Jump to content
Profesor

Crash gry przy 100%

Recommended Posts

Profesor

Przy odpaleniu mapy Factory wszystko jest ładnie ślicznie, normalnie się ładuję, wchodzę, gram. Gdy chce zagrać na każdej innej mapie ładowanie dochodzi do 100% po czym crashuje, czasami zrespie się na 5-10 sekund i to samo. Ma ktoś podobny problem, jakieś porady, jak to naprawić?

• Like 1

Kmieciu

Ustaw sobie z 16 GB pamięci wirtualnej.

Profesor
38 minutes ago, Kmieciu said:

Ustaw sobie z 16 GB pamięci wirtualnej.

Sprawdzałem z 8 i 12 ale z 16 jeszcze nie, dzięki za radę, sprawdzę.

xkamasx

A ile masz ogólnie RAM'u ?

Profesor

Ustawienie 16GB pamięci wirtualnej nic nie dało 

19 minutes ago, Kamas said:

A ile masz ogólnie RAM'u ?

8GB RAMu

Kmieciu

Tekstury masz na low?

Profesor
12 minutes ago, Kmieciu said:

Tekstury masz na low?

Wszystko na low i rozdzielczość 1280x720

Archibald

To samo u mnie od miesiąca. Wsio na low (mimo, ze prędzej mogłem grac na medium). Sam nie jesteś w kwestii problemów technicznych. Takich osób jest bardzo dużo a jedyni, którzy nie narzekają to posiadacze 16GB ram na pokładzie. Trzeba czekać na jakieś update ale czy nastąpi to szybko...?

Profesor
7 hours ago, Archibald said:

To samo u mnie od miesiąca. Wsio na low (mimo, ze prędzej mogłem grac na medium). Sam nie jesteś w kwestii problemów technicznych. Takich osób jest bardzo dużo a jedyni, którzy nie narzekają to posiadacze 16GB ram na pokładzie. Trzeba czekać na jakieś update ale czy nastąpi to szybko...?

Zdaję sobię sprawę że nie tylko ja mam z tym problem. Jedyne co nam pozostaje to to co powiedziałeś, ale taki update może być za parę godzin, parę dni, parę tygodni, kto wie...

Kmieciu
21 hours ago, Archibald said:

jedyni, którzy nie narzekają to posiadacze 16GB ram

Nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba dokupić pamięci.

RAM jest drogi ale podobno ceny pójdą jeszcze w górę, zanim zaczną spadać.

Archibald

Szczerze to nie sposób dokupić dodatkowy RAM tylko lepiej poczekać aż gra będzie stabilna bo wpłynie to na jakoś rozgrywki wszystkich użytkowników. Hipotetycznie - rozumiem, że jeżeli wyjdzie kolejny update, który przypadkowo coś znowu zepsuje i gra będzie zjadać jeszcze więcej RAM to radą będzie dokupienie 2x16GB?

Sądzę, że to nie jest wyjście.

Edited by Archibald

TheWay

@Archibald

Twórcy nie mówią, że to sposób, tylko, że cały czas pracują nad rozwiązaniem.

Ze strony użytkownika jedyny sposób na trwałe rozwiązanie to czekanie, aż problem zostanie rozwiązany.

Ale co do RAMu to każdemu polecam posiadanie co najmniej 16 GB, bo są już inne gry, które są już ukończone i zjadają ponad 8 GB, więc 16 GB to niedługo będzie standard.

TheShotte

Mass Effect: Andromeda, Arma 3, i Battlefield 1 wszystkie chodza bez problemow na 8 Gb RAMu. Problem jest z optymizacja EfT. Dla mnie to wyglada w ten sposob - jezeli juz sa problemy z pamiecia, a gra ma moze dopiero 35% zawartosci finalowego produktu, to co bedzie jak dodadza pozostale 65%? Wymaganie 64 Gb RAM? 

MINIMAL:
Processor:dual-core processor 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo, i3), 2.6 GHz (AMD Athlon, Phenom II)
RAM: 6 GB
Graphics Card: DX11 compatible graphics card with 1 GB memory
Sound: DirectX compatible audio card
Network: permanent connection to the Internet
Disk space: from 8 GB

RECOMMENDED:
Processor: quad-core processor 3.2 GHz (Intel i5, i7), от 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)
RAM: from 8 GB
Graphics Card: DX11 compatible graphics card with 2 GB or more of memory
Sound: DirectX compatible audio card
Network: permanent connection to the Internet
Disk space: from 8 GB

Ja kupilem gre posiadajac wlasnie 8 Gb RAMu, wedlug wlasnie tego opisu, a wiec prosze pszestan gadac glupoty o jakims 16 Gb standardzie. 

• Like 1

Archibald

#TheShotte

Podpisuje się pod wszystkim co napisałeś.

Edited by Archibald

TheWay

@TheShotte

To co podałeś to jest bardzo stary wpis i nie dotyczy on aktualnego stanu gry.

Mówię też o nieco nowszych grach, bo te co wymieniłeś do takowych już nie należą.
Przetestuj sobie chociażby TW: Warhammer 2 na maksymalnych ustawieniach, bo o te właśnie mi chodzi

Poza tym to nie działa tak, że dodanie większej ilości content'u powoduje wzrost wymagań jeśli chodzi o RAM.

Tak jak pisałem w innych postach, problem z tym pojawił się ostatnio i twórcy z tym walczą, więc nie demonizujmy.

Archibald
Just now, TheWay said:

@TheShotte

To co podałeś to jest bardzo stary wpis i nie dotyczy on aktualnego stanu gry.

Mówię też o nieco nowszych grach, bo te co wymieniłeś do takowych już nie należą.
Przetestuj sobie chociażby TW: Warhammer 2 na maksymalnych ustawieniach, bo o te właśnie mi chodzi

Czyli minimalne wymagania to 16GB RAM a rekomendowane mogą podskoczyć do 32GB? Pytanie czy uznajemy to za normalne w branży gier i liczę się z tym, ze gra jest w fazie beta. Bardzo wczesnej mimo to sądzę, że gra kompletnie niegrywalna na low to lekka przesada... Oczywiście poza factory - tam FPS jest pod dostatkiem...

TW: Warhammer 2 jest o wiele lepiej zoptymalizowane niż poprzednia część. Osobiście nie odpalam jej na ultra ale niektóre z opcji mam ustawione na maksymalne (balansuje) i powiem szczerze. Mam tam płynność... chyba, że płynnością wyłącznie nazywamy równe i stabilne 60 FPS.

Reasumując, Tarkov nie powinien chodzić tak tragicznie i powinni nad tym popracować wydajniej. Coraz więcej ludzi narzeka na optymalizację, a to niestety nie przekłada się na dobre opinie o samej grze / twórcach. To bardziej troska o jej przyszłość.

• Upvote 1

Archibald
10 minutes ago, TheShotte said:

Co? "Bardzo stary wpis"? Szczerze to ty sie zastanow. Centralnie zes sie przyznal do tego, ze Battlestate Games swiadomo oklamuje nowych kupcow starymi wymaganiami gry. No i oczywiscie jak juz gra zostanie kupiona, nie dostaniesz zwrotu. Przeciez to jest centralne zlodziejstwo. 

Wez poduwage jeszcze to, ze w planach na EfT jest to, zeby cala mapa Tarkov'a byla dostepna na Free Play. Wyobraz sobie, teraz wskakujesz na "Customs" (1/20 calosci Tarkov'a?) i sie tnie w ch*!, ty a oni chca cala mape otworzyc. ROFLMFAO.

Nie wyobrażam sobie tego na tym etapie. Ja naprawdę liczę na update, który postawi grę w stan mocnej stabilności oraz, że zmaleje ilość problemów, które miewają użytkownicy. Zwłaszcza, że coraz więcej pojawia się postów, iż ktoś jest po prostu zawiedziony i szuka sposobów w postaci wywalania większej kasy na dodatkowy sprzęt. To nie jest żadne wyjście.

Dodam, że update z nowa zawartością tez są mocno porcjowane i sądzę, że na tym etapie... niepotrzebne. Przypomnę nie każdy posiada i7 oraz 32BG RAM oraz, że nie mówię tego jako użytkownik bardzo starego sprzętu bo w takiego TW: Warhammer 2 pogrywam w najlepsze i cieszę oko.

Edited by Archibald

TheShotte

Jak oni tego teraz nie naprawia, to moga sie poddac. Jak ta gra teraz tak slabo chodzi to nic z ich planow. I tak jak powiedziales Archibald, ja nie bede wymienial sprzetu do gry ktora kupilem zgodnie z wymaganiami.  

TheWay

Okłamywanie? 

Tam masz podane planowane wymagania dla gry po premierze, a nie do gry, która jest fazie Beta testów, więc proszę zastanów się nad swoimi wpisami.

A poza tym za każdym razem piszę, że twórcy są świadomi problemów z pochłanianiem pamięci ram i nad tym pracują, a wy piszecie tak jakbym pisał "to jest normalne, będzie tylko coraz więcej ramu zjadało".

Czasami na prawdę mam wrażenie jakby nikt nie czytał pełnych postów, tylko wyłapywał dane fragmenty i totalnie odpinał je od kontekstu.

I co do tego rzekomego okłamywania, kupując grę, kupujesz finalny produkt, a dostęp do Beta testów jest tylko gratisem.

• Like 1

Kmieciu

Ja wyszedłem z założenia że skoro wydałem na grę, to wydam i na pamięć żeby móc komdortowo grać.

Być może BSG zoptymalizuje grę tak, aby chodziła na 8GB. 

Być może wpierw BSG skończy się kasa i wyłączą serwery.

Ja wolę pograć, póki jest taka możliwość.

vinis88

@TheShotte, @Archibald wchodzicie w wysokie C, a przecież serio nie ma się co unosić... 

1. Wymagania podane na stronie - tutaj faktycznie jest lecenie w kulki, ale BSG już się oczywiście zabezpieczyło pisząc, że to są wymagania przewidywane. Nie wiem gdzie to stoi, ale o ile sobie przypominam ktoś o tym pisał na forum i linkował stosowny tekst, było to jakieś pół roku temu. 

2. 16GB jako standard - nie oszukujmy się, powoli taki rozmiar pamięci staje się standardem i twórcy gier będą to wykorzystywać. Nie zdziwię się, jeśli za rok w większości wydawany gier deweloperzy będą podawać 16GB jako rekomendowany rozmiar pamięci. Oczywiście nie znaczy to, że 8GB nie będzie wystarczające przez dwa - trzy lata. Przecież nie jest to nic dziwnego, że wymagania wzrastają. 

3. Czy EFT powinien chodzić na 8GB... no jasne, że powinien i nie ma dwóch zdań. Czy będzie chodził? A cholera to wie! Natomiast umówmy się - od mniej więcej środkowych wersji alfy gra działa o wiele lepiej. Kilka miesięcy temu nawet nie było mowy, żeby grać Customs czy Woods na 8GB - po prostu się nie dało. Dzisiaj te mapy chodzą raz lepiej raz gorzej w zależności od hotfixu - BSG pracuje nad optymalizacją, nie jest to łatwy proces, nie ma się co pienić. Tym bardziej, że od tamtych czasów doszło kilka nowych broni, dodatków do nich oraz przedmiotów barterowych. Osobiście nie zdziwię się, jeśli na premierę pojawi się info o rekomendowanych 16GB RAM i o tym, że planowany tryb free roam jest, owszem, ale z międzyładowaniami :P 

4. Czy kupować RAM żeby zrobić z ośmiu szesnaście? No jeśli ktoś chce grać już dzisiaj to kupi albo będzie się męczył... niestety. Ja kupiłem używane i włożyłem bo chciałem grać już. To totalnie subiektywna decyzja. 

Więc reasumując: naprawdę nie ma sensu się spinać i wyzywać wzajemnie. 

• Like 4

TheShotte

Nie zaczniesz afery, to nic nie naprawia. :P

Archibald

Nie staram się prowadzić zbędnego flame ale zwrócić uwagę na pewne szczegóły i przestrzec ludzi, którzy pytają w tematach bo sam z problemem się borykam... a prędzej tego nie było. Od tego tez po części jest to forum.

Doceniam odpowiedzi każdego z was i zgadzam się z większością rzeczy mimo to sądzę, że w materii optymalizacji można zrobić zdecydowanie więcej mimo skromnej wiedzy na ten temat. Zwłaszcza jak za cenę gry we wczesnej becie.

Emn

śmieszy mnie argument "bo więcej contentu".

jakiego? dodali do map nowe lokacje? pojazdy? więcej graczy?

powtarzam to co pisałem nieraz - pzred hotfixami, gdzie były wszystkie mapy kóre teraz są, na 8gb mogłem grać bez ścinek. zaczęli mieszać i ktoś coś zepsuł. a kiedy to naprawą.... nie wiem, ale nie napawa mnie to optymizmem.

vinis88
2 hours ago, Smok_91 said:

jakiego? dodali do map nowe lokacje? pojazdy? więcej graczy?

od alfy coś tam dodali... pojawiło się troche broni, nowa mapa, więcej graczy (dużo więcej)... 

2 hours ago, Smok_91 said:

powtarzam to co pisałem nieraz - pzred hotfixami, gdzie były wszystkie mapy kóre teraz są, na 8gb mogłem grać bez ścinek. zaczęli mieszać i ktoś coś zepsuł. a kiedy to naprawą.... nie wiem, ale nie napawa mnie to optymizmem.

Z drugiej strony mój siostrzeniec (ma 8GB RAM) po ostatnim hotfixie gra bez większych problemów (od startu bety zawsze miał większe lub mniejsze freezy). Ja sam przy swojej konfiguracji zauważyłem, że utrzymuję stabilniejszy framerate. Idąc Twoim tokiem argumentacji: u mnie działa. 

Hotfixy wychodzą. Mniej lub bardziej udane... w stosunku do alfy jest widoczna poprawa w optymalizacji. Wiadomo - NIE JEST DOBRZE. Ale dajcież im pracować... 

Edited by vinis88

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2