Jump to content
Sign in to follow this  
MrAngrybird

EFT Almaya Değer mi ? Rehber Video

Recommended Posts

Oyunu şu an için sadece dinamiklerini görmemiz için bizlere oynatıldığı asıl amacın ve görevlerin oyun çıktıktan sonra başlayacağı söyleniyor. Ama bu çıkış tarihiyle ilgili bilgi de vermiyorlar, bir gün ama o gün ne zaman 2018 mi 2019 mu yoksa 2020 mi... Tamam oyunun verdiği hissiyat diğer oyunlardan açık ara önde ama betada bu haldeyken bir süre sonra sıkıyor sanki.

Edited by emresycn

Sevgili MrAngryBird,

Çok güzel bir video olmuş. İlginiz için teşekkür ederiz :) 

On 13.10.2017 at 4:52 PM, emresycn said:

Oyunu şu an için sadece dinamiklerini görmemiz için bizlere oynatıldığı asıl amacın ve görevlerin oyun çıktıktan sonra başlayacağı söyleniyor. Ama bu çıkış tarihiyle ilgili bilgi de vermiyorlar, bir gün ama o gün ne zaman 2018 mi 2019 mu yoksa 2020 mi... Tamam oyunun verdiği hissiyat diğer oyunlardan açık ara önde ama betada bu haldeyken bir süre sonra sıkıyor sanki.

Merhabalar,

Çıkış tarihlerini bir çok kez konuştuk tam bir tarih değil ama yıl/ay şeklinde programımız da belirtilen tarihleri size açıkladık. Bilinmezlik şuan için yok. Yapımcı şirket takvimden şaşılmayacağının bilgisini bizlere verdi ve sizlere aktardık bunları :)

almaya değmez. heves edip aldım, hiçbir oyunda bu kadar kötü optimizasyon görmedim. low da 20 fps alıyorum ultrada 40... 2 farklı bilgisayarda denedim, ikiside i7 7700 işlemcili ekran kartı birinde 1050ti diğerinde 1080 açıkçası paranıza yazık ben aldım siz almayın

1 hour ago, gsser said:

almaya değmez. heves edip aldım, hiçbir oyunda bu kadar kötü optimizasyon görmedim. low da 20 fps alıyorum ultrada 40... 2 farklı bilgisayarda denedim, ikiside i7 7700 işlemcili ekran kartı birinde 1050ti diğerinde 1080 açıkçası paranıza yazık ben aldım siz almayın

Merhabalar,

Bahsettiğiniz sorun tamamen sizin bilgisayarınızda mevcut olan hata. Ben 3. nesil I7 670m 3GB ekran kartı ve 16 gb ram ile 40 fps alıyorum shoreline lowda. Bu bahsettiğiniz mümkün değil. En iyi sisteme sahip olmak demek en iyi kaliteyi almak demek değildir. Neden değildir çünkü oyun henüz betada. Stabil versiyonda değiliz. Bu bahsettiğiniz stabil versiyonda olsaydı evet bu bir sorundu ve "sakın almayın" cümlesine destek olurdu. Ancak, oyun betada ve bu tür şey çok normal. Ülkemizde alfa ve beta kavramlarını bilmeyen bilsede anlamayan bir çok oyuncu var. Biz bunu oyuncularımıza açıklıyoruz. Alfa ve Betada oyuna sahip olan oyuncular denetleyici görevi görürler. Bizlere geliştiricilere yardım edeler gelişimi hızlandırmak için. Betada olan bir oyun için bahsettiğiniz durum çok basit bir durumdur. Oyunu almalı mı ? yoksa almamalı mı ? sorusuna cevap olamaz.

Teşekkürler!

1 hour ago, gsser said:

Abartiyon biraz baba okadar dah degil... bende i7 7700k var 4.5ghz 16gb ddr4 GTX 1070 Ti hic problem yok? 

9 minutes ago, Dimitri468 said:

Merhabalar,

Bahsettiğiniz sorun tamamen sizin bilgisayarınızda mevcut olan hata. Ben 3. nesil I7 670m 3GB ekran kartı ve 16 gb ram ile 40 fps alıyorum shoreline lowda. Bu bahsettiğiniz mümkün değil. En iyi sisteme sahip olmak demek en iyi kaliteyi almak demek değildir. Neden değildir çünkü oyun henüz betada. Stabil versiyonda değiliz. Bu bahsettiğiniz stabil versiyonda olsaydı evet bu bir sorundu ve "sakın almayın" cümlesine destek olurdu. Ancak, oyun betada ve bu tür şey çok normal. Ülkemizde alfa ve beta kavramlarını bilmeyen bilsede anlamayan bir çok oyuncu var. Biz bunu oyuncularımıza açıklıyoruz. Alfa ve Betada oyuna sahip olan oyuncular denetleyici görevi görürler. Bizlere geliştiricilere yardım edeler gelişimi hızlandırmak için. Betada olan bir oyun için bahsettiğiniz durum çok basit bir durumdur. Oyunu almalı mı ? yoksa almamalı mı ? sorusuna cevap olamaz.

Teşekkürler!

Katliyom sana dimitri 

Bence kesinlikle degmez 

1 : Oyunda sigorta olayi cok sacma. gidiyorsa gidiyor essalarin.. full kasko denen birsey YOK!

2 : Oyunda asiri fazla hileciler dolasiyor adam bana tek atiyor ben sarjoru bosaltiyorum ölen ben olluyorum.. kimse bana desync felan demesin kesinlikle bu oyunu oyuncu kitlesinin yuzde 70 hileyle oyunuyor

3 : karsimda oyuncu oldugunda benim silahlar sapitiyor tutukluk yapiyor

4 : baltayla vurdugumda adam bana tek atiyor ben 2930213 kere vursam bile ölmuyor....

5 : cok camper var cikis noktasinda

6 : scav bear usec olaylari cok sacma : oyunda bi arkadasin olmadigi surece kim kime dum dumasin kim kim oldugunu bilmiyorsun etmiyorsun birak battlefield gibi olsun squad gibi adiniz madiniz yaszin kim kime vuruyo neyin ne oldugu belli olsun cok sacma cok sacma..!!!

7 : bunlar duzelmedikce kesinlikle bu oyundan zevk almam.. suan bunlarin yuzunden OYNAMICAM KIMSEYE DE TAFSIYE ETMIYORUM..!

4 hours ago, isah40TR said:

Bence kesinlikle degmez 

1 : Oyunda sigorta olayi cok sacma. gidiyorsa gidiyor essalarin.. full kasko denen birsey YOK!

2 : Oyunda asiri fazla hileciler dolasiyor adam bana tek atiyor ben sarjoru bosaltiyorum ölen ben olluyorum.. kimse bana desync felan demesin kesinlikle bu oyunu oyuncu kitlesinin yuzde 70 hileyle oyunuyor

3 : karsimda oyuncu oldugunda benim silahlar sapitiyor tutukluk yapiyor

4 : baltayla vurdugumda adam bana tek atiyor ben 2930213 kere vursam bile ölmuyor....

5 : cok camper var cikis noktasinda

6 : scav bear usec olaylari cok sacma : oyunda bi arkadasin olmadigi surece kim kime dum dumasin kim kim oldugunu bilmiyorsun etmiyorsun birak battlefield gibi olsun squad gibi adiniz madiniz yaszin kim kime vuruyo neyin ne oldugu belli olsun cok sacma cok sacma..!!!

7 : bunlar duzelmedikce kesinlikle bu oyundan zevk almam.. suan bunlarin yuzunden OYNAMICAM KIMSEYE DE TAFSIYE ETMIYORUM..!

1- Katılıyorum
2- Hileciler var fakat desync problemide var o yüzden net bir şey söylemek mümkün değil. (Hileci şüpheli kişileri manuel banlıyorlar ayrıca ban wave gelmişti geçenlerde.)
3- FPS düştüğünde silahlar sapıtıyor buna katılıyorum, Factory ve diğer maplerde silahların çalışma hissiyatı çok farklı.
4- Muhtemelen desync
5- Katılıyorum
6- Squadda isim yazması olayı olmasından ziyade kolluk gibi bir şey olabilir. Şöyle düşünün gerçekte arkadaşlarınızın kafasının üstünde isim mi yazıyor aynı mantık adamlar gerçekçilik peşinde.
7- Tam sürümde şuan ki problemler umarım olmayacaktır. Zaten oyunu alarak sorun yaşayabileceğinizi ve bir test aşamasına katıldığınızı kabul ediyorsunuz..

1 hour ago, sanerdk said:

1- Katılıyorum
2- Hileciler var fakat desync problemide var o yüzden net bir şey söylemek mümkün değil. (Hileci şüpheli kişileri manuel banlıyorlar ayrıca ban wave gelmişti geçenlerde.)
3- FPS düştüğünde silahlar sapıtıyor buna katılıyorum, Factory ve diğer maplerde silahların çalışma hissiyatı çok farklı.
4- Muhtemelen desync
5- Katılıyorum
6- Squadda isim yazması olayı olmasından ziyade kolluk gibi bir şey olabilir. Şöyle düşünün gerçekte arkadaşlarınızın kafasının üstünde isim mi yazıyor aynı mantık adamlar gerçekçilik peşinde.
7- Tam sürümde şuan ki problemler umarım olmayacaktır. Zaten oyunu alarak sorun yaşayabileceğinizi ve bir test aşamasına katıldığınızı kabul ediyorsunuz..

1- katildigina sevindim insallah buna yapimcilar el atar!..

2- desync problemi vardir elbette kesinlikle gozukuyor ama cogu zaman ben hileci oldugunu hissediyorum factory de meselaha etrafima cok iyi baktigim halde cikis kapisina dogru gittigimde yuzde 80 90 pesimden elinde sadece tabanca bana tek atiyor benim elimde akm ve kac seffer uzerine sigtigim halde o bana tek atiyor... bunlari manuel banlamalari cok zor Cs VAC ban la beraber calissinlar yada daha iyi anti hile sirketiyle.. meselaha adam scav ollarak seni oldurdugu zaman onun nicki de yazmiyor elinde videolu kayit olsa bile ise yaramaz boyle.. bu hile isini kesinlikle cozmeleri lazim..!

3- benim pc de sorun oldugunu zannetmiyorum 1080ti 16gbRam 7700k islemcim var sabit 60FPS aliyorum fps hic dusmuyor hangi mapda ollursa olsun.. ama karsimda bi oyuncu gorim arada tutukluk yapiyor bunu beta oldugu icin hadi affetiim pubg de de vardi ayni sorun..

4- Neymis bu desync heryerde karsimiza cikiyor :D bu sorunu en kisa zamanda cozunler..

6- tamam isim yazmassada elbiseleri farkli olsun ama belli olsun.. usec bear scav cok karmakarisik ayretten scav olayi cok tuhaf ben neden yapay zeka scavlara mp atiyorlar iyice kaffa karistirmaca okadarda zorluga ne gerek var??, scav scavi vuruyo usec useci bear beari bari bi tane birsey cikart bunu vurmak yasaksin desin bana bilmem anlatabiliyormuyum..?

7- elbette sorunlar olacaktir sonucta beta surumunde eyvallah, ama saydiklarim okadar asiri fazlaki oyun grafiksel gercekciligi asiri muazzam.. bari bana katildigin seylere el atsalar oyunun tadindan yenmez.. :) 

8 minutes ago, sanerdk said:

Hocam inşallah yapıcı eleştirilerimizi dikkate alırlar. İngilizce olarak yazılsa aslında daha faydalı olur :)

insallah bunlari '' Dimitri468 ''  dikkate alir iletisime gecer oyun yapimcilarnan.. ;) 

alpha ve beta ne demek çok iyi biliyorum, bugüne kadar gördüğüm birçok alpha ve beta sürümlü oyunlar bu oyundan daha iyi optimize edilmişti. örneğin squad. sadece 1 update ile fps im 30 arttı. kendiniz diyorsunuz optimizasyon sıkıntısı var betada diye. bu nedenden dolayı oyun alınmamalı. ve bilgisayarın ne kadar güçlü olursa o kadar iyi fps almalısın. oyunda düşük fps alıyorsan bu oyundan kaynaklıdır. arma 3 te high ayarlarda 100 fps alıyorsan bu oyunda 20-30 alıyorsan bu oyunda sıkıntı var demektir. neyse daha fazla tartışmayacağım. arkadaşlara tavsiyem 140tl niz boşuna gitmesin sonra benim gibi 30 fps le oynamaya çalışırsınız

oyun kötü değil, fikir güzel türü güzel. oyunun mantığıda iyi ama bu optimizasyon daha iyi olsaydı oynanabilirdi çünkü güzel bir oyun. youtube da izlerken beğeniyordum ama oyuna girince hiç öyle eğlenemedim.

Edited by gsser

"Bu ne birader amma uzun yazmışsın." diyen arkadaşlar için en altta kısaltılmışı var. :)

Oyun gerçekten eğlenceli fakat, oyunun diğer oyunlardan farklı olduğunu iyice kafamıza sokmamız gerekiyor. Yapısı dolayısıyla çok kişiye hitap etmiyor. Gerçekten sessizlik ve odaklanabileceğim bir vaziyet sağlanmadıkça oyuna girmiyorum. Çünkü koştur koştur gezip önümüze geleni indirdiğimiz bir oyun değil. Fazlasıyla dikkat gerektiriyor. Aslında içerdiği detayları vs. işin içine kattığımızda oyundan çok taktikal bir simülasyon demek daha doğru olur bence.

Optimizasyon olayına şu aşamada çok takılmamak gerek, unity ile yapılan oyunların çoğunda bu durum yok, muhtemelen herşey yerine oturduğunda gayet akıcı bir oynanış bizi bekliyor olacak. Beta olduğu için bu tarz sıkıntıları gözardı etmek gerekir diye düşünüyorum.

Sigorta konusuna gelince, yapmak zorunda değilsiniz, üstelik öldüğünüzde üzerinizdekilerin alınması durumunda sigortanın size yapabilecek pek birşeyi yok :) adamın aldığı silahı adamdan alıp size veremez. E o silahın alınmasına mani olunabilecekse oyuncunun sizi vurmasının da bir mantığı yok.

Desync problemleriyle uzun süredir karşılaşmıyorum. Aldığımız zaman bir müddet o sıkıntıyı yaşadık ama sonraki bir güncellemeyle o problemden tamamen kurtuldum. Görmediğimiz duymadığımız yerlerden kurşunlar yiyip ölüyorduk.

Şu baltayla ben 500 kere vuruyorum adam 1 kere vuruyor olayındada vurmaya çalıştığınız kişlierin üzerlerindeki zırhları iyi gözlemleyin, muhtemelen üzerinizde bişi olmadan baltayla girip fort lu veya kasklı bir arkadaşa saldırmaya çalışıyorsunuz. Üzerinizdekilerin korunmanızda ciddi faydası oluyor, aldığı ilk hasardan itibaren sağlık paketi basıyor olabilir. aynı anda 2-3 sağlık paketi kullanabildiğimizi de düşünürsek öldürememeniz gayet normal.

Oyunda para kazanmak, silah toparlamak da aslında göründüğü kadar zor değil, 2-3 görevin ardından satıcılardan güzel ekipmanlar dizebilecek saygınlığa erişiyorsunuz. para içinde öldürdüğünüz 2-3 10 lvl üstü oyuncunun künyesi size istediğiniz silahı alabilecek parayı çıkarıyor. Tavsiyem her girişinizde elinizdekilerin en iyisini kuşanmanız. kaybetmeniz bişiyi değiştirmeyecek. Şansınıza hiçbirşeyiniz yokken gırtlağına kadar dolu bir adamdan 2 m4 ve bolca mühimmat ile raidden çıkmanız bile mümkün. 

Performans konusunda herkesin yaşadığı rutin fps droplari haricinde ciddi bir problem yaşamayacağınızdan eminseniz, oyunun yapısı eğer sizi tatmin etmeye yeterliyse kesinlikle almaya değer olduğunu düşünüyorum. Birlikte girebileceğiniz, birlikte öğrenebileceğiniz bir arkadaş grubunuz da varsa gerçekten çok eğlenceli oluyor. Öğrenebileceğiniz diyorum çünkü öğrenme eğrisi ciddi oranda dikine giden bir oyun olduğunu belirtmekte fayda var. Oyunun rehberlerini, videolarını izleyin ve takip edin. Gerçekten işe yarıyor.

" Uzun lafın kısası, oyunun hitap ettiği kitleye dahilseniz, bilgisayarınızdada performans ile ilgili genel problemler harici bir kayıp olmayacaksa alınmaya değer. Artı oyunun şu an geliştirme aşamasında olduğunu unutmadan karar vermenizde fayda var."

Edited by Creepylord

16 hours ago, tiitle1 said:

840m i7 5600 u 8gb ram bu oyunu açarmı 60 fps alabilrimiyim ?

Asus n550jv de denemiştim 2 ay önce falan. çatışma sırasında ciddi fps düşüşleri oluyordu. Oynanmayacak kadar kötü olmasada 60 fps söz konusu bile değildi. üzerine epey bi güncelleme geldi, performans ile ilgili iyileştirmeler oldu aslında tekrar denemek lazım. Senin cihaz da daha iyi görünüyor benim laptoptan. Almadan önce varsa oyuna sahip bir arkadaşın laptopa yükleyip onun hesabıyla dene öncesinde.

Edited by Creepylord

@Creepylord dediği gibi oyun her kesime hitap etmiyor. Sevecek kişiler var sevmeyecek kişiler var. Fakat bana göre FPS konusuna bir çare gelmeli. Bir kaç oyunda hileye denk geldim. Adam beni görmemesine rağmen duvarın arkasından vurdu. Oyunun içeriği biraz geliştirilmeli. Sürekli Raid gir adam vur farm yap çık. Bir süre sonra oyuncu kitlesini sıkacaktır ve kayıplar yaşanmasına neden olacaktır düşüncesindeyim. Onun haricinde eğlenceli oyun işte :)

Edited by Eftimis

2 hours ago, Eftimis said:

@Creepylord dediği gibi oyun her kesime hitap etmiyor. Sevecek kişiler var sevmeyecek kişiler var. Fakat bana göre FPS konusuna bir çare gelmeli. Bir kaç oyunda hileye denk geldim. Adam beni görmemesine rağmen duvarın arkasından vurdu. Oyunun içeriği biraz geliştirilmeli. Sürekli Raid gir adam vur farm yap çık. Bir süre sonra oyuncu kitlesini sıkacaktır ve kayıplar yaşanmasına neden olacaktır düşüncesindeyim. Onun haricinde eğlenceli oyun işte :)

Bizzat biz aynı olayı yaşadık. geçen discord da da belirttim de çok dikkat çekmedi sanırım. 2 kişi customs da tam şu köstekli saati aldığımız tırın ordaki inşaatın merdivenlerdeydim. Baltalı bir arkadaş geldi, elinde silah yoktu kesinlikle eminim. Önümüzdeki bir engelin arkasına geçti ve orda beklemeye başladı. Adamın görünen bi yerinden ateş etmeye başlayacaktımki yanımdaki arkadaşın önce bacaklar hasar almaya başladı sonra ekran kızardı falan benim karakterinde 2 bacağı birden 0 a düştü. O sıra zaten adamı öldürdüm, lootlamaya gittiğimizde künye ve baltasından başka hiçbirşey yoktu.

Edited by Creepylord
  • Like 1