Jump to content
wojt5

Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

Recommended Posts

Wtam.Jestem nowym forumowiczem na tym portalu, zajmuję się ogrywaniem modów do trylogii Stalkerskiej, współpracuję z portalem stalkerteam.pl i szukam klucza nawet tymczasowego, może ktoś z forumowiczów ma do oddania.Byłbym wdzięczny.

Edited by PancernyHanys76

2 hours ago, PancernyHanys76 said:

Wtam.Jestem nowym forumowiczem na tym portalu, zajmuję się ogrywaniem modów do trylogii Stalkerskiej, współpracuję z portalem stalkerteam.pl i szukam klucza nawet tymczasowego, może ktoś z forumowiczów ma do oddania.Byłbym wdzięczny.

Nikt już nie ma działających kluczy tymczasowych. Pisz do supportu albo poczekaj do open bety. 

7 minutes ago, MARHD1 said:

Panowie zbliża się może znowu jakaś okazja do odblokowania całego uzbrojenia dla wszystkich tak jak to było jakiś czas temu?

Devsi wiedzą. Ale wątpię, skoro ma wejść patch bez wipe'u to raczej nie spodziewałbym się takiego zabiegu jak ostatnio. 

2 hours ago, F3AR_PL said:

jak wam chodzi gra?

Przedwczoraj całkiem żwawo uciekała mi po pokoju i jakimś cudem znalazłem ją chodzącą po kuchni, a niecałe półtora godziny temu stwierdziła, że chce zacząć przygodę z nordic walkingiem. Także... No, nieźle chodzi.

Ale mówiąc serio - wszystko działa tak, jak powinno (oczywiście w miarę możliwości). Wyraźnych desynców bijących w twarz nie uświadczyłem, spadek klatek również nie miał miejsca, jedynym mankamentem był całkowicie zbugowany ekwipunek przez cały raid spowodowany pewną czynnością, której od teraz będę unikał, ale sprawa została obszernie zgłoszona już do BSG.

Także jeśli coś się sypie, to prawdopodobnie jesteś jednym z niewielu, którzy tego chwilowo doświadczają. Taki urok EFT, że gra działa jak chce, kiedy chce i u kogo chce. :D

• Upvote 1

On 17.02.2018 at 5:16 PM, Prorok_ said:

Poszukaj ekipy, naprawdę to pomoże.

Nawet gdybym chciał to i tak nie mogę grać z ekipą. Komunikacja byłaby praktycznie niemożliwa.

14 hours ago, F3AR_PL said:

Panowie, jak wam chodzi gra? U mnie ostatnio straszliwie niegrywalna, nawet faktorka stała się tragedią.

U mnie nie jest dużo lepiej, zdarzają się lepsze chwile, ale to głównie w godzinach porannych, wieczorem nie widzę sensu grać. Tylko ja ostatnio latam jedynie po Shoreline, więc niestety staram się zagryzać zęby, bo idealnie nie było nigdy. Czekam na ten patch, liczyłem, że będzie dzisiaj rano, mam nadzieję, że będzie chociaż troszeczkę lepiej.

12 hours ago, Crisu said:

jesteś jednym z niewielu, którzy tego chwilowo doświadczają

Chciałeś chyba napisać, że to Ty jesteś tym jednym z nielicznych szczęściarzy, którym w miarę działa ;)

18 minutes ago, RastahMan said:

Nawet gdybym chciał to i tak nie mogę grać z ekipą. Komunikacja byłaby praktycznie niemożliwa.

Nie wiem jak stoisz z doświadczeniem w grze, ale przede wszystkim musisz zainwestować czas, żeby nabyć i wiedzę i doświadczenie. Pooglądaj mapy, popatrz gdzie ludzie chodzą, co olewają, gdzie jest loot, nie zawsze ten najbardziej wartościowy (na większych mapach jest dużo miejsc gdzie nie staje nawet stopa PMC). Zawsze dostosowuj taktykę do czasu i miejsca. Przykładowo grając na Shoreline, jeżeli pojawiasz się blisko HR śmiało biegnij do najbardziej wartościowego dla Ciebie pokoju (blisko = max 70 sekund do drzwi pokoju), ale jeżeli pojawiasz się na obrzeżach mapy może lepiej darować sobie HR a zamiast tego powybijać Scavy + zlootować mniej popularne miejsca. Pomyśl nad dostosowaniem samych map na których grasz do tego co potrzebujesz. Na Factory może być dużo akcji, ale często pojawia się ktoś bardziej doświadczony + tona graczy Scavów. Customs łatwiej się nauczyć niż Shoreline, ale jest to stara mapa, którą 90% graczy zna bardzo dobrze. Jak spotkasz gracza zawsze zakładaj, że nie jest sam. Większość partnerów będzie rozbijać obozowisko przy trupie, często, nawet jak nic nie słyszałeś przy sprawdzaniu okolicy, znajdzie się mistrz tarkova, który nie ruszył się nawet o milimetr przez ten czas. Jest mnóstwo rzeczy, które można napisać, tak jak wcześniej napomniałem, daj sobie czas, ucz się grać, dużo rzeczy można nauczyć się podczas gry Scavem, może warto obejrzeć jakiegoś streamera i podpatrzeć co on sam robi.

Wydaje mi się czy wartość BitCoina spadła? Założyłbym się, że wczoraj sprzedawałem prawie po 200k, dzisiaj miałem ledwo 150?

jak to jest z tymi nokto, bo niby dodali jakiś nowy, który u peacekeepera kosztuje 1,6k a gdzie jest ten dawny podstawowy który był chyba za 500?

1 minute ago, TheWay said:

@Smok_91

O jakim nowym noktowizorze mówisz Smoku? Ja widzę tylko PVS-14, który był w grze odkąd pamiętam.

a czasem nie miano dodać nowego z całym oporządzeniem głowy? 

bo kiedyś był dokąłdnie ten, za o wiele mniejsze pieniadze

AN-PVS-14_Icon.png?version=c3f1646b57eeb

@Smok_91

W drodze są nowe noktowizory, jednak nie zostały one jeszcze wprowadzone, wciąż dostępny jest tylko jeden model.

Być może zmieniła się jego cena, nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć, ponieważ przyznam, że jej nie śledziłem ostatnimi czasy.

2 hours ago, Smok_91 said:

a czasem nie miano dodać nowego z całym oporządzeniem głowy? 

Były wrzucane rendery tego panoramicznego, ale o dodawaniu nowego wzmianek żadnych nie pamiętam. 

2 hours ago, Smok_91 said:

bo kiedyś był dokąłdnie ten, za o wiele mniejsze pieniadze

On jest teraz rozbity - możesz kupić w całości, a możesz kupić sam nokto z uchwytami do montażu na hełmie Fast. Co do mniejszych pieniędzy - nie pamiętam po ile chodził dokładnie, ale pamiętam, że była obniżka ceny dosyć mocna w pewnym momencie, może stąd mylne wrażenie, że faktycznie był sporo tańszy. 

@TheWay

Planujecie zaimplementować w grze klany aby każdy z nich miał swoją nazwę i tworzył tag klanu przed nickiem jak np w BF3 z brakiem możliwości posiadania takiego samego tagu przez inne klany?

@SFRaven

System klanowy pojawi się EfT i będzie to system rozbudowany, jednak pojawi się on raczej dopiero wraz z premierą gry, ponieważ obecnie twórcy mają inne priorytety.

Szczegóły na ten temat zostaną podane bliżej premiery.

• Like 1

klucz do budy parkingowej w zadaniu golden swag sie dostaje od skiera czy trzeba go zdobyć samemu?

22 minutes ago, Smok_91 said:

klucz do budy parkingowej w zadaniu golden swag sie dostaje od skiera czy trzeba go zdobyć samemu?

Samemu zdobyć.

On 19.02.2018 at 3:04 PM, Koyek said:

Nie wiem jak stoisz z doświadczeniem w grze, ale przede wszystkim musisz zainwestować czas, żeby nabyć i wiedzę i doświadczenie. Pooglądaj mapy, popatrz gdzie ludzie chodzą, co olewają, gdzie jest loot, nie zawsze ten najbardziej wartościowy (na większych mapach jest dużo miejsc gdzie nie staje nawet stopa PMC). Zawsze dostosowuj taktykę do czasu i miejsca. Przykładowo grając na Shoreline, jeżeli pojawiasz się blisko HR śmiało biegnij do najbardziej wartościowego dla Ciebie pokoju (blisko = max 70 sekund do drzwi pokoju), ale jeżeli pojawiasz się na obrzeżach mapy może lepiej darować sobie HR a zamiast tego powybijać Scavy + zlootować mniej popularne miejsca. Pomyśl nad dostosowaniem samych map na których grasz do tego co potrzebujesz. Na Factory może być dużo akcji, ale często pojawia się ktoś bardziej doświadczony + tona graczy Scavów. Customs łatwiej się nauczyć niż Shoreline, ale jest to stara mapa, którą 90% graczy zna bardzo dobrze. Jak spotkasz gracza zawsze zakładaj, że nie jest sam. Większość partnerów będzie rozbijać obozowisko przy trupie, często, nawet jak nic nie słyszałeś przy sprawdzaniu okolicy, znajdzie się mistrz tarkova, który nie ruszył się nawet o milimetr przez ten czas. Jest mnóstwo rzeczy, które można napisać, tak jak wcześniej napomniałem, daj sobie czas, ucz się grać, dużo rzeczy można nauczyć się podczas gry Scavem, może warto obejrzeć jakiegoś streamera i podpatrzeć co on sam robi.

Wydaje mi się czy wartość BitCoina spadła? Założyłbym się, że wczoraj sprzedawałem prawie po 200k, dzisiaj miałem ledwo 150?

BitCoin spadł, zwłaszcza po patchu z mechanikiem(może jak w realu cena każdego dnia leci w dół^^). 

Poziom mam 31, godzin chyba z 40. Największe wyzwanie dla mnie to walka z drużynami, czasem się udaje, gdzie udaje mi się przechytrzyć i wymanewrować skład zwłaszcza gdy używam ComTeci. Wczoraj jakimś cudem udało mi się załatwić 3 osobową drużyną z moim budżetowym AK-74N.

Teraz takie pytanie z innej beczki co do amunicji i info na oficjalnej wiki, czy to info jest aktualne? Jeśli nie to czy jest jakieś dobre, rzetelne video testujące amunicję lub chociaż strona? Zwłaszcza jestem ciekawy jak się amunicja sprawuje po ostatnim nerfie przeciwko wszelkiej maści kamizelkom oraz hełmom.

Edited by RastahMan

10 minutes ago, RastahMan said:

BitCoin spadł, zwłaszcza po patchu z mechanikiem(może jak w realu cena każdego dnia leci w dół^^). 

Cena bitcoin'a odzwierciedla jego cenę w rzeczywistości.

10 minutes ago, RastahMan said:

Teraz takie pytanie z innej beczki co do amunicji i info na oficjalnej wiki, czy to info jest aktualne? Jeśli nie to czy jest jakieś dobre, rzetelne video testujące amunicję lub chociaż strona? Zwłaszcza jestem ciekawy jak się amunicja sprawuje po ostatnim nerfie przeciwko wszelkiej maści kamizelkom oraz hełmom.

40 minutes ago, RastahMan said:

Poziom mam 31, godzin chyba z 40. Największe wyzwanie dla mnie to walka z drużynami, czasem się udaje, gdzie udaje mi się przechytrzyć i wymanewrować skład zwłaszcza gdy używam ComTeci. Wczoraj jakimś cudem udało mi się załatwić 3 osobową drużyną z moim budżetowym AK-74N.

Jeżeli chodzi o walkę solo kontra drużyna to nie wiem czy da się podać jakieś wskazówki, oprócz podstawowej "Nie zgiń" ;) Tutaj liczy się głównie szczęście i doświadczenie, wydaje mi się, że dokładnie w takiej kolejności jak napisałem. Jak zauważą Cię pierwsi to raczej nie masz czym się przejmować, bo jesteś martwy. Jak Ty ich zauważysz pierwszy to zaczyna się rola doświadczenia. Na pewno z każdą godziną w grze będziesz grał coraz lepiej, nie zniechęcaj się, zawsze ciężej jest grać samemu. No chyba, że Twój partner przez cały rajd je popcorn na ciągłym trybie mikrofonu ;)

Oprócz tego co wkleił TheWay dużo aktualnych rzeczy nie znajdziesz - sama tabela została zaktualizowana dopiero wczoraj wieczorem. Ja kiedyś oglądałem testy amunicji: Armor and Bullets Guide: Ballistics, Bullet Penetration, Armor Resistance

Oczywiście to też już jest w dużej części nieaktualne.

• Upvote 1

23 hours ago, Koyek said:

Jeżeli chodzi o walkę solo kontra drużyna to nie wiem czy da się podać jakieś wskazówki, oprócz podstawowej "Nie zgiń" ;)

@RastahMan - nie wiem czy Cię to pocieszy, ale to nie jest kwestia Twojego pecha, ta gra naprawdę jest trudna ;). Ja np. jestem słabym graczem, nie mam czasu siedzieć w grze non-stop, ginę co chwila. Współczynnik przeżywalności mam 49% i ~ 400 rajdów na liczniku, lvl 33. Ostatnie podejście do gry - pięć rajdów pod rząd byłem ukatrupiony, strata 300 k rubli na same dodatki do giwer, nie licząc sprzętu, który miałem zachomikowany. Żeby było śmieszniej, to wszystkie pięć razy zginąłem z własnej winy a raczej z głupoty, ani razu nie trafił mi się d-sync (no może raz na shoreline podczas strzelaniny zrobił się freez i zginąłem , ale i tak bym poległ). Z mojej perspektywy wygląda to tak, że mozolnie zbieram sprzęt i kasę przez kilka, kilkanaście godzin, zapełniam sobie stash, po czym w 2-3 godziny wszystko tracę i od nowa zbieram ;). Niestety na tym ta gra polega, jeśli gra się solo - już kiedyś pisałem o tym, ale wyszło na to, że to gra zespołowa i tak ma być - fair enough. Więc moja rada - graj dużo jeśli możesz i przywyknij ;). 

Przy tej okazji nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale nie macie czasem poczucia, że gra jest czasami "bardziej łaskawa" a czasami mniej? ;). Kilka razy miałem takie dni, że na 10 rajdów przeżywałem 2 w porywach a większość kończyła się po minucie, bez oddania nawet jednego strzału - dostawałem w czapę i szlus. Innego dnia - idzie jak po maśle, nawet jak mnie ktoś ostrzela, to nie ginę od razu, mam czas na kontrę i jakieś manewry - z 10 rajdów przeżywam 8. Może to kwestia osobistej dyspozycji, może kwestia netcodu i pinga, nie wiem, ale u mnie takie zjawisko występuje.

Witam.

Mam jedno pytanie. Jeżeli chcę zmienić pakiet gry, z standard przejść na eod. Jak wygląda taka operacja. Tracę wszystko co mam, czy zostaje i powiększa mi się stash gdzie lądują itemy z tej wersji

@MrCiastko

Witaj,

Jeśli ulepszysz swoją wersje to nie wydarzy się automatycznie nic, aby Twój ekwipunek się powiększył musisz wykonać ręczny reset konta lub poczekać do wipe'u, wtedy stanie się to automatycznie.