Jump to content
wojt5

Szybkie pytania szybkie odpowiedzi

Recommended Posts

Mam nadzieję że połączy mi posty :) Czy mieliscie sytuację że nie słyszeliście strzałów innego gracza? Wiadomo jak ma broń z tłumikiem i strzela z większej odległości ale przed chwilą ubił mnie gość z kilku metrów i nic nie słyszałem ...

4 hours ago, 19scotch64 said:

Witam. szybkie pytanie jak rzucić granat by się turlał np po podlodze?:)

Chyba takiej opcji nie ma bo osobiście nigdy nie widziałem żeby ktoś tak robił.

W prawdziwym życiu amunicja HP nadaje się bardziej do strzelania na bliskie odległości przeciw celom nieopancerzonym. Strzelając do dzika z mocnej amunicji 7.62x51 jest duża opcja że zadałby mu mniejszą ranę niż właśnie HP. Pocisk po uderzeniu w ciało nadal miałby tak dużą energię że nie zacząłby koziołkować i zrobiłby ładną równą dziurkę na drugą stronę zostawiając jedynie część energii. 

Pytanie właściwe: Czy w grze jest zaimplementowany podobny mechanizm? Czy strzelając z amunicji przeciwpancernej w brzuch gołego scava, zadam mu mniej obrażeń niż gdybym użył amunicji HP? Pytam, bo miałem sytuację w której z bliskiej odległości wywaliłem kilka pocisków 7x62x39 PS i scav dalej stał. A dostał na pewno, bo za plecami na murze było kilka plamek krwi. 

Nie jestem pewny czy to o to, ale pan sobie obczai ammo chart:

Teoretycznie parametry pocisków pozwalają zasymulować takie zjawisko, jak widać różnica w obrażeniach pomiędzy 7.62x39 BP i HP potrafi być dość znaczna, w praktyce jak dostaniesz na nieosłonięty tyłek z 7,62x51, to nie będzie do śmiechu, niezależnie od rodzaju.

Właśnie z samych parametrów nie da się tego wywnioskować. Chodzi mi o efekt gdzie amunicja przeciwpancerna zada większe obrażenia komuś w lekkiej kamizelce, bo wytraci wystarczająco energii żeby zacząć koziołkować, niż celowi nieosłoniętemu, bo nie zacznie koziołkować, przeleci przez ciało i zostawi w celu tylko część swojej energii. 

Pokoje tzn. te niby aranżacje tak ?:) bo mam już 5 lwów (te 3x2) a tego kota nie mogę znaleźć heh. Dzięki za info.

Tak, w tych aranżacjach i podobno też na różnych półkach. To może być po prostu pech, generalnie tam gdzie lwy i konie to też powinna być szansa na koty.

4 hours ago, Fistach said:

Pokoje tzn. te niby aranżacje tak ?:) bo mam już 5 lwów (te 3x2) a tego kota nie mogę znaleźć heh. Dzięki za info.

1 hour ago, mockingbird said:

Tak, w tych aranżacjach i podobno też na różnych półkach. To może być po prostu pech, generalnie tam gdzie lwy i konie to też powinna być szansa na koty.

Yep, nie wiem jak w wersji 0.9 ale w 0.8 łatwiej było o kota niż o lwa i respiły się dosyć często. Pewnie teraz ludzie farmią doccase, więc trudniej o szaber w tamtym miejscu :) 

Też mi się wydaje, że rzadziej koty się spawnują. Za to gay analyserów to znalazłem już ze 30 :D

A gunpowder gdzie ? bo nie znalazłem od wipe'a zadnego jeszcze

18 hours ago, Fistach said:

Też mi się wydaje, że rzadziej koty się spawnują. Za to gay analyserów to znalazłem już ze 30 :D

A gunpowder gdzie ? bo nie znalazłem od wipe'a zadnego jeszcze

Torby,kurtki,szafki,plecaki Scavów, metalowe półki.

15 hours ago, SMrozik said:

Witam czy przez szyby w Mesie na Interchange można strzelać ? Od środka i z zewnątrz.

Tak

Znalazłem kota w plecaku ubitego scava ... wtf ?!

Ale pytanie z innej beczki - gdzie znaleźć plecaki pielgrzyma ? kupic sie ich nie da ale czy poza zabicie kogos kto je nosi to skad mozna je wziac?

czy poziom postaci (w skillu i ogolny) pozwala na znajdowanie lepszego lootu ?

15 minutes ago, Fistach said:

Znalazłem kota w plecaku ubitego scava ... wtf ?!

Ale pytanie z innej beczki - gdzie znaleźć plecaki pielgrzyma ? kupic sie ich nie da ale czy poza zabicie kogos kto je nosi to skad mozna je wziac?

Ja z 4 znalazlem na botach, tyle moge ci pomoc.

1 hour ago, Fistach said:

Pielgrzymy na botach/innych graczach obecnie nic mi nie wiadomo o żadnych spawnach na mapach. Bardzo szybko można je znaleźć na Factory. Wybijaj Scavy aż do ostatniej fali, co max 3 rajdy powinieneś znaleźć minimum jeden plecak.

Poziom postaci sam w sobie nie, poziom umiejętności Attention tak. Każdy poziom daje Ci 2% szybsze przeszukiwanie i 2% większą szansę na znalezienie lepszego łupu. Odnosi się to do przeszukiwanych "pojemników" zawierających loot i prawdopodobnie do plecaków/kieszeni AI Scavów.

• Like 1

1 hour ago, Fistach said:

Koyek dzięki. A jeszcze mam pytanie ;) - jak mieć zniżki u traderów ?:)

Ceny spadają trochę w zależności od Twojego poziomu lojalności (I, II, III, Korona). Ale szału nie ma, ogólnie nie jest to jakaś duża różnica, powiedziałbym nawet, że jest niezauważalna.

Najtańszym zakupem w większości przypadków jest zazwyczaj barter, tutaj możesz szukać oszczędności (np. zakup PACA za 5 Lower Part Mask u Ragmana - normalnie płacisz około 27k, a tutaj właściwie nie ponosisz żadnych kosztów).

• Like 1

Siema. Zamierzam znienić kompa na nowszego. Podaję jego specyfikację:

Procesor: Procesor AMD X8 FX-8320 3.5GHz AM3+
Płyta główna: MSI 970 Gaming, AMD 970, AM3+
Grafika: MSI GeForce ® GTX 1060 6GB GDDR5 OC
RAM: Pamięć HyperX DDR3 2x4GB 1866MHz CL10 FURY Blue
Dysk: Toshiba P300 1TB
Zasilacz: Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus Modular
Chłodzenie do procesora: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Obudowa: SILENTIUMPC REGNUM RG1 PURE BLACK
Chłodzenie dodatkowe: SilentiumPC Mistral 120 i 140

I tu jest moje pytanie: czy pogram na tym zestawieniu płynnie i w trochę wyższych ustawieniach niż medium? czy ktoś ma coś w podobie i czy poleca? Jak procesory Amd radzą sobie z EFT? Obecnie mam i7-6700HQ 2,6mhz i 16GB Ram DDR4, więc myślę i tak dołożyć do nowego dodatkowe 8GB.