Fubar1337

Optimal Ayar

Recommended Posts

Oyunu yeni aldım ve doğrudan oyuna girdim, ilk bekleme ekranında 10 dakika bekledikten sonra ayarlara girip video kalitesini düşürdüm, çünkü zaten çok fazla fps drop yaşıyordum, oyun oynanabilir şekilde değildi. Düşük ayarlar ile 'Factory' de oynayabildim ancak oyun kalitesi pekte iç açıcı değildi. Daha büyük haritalarda ise daha büyük sıkıntılar ile karşılaştım, örneğin yağmur yağdığında oyun doğrudan donuyor, ve en sonda görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum. Shorline haritasını merak ettiğimden çok absurd grafikler ile girdim ancak yine fps dropları gördüm ki oyunu zaten kötü kalitede oynuyorum birde drop yaşamaya devam edince tepem attı. 

Oyun içi kalite ayarları

Bilgisayarımın özellikleri; Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz (8 CPUs), ~2.4GHz, 8192MB RAM,  NVIDIA GeForce GTX 860M 1920 MB 

Oyunu iade etme taraftarı değilim ancak böyle bir hakkım var mı ? Önerebileceğiniz optimal ayarlar nedir veya benzer sorunları nasıl çözdünüz ?

Konuyu yabancı foruma açtım ancak çok fazla yorum atmak için yazan insanlar var, sırf yazmak için oyuna, sana oraya buraya laf atıyorlar.

Ayarları düşürmeme rağmen GTX 1060 ile Factory dışında düzgün oynayabildiğim harita yok benimde. Yalnız bu oyun diğer oyunlardan farklı olarak en fazla RAM kullanıyor diye biliyorum, bende de 8GB RAM var, 8GB daha ekleyeceğim eğer yarın kargo gelirse, bakalım 16GB RAM ile değişiklik olacak mı...

On 12/29/2017 at 6:29 PM, Fubar1337 said:

Oyunu yeni aldım ve doğrudan oyuna girdim, ilk bekleme ekranında 10 dakika bekledikten sonra ayarlara girip video kalitesini düşürdüm, çünkü zaten çok fazla fps drop yaşıyordum, oyun oynanabilir şekilde değildi. Düşük ayarlar ile 'Factory' de oynayabildim ancak oyun kalitesi pekte iç açıcı değildi. Daha büyük haritalarda ise daha büyük sıkıntılar ile karşılaştım, örneğin yağmur yağdığında oyun doğrudan donuyor, ve en sonda görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum. Shorline haritasını merak ettiğimden çok absurd grafikler ile girdim ancak yine fps dropları gördüm ki oyunu zaten kötü kalitede oynuyorum birde drop yaşamaya devam edince tepem attı. 

Oyun içi kalite ayarları

Bilgisayarımın özellikleri; Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz (8 CPUs), ~2.4GHz, 8192MB RAM,  NVIDIA GeForce GTX 860M 1920 MB 

Oyunu iade etme taraftarı değilim ancak böyle bir hakkım var mı ? Önerebileceğiniz optimal ayarlar nedir veya benzer sorunları nasıl çözdünüz ?

Konuyu yabancı foruma açtım ancak çok fazla yorum atmak için yazan insanlar var, sırf yazmak için oyuna, sana oraya buraya laf atıyorlar.

Hocam işlemci hızın oldukça düşük onun yanında oyunun kendisi 12 GB a kadar RAM yiyebiliyor yani senin PC nin kendi sistemine bile sende ram kalmıyor diyebiliriz üzüntüyle belirtmek isterim ancak o işlemci hızı ve o ram ile bu oyunu adam gibi oynayabilmen pek mümkün değil

Edited by Mordors

Laptopla oynamak çok sıkıntı, ekran kartının hafızasının ve raminin yeterli olacağını düşünmüyorum. En azından RAM eklemeyi deneyebilirsin belki biraz rahatlar

oynarsın fakat 30-50 fps arasına fit olman lazım. Ben küçükken 30 fps üstü okey sayıldığından hayatımda ne ekstrem bir fps rakamı gördüm(100+) ne de ihtiyaç duydum. Kendi laptobumda  Geforce GT 750M var, büyük maplerde 30-50 factoryde 75-80 görebiliyorum. Bende texture ayarlarını değiştirmek ve anti-aliasing veya vsync açıp kapamak nerdeyse hiçbir değişiklik yaşatmıyor.

Shadows ve bilimum diper efektler kapalı. Resolution'ıda daha basit bişeye çekebilirsin fps gain için. Mesela 720p resolutionlar deli fps kazandırır.(1280x720). Bilmiyorum yaşımdan dolayı bana daha rahat geliyor.

edit: donmalar memory leakten kaynaklı olabilir. CPU,GPU ve ram'i oynarken görev yöneticisinden bir kontrol et. Booster programı kullanabilirsin ve RAM rahatlatıcı programlar faydalı olabilir. Beta olduğu için optimize edilmedi ve çok fazla kod kaynaklı fps drop ve donma sorunu var

Edited by Skaldy

Slm arkadaşlar
Bazı oyuncular malesef bilmedikleri birşey var. Malesef Grafik ayarlarınızı hemen günceleyip oynuyamasınız bir Bug nedeni.
Yani grafık ayarları hemen kayıd edip oyuna giremesiniz. Bu nedenle ilk önce grafik ayarlarınıza gırip sürgüyü 'Ultra' diye ayarlayıp kayıd edip oyunu kapatmanız lazım. Kapatıktan sonra tekrar oyuna girip grafik ayarlarınızı hemen ayarlayıp ve kayıd etikten sonra oyuna normal devam edebilirsiniz.

Bu cözümü Stefan Habib göstermişdi ve sorun olan Bug programcıla arktarıldı.
Benim size yazdım gibi yaparsanız yaklaşık net 10 ve 20 fps arası daha fazla olduğunun farkına varırsınız.

- WARMANA

Edited by WARMANA