otoczyć teren, wystarczyłyby płoty)

np wejście do PGR-u w tym stylu

13%20szczatki%20oporowskiego%20PGR-u%20f 

a sam teren tak-

pgr.JPG

na terenie pgru znajdowałby się drugi punkt ewakuacji np. w takim domku zarządcy (najlepiej jakby tam było niewielkie pomieszczenie ze wstawioną radiostacją wojskową)

a za familokami pomiędzy lasem i pgr głowna atrakcja- niewielka kopalnia z epickimi szybami górniczymi

1684489.jpg

Teren_KWK_Powstancow_Fot_6679816.jpg

i tak jak na zdjęciu, rzeka odgradzałaby mapę. no i ostatni punkt ewakuacji na terenie kopalni w jakimś ceglanym baraku nad rzeczką.

chyba nie musze mówić o kwestii pojazdów- przy budynkach mieszkalnych (do niektórych można by było wejsć) stałoby parę zdezelowanych aut, jakieś rowery i hulajnogi (wskazujące obenosć dzieci), przy terenach kolejowych i kopalni jakieś ciężarówki, na pgrze kombajn, jakieś ciągniki przyczepy....

można by też było dodać pewne easter eggi/smaczki dodajace realizmu. jak wspomniane "pojazdy" dla dzieci, ale też np strach na wróble na polu, jakieś kilofy i butelki po wódce w kopalni, a gdzieś miedzy torami przy rozjezdni leżąca tabliczka z numerem bocznym lokomotywy "złotego pociagu" ;)
***

i mapka tego jak to widzę :)

 

mapa lokacji.jpg

Edited by Smok_91
Link to post
Share on other sites
Stryjek_Adam

Witam! Od razu na wstępie powiem, że samej mapy gry nie znam za dobrze, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli pojawił się już oto taki budynek bądź miejsce.

Otóż, mam parę takich propozycji, a mianowicie:

 • Szkoła/Liceum
 • Terminal Lotniczy + Hangar
 • Galeria Handlowa
 • Szpital

A o to parę fotek wraz z krótkim opisem jakby to wszystko wyglądało :)

e8b8f0fe71b36baf1168b9495c28c369.jpg

Opuszczony Szpital - Oczywiście znajdowałby się w centrum miasta. Liczne korytarze, sale pooperacyjne w których możliwe jest przede wszystkim znalezienie medykamentów :). Myślę, że miejsce idealne na małą strzelaninę. Miejscem ucieczki mógłby być dach z którego jest zejście po drabinie bądź po przez małe "okienka" w kotłowni/piwnicy. Dlaczego akurat dach bądź piwnica? Ponieważ wszystkie inne wejścia czy okna są zabite dechami lub zamurowane, jedynie czasami znajdą się małe szczeliny umożliwiające dopływ światła. 

1563586.jpg387829.jpg

Opuszczona Szkoła - Również tereny centrum miasta. Wiele klas możliwych do eksploracji, wejście na dach plus najpiękniejsza z rzeczy, a mianowicie kotłownia :). Myślę, że wyjście mogłoby się znajdować jedynie na pierwszym piętrze, ponieważ główny hol i wejście do szkoły są zawalone, a akurat wyżej znajduje się większa dziura w ścianie budynku spowodowana po przez ostrzał chociażby czołgu. 

Zniszczone-lotnisko-Donieck-Ukraina4.jpgz16794281Q,Widok-na-ostrzeliwane-lotnisk

Terminal Lotniczy (Hangar) - Wiadomo oczywiście obrzeże miasta bądź nawet trochę dalsze tereny. Myślę, że pięknym miejscem by było opuszczone lotnisko. Możliwość walki w tym miejscu pomiędzy graczami to nie lada gratka :). Tak samo jak opcja zbadania hangaru i walka o przedmioty znajdujące się w nim, dostarczyłaby na pewno sporo emocji :D. Miejscem ucieczki mógłby być parking podziemny bądź zewnętrzny, to już zależy od Panów wyżej :D

opuszczona-galeria-zdjecie1.jpg 212cc5d586495b074d160171dee6f453.jpg

Opuszczona Galeria Handlowa - Oczywiście lokalizacja tego budynku znajduje się w centrum miasta. Opcja biegania po pasażach i możliwość złapania przedmiotów od medykamentów, pożywienia, odzieży do nawet amunicji czy broni było by czymś pięknym <3. Miejscówka idealna do starć między graczami :). Można by było jakiś również NPC dołożyć z którymi możemy handlować. Miejscem ucieczki byłoby samo główne wejście do obiektu. 

 

Cóż, to chyba tyle z moich propozycji :)

Serdecznie Pozdrawiam

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Fatumboba

58e4b2858b143_mapaEfT.thumb.jpg.a93a6afa457613cd4ed3118806952c10.jpgLokalizacja: Tarkov, pobliskie lasy
Data: 05.04.2017

Mapa znajdowałaby się na obrzeżach Tarkova, w lesie tuż za przedmieściami. Ważnym elementem mapy byłyby przedmieścia, w których gracze toczyli by pierwsze walki. Błaganie by przebiegnięcie przez ulicę do domu naprzeciwko nie skończyło się dla nas tragicznie. Na ulicach porzucone samochody. Wiele domów to kilku piętrowe bloki razem z piwnicami, w których można by znaleźć zapasy trzymane tam przez mieszkańców. Walka na klatkach schodowych oraz w mieszkaniach. Przedmieścia urozmaicałby do połowy zburzony posterunek policji, który byłby interesującym miejscem zbieraczy, jednak ze względu na brak niektórych ścian, osoby przeszukujące 2 piętrowy budynek byłby wrażliwe na ostrzał z zewnątrz. Na samym końcu przedmieść znajdowałby się kościół wraz z cmentarzem, na którym można by odwiedzić kaplicę oraz podziemne katakumby przerobione na byłe schronienie oddziałów USEC. W środku pozostałości wyposażenia. Kolejnym fragmentem mapy za przedmieściami byłaby większych rozmiarów łąka na której pole do popisu mogliby mieć strzelcy wyborowi czyhający na śmiałków próbujących dostać się do lasu. Sam las to liczne drzewa, skały, pagórki i dolinki oraz krzewy. Ciężki teren do wypatrzenia dobrze zakamuflowanego przeciwnika, jednak idealny do nasłuchiwania. W tym momencie kierując się na wschód i po dłuższym czasie wychodząc z lasu, gracze trafialiby na stację kolejową, z dworcem oraz stacją przeładunkową. Kontenery, magazyny i garaże oraz sam budynek dworca z biurami. Za stacją zaczynałby się tunel kolejowy, czyli jedna z możliwości ucieczki poprzez system korytarzy serwisowych. Na zachodzie mapy z kolei znajdowałaby się mała wioska, raptem kilka domostw, sklep oraz stacja benzynowa. Nic szczególnego, gdyby nie fakt, że znajdowałoby się tutaj ukryte przejście kanałami do opuszczonego kołchozu w zachodniej części mapy oraz druga z trzech dróg ucieczki, podkop, znajdujący się w piwnicy stacji benzynowej. Kołchoz byłby najważniejszym i najbardziej interesującym miejscem na mapie. Nie tylko ze względu na liczne opuszczone budynki pamiętające czasy ZSRR. Prawdziwy skarb kryłby się pod ziemią. Opuszczona baza rakietowa, która byłaby także bunkrem. Skrywająca tajemnice kilka pięter w głąb ziemi. Plątanina korytarzy, wiele z nich bez światła lub tylko przy świetle awaryjnym. Liczne pomieszczenia skrywające ważne dokumenty oraz wyposażenie. Podziemny hangar pojazdów opancerzonych oraz centralne pomieszczenie łączące wszystkie piętra, silos rakietowy. W podziemiach bazy rakietowej znajdowałaby się także kolejka wąskotorowa łącząca bazę z inną jednostką oddaloną o kilkadziesiąt kilometrów. W ten sposób gracze mieliby trzecią drogę ucieczki.

 

 

21dd645dc6.jpg

258167_900.jpg

Fallout-shelter-kvarn-2-460x260.jpg

z12772501Q,57-letni-nieuzywany-bunkier-wojskowy-polozony-w-po.jpg

Edited by Fatumboba
Link to post
Share on other sites

Myślę że nowa lokalizacja w grze Escape From Tarkov mogła by się znajdować na przedmieściu takie opustoszałe blokowisko.

Znajdowało by się na niej parę bloków (gdzieś tak 4 może więcej) do których gracz mógłby wejść zbadać a nawet spróbować wyjść na dach z którego widok rozciągał by się na całą okolicę. Było by to dobre miejsce snajperskie choć gracz jest bardzo odsłonięty i nieciężko byłoby go zlokalizować. W celowaniu przeszkadzać mogą drzewa.

W tych blokach można zobaczyć ciemną stronę konfliktu. Jak zawsze najbardziej ucierpieli cywile. Pełno porozrzucanych ubrań, dziecięcych zabawek, meble tak jak by zaraz miał ktoś do tego mieszkania wrócić.

 

pstraze-12.thumb.jpg.fdac287ad9a76e2c167c284faa454d54.jpg

Pstrąże- wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim. Mniej więcej coś takiego. Trochę wyższe bloki.                   Gdzieś w okolicy znajdowało by się parę domków jednorodzinnych.

Na całej tej lokalizacji rozciągał by się las pomiędzy blokami rosły by wysokie drzewa. Ślady po wojnie też są widoczne ogromne wyrwy w ścianach już i tak grożących zawaleniem się bloków, woda w piwnicach.  W okolicy znajduje się jeszcze szkoła i basen.

Wyjście znajdowało by się gdzieś w lesie otaczającym tą okolicę. Przy zarośniętej prawie niezauważalnej chatce w której znajdowało by się ukryte przejście do kanalizacji. Ale najpierw trzeba  znaleźć klucz. 

Kolejne znajdowało by się w piwnicach basenu. Znajdowały by się w nim zjeżdżalnie i rury do zjeżdżania. Wyjście na główną halę z basenami grozi całkowitym odsłonięciem się na ostrzał. Jest to jedno z najbardziej ciasnych a zarazem odsłoniętych miejsc na mapie. Można tam znaleźć przy odrobinie szczęścia trochę jedzenia. Wyjście znajdować się mogło gdzieś w piwnicy która stała by do połowy zalana. Gracz nie mógłby biegać przez co rozgrywka stawać się mogła trudniejsza. Może być tam wiele korytarzy, ślepych uliczek. Znajduje się tam też basen letni.

 

34212dcc5c73dfa7b0757977d1ffd060_jpg_0ef2db2b9ad20911b71291c787c51341.thumb.jpg.5087f7cedf1ea7558fa58fb52a4c28a4.jpg

Coś takiego tylko większe

 

opuszczony_basen_01.jpg.f1def61fa233aad7f045b7bee20a5b35.jpgOpuszczony basen WKS Wrocław

Szkoła mogło być to miejsce gdzie można znaleźć opuszczony plac zabaw. Sam budynek byłby dość duży. Znajduje się w nim biblioteka, hala sportowa, dużo sal lekcyjnych, stołówka. Porozwalane książki na korytarzach , poprzewracane stoliki, zniszczone komputery w sali od informatyki. Na stołówce można by znaleźć resztki żywności zdatnej do zjedzenia i wypicia. Szkoła miałaby 2 piętra     z czego ½ 2 piętra jest w połowie zawalona co w jednym miejscu umożliwia wyjście na dach. W szatni mogły by się znajdować szafki w których można znaleźć wiele fajnych i przydatnych rzeczy.  

1829-qbanez-201315205118.jpeg.a5b9e7882e83ec1ba15dfce8ab130589.jpeg

Na całej mapie oprócz blokowiska, szkoły czy basenu można jeszcze znaleźć bunkier oraz pozostałości po okopach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Jelonek
Link to post
Share on other sites
NuclearMessiah

@Jelonek Widzę że ktoś tu ogarnia forgotten :) Szkoda że niestety Pstrąża już nie ma :/

Btw. Jeżeli już jesteśmy w temacie miejsc opuszczonych to zapraszam na mój kanał na którym eksplorujemy właśnie opuszczone miejsca ;) 

 

Edited by NuclearMessiah
Link to post
Share on other sites
NuclearMessiah

@Stryjek_Adam Proszę wybierz jedną z tych lokacji ;)

Skróciłem także termin do 12 Kwietnia żeby nie było takiego wylewu prac ;) Myślę że tydzień wam spokojnie starczy :)

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, NuclearMessiah said:

@Jelonek Widzę że ktoś tu ogarnia forgotten :) Szkoda że niestety Pstrąża już nie ma :/

oho coś czuję że jeden pretendent to wygranej jest ;)

Link to post
Share on other sites
NuclearMessiah
Just now, Smok_91 said:

oho coś czuję że jeden pretendent to wygranej jest ;)

Zobaczymy jakie będą kolejne prace ;)

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Jelonek said:

Jeszcze jest tyle czasu że na pewno znajdzie się wiele dobrych jak nie znakomitych prac .

czyli te wyżej są słabe? dzięki, starałem się xD

Link to post
Share on other sites
NuclearMessiah
29 minutes ago, Smok_91 said:

tak gwoli ścisłości- wygrana czyli ten klucz, to nie równa się kopii gry tylko ograniczony czasowo dostęp na okres alfy?

Nie jest ograniczony czasowo, po prostu jest ważny na okres trwania alphy czyli do premiery wersji beta :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...