Jump to content
Sign in to follow this  
Dimitri468

Scavlar: Zhilnov Silahlı Grubu

Recommended Posts

Dimitri468

Herkese Merhabalar!

Tarkov'da bulunan scav çetelerinden bahsetmeye devam edelim

Zhilnov Yaroslav Grigoryevich

Takma adı: Yarik, Yaga

Rostov bölgesinde doğmuştur, 17 yaşında bir dükkanı soyduğu için ilk cezasın aldı. 2 yıl sonra cezaevinde hücre arkadaşını öldürdüğü için ek bir ceza daha aldı

1998 yılında serbest bırakıldı, bir çete kurdu ve Rostov yer altı dünyasında iyi bir konum ele geçirmeye çalıştı ancak bölge savaşları uzun sürdü ve diğer organize suç örgütleri arasında ilişkiler kurulduğu için artık fazladan insanlara ihtiyaç duyulmadı. Görüşmelerin birinde Zhilnov herkese ateş açtı birçok kişiyi öldürdü kendisi de ölmekten son anda kurtuldu

 

Rostovdan kaçan Zhilnov, Archangelsk'e taşında ve orada bir süre kaldı. Bu süre zarfında evlendi ve bir çocuğu oldu. Aynı zamanda elektronik eşya deposuna bir saldırı düzenledi fakat başarısız olup yakalandı. Eşi kocasının geçmişini öğrendikten sonra boşanma davası açtı.

Serbest bırakıldıktan sonra Zhilnov cezaevinde ki eski hücre arkadaşlarından birinin daveti ile Tarkov'a taşındı ve orada şantiye işçisi olarak çalışmaya başladı.

Tarkov polis departmanında 7 kişinin öldüğü ve bir kaç silahında çalındığı saldırının kamera kayıtlarında Zhilnov tespit edildi.

 

Araştırmacılara göre saldırı sonrasında Zhilnov'un çetesi bölünmüş durumda. Çete üyelerinin bireysel olarak Norvinsk bölgesinde suç örgütünden bağımsız şekilde işledikleri suçların kanıtları mevcut. Fakat şu anda Zhilnov'un yeri bilinmemekte.

Daha sonrasında, operasyonel faaliyetler boyunca, gözaltına alınmış saldırı faillerinden biri çetenin toplanma yerlerini ve zamanlarını polise söyledi. Fakat bunların hiç biri doğru çıkmadı.

Krizin başlaması ile birlikte soruşturma askıya alındı, elimizde ki bilgiler doğrultusunda OMON polis teşkilatı üssüne baskın düzenleyen bir kaç scav çetesini organize ve koordine eden Zhilnov aynı zamanda USEC keşif aracına saldırıp, BEAR üyesi 3 kişiyide vurmuşlardır.

Çetenin doğasında saldırganlık bulunmakta, zalimlik ve küstahlık onları yansıtmaktadır

Personeller için yüksel tehdit oluşturmaktadırlar

SCAV_EFTposts10.jpg.d42044d3f6bee36ff456f8b93b5e5c13.jpg.1554ea04a1b8ec4deaf4656feeeeae74.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2