Jump to content

Sprawdź czy ci pójdzie!

caleb59
 Share

Recommended Posts

Na stalker.pl mamy taki temat przy każdej części gry, który pomógł wielu osobom odpowiednio ustawić grafikę gier z serii S.T.A.L.K.E.R. pod swoje komputery wzorując się na innych osobach z takimi samymi/podobnymi konfiguracjami sprzętowymi, być może taki temat przyjmie się i tutaj, w tym temacie nie pytamy co robić by polepszyć wydajność gry, prosiłbym też nie off-topować...

Wracając do sedna - chodzi o to, by podać swoją konfigurację sprzętową, screen z ustawień grafiki w grze i napisać ile kto ma fpsów póki co na 3 mapkach dostępnych w Alphie, najlepiej według wzoru:

Procesor:

Pamięć RAM:

Karta Graficzna:

Patch: (przy wersji Alpha/Beta nie ma sensu podawać, można wpisać "Alpha" lub w przyszłości "Beta")

Ustawienia: (tutaj screen z menu grafiki w grze)

Opis: (najlepiej jakby był dość rozbudowany, dokładnie opisujemy jak się gra itp., ilość fpsów na poszczególnych mapach)

Stopniowo w miarę postępów twórców można będzie aktualizować temat o wyniki z wersji Beta czy też z wersji premierowej...

Edited by caleb59
  • Upvote 3

Jeśli chodzi o płynność nie narzekam, dziś dokładnie sprawdzę z komendą fps 1 i zaktualizuję ten wpis o liczbę fps'ów na danych mapach.

On 8.05.2017 at 6:30 PM, TheWay said:

Mój sprzęt jak w podpisie:

i5-3570, GTX970, 16 GB RAM, SSD Samsung 850 EVO

Na chwilę obecną mam takie ustawienia:

ustawienia.png

• Upvote 1

• 1 month later...

Procesor: I7 - 6800k

Pamięć RAM: 32 GB

Karta Graficzna: ASUS STRIX 1080 TI OC

Dysk SSD HyperX Savage 240 GB

Gra w 1080p dziala w przedziale 20 - 60 fps (srednia ok 42 fps) na blokadzie. Bez blokady 20 - 180 (srednia 70 fps) na mapach wood i customs. Faktorka dosc podnie moze srednia skacze o 15 fps. Zmniejszenie ustawien nie daje prawie zadnego przyrostu w FPS -.-

W 4K na tych samych ustawieniach mam podobne wyniki. 

2017-06-14[19-05] (1).png

• Upvote 1

Procesor:

Intel Core i7 4790K

Pamięć RAM:

4 x 8 GB DDR 3 

Karta Graficzna:

GTX 970

Patch:

Alpha

Ustawienia: 5a39fe97170ee.png

Opis

Mapy:

• Custom
  1. Początek rozgrywki ae85151befea4.png
  2. Koniec rozgrywki     72a970a8f2b31.png
  • Factory
  1. Początek rozgrywki cac7b61a08a94.png
  2. Koniec rozgrywki     9da3f30a8f0cb.png
  • Woods
  1. Początek rozgrywki 79e3dda09af35.png
  2. Koniec rozgrywki     2b3c362e7da7d.png
  • Upvote 3

• 3 weeks later...

Procesor: i7-2600K 3.40GHz

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Tactical 16GB DDR3 RAM Dual Channel

Karta Graficzna: ASUS Strix GTX 970 OC 4GB GDDR5 RAM

Patch: Alpha (2.40.168)

Ustawienia: 

2017-07-03[12-20] (0).png

Opis: Najważniejsze to fakt, że czuć postęp względem poprzedniej wersji - zmiana silnika na Unity 5.6 poprawiła optymalizację i ogólną wydajność gry, duże zapotrzebowanie na pamięć RAM niestety póki co nadal jest obecne, mapy takie jak Factory czy Woods działają mi nareszcie płynniej względem poprzedniej wersji alphy, mapa Customs też lepiej ale jeszcze to nie to (zdarzają się dropy fps np. przy akademiku czy koło stacji paliw) chociaż ogólny komfort rozgrywki na tej mapie wzrósł, potrzeba jeszcze trochę szlifów optymalizacyjnych ale to myślę nastąpi z czasem, na tę chwilę jest jak najbardziej grywalnie...

Niestety na chwilę obecną nie mam czasu zrobić dokładnych pomiarów fps na każdej mapie, poza tym mija się to z celem, gdyż jest to wersja alpha i optymalizacje nie zostały jeszcze zakończone...

• 5 weeks later...

Procesor: i5-4460 3.2 GHz

Grafika: GTX 750Ti MSi

RAM: 2x4 GB HyperX Fury Red DDR3

Patch: 02.67.302 BETA

Na minimalnych gra chodzi dobrze, nie spodziewałem się że w ogóle osiągnę coś powyżej 20-30 klatek na sekundę, po południu zrobię dokładne pomiary.

Factory:

Ogółem 60 FPS, czasami potrafiły skoczyć do 50, ale to rzadkość.

Customs:

Ogółem ~50 FPS, sporadyczne spadki do 45.

Woods:

Ogółem ~47 FPS, czasami skakały do 60, czasami do 30. Bardzo niestabilna mapa na ten sprzęt.

Tak z mojej perspektywy to nawet dobrze się gra i nie widać że gra jest na low. Oczywiście pierwszy raz gram i pewnie jak mi dojdzie GTX 970 to mi gały wyjdą :P Ale ogólnie gra się dobrze, spadków aż tak się nie zauważa bo człowiek jest skupiony na grze i dźwięku, który w chińskim headsecie może wam ukazać dźwięki których nie ma :D

Przechwyć_2017_08_02_12_53_32_713.png

• Upvote 5

Witam wszystkich

Właśnie pobieram betę i tu pytanie do was  komp już trochę podupadły

cpu :i5-3570K, @ 4400 MHz

gpu : NVIDIA GeForce GTX 670

mem : Corsair XMS3 8gb

ssd :Corsair Force GS (119 GB)

i tu moje pytanko jakie ustawienia zastosować 

@teeshq - zacznij od najniższych i sprawdzaj... podobne do Twojej konfiguracje ciągną grę pod warunkiem posiadania 16GB ramu... u Ciebie jest osiem, więc może być różnie, ale raczej powinno być ok.

CPU-  -AMD FX 4130

GPU- MSi GTX 770

RAM- 12GB DDR3 KINGSTONE HYPERX

Gra grywalna z przycinkami co jakiś czas z powodu prawdopodobnie słabego procka ;)  , ustawienia nie zmieniane od instalacji

30-60 fps

598b67d61f937_2017-08-0921-51(0).thumb.png.e71b406ac648bca198a5491d1a4eff7f.png

Procesor: I3 530 2.93GHz

Karta graficzna: Radeon R9 280x

10 GB ramu

Mam ponad 30 fps na minimalnych ale mam problem z tym że karta graficzna mi się gotuje podczas ładowania mapy na factory temperatura jest jeszcze do zniesienia ale jak chcę zagrać na customs to moja karta wręcz umiera wie ktoś może czemu?
A i jeszcze jedno co jakiś czas nie jest aż tak źle np wczoraj przed wczoraj na spokojnie grałem na customs a z kartą graficzną nie było źle podniosła się minimalna temperatura o jakieś 10'C a maksymalna spadła o 8'C.

Edited by Rajza

11 hours ago, Rajza said:

Procesor: I3 530 2.93GHz

Karta graficzna: Radeon R9 280x

10 GB ramu

Mam ponad 30 fps na minimalnych ale mam problem z tym że karta graficzna mi się gotuje podczas ładowania mapy na factory temperatura jest jeszcze do zniesienia ale jak chcę zagrać na customs to moja karta wręcz umiera wie ktoś może czemu?
A i jeszcze jedno co jakiś czas nie jest aż tak źle np wczoraj przed wczoraj na spokojnie grałem na customs a z kartą graficzną nie było źle podniosła się minimalna temperatura o jakieś 10'C a maksymalna spadła o 8'C.

W Msi Afterburner możesz sobie podnieść obroty wentylatora na karcie, możesz też dołożyć kilka wentylatorów do obudowy żeby cyrkulacja była lepsza i na pewno coś się zmieni.

Ewentualnie odkurzyć karte i zmienić paste 

Mój sprzęt wygląda następująco:

LG 22MP55>> Gigabyte ASUS P67A-D3-B3 >> i5 -3550  3,30GHz >> Gigabyte GTX 650 2GB >> 16 GB DDR3 (4x4)>> OCZ 600SXS2

Ustawienia graficzne natomiast tak: 

598ea1cbaabca_2017-08-1208-35(0).thumb.png.25ed00b4a732463db8709c38b6488ca4.png

Na samym początku z automatu mi ustawiło na HIGHT ale ścinało masakrycznie. 

• Upvote 2

• 2 weeks later...

Witam, chodzi na ponad stock'owe Ultra. FPS'y zablokowane na 60, czasami spadki (do 53 fps) jak i desync (do 8 s. a jak dłuższe to reconnect B| ) przy dołączaniu/reconnect'owaniu Graczy i Graczy SACV wg. mojej opinii. Blackscreen'y pojawiają się minimalnie, często obywa się bez crush'a :D

CPU: AMD Ryzen 5 1600 @ 6 x 3.3GHz
RAM: ADATA XPG Z1 16GB 3200MHz
GPU: Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB
MOBO: ASUS Prime B350 Plus
CASE: Genesis Titan 660 Plus
PS: be quiet! System Power B8 550W
HDD: Seagate 1TB 7200 64MB Cache
KEYBORD: Logitech G15
HS: Trust GXT 363 7.1 LT Boost
GPU Driver Version: 22.19.662.4 (20.07.2017)

Wrzuciłbym screen'a ale gra nie zapisuje ich, mimo komunikatu :( 

Edited by ferT91
  • Upvote 1

On 8/20/2017 at 9:26 AM, ferT91 said:

desync (do 8 s. a jak dłuższe to reconnect B| ) przy dołączaniu/reconnect'owaniu Graczy i Graczy SACV wg. mojej opinii.

Prawdopodobnie spowodowane jest to przez brak dysku SSD.

1 hour ago, Kmieciu said:

Prawdopodobnie spowodowane jest to przez brak dysku SSD.

a mi że netcode jest jeszcze niedopracowany, a tarkov nie wymaga ssdka za mocno, desync pojawia się często przy łączenia scav gracza na serwer bądź reconnect innego gracza, sprawdzone i potwierdzone info :-)

mi woodsy po przeładowaniu mapy wczytuje z 3-5sek. także to nie wina braku ssdka ;-) a i tak w planach kupno ssdka pod pci-e ;-)

• 3 weeks later...

Cały czas tak ukradkiem spoglądam na EfTa i w sumie, nie jestem pewny czy w ogóle grę uruchomię. Posiadam laptop Lenovo Y50-70 o konfiguracji jak niżej:

Procesor: Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Pamięć RAM16 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk: SSD SATA III Samsung EVO 850, 250 GB
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M - 4096 MB GDDR5 (pamięć własna)

Jest sens próbować złapać kod na te 7 dni gry?

Edited by Juraszka

3 hours ago, Juraszka said:

Cały czas tak ukradkiem spoglądam na EfTa i w sumie, nie jestem pewny czy w ogóle grę uruchomię. Posiadam laptop Lenovo Y50-70 o konfiguracji jak niżej:

Procesor: Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Pamięć RAM16 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk: SSD SATA III Samsung EVO 850, 250 GB
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M - 4096 MB GDDR5 (pamięć własna)

Jest sens próbować złapać kod na te 7 dni gry?

Siemka w max detalach będzie przycinać , na średnich w factorka powinno być ok , w woodsach ram ma znaczenie masz 16 GB lecz karta może sie grzać, ogólnie gra powinna być grywana, trzeba pamiętać że Nvidia nie wypuściła sterowników do EFT i optymalizacja jeszcze kuleje.. to sa przybliżone wymagania jakie portal Gry Online podaje :

Procesor: czterordzeniowy 3,2 GHz (i5, i7) lub 3,6 GHz (FX, Athlon)

RAM: co najmniej 8 GB

Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 11, 2 GB RAM lub więcej

Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

21 hours ago, eduqwerty said:

Witam wszystkich

Ja z małym zapytaniem, a mianowicie czy podana konfiguracja pociągnie Tarkova (link poniżej)

http://allegro.pl/komputer-do-gier-10-rdzeni-3-8ghz-radeon-r7-8gb-i6821113525.html?fromVariant=6826065594

w nawiasie mówiąc to jest apu, czy warto???

z góry dzięki za odpowiedzi

Hej ten komputer to za słaby do EFT , w sprawdziłem tą konfigurację w takich grach jak: Battlefield1 1280x720 czy GtaV wyciagniesz ok 30 klatek  w CSGO troche więcej przy ustawieniach średnie, jezeli masz wydać 1000 za taki komputer to lepiej się wstrzymać, dobierać więcej kaski i zakupić komputer z podzespołów firmowych  , zobacz w opisie nawet nie podano zasilacza , który bądź co bądź jest jedną z najważniejszych podzespołów w kompie, sam skladam komputery (w irlandii) dla prywatnych osób i firm, i wiem że czasem tanio nie oznacza dobrze pozdro..

• Thanks 2

Kolega wyżej zbyt skromnie się wypowiedział :) ten komp to szmelc, nawet się nie napalaj na to, socket fm2 ,2 rdzenie,  podzespoły no name, zintegrowana grafika jedynie co mogę powiedzieć o tym zestawie to o ZGROZO .  Szkoda czasu przeglądać te oszukane zestawy z allegro,. Poczytaj troszkę na temat podzespołów jest mnóstwo stron gdzie są testy a jak nie masz hajsu na nowe to kup używane. Na pewno ktoś z forum Ci pomoże coś poskładać

10 hours ago, sirec85 said:

Kolega wyżej zbyt skromnie się wypowiedział :) ten komp to szmelc, nawet się nie napalaj na to, socket fm2 ,2 rdzenie,  podzespoły no name, zintegrowana grafika jedynie co mogę powiedzieć o tym zestawie to o ZGROZO .  Szkoda czasu przeglądać te oszukane zestawy z allegro,. Poczytaj troszkę na temat podzespołów jest mnóstwo stron gdzie są testy a jak nie masz hajsu na nowe to kup używane. Na pewno ktoś z forum Ci pomoże coś poskładać

,, skromnie się wypowiedział" masz rację , nie chciałem dołować kolegi Eduqwerty, czasem dla kogoś 1 tysiąc złotych wydać na kompter to spora suma więc dlatego taki mój komentarze, pomysł z używanych część jest jak ok, ;)

• 2 months later...