Jump to content

Patch 0.2.40.168

TheWay

Recommended Posts

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Damiano

23

• krasnal595

20

• lukasz83

11

• vinis88

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dobra zjade z tematu trochę. Narzekałem że sporo musiałem w boty i ludzi wpakować z kałasza (5-10 pestek 5.45). Popracowałem troche na innych typach amunicji. NAPRAWILI 5.45 HP! 4 kulki i ktoś bez kam

@Ptachu222, DEFENDER to odpowiednik rosyjskiej kamizelki 6B43 6A czyli takiej: http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=13503.0 Kamizelka ta ma aż 6 płyt balistycznych chroniących przed amuni

A Tadeusza waść widział?

Posted Images

vinis88
1 hour ago, LukasM said:

No dobra a co do botów to znowu taka akcja. Biegnie na ciebie ten bot, wyskakuje zza rogu i zderza się z tobą i ty giniesz o odrazu nagle.. 

Jak dla mnie powinno być coś takiego jak kopnięcie albo uderzenie z kolby. Nie może być tak że ty nie masz szans się obronić kiedy bot cię raszuję i  tylko dotknie. Chyba ze on jakoś ultra szybko wyciągną nóż.  Te boty w tym patchu są jakimiś super nad-ludziami obracają się w 0.5 sekundy mierzą podczas biegania jak najlepsi snajperzy. do tego ich bieganie nie jest normalne. zobaczcie jak one biegną po chodach 

W teorii masz 2xV (tapnij dwa razy w momencie kiedy trzymasz bron główną) - póki co ma to zastąpić uderzenie z kolby

Kmieciu
25 minutes ago, vinis88 said:

W teorii masz 2xV (tapnij dwa razy w momencie kiedy trzymasz bron główną) - póki co ma to zastąpić uderzenie z kolby

W teorii tak, ale (przynajmniej w poprzednim patchu), taki atak nie zadawał obrażeń :-(

2 hours ago, LukasM said:

No dobra a co do botów to znowu taka akcja. Biegnie na ciebie ten bot, wyskakuje zza rogu i zderza się z tobą i ty giniesz o odrazu nagle..

Nie miałem jeszcze takiej akcji. A zderzałem się z botami tak że ich strzelby się odginały i strzelali po ścianach...

Ma ktos moze taki problem ze u sprzedawcy nie widać eq?? u 3 jest normalnie a u 2 nie widać nic kompletnie dodaje screeny

2017-06-30[16-00] (0).png

2017-06-30[16-00] (1).png

2017-06-30[16-00] (2).png

2017-06-30[16-00] (3).png

2017-06-30[16-00] (4).png

TurboPolityk
11 hours ago, Kmieciu said:

Na chwilę obecną problemem jest widzenie przez ściany. Za to celność boty mają słabą. Na mapie woods jesteśmy pod ciągłym ostrzałem nie wiadomo skąd. Ale mało co trafia. Do tego moim zdaniem broń jest dużo mniej skuteczna. Być może usunęli jakiś błąd który powodował większe obrażenia przed patchem.

Gdy mamy pancerz to już wogóle nie ma się czego obawiać. Wczoraj biegałem po woods dobre 45 minut, przyjąłem dziesiątki, może nawet setki strzałów od scavów. 90% nie trafiło a 10% pochłonął Fort i Kiver :-)

boty wala na oslep kiedy jestes w poblizu a jeszcze cie nie widza dlatego wydaje sie tobie ze nie sa celne wejdz z nimi w wymiane ognia to zmienisz zdanie , owszem mozna biegac wokol nich wtedy ich celnosc jest slaba ale jak wyzej wejdz z nimi w wymiane ognia :)    kiedy cie zobacza to ich skutecznosc smial bym powiedziec siega ponad 90% leciutko . Podoba mi sie ze scavy sa nieprzewidywalne ale do poprawy jest sposob interakcji SI z graczem nie moze byc tak zeby boot zachowywal sie jak kampiacy cheater . na dystans strzelasz do bota a on sie chowa na 5/7 minut?  Podejsc do niego to zbyt duze ryzyko ,taka sytuacja. Ja sobie gre odpuszczzam bo nie widzie sensu grania a zamiast czerpania przyjemnosci jest frustracja . czekam na update z niecierpliwoscia bo gra ma potencjal ale na te chwile pass .

4 hours ago, McKreeQu said:

Ma ktos moze taki problem ze u sprzedawcy nie widać eq?? u 3 jest normalnie a u 2 nie widać nic kompletnie dodaje screeny

2017-06-30[16-00] (0).png

2017-06-30[16-00] (1).png

2017-06-30[16-00] (2).png

2017-06-30[16-00] (3).png

2017-06-30[16-00] (4).png

przytrafia sie czasami taki zonk ze niema nic u dostawcy , ale po restarcie gry wszystko wraca do normy

Edited by TurboPolityk
Korekta
McKreeQu

Jeśli chodzi o problem to już rozwiązane po wymianie 4 pompek za M4 występuje taki blad ale jak weźmiemy do reki m4 i wejdziemy do sprzedawców to problem znika

Ptachu222

Zaraz zaraz czy my tu chcemy botów takich jak w Wolfensteinie ? Statystów którzy są po to aby podbić komuś Ego że może rozjechać kilku naraz ? Mi się nie wydaje :) Obecne boty są świetne choć ciutke celność i szybkość reakcji mają za dobrą

krasnal595
7 minutes ago, Ptachu222 said:

Zaraz zaraz czy my tu chcemy botów takich jak w Wolfensteinie ? Statystów którzy są po to aby podbić komuś Ego że może rozjechać kilku naraz ? Mi się nie wydaje :) Obecne boty są świetne choć ciutke celność i szybkość reakcji mają za dobrą

@Ptachu222 masz racje  boty sa  swietne,  jedynie zmniejszyc im celnosc i  reakcje.. i  strzelanie  przez  sciany.. moim zdaniem wymagajace boty sa lepsze ;) dodaja  klimatu i lekkiej nuty niepewnosci 

• Upvote 1
Kmieciu

Graliście kiedyś w Rainbow Six 3: Raven Shield? Stara gierka, 2003 rok.

Tam boty (terroryści) miały czas reakcji 0.5 sekundy i to zawsze i wszędzie. I generalnie do każdego pomieszczenia gdzie było więcej niż 1 przeciwnik wchodziło się na flashbangu albo na fragu.

To co teraz mamy w Tarkovie, to jest lajcik. Niech tylko poprawią widzenie przez ściany, bo to wręcz ułatwia eliminację botów. Wiele razy głupawy bot zdradził się strzelając w kamień, za którym byłem. Trzeba było tylko poczekać aż zacznie przeładowywać...

vinis88
31 minutes ago, Ptachu222 said:

Zgadzam się w pełni. Boty powinny być trudne do zabicia. Jedyny problem jaki mam to ich nieprzewidywalność: gracz nie jest w stanie obrócić się o 180 stopni i strzelić głowę. Także zmniejszenie celności i szybkości reakcji dodałoby im trochę realizmu i mamy wsio :)

• Upvote 1
56 minutes ago, vinis88 said:

Zgadzam się w pełni. Boty powinny być trudne do zabicia. 

ale co rozumiesz przez to?

moim zdaniem boty powinny być do zabicia takie same jak gracze. np- "goły" gracz (w sensie bez pancerza) i goły bot powinny schodzić na taką samą ilość strzałów, w to samo miejsce ciała, z tej samej broni. wiaodmo, pancerz zwięskza szanse przeżycia, u jednych i drugich powinien on chronić tak samo, a nie ze u kogos lepiej.

Ptachu222

Co do filmiku. Stwierdzam mały DMG broni (w szczególności strzelb) po płaczu ze strony graczy typu: zabija mnie na strzała z 50m ze strzelby przecież w innych grach mnie tak nie zabijają zmieńcie to jest beee bo przecież są za celne itp. A dwa dalej problem z desynchro/detekcją trafień (przeludnienie na ten moment tarkov cieszy się sporą już liczbą grających zwłaszcza w godzinach 12-18). No i bariera nie do ominięcia. Czyli my po postrzale mamy zachwiania kamery czy kulejemy a boty tego nie mają i nigdy nie będą miały.

Damiano

Boty są za OP i tyle z mojej strony i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej a najlepiej o tym wiedzą osoby, które chodzą w pojedynkę.

vinis88
27 minutes ago, Smok_91 said:

ale co rozumiesz przez to?

moim zdaniem boty powinny być do zabicia takie same jak gracze. np- "goły" gracz (w sensie bez pancerza) i goły bot powinny schodzić na taką samą ilość strzałów, w to samo miejsce ciała, z tej samej broni. wiaodmo, pancerz zwięskza szanse przeżycia, u jednych i drugich powinien on chronić tak samo, a nie ze u kogos lepiej.

Mam na myśli to, że przed patchem boty nie stwarzały praktycznie żadnego zagrożenia dla gracza. Podoba mi się to, że biegają, że potrafią się ukryć i czekać na dogodną chwilę... 

Nie zauważyłem po patchu, żeby trzeba było wsadzić w nie więcej pocisków niż graczy. Tak jak napisałem - jeśli poprawią to, że boty potrafią się obrócić i wsadzić głowę w ułamku sekundy to uważam, że rozwój AI idzie w dobrym kierunku. Oczywiście widzenie przez ściany też uważam za głupie - o tym akurat zapomniałem w poprzednim poście.

Reconic
1 minute ago, Damiano said:

Boty są za OP i tyle z mojej strony i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej a najlepiej o tym wiedzą osoby, które chodzą w pojedynkę.

Gram cały czas w pojedynke i nie uważam botów za prawie żaden problem, owszem, zdarzy się 1 na 10 meczy, że bot wyleci z 180 stopni MLG NOSCOPE, ale zazwyczaj jak grasz z armorkiem i hełmem, to naprawdę trzeba się postarać, żeby paść od bota.

Co do tego filmiku, to do połowy, muszę się zgodzić, że lekka przesada, ale po patchu w taki sposób zginąłem może raz czy tam dwa.

Natomiast od połowy, to tylko i wyłącznie wina graczy. 

0:27 - on nie trafił, a bot owszem, nic szczególnego.

0:32 - mógł się zatrzymać i rozdać pestkę w głowę, zamiast tego, podchodził i robił hałas strzelając gdzie popadnie.

0:43 - nie trafił 2 strzałów, gdy bot biegł prosto na niego.

0:48 - jakiś problemik z rejestracją DMG, zdarzyło mi się już kilka razy, że po strzale w głowę, ktoś po prostu się odwrócił i do mnie strzelał i nie mówie tu tylko o botach.

Tyle z mojej strony.

• Upvote 1
Damiano
4 minutes ago, Reconic said:

ale zazwyczaj jak grasz z armorkiem i hełmem, to naprawdę trzeba się postarać, żeby paść od bota.

Najpierw trzeba ten armor i hełm wynieść z rajdu tak aby cię żaden bot nie zabił a z resztą nie tylko ja twierdzę, że boty są za OP wystarczy spojrzeć na temat, który wkleiłem kilka postów wyżej.

Edited by Damiano
  • Upvote 1
TheWay

Ja osobiście mam nadzieję, że boty pozostaną takie jakie są. Nareszcie Tarkov to wyzwanie i boty nie są traktowane tylko jako przerywnik w przechodzeniu od punktu A do punktu B, lecz jako realne zagrożenie.

Jedynie ich zbyt wczesne wykrywanie gracza oraz strzelanie przez krzaki powinny zostać usprawnione, ale poza tym nareszcie są tym czym być powinny.

Na 40 rozegranych rajdów cało wyszedłem z 32.

Edited by TheWay
Damiano

No to nie wiem co wy uważacie za normalne w zachowaniu botów to, że:

* widzą przez ściany drzewa i wszytko co znajduje się na mapie 

* strzelają full auto na dystans 200m i wszystkie kule lecą w cel 

* w przeciągu dokładnie 0,2 s potrafią się obrócić i strzelić idealnie w głowę  

* jak patrzysz się na nie przez dłuższą chwilę zaczynają nagle nawalać i nie ważne gdzie jesteś 

* granaty, które rzucają lecą idealnie w cel i nie ważne czy jest 100 m dalej czy 150 m

* nie posiadają ograniczonej staminy co daje im to, że mogą zapierdzielać przez pół mapy i nic im to nie robi 

* wywalasz w bota cały magazynek z AK a on dalej stoi i nic sobie nie robi

* walisz do bota a on sobie z tego nic nie robi i dalej na ciebie biegnie 

Gra ma być realistyczna i tyczy się to też zachowania botów a wszystkie punkty wypisane wyżej nie odzwierciedlają realistycznego zachowania. 

@lukasz83 Każdy ma prawo do własnego zdania a ty nie masz prawa tego zdania kwestionować i nie ważne czy mam grę czy jej nie mam. Na forum wszyscy jesteśmy równi i każdy ma te same prawa.

Reconic
7 minutes ago, Damiano said:

1. widzą przez ściany drzewa i wszytko co znajduje się na mapie 

2. strzelają full auto na dystans 200m i wszystkie kule lecą w cel 

3. w przeciągu dokładnie 0,2 s potrafią się obrócić i strzelić idealnie w głowę  

4. jak patrzysz się na nie przez dłuższą chwilę zaczynają nagle nawalać i nie ważne gdzie jesteś 

5. granaty, które rzucają lecą idealnie w cel i nie ważne czy jest 100 m dalej czy 150 m

6. nie posiadają ograniczonej staminy co daje im to, że mogą zapierdzielać przez pół mapy i nic im to nie robi 

7. wywalasz w bota cały magazynek z AK a on dalej stoi i nic sobie nie robi

8. walisz do bota a on sobie z tego nic nie robi i dalej na ciebie biegnie 

Gra ma być realistyczna i tyczy się to też zachowania botów a wszystkie punkty wypisane wyżej nie odzwierciedlają realistycznego zachowania. 

Zamieniłem w cytacie gwiazdki na cyfry, żeby było mi łatwiej odpowiedzieć na cytowany teskt.

1. Zgadzam się w 100% Widoczność przez krzaki, drzewa i ściany powinno zostać usunięte. Jednak kiedy bot widział Cię wcześniej jak tam wbiegałeś, to teoretycznie powinien "wiedzieć" , że jesteś GDZIEŚ blisko tej ściany/krzaka czy za czym to się tam chowamy.

2. Strzelać strzelają, ale według mnie rzadko kiedy trafiają, najlepiej się za czymś schować i peekować z e/q. 

3. To się nazywa flick, czasem rzeczywiście przesadzą, ale znowy jakby miały się do Ciebie obracać w ciągu sekundy, to trochę głupio by to wyglądało i byłoby za prosto.

4. To strzelaj a nie się patrzysz :D *nieważne

5. Od czasu patcha nie zginąłem ani razu od granatu, więc nie wiem w sumie jak to jest z celnością.

6. Bez różnicy i tak w końcu przestają biegać.

7. Jak strzelasz po klacie przy armorze to tak jest. Meta na strzelanie w nogi dalej jest dobra, jeśli przeciwnik bądź też bot, posiada armor/hełm. A jak nie padnie na 2 strzały w głowę, to pewnie pechowy desync.

8. Ta sama odpowiedź co w pkt 7.

Przykro mi to powiedzieć, ale boty nigdy nie będą odzwierciedlały realistycznego zachowania, to w końcu komputer. Jak dla mnie boty są idealne, oprócz punktu 1.

Off-top: @caleb59 nie przesadzasz trochę z tą cenzurą? Post @lukasz83 był odpowiedzą na post @Damiano i trzymał się topicu, nie złamał żadnego punktu regulaminu.

caleb59

Proszę ze swojej strony by dyskusja nie schodziła w stronę zaczepek, nie naskakujcie jeden na drugiego, dyskutujmy normalnie i trzymajmy się tematu...

Już dwa raporty tutaj dzisiaj widziałem...

------------------------

Tak, tyle że @Damiano poczuł się urażony więc musiałem zareagować...

Tu nie chodzi o "specjalne względy", nie może być tak, że jakiś user czuje się źle bo ktoś próbuje mu docinać, szanujmy się wzajemnie i tyle...

• Upvote 1
vinis88
23 minutes ago, Damiano said:

* widzą przez ściany drzewa i wszytko co znajduje się na mapie 

* strzelają full auto na dystans 200m i wszystkie kule lecą w cel 

* w przeciągu dokładnie 0,2 s potrafią się obrócić i strzelić idealnie w głowę  

* jak patrzysz się na nie przez dłuższą chwilę zaczynają nagle nawalać i nie ważne gdzie jesteś 

* granaty, które rzucają lecą idealnie w cel i nie ważne czy jest 100 m dalej czy 150 m

* nie posiadają ograniczonej staminy co daje im to, że mogą zapierdzielać przez pół mapy i nic im to nie robi 

* wywalasz w bota cały magazynek z AK a on dalej stoi i nic sobie nie robi

* walisz do bota a on sobie z tego nic nie robi i dalej na ciebie biegnie 

@lukasz83 Każdy ma prawo do własnego zdania a ty nie masz prawa tego zdania kwestionować i nie ważne czy mam grę czy jej nie mam. Na forum wszyscy jesteśmy równi i każdy ma te same prawa.

ad 1
 każdy pisał, że to faktycznie jest do poprawki

ad 2
nigdy czegoś takiego nie widziałem... ba... patrząc na to, że najdalsze kille jakie robiłem to były 210 - 220m czyli dystans (na customs) jak spod skrzyżowania przy moście do skrętu na hotele/okolice barykady samochodowej, to nie widziałem nigdy bota, który by strzelał na taki dystans... nawet z sks.

ad 3
podobnie jak w punkcie 1. - każdy mówi, że to do poprawki

ad 4
nie kumam

ad 5
nigdy nie zginąlem od granatu bota, raz nawet w walce 1 vs 1 sam się granatem zabił... mnie tylko po uszach popieściło. Poza tym znowu - granat na 150m?

ad 6
to jest kolejna rzecz do poprawki i każdy się z tym zgadza

ad 7
nigdy nie miałem takiej sytuacji. Snajperów na customsach zdarzyło mi się ściągnąć makaronem z dobrej pozycji

ad 8
raz widziałem coś takiego - zrozumiałem to kiedy przeszukiwałem jego ciało. Skończyły mu się magazynki. 

Nikt nie twierdzi, że boty nie wymagają poprawek. Moja opinia jest jedynie taka, że obecne zmiany są dobrą wyjściową do balansowania. 

Edited by vinis88
Reconic
Just now, caleb59 said:

Tak, tyle że @Damiano poczuł się urażony więc musiałem zareagować...

Wydaję mi się, że @Damiano bardzo ładnie odpowiedział wklejając screena z kupionej wersji i nie potrzebuję adwokata. Rozumiem Cię w 100%, że moderujesz i chcesz utrzymać nasz Polski dział w czystości i kulturze, ale proszę, nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...