Jump to content
Sign in to follow this  
Dimitri468

Forum Metin Üzerinde Rol Yapma Oyununda Karakterinizi Yaratın!

Recommended Posts

Dimitri468

Sevgili Oyunlar!

Forum üzerinden metin rol yapmak için Escape From Tarkov’da karakterinizi yaratın.

Oyun sürecine başlamadan önce, oyuncunun foruma üye olması ve bir karakter yaratması gerekir. Karakter yaratmak için, oyuncu, kısa (ya da uzun) kendisine ait biyografisini, aşağıdaki şemaya uygun olarak hazırlamalıdır: karakterin adı, karakterinin tanımı, arka planı, kendini Tarkov'da bulduğu hikayesi, eğilimleri, arkadaşları, yaraları ve kavgalar, hırsları, en dikkat çekici tutumu.

Ardından, karakterin açıklamasını yaptıktan sonra, üç temel özellik için 20 puan paylaşmanız ve aşağıdaki gibi özelliklerinizi seçmeniz gerekir:

Mukavemet (başlangıçta 20)

İsabet (başlangıçta 20)

Dayanıklılık (başlangıçta 20)

Örneğin: Dayanıklılık 20 + 10, Doğruluk 20 + 4, Dayanıklılık 20 + 6. Ayrıca başlangıçta deneyiminiz 0, seviye 1 ve oyuncunun 1 rütbesi vardır özellik seçmeniz için.

Nitelikleriniz

Mukavemet. Taşıdığınız ağırlığa etki eden güç faktörleri, sağlık parametresini etkiler ve potensiyelinizi yakın bölgelerde tanımlar.

Dayanıklılık. Düşmanlarınızın sizi öldürmesi, zehirlenmesi ya da bir şekilde sağlığınıza zarar vermesi daha fazla kalıcı olarak zorlaştırılır. Bu özellik aynı zamanda karakterin yük taşıma kabiliyetini biraz etkiler ve sağlık parametresi üzerinde büyük öneme sahiptir.

İsabet. Ateşli silahlar harici(bıçak balta vb) ekipmanlar ve yakın mesafe çatışmalardaki silahlar hariç tüm silahların isabetini artırmak için kullanılan yetenektir, ne kadar yüksekse isabet oranınız o kadar yüksek olur.

Sağlık . Karakterinizin toplam sağlığını belirtir ne kadar yüksek olursa ölmeniz o kadar zor olacaktır. Sağlığınız yeterince yüksekse özel time bile gerek duymayabilirsiniz. Sıfırlanması demek ölmüş olmanız anlamına gelir.

Deneyim. Karakterinizin sahip olduğu deneyim puanıdır. Sonraki seviyeye geçebilmeniz için belirli bir deneyim puanına sahip olmanız gerekir. Detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Seviye. Karakteriniz 1. seviyeden oyuna başlar oyunda 20 seviye bulunmaktadır. Gereken deneyim miktarını topladığınızda seviye atlarsınız. Her seviye atladığınızda 3 ana yeteneğe dağıtabileceğiniz 15 puan kazanırsınız (Güç,Dayanaklılık,İsabet)

Oyuncular mukavemet, dayanıklılık ve isabet özellikleri için maksimum 100 puan alabilirler.

create_eng.jpg.2f9276a7c155d644961c5392871fc636.thumb.jpg.7170679bad6f81c96404306dae21211c.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2