Jump to content
Sign in to follow this  
Dimitri468

Oyuncuların Soruları Geliştiricilerimiz Tarafından Cevaplandı

Recommended Posts

Dimitri468

Herkese Merhabalar Hayatta Kalanlar!

Sizlere bu gün Escape From Tarkov oyuncularının BattleState Games geliştiricilerine yönelttilen soruların cevaplarını sunmak istiyoruz.. Bu sorular, 50'den fazla test kullanıcısının geri bildirimine dayanmaktadır. Aşağıdaki sorular en sık sorulan sorulardır; Oyunun teknik şartıyla ilgili sorular hariç (bug vb.).

1. Kapalı beta testi yakında başlayacak ve birçok oyuncu, oyuncuların yoğun şekilde girmesinin oyun sunucularının arızalanmasına neden olabileceğinden korkuyor ve yeni oyuncuların olumsuz izlenimleriyle sonuçlanıyor. Oyun sunucularına testler yapılacak mı (yoksa zaten yapılmış mı)?

C. Büyük bir oyuncu girişi, sunucular mükemmel şekilde optimize edilmiş olsa bile sorunlarla sonuçlanabilir. Ancak, böyle bir yük başlangıçta gözlemlenebilir ve kısa sürede daha düzgün ve sorunsuz hale gelir. Dolayısıyla, daha önce ilan ettiğimiz gibi, oyuncuların yoğunluğunu düzgün şekilde dağıtarak izin verecek şekilde dalgalar halinde oyuncularımızı Kapalı Beta'ya alacağız.

2. Kapalı Beta’nın başlangıcında silahların arıza mekaniğinin geri dönmesini bekleyebilir miyiz? (Misfires, stovepipes, jamming vb.)?

C. Hayır, bu başlangıçta olmaz, ancak kapalı beta süresince bu özelliği yeniden başlatacağız.

3. Neden AK-74’ün bomba atar aparatı (granade launcher) en son yamalarla oyun dışı bırakılmıştı? Beta sürümünde bekleyelim mi?

C. Tamamen uygulanmamıştır ve onunla ilgili bazı kritik hatalar vardır, bu nedenle kapalı beta süresince daha sonra açılacaktır.

4. Oyunda AKM ses moderatörünün görünümü, AKM'nin yakında tanıtılacağına dair bir işaret olarak yorumlanabilir mi?

C. Belki =)

5. Escape From Tarkov online oyuncu tabanına ilişkin: Çok uzun zaman önce oyun küresel bir sohbet kanalına sahip olmuştur. Şimdi oyuncu sayısını gösteren 6 "sunucu" var. Bu miktar çevrimiçi oyuncular sayısını değerlendirmek için kullanılabilir mi? (Sohbetteki tüm oyuncuların toplamı = online toplam oyuncu sayısı?)

C. Hayır, sohbet, çevrimiçi oyuncular sayısını izlemek için kullanılamaz; çünkü onları kullanmayan ve sadece sürekli oynamayan birçok oyuncu vardır. Sohbet odalarında görünmüyorlar.

6. Bu yama da, oyuncular bazı silahların eskisinden daha az etkili olduklarını fark ediyor. Bununla birlikte, sürüm notlarında silah dengelemesi sözü geçmiyor. Sonuçta bazı dengeleyici düzenlemeler olsaydı, bunların ardındaki sebep ne olurdu ? Örneğin, oyuncular önceki yamada SKS'den şikayet etmediler. Ancak, bu sefer silahlar belirgin bir şekilde zayıflamış durumda. Kabaca VAL ve VSS ile aynı durum. (Geri bildirim, 50 alpha-tester'in görüşlerine dayanmaktadır)

C. Daha önce, silah hasarıyla uğraşan çift zararı (double damage dealing) düzelttiğimizi ilan ettik ve bu, bu izlenime neden olabilir, çünkü  silah, belirtilen cephaneden tamamen aynı hasara neden oluyor.

7. Görsel efektler, yangın, patlamalar vb. için daha esnek ayarlar alacak mıyız? Bazı oyuncular, atışların etkisinin devre dışı bırakılmasının fps'yi artırdığına inanıyor. Bu doğru mu?

C. Hayır, atıştan çıkan dumanı devre dışı bırakmak önemli bir FPS kazancı sağlamayacaktır. Projenin optimizasyonu ve stabilizasyonu için sürekli çalışıyoruz.

8. Ezici el bombaları, taşlar vb. materyaller atarak bir dikkat dağıtılmasına neden olmanızı sağlayan bir mekanik kullanmayı planlıyor musunuz?

C. Şimdiye dek bunu düşünmemiştik, ancak mümkün.

9. Oyuncu Hideout fikrinden esinlenilmiştir. Bir klan Hideout olacak mı, bu konuyla ilgili herhangi bir fikir var mı?

C. Bu bilgileri henüz sizinle paylaşamayız. En azından bugün değil =)

 

Herkese teşekkür ederim, topluluk içinde sahip olduğunuz sorulara cevap bulmak için başka ama çok uzun ve bilgilendirici Q & A konusunu potansiyel olarak yayımlamayı planlıyoruz, bu nedenle bunun için hazırlıklı olmaya devam edin. Teşekkür ederiz!

Share this post


Link to post
Share on other sites
furi544

Oyuncuya verilen değer oyun daha başlamadan gösteriliyor inşallah bunda kayıp yaşanmadan devam edilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2