Jump to content
Sign in to follow this  
efeberktnci

FPS Sorunu

Recommended Posts

efeberktnci

bu gün gerçekten oyunda hayal kırıklığına uğradım severek aldığım oyun kabusa dönüştü oyunda gerçekten çok fazla fps sorunu var yani ben her yolu denedim ama buna bi çözüm bulunması gerekiyor tüm zevkim kaçtı  fps 1 yaptıktan sonra acaba neden böyle oluyor diye baktım sağ tarafta gameUpd yazan neredeyse sürekli kırmızı oluyor lütfen biri yardımcı olsun gerçekten çok baydım

Sistem Bilgisi

İ5 4460

8GB RAM

GTX960

Edited by efeberktnci

Dimitri468

Merhabalar Efeberktnci,

Öncelikle oyunumuz beta süresince minimum 16GB ram kullanılmasını uygun buluyor. Oyun çıktıktan sonra bu ram gereksinimi 8GB'a kadar inecek. Ekran kartınızdan bir problem olduğunu düşünmüyorum. Tamamen ram sorunu yaşıyorsunuz. 8GB ram kullananlarla aynı sorunları yazmışsınız. Gelen hotfix ve patchler düşük ramliler için tekrar tekrar revize edilip çıkartılmaya çalışılıyor. Elimizden geleni yapıyoruz sorununuzu en kısa zamanda çözeceğiz.

efeberktnci

teşekkürler umarım en kısa sürede çözülür  en yakın patch ne zaman gelecek bir bilginiz varmı :? 

Edited by efeberktnci

Skaldy

https://www.koshyjohn.com/software bunu indir. Optionstan her 5dk bir memory rahatlatma ve %80'i geçince temizleme gibi seçenekleri tıklat. oyunu oynarken arka planda çalışsın. sorunların 2/3 ünü çözebiliyor ekstra ram külfatına girmeden

Edited by Skaldy

sanerdk

Hocam benimde benzer bir sistemim var. ( I54690-GTX960 2G-8GBRAM )

Tecrübelerimi sana aktarayım, Birkaç ayar paylaşacağım seninle;

Öncelikle Skaldy'nin bahsettiği gibi Memory Cleaner kullanıyorum ve oyuna girmeden önce bilgisayarın çalışmasına engel olmayacak herşeyi kapatıyorum (Steam,uPlay,Drive,Razey Synapse vb. gibi)

Resim;

Spoiler

Screenshot_1.png.acbd714eb3907cafcbe7797fa27417fc.pngScreenshot_2.png.490f7e278850738d8f1df8ecb9a234ea.png

Denetim Masası Güç seçeneklerinden bilgisayır Maksimum Performansta kullanıyorum,

Nvidia denetim masasındada yine herşey performansa ayarlı ama tarkov için birkaç ayar yaptım, daha oynanabilir oldu.

Resim;

Spoiler

Screenshot_3.png.fc1561c475413a9682647ad40a914877.png

Screenshot_4.png.664fd808fbfc4f5a2288a5e73f02e3a2.png

Windowsa gelen spectre güncellemeside sistemimi yavaşlattı diye düşünüyorum ben fakat arda arda gelen patchlerden dolayı net bir fikrim yok. Spectre yamasını kaldırdım ufak bir yazılım ile. Meltdown yamasınıda kaldırabiliyor ama meltdown yamaları bios ile geldiği için muhtemelen eski sürüm bios yükleyin diyecektir.

Resim;

Spoiler

spectre.png.f144e500e6c122d905777d9f1a10cf20.png

Performans kısmında GOOD yazıyorsa sıkıntı olmaz yinede ben kapattım. Bilgisayara format atıp güncellemeleri kapatmayı düşünüyorum olmadı en kötü..

Oyunun exesine gidip uyumluluktan Yüksek DPI diye bir kısım var onu Uygulama yapabilirsiniz, ben zararını gördüm faydasını görmedim. Zararı şu şekilde oldu binanın dışından camın içerisi gözükmüyordu cam kırılsa bile, orjinalinde bırakmanı tavsiye edebilirim.

Malware yazılımlarıyla bilgisayarınızı taratın bitcoin miner malware atıyorlar bu ara çok fazla. Torrent falan kullanıyorsanız dikkat.

Bu yaptıklarımdan sonra bende maalesef FPS sorunu hala var fakat shorelineda 40-60 fps civarı alıyorum, kısmen oynanıyor oyun. FPS bu oyunda çok önemli, koşuşunuza ve silahınızın atış hızına bile etki ediyor. Reddit ve Youtube üzerinde rehberler var bu konuyla alakalı bende bir video yapacağım fps arttırma ile alakalı.

Linkleride vereyim malware indirmeyin.
https://www.grc.com/inspectre.htm
https://www.koshyjohn.com/software/memclean/

Edited by sanerdk
link

Eftimis

Merhabalar

Amd FX-8350 Işlemci ile birlikte Asus Rog Rx480 8 GB 256 Bit ve 32 GB Ram ile oynuyorum oyunu. Oyun bende bile takılıyor açıkcası. Bence bu takılma sistemsel değil. Sağ üst köşede bulunan ping sayası nadir sarı çoğunlukla kırmızı duruyor. Oyunun biraz daha optimizasyona ihtiyacı var bence.

efeberktnci

katılıyorum sonradan farkettim çoğu kişinin sistemi iyi olmasına rağmen fps sıkıntısı yaşayanlar olmuş optimizasyon sıkıntısı var 

Edited by efeberktnci

Denizeri23

/Oyuna sağ tıklayıp, özellikler diyip "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" ı işaretleyin. Bende donmaları çözmüştü ve baya bi fps arttırmıştı.

Ayrıca vsync ve limit fps yi kapatın, onlar çok donduruyor oyunu :/

efeberktnci
On 03.03.2018 at 12:24 AM, Denizeri23 said:

/Oyuna sağ tıklayıp, özellikler diyip "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" ı işaretleyin. Bende donmaları çözmüştü ve baya bi fps arttırmıştı.

Öyle bir seçenek yok ama :? uyumluluk kısmında olması gerekiyor normalde bende yok 

Eftimis
On 03.03.2018 at 1:24 AM, Denizeri23 said:

Dediklerinizi yaptım. Ayarları da Low çektim. Şimdi biraz daha iyi gibi. Ama optimizasyon problemi oyunda ciddi derecede kendisini hissettiriyor. Ping sorununu zaten hiç söylemiyorum. Release sürümünde bunların olmaması gerekir. 

Lidaric00

Yer kaplamaması açısından buraya yazmak istedim bende ki durum biraz daha ilginç 1080 ti sli 32 gb 3200 mzh ram var ama gel gelelim oyunun grafiklerini lowa alsamda ultraya alsamda fps ciddi anlamda düşük yani 40 60 arası neden 40 60 arası diyorum vysnc kapatınca bazı haritalarda 90 vs görüyor ama o anlık düşüşte çok daha sorun yaşıyorum gerçekten fikri olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim

Dimitri468

Sevgili dostlar,

FPS sorunu her beta sürecinde olan oyun için başlı başına bir sorundur. En iyi sisteminizde olsa, en kötü sisteminizde olsa hiçbir zaman doğru veri alamazsınız. Bunun nedeni ise oyunun yapım aşamasında olmasıdır. Optimizasyon güncellemelerini her yamada yapıyoruz. Sürekli güncel tutuyoruz. Ancak, dediğimiz gibi sorunlar da yaşıyoruz. Open Beta ile optimizasyonu minimuma indireceğiz. Oyun 2018 yılı içerisinde çıktıktan sonra ise böyle bir sorunun olmayacağının garantisini veriyoruz. Biraz daha sabretmenizi sizlerden rica ediyoruz!

Teşekkürler! 

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2