Jump to content
Gyoshii

Problemy z Grafiką

Recommended Posts

Witam, wczoraj kolega kupił mi Escape From Tarkov i gra jest świetna i gra mi się super lecz mam problem z grafiką. Mianowicie grafika/tekstury są tak jak by "pokropkowane" biało/zielonymi kropeczkami. Jest to uciążliwe i brzydko wygląda. Widziałem na wielu streamach i filmach na youtube i u innych gra wyglądała normalnie. Musze powiedzieć ze pierwszy raz spotkałem się z takim czymś w jakiejkolwiek grze dlatego się zastanawiam co to może być, co może to powodować i czy istnieje rozwiązanie tego problemu. Licze na waszą pomoc. 

Screenshoty (po kliknięciu w link i otworzeniu obrazka na full screen widać dobrze o co mi chodzi):

https://i.cubeupload.com/ACzfqa.png

https://i.cubeupload.com/Z1864E.png

Widać to bardzo dobrze tutaj, na pojemniku widać bardzo dużo małych kropeczek:

https://i.cubeupload.com/AG8rP0.png

https://i.cubeupload.com/FeQYfb.png

Specyfikacja mojego PC:

CPU: Intel Core i5 7600k @5,1Ghz
CPU Cooler: Be Quiet! Dark Rock 3 Pro
GPU: MSi GTX 960 4GB OC
MoBo: MSi z270 Tomahawk
PSU: Be Quiet! POWER ZONE 750W
RAM: 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3000Mhz
SSD: Crucial MX100 128GB
CASE: Corsair Crystal 570X RGB

No właśnie ja mam problem z moją grafiką, cały czas mi wywala grę 

Konfiguracja:

i5 7generacji

8gb ramu

Nvidia gtx 1050

Ustawienia grafiki na low blokada fps na 60 klatek, gra na początku przycina potem chodzi płynnie ale jak dojdzie do wymiany ognia to ścina grę i wywala.

Ja usunąłem wszystko z appdata/locla/temp i AppData\Local\Battlestate Games\BsgLauncher. Miałem też updatowac sterowniki ale po tym procesie zadziałało więc nie było potrzeby aktualizowac sterowników :) Mam nadzieje ze komuś to pomoże.

22 hours ago, Gyoshii said:
22 hours ago, Gyoshii said:

Ja usunąłem wszystko z appdata/locla/temp i AppData\Local\Battlestate Games\BsgLauncher. Miałem też updatowac sterowniki ale po tym procesie zadziałało więc nie było potrzeby aktualizowac sterowników :) Mam nadzieje ze komuś to pomoże.

siemanko witam wszystkich Gyoshii ja nie mam takich folderów a mam ten sam problem mógłbyś to jakoś jaśniej wytłumaczyć bo przejrzałem bez kitu wszystkie foldery i ni ma a jest taki ziarnisty obraz ze jprdl i to na maksymalnych ustawieniach a na yt inaczej to wyglada zdecydowanie a sprzet tez nie jest zly bo karta gtx 970 16 ram i5 coś tam coś tam ale wracając do tematu też chciałbym żeby to normalnie wyglądało także jeśli możesz mi pomóc to było by zajebiście bo kolega też ma z tym problem bo nie wiem co jest pięć ale nie wygląda to zachwycająco dopiero jak np gram z lunetą to obraz jest zajebisty także z góry dzięki nie chce tu spamować także moge steama podać czy ts to byś mi dał znać czy da się coś z tym zrobić bo takich folderów nie widze dzięki !!! 

Edited by RaZCoBPL

1 hour ago, DragutinPax said:

Witam. Mam pytanie dotyczące opłacalności grania na takiej specyfikacji

Ryzen 1500x

GTX 550Ti

8Gb ram

1Tb HDD

Z góry dzięki ;D

Nie da rady, gra ledwie działa na gtx 560, który jest kartą nieco mocniejszą. O procesor możesz być spokojny. Żeby móc pograć w Tarkova musiałbyś wymienić kartę graficzną, co przy obecnych cenach nie jest dobrym pomysłem, a do komfortowego grania przydałoby się kolejnych 8GB ramu i dysk SSD

Zgadza się, 8GB RAMu to zdecydowanie zbyt mało dla EFT. Tak niska ilość w połączeniu z dyskiem HDD sprawiłaby, że na rajdach byłbyś przegrany już na samym starcie - mapę wczytywałoby Ci długo, w związku z czym lądowałbyś na niej dopiero jakiś czas po wszystkich, można tu liczyć nawet do dwóch minut opóźnienia. Dwie minuty to cholernie dużo czasu. Licząc bezpiecznie nawet minuta to opóźnienie nie do odrobienia, bo wszelkie skrzynie i sejfy byłyby już opędzlowane zanim w ogóle byś się do nich zbliżył.

Póki co raczej daj sobie spokój z EFT. Karty graficzne są obecnie kosmicznie drogie, nie opłaca Ci się jej wymieniać, jeśli nie chcesz wymieniać całego sprzętu na nowy. Ciężka sprawa, ale EFT jest wymagające. Nie można tego ukryć.