Jump to content

Aktualizacja 0.4.0.580 - Lista zmian

TheWay
 Share

Recommended Posts

Drodzy Uciekinierzy!

Właśnie na serwerach została zainstalowana aktualizacja 0.4.0.580, możecie ją pobrać za pośrednictwem launcher'a.

Poniżej prezentuję listę zmian jakie ona wprowadziła, uaktualniłem wcześniejszą listę, którą przetłumaczył NuclearMessiah.

WIPE! (CAŁKOWITY RESET POSTACI)

Dodano ponad 70 nowych przedmiotów, w tym:

•  Bronie z rodziny AK posiadają dodatkowe cylindry gazowe. Dzięki temu, możliwości modyfikacji potencjalnych Kałasznikowów (w tym także pistoletu maszynowego Vityaz) znacznie się powiększyły
  •  Nowa amunicja 7.62x39
  •  Nowa amunicja 5.56x45
  •  Nowa amunicja 366 THM
  •  Nowe artykuły na wymianę
  •  Nowe nakrycia głowy
  •  Hełm Kolpak 1S
  •  Pancerz Module 3M
  •  Plecak turystyczny "Pielgrzym" (5x7)
  •  Oporządzenie Wartech TV-109, TV-106 (2x2, 1x2, 1x1, 1x1)
  •  Latarka Armytek Predator Pro v3 XHP35 HI
  •  SKS-OP dodany do sprzedaży
  •  Mocowania typu rail dla rączki LVOA
  •  Nowy celownik optyczny Trijicon ACOG 3.5x35
  •  Dodana możliwość strzelania na ślepo zza osłony (ALT+W góra, ALT+D na bok...
  •  Możliwość złożenia/rozłożenia kolby (ALT+L) Przy składaniu kolby statystyki broni oraz jej charakterystyka zostają zmienione, lecz będzie ona zajmować tyle samo slotów. Składane kolby będą dostępne dla:
    • AKS74U
    • AKS74UB
    • AKS74UN
    • Vityaz
    • Saiga 12K
    • Kedr
    • Kedr-B
    • Klin
  •  Dodano pełny system gestów i komand. Komendy teraz działają wg przycisków. Dynamiczne komendy.

To zostanie dodane 24 godziny po aktualizacji:

•  AKM
  •  VPO-209 (Cywilna wersja AK)
  •  VPO - 136 (Cywilna wersja AK)
  •  Ważne! VPO-209 używa tylko pocisków TKM, pociski tego typu mogą być ładowane do standardowych magazynków AK, lecz AKM czy VPO-136 nie mogą z nich wtedy korzystać;
  •  DVL 10 M1 "SABOTEUR" z tłumikiem
  •  Niektóre nowe podstawy do broni (body kits)

Poprawa AI:

•  Poprawiony słuch botów
  •  Boty mają teraz szansę na ucieczkę, jeżeli zobaczą rzucony ich stronę granat
  •  Zmieniono oddziaływanie roślinności na boty. Teraz widzą poprawnie przez roślinność
  •  Boty reagują na kule, które przelatują obok nich
  •  Naprawiono bug, w którym boty nie rzucały granatami
  •  Dodano nowe miejsca spawnu botów
  •  Boty mogą zacząć ciebie śledzić
  •  Rozszerzone strefy patroli
  •  Zmieniono mechanikę celowania botów w niektóre części ciała
  • Boty używają teraz latarek w nocy
  • Jeżeli gracz używa latarki, to szansa na wykrycie go przez boty wzrasta;

Optymalizacje:

•  Optymalizacja RAMu
  •  Optymalizacja lokacji Customs
  •  Naprawiono błąd, który sprawiał tzw. "Memory leak" czyli jeden z czynników zacinania się gry przez zbyt dużo pobór RAMu
  •  Optymalizacja przesyłu danych
  •  Naprawiono część, która odpowiadała z zacięcia gry

Naprawiono:

•  Bug, który powodował brak obrażeń przy lekkim uderzeniu z broni białej
  •  Bug przy niepowodzeniu zadania podczas raidu
  •  Bug, który dawał możliwość użycia przedmiotu z zadania, nawet gdy nie mieliśmy go przy sobie
  •  Bug który uniemożliwiał wejście do pokoju po wyważeniu drzwi
  •  Zadanie "Stirrup" nie może być już wykonane poprzez samobójstwa
  •  Problem powiązany z dźwiękami, gdy nie były odtwarzane lub były odtwarzane niepoprawnie
  •  Teraz, gdy zmieniamy optykę na kolimator, czułość myszki ulega zmianie
  •  Bug, który oznaczał zadanie jako nieudane przy ponownym wejściu do gry
  •  Graficzny bug, który pokazywał granat w ręce po jego rzucie
  •  Bug, który czasami uniemożliwiał graczowi przemieszczenie się do interaktywnych obiektów
  •  Bug, który pozwalał na załadowanie do komory więcej niż jeden nabój
  •  Bug, który umożliwiał zainstalowanie dodatku na samym sobie (w menu kontekstowym)
  •  Bug, który powodował błąd w wyświetlaniu liczby nabojów do strzelb po przeładowaniu
  •  Bug, który umożliwiał podnoszenie przedmiotów przez drzwi
  •  Graficzny bug, który powodował niewyświetlanie się animacji sprawdzania magazynka w broni Saiga 12k
  •  Graficzny bug, który wyświetlał wagę w oknie handlu
  •  Usunięto możliwość modyfikacji broni w oknie handlu
  •  Bug, który podczas zmiany FOV w grze, nie pokazywał zmian, zmieniono wielkość księżyca w trakcie trzymania opuszczonej broni oraz w trakcie patrzenia przez przyrządy celownicze
  •  Bug, który powodował brak zmian przy zmianie głośności otoczenia na mapie Shoreline
  •  Bug, który wpływał na jakość tekstury celownika w optyce przy zmianie ustawień tekstur
  •  Częściowo naprawiono możliwość lootowania przez drzwi (skrzynki itd.)

Inne zmiany i dodatki:

•  Podczas używania medykamentu przez szybki dostęp, logika aplikacji wygląda tak:

Apteczki, w kolejności pierwszeństwa:

1.  Leczona jest najbardziej uszkodzona kończyna oprócz tych całkowicie zniszczonych
  2.  Jeżeli jakaś część ciała krwawi i apteczka zatamuje krwawienie, wybierana jest następnie najbardziej uszkodzona i krwawiąca część ciała
  3.  Reszta priorytetów leczenia zależy od negatywnych efektów i czy te efekty są obecne

Inne medykamenty: Aplikowane są na najbardziej uszkodzoną część ciała z negatywnym efektem, który jest eliminowany

•  Teraz używana amunicja może wpłynąć na parametry broni takie jak celność i odrzut
  •  Eliminacja negatywnego efektu (takiego jak krwawienie lub złamanie) przez apteczkę zmniejsza jej pojemność
  •  Zmieniono charakterystykę amunicji. Teraz zmiany są bardziej widoczne
  •  Gęstość i wysokość trawy na otwartych lokacjach
  •  Naprawiono ilość doświadczenia dla różnych akcji wykonywanych przez gracza podczas raidu
  •  Poprawki balansu handlarzy, dóbr i ich schematów wymiany
  •  Zmieniono ceny niektórych przedmiotów
  •  Zmieniono cenę amunicji, jej obrażenia, penetracja itd.
  •  Naprawiono i dodano nowe miejsca spawnu przedmiotów i pojemników takich jak np. skrzynki
  •  Nowe mechaniki obrażeń dla całkowicie zniszczonych części ciała. Teraz uszkodzona kończyna nie zabije gracza na jeden strzał, tylko liczba obrażeń zostanie podwojona i rozłożona na inne części ciała
  •  Gdy mamy zniszczony brzuch, nasza postać nie może jeść ani pić
  •  Zwiększono zakres obrotu głowy podczas rozglądania się
  •  Zwiększony odrzut M4A1
  •  Zmniejszono jasność eksplozji granatu
  •  Poprawiono efekty deszczu
  •  Skorygowano koszty ubezpieczenia
  •  Dodano nowe dźwięki rykoszetów
  •  Skorygowano pojemność apteczek
  •  Zmniejszono gęstość mgły wolumetrycznej od latarek
  •  Zwiększono zasięg rysowania efektów uderzeń pocisków
  •  Nowa opcja w ustawieniach graficznych: Sharpness (Ostrość)
  •  Naprawiono model okularów balistycznych
  •  Dodano efekty dla zniszczonych kończyn (drżenie, zwiększona konsumpcja staminy)
  •  Dźwięki uderzeń pocisków pokrywają się teraz teraz z przeszkodami
  •  Dźwięki wystrzałów na zewnątrz budynku, gdy gracz jest w środku budynku brzmią faktycznie jak dźwięki na otwartej przestrzeni. I vice versa
  •  Zwiększono głośność dźwięków używania przedmiotu
  •  Naprawiono i przywrócono zadanie "Punisher part 6"
  •  Dodano nowy model głowy dla Scava
  •  Używanie kilku apteczek lub innych medykamentów w tym samym momencie jest teraz niemożliwe
  •  Zmieniono ekran ładowania
  • Like 1
  • Thanks 1

A możecie mi powiedzieć o co chodzi z AKM? Niby miały być po 24h, a u Kottona widzę, że mają je SCAVY i on sam też od Nikity dostał kilka do testowania... czyli jednak dodali je od razu w patchu? 

O godzinie 3.00/4.00 (w nocy) udało mi się wykonać 2 pomyślne rajdy.

Współczuje smoku mam nadzieję, że się poprawi ale dodam, że odczuwam, różnicę na customs - tym razem bez crashu przy ładowaniu i 60 fps na medium.

W nocy grałem bez problemu, około południa zrobiłem kilka rajdów, teraz ciągle 605 :/

Jestem wkurzony na maksa... umówiłem się ze znajomymi na 17:00, każdy z nas urobił swoje połówki, że sobotni wieczór spędza przed kompem bo patch... Jakoś nie przyszło mi do głowy, że po raz kolejny będzie taki problem po aktualizacji, skoro to samo było dwa miesiące temu :/ 

jeśli to jest wina natłoku na serwerach, to faktycznie trzeba czekać do tygodnia roboczego, albo nocy/wczesnego rana jak sie troche rozmyje ludzi (szczególnie dzieciaczków). dobrze ze mam do piątku L4 to może potestuję xD

btw - czy mecz online i offline sie jakoś różni pod względem wydajności? bo przez 605 stwierdziłem że sprawdzę np. customsy w pojedynkę, i o dziwo ładnie mapka lata

Niestety w dni robocze/szkolne po godzinie 16 praktycznie nie da się grać, w dni wolne to samo jest już koło 12-13.

Dlatego biorę sobie w pracy dyżury w soboty i niedziele a nadgodziny wykorzystuję w tygodniu, jakoś trzeba sobie radzić ;]

Podejrzewam że to wina za małej liczby/za słabych serwerów. BSG pewnie nie chce inwestować w więcej sprzętu dopóki gra jest w trakcie produkcji, szkoda że cierpimy na tym my gracze-testerzy :/

1 hour ago, vinis88 said:

W nocy grałem bez problemu, około południa zrobiłem kilka rajdów, teraz ciągle 605 :/

Ten błąd prawdopodobnie wyskakuje w grze solo. Zrób tak: jak pojawi Ci się lista graczy w pokoju, wyślik komukolwiek zaproszenie, w momencie, kiedy pojawi się informacja obok jego nicka "Invite sent", puść grę zanim gracz, któremu wysłałeś zaproszenie zaakceptuje je. To powinno pomóc :)

Co do zmian, wszystko na plus, ale jeden minus za respiące się boty, jest ich zdecydowanie za dużo, czy raczej częstotliwość ich respienia :/

1 hour ago, Hamerhead said:

image.thumb.png.4deea6c9a6a61de00fb1084cc60ba9d7.pngPOMOCY!!!

Ojj, nie miałem takiego problemu. Jak masz w miarę szybkie łączę, to spróbuj usunąć cały katalog z grą i zainstalować wszystko od początku. 

10 hours ago, Afrykanin said:

Ojj, nie miałem takiego problemu. Jak masz w miarę szybkie łączę, to spróbuj usunąć cały katalog z grą i zainstalować wszystko od początku. 

już to zrobiłem i nawet windowsa do 8.1 podciągnołem i nic 

Twórcy powinni wdrożyć dragońskie kary za zabijanie innych scavów, będąc scavem. Obecnie to jest plaga. Idziesz obok gościa, ten sie odwraca, ty mu okejke pokazujesz, a on na to daje strzała prosto w łeb. Kuźwa człowiek naprawdę się denerwuje jak ginie tak któryś raz z rzędu. Jeszcze lepszym motywem są ludzie którzy czekają aż scavsy zbiorą się, żeby pogadać i seria z shotguna na wszystkich. I kutas wychodzi zadowolony z rajdu, bo nie ma żadnych realnych konsekwencji. Najlepsze były by albo kary pieniężne, ale też takie, żeby dupa zabolała i wartość sprzętu nie zwróciła Ci kary za zabicie swojego, np. 50k rubli od jednego scava. Mogą być jeszcze postępujące bany na grę scavem, bo na razie jest kurcze dramat z tym.

Piro99 gra jest na razie w trakcie tworzenia, twórcy sami nie wiedzą jeszcze jak to wszystko dokładnie będzie działało. Za zabijanie członków swojej frakcji na pewno będą konsekwencje, system "karmy" i pewnie jeszcze coś więcej żeby zniechęcić graczy do zabijana sojuszników. Mi osobiście pasowałby wydłużający się czas oczekiwana na rajd: za zabicie jednego sojusznika   +10 minut, jeśli w następnym rajdzie sytuacja się powtórzy +20 minut itd.

Ciekawym rozwiązaniem była by "demencja": za zabijanie swoich rozwija ci się choroba psychiczna, losowo drżą ci ręce, rozmazuje się obraz, zaczynasz coraz częściej mówić sam do siebie i krzyczeć, w najgorszym stadium co kilka rajdów puszczają ci nerwy i sam sobie strzelasz w łeb xD

7 hours ago, Kmieciu said:

@Piro99 Ja wyznaję taką zasadę, że jeśli ktoś nie jest w mojej ekipie, to idzie do odstrzału. 

Jeżeli ktoś nie chce ze nami walczyć to przegrywa walkoverem.

Kmieciu popieram w 100%, to nie jest gra "bądź moim przyjacielem, pobiegajmy razem po łące trzymając się za ręce", tylko "co się gapisz? żryj ołów ;]". Po kilku latach gry w surwiwale dla mnie też sprawdza się tylko jedna zasada: lepiej zabić 10 bez powodu niż raz się zawahać ;)

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...