Jump to content
PugMonk

BANy

Recommended Posts

PugMonk

Drazí přátelé!

Rádi bychom vás informovali, že jsme rozeslali další vlnu BANů za cheatovaní.

Během posledního období nás opustilo více než 200 nepoctivých hráčů - pro dobro Alfy, pro nerušený průběh hraní a spravedlivé souboje, mezi čestnými hráči.

Bany za cheatování jsou permanentní, rozhodnutí nebudou přehodnocována. Ban na herní účet platí i pro účet na fóru.

Také bychom rádi poukázali na to, že někdy hráči chybně oznamují domnělé cheatery a to jen díky technickým problémům serveru atd. Část těchto problémů bude opravena v připravovaném patchy:

1) Desync - nejčastější problém, který brání hráči zabíjet nebo odejít z lokace;

2) Vzácná chyba způsobuje, že se hráč stává nezranitelným - nejčastěji označen za cheatera;

3) Zneužívání chyb v textuře, který umožňuje projít zdí;

4) Síťové problémy nesouvisející s našimi servery, které se vyskytují někde na cestě mezi serverem a klientem - data jsou přenášena se zpožděním, což vytváří dojem, že vás zabijjí "zničeno nic".

Použití exploitů nebo technických problémů nevede k zákazu. Pouze ti, kteří používali cheaty na 100%, byli zaBanováni.

Tato vlna anti-cheat BANů není poslední! Boj s hackováním a podváděním pokračuje. Nepoužívejte chaty riskujete, že ztratíte účet. Když Vás přistihneme, znamená to, že účet ztratíte navždy!

19023690_1701382580156055_4283787412348409380_o.jpg

• Upvote 1

Vin_

nechapu kterej pitomec muze kazit tuhle supr hru cheatem..... lidi jsou fakt h*

Rajben
15 hours ago, Exoskeleton said:

nechapu kterej pitomec muze kazit tuhle supr hru cheatem..... lidi jsou fakt h*

Takových pitomců se najde celkem hodně,ono to převážně  tím že nezvládají tu obtížnost a nejsnadnější řešení je používat cheaty. I když nechápu co jim to ve finále dá když celá ta zábava hry je právě o tom že je to tak těžké. Tvrdě takové ubožáky trestat bez možnosti návratu "bez ohledu na to že si hru koupili"

Morb

Zdarec. Mam takovej malickej a stupidni dotaz. Mel jsem CheatEngine kvuli ETS2... po oznameni prichodu bety jsem ho pro jistotu odstranil a projel PC Ccleanerem... da se nekde najit jestli by to staci? nebo zrovna tenhle program by nemel vadit? Tesim se jak malej Jarin, a asi by me houklo, kdybych kvuli nejake cypovine dostal " banan " hned po nalogovani ;-)

PugMonk
10 hours ago, Morb said:

Zdarec. Mam takovej malickej a stupidni dotaz. Mel jsem CheatEngine kvuli ETS2... po oznameni prichodu bety jsem ho pro jistotu odstranil a projel PC Ccleanerem... da se nekde najit jestli by to staci? nebo zrovna tenhle program by nemel vadit? Tesim se jak malej Jarin, a asi by me houklo, kdybych kvuli nejake cypovine dostal " banan " hned po nalogovani ;-)

Hele nevim, já to nikdy nepoužíval a nikdo z Devs a emisarů se mi k tomu nevyjádřil. Takže asi sami neví.
Budu ti držet palce.

FuryAlot
10 hours ago, Morb said:

Ban nedostanes pretoze program nijako nezasahuje do suborov hry, to je to co oni kontroluju, este k tomu cheaty na singleplayer hry su skor trainery a tie zasahuju do suborov inak ako realne multiplayerove cheaty ako aimbot ci wallhack

Edited by FurryAlot

PugMonk
8 hours ago, FurryAlot said:

Ban nedostanes pretoze program nijako nezasahuje do suborov hry, to je to co oni kontroluju, este k tomu cheaty na singleplayer hry su skor trainery a tie zasahuju do suborov inak ako realne multiplayerove cheaty ako aimbot ci wallhack

No tak, ale zase pozor. Spousta lidí se čertí, že necheatovali a dostali ban a jelikož aktuální alfa skenuje HW aby si svojí kopii nemohl jen tak poslat dál a musíš při změně HW znova žádat o klíč. Myslim si že opravdu stačí mít tento druh SW jen v na disku a zabanuju tě. 
Ale osobní zkušenost s tím nemám.

Vin_
3 hours ago, PugMonk said:

No tak, ale zase pozor. Spousta lidí se čertí, že necheatovali a dostali ban a jelikož aktuální alfa skenuje HW aby si svojí kopii nemohl jen tak poslat dál a musíš při změně HW znova žádat o klíč. Myslim si že opravdu stačí mít tento druh SW jen v na disku a zabanuju tě. 
Ale osobní zkušenost s tím nemám.

Dobra informace. umi to rozpoznat ikdyz jen koupim novou grafarnu ? bude to chtit novy klic i tak ?

PugMonk
21 minutes ago, Exoskeleton said:

Dobra informace. umi to rozpoznat ikdyz jen koupim novou grafarnu ? bude to chtit novy klic i tak ?

To ano. Nereaguje to akorát na změnu RAM. Ale klíče zasílají bez problémů. Takže je to jen malá komplikace.

PugMonk

BANY za porušování NDA během uzavřeného alfa testování jsou zrušeny!

Jsme rádi, že Vám můžeme oznámit, zrušení BANů za porušení zákazů zveřejňování materiálů o projektu Escape from Tarkov v průběhu ALFY. Od tohoto okamžiku mohou všichni uživatelé, kteří s touto hanbou prošli, začít znovu testovat hru v BETĚ.

Uvidíme se v Tarkově!

• Upvote 1

Miovann

Dobrý deň operátori!

Dnes by sme chceli upozorniť na tému, ktorá sa týka každého t.j. proticheaterska práca, presnejšie aby sme radi vysvetlili ako sa táto práca v Tarkove robí. 

Anticheatová práca predstavuje neustály proces, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou životného cyklu projektu aj keď to vyzerá, že sa nič nedeje anticheat funguje stále v plnom prúde.

Túto prácu pre Escape from Tarkov vykonáva samostatní tým, ktorí sa venuje výlučne monitorovaniu trhu s hackmi a následnému vynájdeniu účinných opatrení. Podstatou ich práce je analýza už existujúcich hackerských metód, ktoré odhaľujú ako pracujú, aký majú vplyv na herný proces a ako sa integrujú s hrou samotnou.

Na základe tohto výskumu sú vytvorené algoritmy detekcie a neutralizácie. Na to aby táto práca bola efektívna sa najprv zhromažďujú a monitorujú hráči, ktorý využívajú cheaty a neskôr dostanú BAN.
Rozhodne odmietame akékoľvek takéto správanie a prajeme všetkým fair play hru v Escape from Tarkov.

esc.jpg

• Upvote 2

DrowLegend

Zdravím. Dnes sme s kamarátom dali factorku v noci za full geara, ale cca minútu po štarte nás zabil cheater. Spawnli sme sa v tuneloch (na bielej) a postupovali sme ďalej v tuneloch (smer jašterky). Keď sme už boli pri východe na sektor free exit tak som zabil scava, skryl som sa za stenu a začal som prebíjať, dostal som hity do nohy a tak som šiel ešte ďalej za stenu, ľahol som si a začal som sa liečiť. Zvuk streľby šiel od presklennej, jašteriek. Najprv som si myslel že ma bolo ešte trocha bolo vidno.. ale potom čo som sa liečil som dostal ďalšie hity... Kamarát bol vo vedľajšej chodbe a tak som mu povedal, že ma niekto hituje cez steny. Stihol som si ešte premiestniť nočák do containera a zomrel som. O niekoľko sekúnd zomrel aj kamoš, ktorého tiež zabil cez stenu.
Meno hráča bolo MP_Joe. 
Cca o 19:00 som túto istú správu písal do anglického fóra, ale z neznámych dôvodov ju už nemôžem nájsť. Taktiež link ktorý som posielal kamošovy nech si to prečíta je nedostupný (

)

PugMonk
14 hours ago, DrowLegend said:

Zdravím. Dnes sme s kamarátom dali factorku v noci za full geara, ale cca minútu po štarte nás zabil cheater. Spawnli sme sa v tuneloch (na bielej) a postupovali sme ďalej v tuneloch (smer jašterky). Keď sme už boli pri východe na sektor free exit tak som zabil scava, skryl som sa za stenu a začal som prebíjať, dostal som hity do nohy a tak som šiel ešte ďalej za stenu, ľahol som si a začal som sa liečiť. Zvuk streľby šiel od presklennej, jašteriek. Najprv som si myslel že ma bolo ešte trocha bolo vidno.. ale potom čo som sa liečil som dostal ďalšie hity... Kamarát bol vo vedľajšej chodbe a tak som mu povedal, že ma niekto hituje cez steny. Stihol som si ešte premiestniť nočák do containera a zomrel som. O niekoľko sekúnd zomrel aj kamoš, ktorého tiež zabil cez stenu.
Meno hráča bolo MP_Joe. 
Cca o 19:00 som túto istú správu písal do anglického fóra, ale z neznámych dôvodov ju už nemôžem nájsť. Taktiež link ktorý som posielal kamošovy nech si to prečíta je nedostupný (

)

Pošli zprávu na support přes bug report a doplň tam log soubory a popiš situaci

• Thanks 1

Miovann

Systém BANOV

Dobrý deň operátori!

Chápeme vaše znepokojenie nad nespravodlivými hráčmi a preto by sme vám radi vysvetlili na akom princípe pracuje náš anti-cheat:

– neexistujú žiadne vlny zákazov, pretože prebiehajú každý deň;

– môžete si byť istý, že všetci podvodníci dostanú BAN;

– BANy za používanie bugov, alebo chýb nepoužívame;

– neexistujú žiadne bany za „bez špeciálneho dôvodu“ pre lootovanie alebo používanie softwaru, ktorý je zakázany;

Nižšie môžete vidieť zoznam hráčov, ktorí dostali BAN za posledné dva dni:

HungryDuck (Bear)
Server-Desync (Usec)
Viper1989 (Usec)
DMT-tripping (Bear)
Slappy (Usec)
BrainsyK (Usec)
Topgan (Usec)
Michael_S (Bear)
Inevitable (Bear)
Poloski (Bear)
F1rst0ne98 (Usec)
Synikal_Gaming (Usec)
Zertul (Usec)
Razoxz (Usec)
Kane_357 (Usec)
BaronYeh (Usec)
Heretic_ (Usec)
Makagon (Bear)
IBashU (Bear)
CHECK11 (Usec)
stunnnnnnnnnnna (Bear)
Kario1337 (Usec)
KingAndy (Bear)
Scirca (Usec)
IndirectlyK (Usec)
CBRU-KingCon (Bear)
HateHate (Usec)
Xudongsheng (Bear)
Simon_Riley (Bear)
141azrael (Bear)
Miggs (Usec)
Gatorr (Usec)
Its_DeadBoy (Usec)
Lozioelfo (Bear)
nanaminagi (Bear)
Tenebrae (Usec)
GOOSD (Usec)
hiro200 (Usec)
Topsi-tops (Bear)
Ebola (Usec)
Rec01L (Usec)
Z1Chigga-Jz (Usec)
Jesse_James (Bear)
Yeb (Usec)
Gandjubas (Usec)
ganjinplayer10 (Usec)
TaylorRVLN (Usec)
Berr (Usec)
skylleur (Usec)
Dudensack23 (Usec)
WhitwMike (Bear)
WhiteDynamite (Usec)
GeneralFredQC (Usec)
Mulch (Usec)
SMF_Wakefield (Bear)
Goksel_bozz (Usec)
flushyflush (Usec)
Falcon1-1 (Usec)
FlabbeRiFiC (Usec)
ryk_Sako (Usec)
LarryHotdogs (Usec)
Daretos (Bear)
Trungar (Usec)
Terryfoldflaps (Bear)
Pappel (Usec)
Pan_Klic (Usec)
xXQuickscopeXx (Usec)
McCracken71 (Usec)
Spooon (Bear)
rhythms (Usec)
Kleaticus (Usec)
Soupernat (Usec)
INoEnglish (Usec)
HadesDean (Usec)
scottii (Usec)
OrangeLion (Usec)
Keystone1 (Usec)
SamiAm (Usec)
ibimsunix (Usec)
Waffle_mZk (Usec)
Revelation (Usec)
Vossen (Bear)
CO6P_Autistic (Usec)
SleepySir (Usec)
ThisGame5ucksDE (Usec)
Arigatodesu (Usec)
SparKy (Usec)
Topixx (Usec)
torkovman (Bear)
madroce (Usec)
Blushy (Usec)
Schnack (Usec)
JackieXan (Bear)
Vida033 (Usec)
Xentran (Bear)
Tortooga (Usec)
justinl (Usec)
Manieks (Usec)
Nebulae (Usec)
HobbsTheGoodest (Bear)

Žiadame vás aby ste sa zdržali  zverejňovania screenshotov zo štatistík s cieľom obviňovať niekoho, pokiaľ ich nie je možné považovať za dôkaz.

Nezverejňujte taktiež žiadne videá a odkazy na internetové stránky, ktoré obsahujú zakázaných výrobcov softwaru, alebo akékoľvek informácie, ktoré sa týkajú nelegálnych softwarov, pretože tým porušujete pravidla fóra.

Ak raz dostanete BAN je to navždy, toto rozhodnutie už neprehodnocujeme.

Spoločne s BANom na účet bude hráč permanentne zakázaný aj na fóre.

TARKOVCSR

bAN.jpg

AsheronX

Technický dotaz, nerad bych aby se opakovala situace, co se mi stala u jiné online hry, kdy jsem dostal ban za používání modifikací, aniž bych vědomě nějakou použil (do teď jsem nepřišel na důvod, proč jsem tam ten ban dostal) Proto se ptám, je nějaký software vyloženě zakázaný? Např. program, který promazává RAM před spuštěním hry, nebo ovladače k herní myši, které umožňují vytváření maker, atp..? Rád bych se totiž vyvaroval všemu, co by se dalo považovat za Cheatování/módování s následkem permanentního banu.

PunchyMcBrithes

seznam dobrej, ale chybi vam tam "WADEPOOL".

PugMonk
On 18. 12. 2017 at 7:59 PM, AsheronX said:

Technický dotaz, nerad bych aby se opakovala situace, co se mi stala u jiné online hry, kdy jsem dostal ban za používání modifikací, aniž bych vědomě nějakou použil (do teď jsem nepřišel na důvod, proč jsem tam ten ban dostal) Proto se ptám, je nějaký software vyloženě zakázaný? Např. program, který promazává RAM před spuštěním hry, nebo ovladače k herní myši, které umožňují vytváření maker, atp..? Rád bych se totiž vyvaroval všemu, co by se dalo považovat za Cheatování/módování s následkem permanentního banu.

Ahoj. Oficiální seznam zakázaného softwaru není. Ale pokud se zabýváš vytváření programů které mění kód her, tak bych si dával pozor.

AsheronX
3 hours ago, PugMonk said:

Ahoj. Oficiální seznam zakázaného softwaru není. Ale pokud se zabýváš vytváření programů které mění kód her, tak bych si dával pozor.

To ani ne ale občas zkouším programovat v Pythonu a hraji si s Aurduinem, ale jak říkám, už jsem jednou dostal ban, za údajné modifikovaní klienta nebo používání modifikací, když jsem se ptal na suportu, tak mi nechtěli odpovědět, aby prý neprozradili, jak ten jejich anticheat funguje. Takže jsem dostal ban za něco, co jsem neprovedl. A opravdu nerad bych aby se situace opakovala, neboť do teď nevím kvůli čemu to bylo, neboť do kódu hry jsem nikdy nezasahoval. (Ani bych to nesvedl) Určitě jsem rád, že se banují cheateři, ale byl bych opatrnější v ukazovaní, případně by stálo za to informovat o tom, co vypínat, když se pouští hra. Případně upravit launcher, aby hru nepustil, když zaznamená něco, co vypadá jako cheat. (pokud to tedy jde) když spustí někdo program během hraní, je to jeho problém, ale pomohlo by to informovat hráče, že zapomněli puštěné něco, co by neměli. I když to asi teď není prioritou, což zase chápu.

No byl to jen nápad a můj myšlenkový pochod. Rád bych se totiž vyvaroval všem problémům a užil si bezproblémové hraní. :) Případně by nebylo na škodu, dávat druhou šanci v případě toho, že se nalezne spuštěný software, který to negativně vyhodnotí a dát uživateli šanci ho smazat bez větších následků například s vyšší pozorností vůči dotyčnému. Aby se zamezilo banování lidí, kteří třeba ani nikdy neměli v úmyslu podvádět. Samozřejmě za předpokladu, že nebude jiný důkaz o cheatování. 

Jinak přeji hezké svátky a nemůžu se dočkat nového patche :)

Rajben

Zdravím,prosím o kontrolu hráče pod nickem Xawaan který vypl celou naši skupinu na Woodsech. Všichni jsme lehli na jednu ránu bez ohledu na zasaženou oblast. V pospiku přikládám video kde je vidět v čase 49:20 jak přechází úplně na vrcholku skály kde se žádný hráč nemá šanci dostat. Děkuji

Edited by Rajben
  • Upvote 1

Rajben

Na ENG foru jsem se dočetl že vývojáři s tím stejně nic neudělají protože od hráčů podměty neberou. Chápu že na to mají nějaký svůj anti - cheat systém ale je jak je vidět na všechny nestačí :-( Bohužel tohle není poprvé co jsem podobnou věc zažil a do budoucna to tuhle skvělou hru pošle ke dnu "pokud s tím výrazněji něco neudělají" To je jen můj názor

dez1nd
1 hour ago, Rajben said:

Na ENG foru jsem se dočetl že vývojáři s tím stejně nic neudělají protože od hráčů podměty neberou. Chápu že na to mají nějaký svůj anti - cheat systém ale je jak je vidět na všechny nestačí :-( Bohužel tohle není poprvé co jsem podobnou věc zažil a do budoucna to tuhle skvělou hru pošle ke dnu "pokud s tím výrazněji něco neudělají" To je jen můj názor

Nejprve si zjisti jestli se na tu horu neda nejakym zpusob vyskakat, treba je tam nejaky figl jak tam vysplhat a reakci vyvojaru chapu, zaprve je to beta takze okamzite banovani takovychto lidi je nesmysl, nekdo muze tuto techniku odhalit a snadno ji opravit pridanim kamene nebo jeho posunutim a za druhe znam spoustu lidi co kdyz je nekdo zabije tak to musi byt jen hacker, takze se tim zaroven vyhybaji i neopravnenemu udavani hracu. Btw hraju od zacatku hry a jeste jsem hackera nepotkal.

Rajben
15 minutes ago, dez1nd said:

Nejprve si zjisti jestli se na tu horu neda nejakym zpusob vyskakat, treba je tam nejaky figl jak tam vysplhat a reakci vyvojaru chapu, zaprve je to beta takze okamzite banovani takovychto lidi je nesmysl, nekdo muze tuto techniku odhalit a snadno ji opravit pridanim kamene nebo jeho posunutim a za druhe znam spoustu lidi co kdyz je nekdo zabije tak to musi byt jen hacker, takze se tim zaroven vyhybaji i neopravnenemu udavani hracu. Btw hraju od zacatku hry a jeste jsem hackera nepotkal.

Promiň kolego ale já hraju od samého začátku také a moc dobře vím co jde a co ne. Tady přeci nejde pouze o to že byl na tomto místě ale i o to že nás všechny povypínal na jednu ránu bez ohledu na jakou část střílel.To nemluvím o tom že polovinu z Nás nemohl ani vidět. Pokud si dobře pamatuji ještě z alfy tak tu nejvyšší skálu fixovali aby tam nešlo vylézt. To že jsi nikoho ještě nepotkal ti závidím,máš štěstí. Já už dokonce na customs potkal hráče co létal jako superman a všechny zasypával granátama. Nejhorší na tom je ale to,že se to odehrálo v live streamu a spousta lidí si teď udělá o hře obrázek. 

dez1nd

Jen trošičku si rýpnu, ale 11.1.2017 nebyl začátek.

Jinak dostává mě argumentace typu, polovinu z nás nemohl ani vidět. Ty jsi koukal na jeho monitor když střílel? Nechci případného hackera nějak bránit, ale nemůžeš vědět jestli vás viděl nebo ne.

Edited by dez1nd
Misstakes